Instituty obecně, MVŠPP konkrétně

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.06.2007 13:41:06, Jana, zhlédnuto: 700x, reakcí celkem: 35Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekJe nějaký rozdíl (v praxi) studovat na institutu a ne na české vš, která zde má akreditovaný program? Co studenti z MVŠPP - vše v pořádku - státnice, diplomy, uznání ZČU,.... byl tady ohledně toho nějaký humbuk po novém roce, je tedy vše o.k.? Stále se rozmýšlím zda sem nastoupit!S08
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.07.2007 16:09:06, ála) Ahoj, na té škole studuji. Myslím, že je jedno jestli má škola v názvu Vysoká škola (zahraniční) nebo Institut, důležité je zda Ti ten diplom k něčemu bude, teď nám přišel ze školy dopis, že museli změnit název a dlouhé povídán, že můžeš pokračovat na JUDr, dělalat si PhD. ale to nejdůležitější zda tě ČAK zapíše se stejně student nedoví, když se zeptáš tak jeden řekne že jo na ČAK že ne, pak že je to v jednání a ani po půl roce co to škola řeší a vedli se tady diskuse nic přesně nevíme a škola taky pořádný papír že to sudium bude plnohodnotné v tom smyslu že tě zapíše ČAK, Notářská komora atd. nevíš. Škola má své pro i proti, studium je v něčem dostatečné ale třeba důležíté předměty hlavně státnicové tam máš dost okrajově a ne na úrovni jak by budoucí právní koncipient potřeboval :( Záleží co od studia očekáváš a čím se chceš jednou zabývat reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2007 13:40:21, Iva) Doporučuji si přečíst diskuzi o MVŠPP, která se tu vedla zhruba před půl rokem a z toho jednoznačně vyplývá, že této škole je lepší se obloukem vyhnout! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.07.2007 08:51:08, Iva) to Jana: Já jsem se před lety také chtěla na tuto školu přihlásit, ale na MŠMTV mi tuto školu z důvodu neautomatické akreditace studijního programu nedoporučili. Podívej se na starší zasedání akreditační komise na stránkách MŠMTV (cca před 3-4 lety), kde si o akreditaci žádali a vzhledem k naprosto nedostačujím podmínkám byla žádost zamítnuta. Pak už si nikdy znova nežádali. Toť jen můj názor na tuto školu.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.07.2007 15:40:50, ála) to Jana: náročnost, dá se to zvládnout i bez dlouhého učení na zkoušku, takže žádné ležení v knihách jak na jiné škole (ale záleží předmět od předmětu a na profesorovi), co se týče vyučujících je tam pár učitelů z Plzně a z Prahy, jinak jsou to vzdělaní lidé ale jak jsi napsala mají to jako přivýdělek při práci, externisti atd. Jinak všechny zkoušky se dělají ve škole, jen pokud se Ti z nějakého důvodu nepodaří zvládnout zk v termínu a ve škole může se student dohodnout s vyučujícím na splnění třeba na jiné škole kde vyučuje atd. to je stejné jak jinde. A co se týče toho uznání z Plzně vše by mělo být ok. ale píši shválně mělo, žádný papír a vyjádření nemám jak už jsem napsala v prvním příspěvku. Na této škole budu na přlomu zimi a jara končit Mgr. tak pak budu i já moudřejší jestli ty vložené investice budou k něčemu reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.07.2007 20:30:23, Renata) Můžete mi někdo poradit, mám zájem o studium na této škole, ale když jsem se informovala na ministerstvu školství tak mi řekli, že nějáké nostrifikace jsou zrušené, že jednají jak to bude dál. Nevíte více, prosím,prosím:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2007 09:03:43, ála) to sdělení z minesterstva je pravdivé!! je to opravdu pozastaveno a řeší to jak ministerstvo tak ĆAK a i soudy, teď je to dle informací ve stádiu že já dostanu sice papír o absolvování školy ale je k ničemu v ČR pokud nostrifikace nebude a zatím opravdu nebude, je ti vlastně celé studium na .....a je to vyhozených 150 000,- S04 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2007 09:09:21, ála) jo ještě jedna věc co tě když tak čeká na škole a o které se většina lidí nedozvěděla při pohovoru, pokud jdeš na tuto školu a máš z jiné školy Bc (to byl můj případ) tak jsme teď po 1,5 na jaře dělali jejich Bc vysvětlení je že na českých školách je Bc po 3 a Mgr po 5 letech studia ale na ukrajině/rusko je to Bc po 4 a Mgr po 5 tak jsme si Bc dělali znovu tak už máme každý 2. Znovu bakalářská práce a státnice z občana,tresta, teorie práva a obchodu. Já bych teď na přelomu roku měla končit tak jsem sama zvědavá jak moc mi ta škola k něčemu bude zatím je to na ...... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.07.2007 17:18:43, ála) MŮŽEŠ NAPSAT NA ČAK NEBO MI DÁT E-MAIL A POŠLU TI TO VYJÁDŘENÍ CO DOŠLO MNE, DODATEČNÉ ZKOUŠKY Z PŘEDMĚTŮ CO JSI NEMĚLA DĚLAŠ KAŽDÝ PŮL ROK TAK SE OBVYKLE STÁVÁ ŽE JICH MÁŠ CCA AŽ 10 ALE PŘEDMĚTY KTERÉ JSI UŽ MNĚLA TI UZNAJÍ A NEDĚLÁŠ JE TAK SE TI MŮŽE STÁT JAKO MNE ŽE JEDEN PŮL ROK JICH MÁŠ 10 A DALŠÍ PŮL ROK JEN 4 JAKO JÁ :) ALE MŮŽE SE STÁT ŽE TA ŠKOLA A DIPLOM BUDE K NIČEMU I ZÁZRAK ŽE TO NAKONEC DOPADNE DOBŘE S NOSTRIFIKACÍ. JÁ BÝT NA TVÝM MÍSTĚ SE TEĎ NEHLÁSÍM A VYČKÁM NEBO JDU JINAM, TAKY PŘI TOM CHODÍM DO ZAMĚSTNNÍ A TO TAM SKORO VŠICHNI reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2007 01:33:10, XXX) Patřím k odvážlivcům, kteří se rozhodli nad MIPP nelámat hůl a pokračovat v navazujícím magisterském studiu práva. Pracuji v jedné ze složek justice, "právničinu" dělám a vím, že můžu mít při dalším služebním postupu problém s uznatelností i nostrifikovaného magisterského diplomu. Pro justici je to pořád zahraniční diplom ze zahraniční školy. Jenže pro mne (a spoustu set či tisíc jiných) cesta k čistému právu přes právnickou fakultu nevede.
    Budoucím odvážným studentům mohu jen doporučit, aby se připravili na náročný organizační chaos, ale zároveň musím konstatovat, že se za posledního půl roku hodně změnilo k lepšímu. Zdá se mi, že vyučující jsou víc ochotnější přizpůsobit termíny zkoušek potřebám dálkově studujících. Jsem samoživitelka s platem zaměstnance státního sektoru, na školné těžce šetřím, studuji souběžně ještě jednu státní školu, a přesto do rizika spojeného s MIPP jdu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2007 17:46:02, ála) to Jana: vyjádření co mi došlo jsem Ti přeposlala, jak už jsem napsala všichni kdo jsme přišli z jiné školy jsme si dělali jejich Bc nazývají to interdisciplinární zkoušky, ale píšeš normálně bakalářku + státnice ze 3 předmětů. Jediný kdo si to nemusel dělat byli studenti z jejich školy kteří si tam Bc dělali a teď tam pokračují v navazujícím studiu. Aby jsi měla jistotu zeptej se na studijním oddělení a uvidíš co Ti řeknou ale nepředpokládám že by to další studenti dělat neměli, pokud jim řekneš že máš tyto informaci a jak je to s tím doděláváním Bc myslím že nic tajit nebudou a vše ti řeknou, když jsem na tu školu šla nikdo jsme neměli ani tušení že nás to čeká ale co Ti po roce a půl zbývá když už tam nacpeš prachy :( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2007 08:15:21, Martin) Takovou snůšku nesmyslů a hysterických reakcí jsem už dlouho neviděl. Já sám působím jako VŠ učitel na veřejné (tzv. státní) vysoké škole a k tomu jěště dálkově studuji bakaláře na Právnické fakultě v Brně. Přednáším také problematiku vysokého školství. Jakmile skončím Bc., hodlám nastoupit ma MVŠPP k navazujícímu mgr. studiu a věřte mi, že jsem si zjistil, co se dalo.
    1. Vyjádření MŠMT je sice naprosto pravdivé, ale také naprosto irelevantní. MVŠPP nemá statut VŠ, protože ho nepotřebuje, neboť je pouhým prostředníkem, nikdo tedy z právního hlediska není absolventem MVŠPP, ale je absolventem Zakarpatské státní univerzity.
    2. "Nostrifikaci" je dle zákona o VŠ (111/1998 Sb.) povinna vydat každá veřejná VŠ, která uskutečňuje obdobný studijní program, pokud nezjistí zásadní rozdíly ve studiu. MŠMT do toho vůbec nemá co mluvit.
    Pokračování dále... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2007 08:19:54, Martin) ... pokračování
    3. Po získání nostrifikace máš právní nárok na zapsání do seznamu advokátních koncipientů (viz. § 37 odst. 1 písm. b) druhá část zák. č. 85/1996 Sb. v platném znění). Pokud Ti ČAK nevyhoví a zažaluješ ji, musíš vyhrát. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2007 08:29:53, Martin) Uapomněl jsem ještě na jednu důležitou věc - po absolvování zahraniční VŠ je možné působit v ČR jako advokát, ale nikoliv jako soudce nebo státní zástupce. Zákony upravující působení soudců a státních zástupců vyžadují absolvování VŠ v ČR.
    Jinak k tomu druhému Bc - Předpokládám, že nikdo po Vás nechtěl, abyste po jednom Bc. studovali dalších 5 let. Jde totiž o to, dodělat si všechny zkoušky, které absolvují studenti v bc. studiu na MVŠPP, jinak by člověk mohl narazit právě u nostrifikace. Při ní se porovnává obsah studia s mgr. studiem na právnické fakultě. A uvědomme si, že v ČR nemůže existovat nikdo, kdo by měl na české vysoké škole vystudovaný Bc. studijní program "Právo a právní věda", ale je to vždy jen studijní program "Právní specializace" v různých oborech. Navazující mgr. je však "Právo". Bc. studijní program "Právo a právní věda" nemá žádná česká VŠ akreditovaný. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2007 10:26:17, ála) no pokud si myslíš že co je tady napsáno je snůžka nesmyslů tak prosím, jen co nastoupíš na MIPP tak sám uvidíš, já tam teď končím a fakt nemám důvod tu školu pomlouvat atd. jen tady píši své zkušenosti a informace které jsme třeba při nástupu nedostali a bylo jich fakt hodně (jako je dodělávání předmětů, státnice atd.) tak proč neinformovat zájemce o tuto školu, že je čeká mnohem víc než jim bylo zděleno při zápisu. Jo a některé věci jsi asi blbě pochopil nebo nepřečetl celé tak to naprav nebo nám tady nedávej svůj výklad, nejsme blbý!!! Ale těžko může soudit někdo kdo na té škole není nebo má jen zprostředkované informace reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2007 20:28:18, Kamil) Martine já mám MVŠPP bakáláře a je tam Právo a právní věda!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2007 09:31:01, Martin) Álo, moc mě mrzí, žes to vzala osobně, rozhodně si nemyslím, že "jste blbí". Šlo mi jenom o to, že se tady míchají hrušky a jabka. ČAK a nostrifikace apod. Trvám na tom, že pokud budeš mít nostrifikaci, je povinností ČAKu Tě zapsat. O nostrifikaci můžeš požádat na každé veřejné VŠ, která má obdobný program. S tím nemá ministerstvo nic společného. A důvod proč dodělávat zkoušky je taky jasný (mně o tom informovali už při předběžném telefonickém hovoru). Přesto, pokud se Tě můj příspěvek nějak dotknul,tak se Ti omlouvám. Netroufnul bych si hodnoti Tvé zkušenosti s MVŠPP, když tam nestuduji
    Kamile, potvruješ to, co jsem říkal: tedy že žádná česká VŠ nemá akreditovaný studiní program "právo a právní věda", proto pokud máš z české VŠ bakaláře, budeš ho mít z "právní specializace" a na MVŠPP ho musíš doplnit na "právo". Ty potvrzuješ, že máš z MVŠPP "právo a právní vědu", to ale není česká VŠ reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2007 09:34:23, Martin) Kamile, jen jsem zapomněl uvést, že žádná česká VŠ nemá akreditovaný bakalářský uvedený studijní program. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2007 10:35:13, ála) To Martin: o.k. v pohodě, jen tedy nechápu proč ČAK nezapisuje a bývalé studenty vyškrtl a MŠMT to řeší a prohlásilo že Plzeň ty nostrifikace dělala neoprávněně v něčem ten zádrhel být musí, a navíc už to řeší i soudy a někteří studenti už proti tomu podali žaloby. Teď jsem si psala s holkou která je taky vyškrtnutá, nechtějí ji znova zapsat, řeší to jak ministerstvo tak ČAK a soudy a výsledek žádný s tím že je to složitý a musí tedy rozhodnout pro všechny už nějak, tak je to teď na takovém bodě, že buď to dobře dopadne nebo se můžeme rozloučit být zapsáni na ČAK jak koncipienti. Uvidíme jak to vše dopadne reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2007 10:35:45, XXX) Bakalářský diplom "Moskovskoho instituta predprinimatelstva i prava" jsem získala na MIPP letos a je skutečně na obor "právo". Nostrifikační doložku mi vydala 27.4.2007 ŽČU v Plzni, ale na právní specializaci B 6804 Veřejná správa. Bakalářský obor podle KKOV "B 6805 Právo a právní věda", bohužel, žádná česká vysoká škola nerealizuje.
    Minulý měsíc jsem všechny tyto listiny předkládala na prestižní státní vysoké škole a nikdo je nezpochybňoval. Tam jsou zřejmě zvyklí přezkoumávat různé diplomy. Znám jedince, kteří pokračovali s tímto diplomem i na VŠE.
    Moskevská vysoká škola podnikatelství a práva je renomovaná instituce vzniklá v roce 1994 a má právní subjektivitu i v ČR - IČO 654 00 933. Zakladatelské dokumenty existují i v jazyce českém, ale momentálně nejsou veřejně přístupné. Domnívám se, že by měly být případným zájemcům dostupné k nahlédnuti na MIPP. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2007 11:10:31, XXX) Zatím nic nevím o poměrech na nav.mag.programu, ale tuším je. Čtyřletý bak. program, který už asi MIPP nerealizuje (velká chyba - přesto je jeho obsah stále dostupný na netu), byl velmi obsáhlý a některé předměty se na českých pr.fak. vůbec neučí. Proto asi tolik rozdílových zkoušek. Údajně mají mít "největší problémy" bakaláři z MU.
    Jeden můj známý byl před časem přijat na MU ke studiu dvou specializací: Veřejná správa a Právní vztahy k nemovitostem. Po ukončení prvního ročníku se nějak propracoval na PrF ZUČ, přímo do druhého ročníku na obor "veřejné správa" a musel dělat tři rozdílové zkoušky. A to jen za první ročník.
    Každý si rizika studia na MIPP musí zvážit sám. A pokud se pro tento institut nakonec rozhodne, nezbude než od začátku tlačit na vedení, aby jednoznačně stanovilo jasná pravidla a podmínky studia. Komunikace na MIPP je tak trochu problematická. ale ne beznadějná. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2007 11:17:37, ála) To XXX: díky za info, jen se chci zeptat mám v tom trochu zmatek, vystudovala jsi na MIPP Bc. a v Plzni ti diplom nostrifikovali na obor veřejná správa??? a ne na obor právo který tedy se studoval na MIPP. A pokračovat tedy budeš asi na státní vysoké škole kde si doděláš Mgr. ?? Zajímalo by mne jak to mají tedy nostrifikovaný studenti kteří na MIPP ukončili už Mgr. Docela je rozdíl zda-li máš právo nebo veřejnou správu reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2007 12:33:00, XXX) Nostrifikační doložka byla pro mne také překvapením. Na osvědčení je tento text ... obdržela diplom ze dne 20.7.2007 No. VBA ... rovnocenný s vysokoškolským diplomem, vydávaným v České republice veřejnou vysokou školou absolventům studia v bakalářském studijním programu Právní specializace B 6804 obor Veřejná správa. V Rozhodnutí, které bylo přílohou Osvědčení je psáno ... Žadatelka absolvovala 4 leté studium oboru Právo a nebyl prokázán podstatný rozdíl mezi kvalifikací žadatelky a absolventů Fakulty právnické." Osobně jsem raději už nic nezjišťovala, ale z výkladu k lisabonské úmluvě jsem vydedukovala, že asi nejde vydávat osvědčení na studium, které se v dané zemi nerealizuje. Musí se hledat obor příbuzný. Klasifikace kmenových oborů vzdělávání (KKOV) uvádí 6 právních bakalářských specializací. B 6805 " Právo a právní věda" žádná škola v ČR nenabízí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2007 12:56:05, XXX) to Ála: Podávala jsem přihl. k nav. mag. studiu na VŠE a osobně jsem tam s diplomem zašla. Znají ho a pár úspěšných absolventů MIPP
    na VŠE měli, a to i z právnické specializace. Ke zkouškám jsem nakonec nešla, protože za pár dnů jsem zjistila přijetí ke studiu svého srdečního oboru na fil.fak., ale do bak. programu, který jsem upřednostnila. Neuvádím konkrétně, neboť nevím, jak budu úspěšná. Jedná se o studium diametrálně odlišné.
    Diplom z MIPP jsem na FF předkládala s formálních důvodů. Jako absolvent VŠ mající souběh studia v mag.progr. jsem registrována "v jiné kolonce". Je to kvůli poplatkům za případné prodloužení studia; doba se počítá ode dne zápisu. Např. VŠE vybírá 2.900,- Kč za každý započatý měsíc nad standardní dobu prodlouženou o rok. Započítávají se i neukočená studia, naštěstí jen na státních vysokých školách. Bohužel, žádného absolventa mag. oboru na MIPP neznám.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2007 13:28:52, ála) moc díky za informace a přeji mnoho úspěchů ve studiu reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2007 08:11:37, Martin) to XXX: díky za vyčerpávající odpověď a zkušenosti. Je evidentní, že zaběhlé "kamenné" univerzity, které obsadily akreditační komise nechtějí připustit vznik bc. programu "právo". Naprosto souhlasím s Tvým názorem a výkladem, proč na nostrifikačním rozhodnutí máš "právní specializace". Taky jsem se setkal s tím, že v navazujícím studiu mj. i na VŠE není problém, ale bohužel to neřeší možnost mgr. studia práva.
    to ála: jsem naprosto přesvědčený, že to ČAK prohraje. Navíc ČAK se stále ohání tím, že MVŠPP nemá VŠ akreditaci, to ale nikdo netvrdí.
    Jinak nemáte někdo zkušenosti s "Bratislavskou vysokou školou práva", která má pobočku i v Brně? Nabízejí slovenský Bc i Mgr program "Právo". SLovenské diplomy v ČR a naopak se na základě mezivládní dohody uznávají automaticky bez nostrifikace. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2007 10:36:40, XXX) to Martin: Jen jsem chtěla sdělit, že bak.diplom z MIPP není tak úplně bezcenný. Vím o dvou dívkách, které s bakalářským diplomem z MIPP, k němuž se dopracovaly klikatou cestou z VOŠ a přes třísemestrální nav. bak. studium na MVŠPP, započaly v roce 2003 studium ve 4.r. PrF ZUČ, po splnění asi 2 rozdílovek. Musely ovšem úspěšně absolvovat klasické přijímací řízení. A za dva roky již byly absolventkami české školy. Takže s bak. dipl. z MIPP lze skutečně podnikat leccos.
    Nejasnost kolem mag.studia irituje nejen mne. Několik mých spolužáků je zapsáno na mag.nav.programu soukromé univerzity VŠVSMV, ovšem na právnické specializaci.
    V roce 2005 měli být údajně dva čerství magistři z MVŠPP přijati k doktorskému studiu na Prf UK v Praze. Osobně jsem zatím nezjišťovala, co bude znamenat pro absolventa MIPP získání titulu JUDr. či snad Ph.D. To by mělo situaci měnit. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2007 11:11:05, XXX) to Martin: Jde o to, jak justice a ČAK nahlíží na slovenskou VŠ, možná také jako na školu zahraniční. Znám Slováky, absolventy českých pr.fak., kteří působí v ČR jako advokáti i soudci. Vím o českých advokátech, kteří mají povolení působit jako advokáti v cizině - USA, BRD, Švýcarsko. V ĆR již dnes působí cizí advokáti, jako tzv. "usazení advokáti". Pro zájemce odkazuji na směrnici 98/5 EC Evr.par. z 16.2. 1998, která již byla transponována do zákona o advokacii. Jelikož opravdu nemířím do advokacie, blíže jsem se o ni nezajímala.
    Bohužel, neznám žádného absolventa slovenské právnické fakulty, který byl působil jako advokát v ČR. To ovšem neznamená, že žádný není. Možná, že zájemci zjistí více přímo v ČAK. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2007 19:39:36, Věra) Pro nás bude důležité co vyjedná škola na ministerstvu školství, to nám bude dávát nostrfikaci a co tam uvede, tak mi to bylo řečeno na institutu, víte někdo více? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2007 17:30:10, Muf) Na internetu jsem se dočetl, že vedle MIPP (dříve VŠPP) má v Praze navazující magisterské studium práva ještě Mezinárodní pražská univerzita:
    http://mpu-prague.cz/cz/informace-pro/uchazece/ziskani-dalsi-kvalifikace/
    Nemáte někdo o tomto studiu bližší informace?;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2007 20:48:33, konra2) Orgány, které rozhodují o uznávání
    Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR rozhoduje o vzdělání, které žadatelé získali v následujících zemích:
    Afghánistánu, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Gruzii, Maďarsku, Moldávii, Polsku, Slovinsku, Tádžikistánu a Turkmenistánu.

    Veřejné vysoké školy rozhodují o uznávání vysokoškolského vzdělání získaného v ostatních zemích. (S výjimkou vzdělání v oblasti vojenství a bezpečnostních služeb – Ministerstvo obrany a Ministerstvo vnitra.)
    reagovat zde
    Web: http://www.osu.cz/index.php?id
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2007 22:48:05, Martina) to Muf: Měj se na pozoru před MPU. Mezinárodní pražská univerzita není v ČR obecně prospěšnou společností, za kterou se vydává, ale společností s ručením omezeným - ident 264 70 811 !! Jako o.p.s. nevznikla, není zapsaná v rejstříku obecně prosp. spol. Licence vyvěšená na jejich netu je neplatná. Živnostenský list byl vydán pro s.r.o. už někdy v roce 2001 či 2002. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2007 08:22:52, Martina) to Muf: Upřesňuji: jako obecně prospěšná společnost existuje jistá "MPU o.p.s." - ident 270 79 341, se stejnými zakladateli jako s.r.o. Mez.pr.un. Nepochybně budou zajímavé účetní závěrky těchto dvou subjektů. Ale i tak je licence dostupná na webu "univerzity" neplatná - není tam ičo, datum vzniku živnostenského oprávnění pro subjekt Mezinárodní pražská univerzita o.p.s. Tato právnická osoba prostě neexistuje. Takže učiliště nabízející vysokoškolské studium práva se chová v rozporu s právním řádem ČR. MIPP alespoň zákon neporušuje; tam spíš vládne chaos díky občasnému závanu "východního větru". reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2007 17:30:04, Muf) To Martina: Tvé obavy nejsou namístě. Jde o školu (IČ:27079341), která stejně jako MIPP zprostředkovává zahraniční právnické studium a která je stejně jako MIPP uvedená ve vyhlášce Ministerstva školství č. 322/2005 Sb., o dalším studiu. Název "Mezinárodní pražská univerzita" je v současné době už neoficiální. Nový oficiální název je "MPU o.p.s.", a to zřejmě proto, že slova "vysoká škola" nebo "univerzita" může v české republice podle zákona o vysokých školách mít od 1.1.2008 ve svém názvu pouze česká vysoká škola nebo univerzita; tento oficiální název (MPU o.p.s.) je i v levém horním rohu na stránkách školy http://mpu-prague.cz. Nemyslím si tedy, že by tato škola neexistovala, nebo se chovala v rozporu s právním řádem. Problém je asi v tom, že ne všechny informace na stránkách této školy jsou zcela aktuální a úplné ... :-( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2007 17:49:32, Martina) to Muf: Máš pravdu, údaje nejsou aktuální a už vůbe ne úplné. Jen vyjadřuji svůj názor, že na mne ani jeden z těchto dvou subjektů nepůsobí jako seriozní instituce. Nevěřím anonymitě pohybu v kyberprostoru, proto nemůžu sdělit nic navíc. Uvádím jenom údaje veřejně dostupné a ověřitelné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.11.2007 16:20:21, MM) Ahoj a dobrý den všem,
    podívejte se na http://www.cak.cz/scripts/modules/jft/fulltxt.php, chytrého nakopni, hloupému napověz a s blbcem smlouvu neuzavírej. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. MVŠPP - Ostatní
  2. Právníci z MVŠPP-prosím ozvěte se - Ostatní
  3. MVŠPP - Ostatní
  4. MVŠPP - Ostatní
  5. SCIO testy obecne studijni predpoklady / za me - Zkoušky, zápočty, státnice

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.