Přijímačky na FF UK obor český jazyk a literatura


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.06.2007 15:41:04, Lucy M., zhlédnuto: 2205x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Ahojky,

můžete prosím někdo poradit uchazečce o studium na FF UK obor český jazyk a literatura? Potřebovala bych se dozvědět, co se všechno mám naučit a na co se připravit k přijímačkám, abych je udělala... Prosím o radu ty, kteří se na tento obor dostali. mají tam dost specifické požadavky, myslím, že uchazeč by měl mít nejen načteno stohy knih, měl by znát asi všechny možné autory od starověku do současnosti, i ty méně známé. Nevím, letos jsem ty přijímačky dělala a přišly mi fakt dost těžký, takže počítám předem, že jsem se nedostala :( Příde mi, že uchazeč, který se tam dostane, toho musí fakt hodně vědět. Skoro už tam pak ani nepotřebuje studovat, protože na to, aby se tam vůbec dostal, už všechno musí znát. Lingvistická část docela ujde, ale ta literární je děs. Nejhorší jsou takové ty rozbory vybraného díla, popisy veršů nebo charakteristiky období bez literárních děl a autorů.

Email: freezzer12centrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2007 12:32:12, Zuzikwww) Hmm... když jsme u té bohemistiky na FF UK, jak je to tam s cizíma jazykama? Simifi? Já se tedy dostala nějakým zázrakem a dostala jsem se i na ty Mediální studia (s normální maturou na gymplu, bez jazykovejch zkušeností, jen s tim, že čtu MF DNES :o)) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.07.2007 19:15:28, Taky Lucka) Take jsem delala prijimacky na medialni vztahy..s tim rozdilem, ze jsem se dostala.. A jestli ma cenu to zkouset? Rozhodne ma...osobne jsem se na prijimacky nijak zvlast neucila (chtela jsem dostat jinam) a zadne kontakty na fakutle take nemam..proste to vyslo. Je pravda, ze mi hodne pomohl test z anglictiny, hodne lidi si myslim ji podcenuje a uci se hlavne otazky vseobecneho testu, ale i na anglictine lze nasbirat hodne bodu..zkus mrknout na stranky FSV, jsou tam testy z lonska.. a vseobecny prehled se da take celkem naucit..hodne doporucuju cist pravidelne noviny a sledovat denni..bylo tam hodne otazek, ktere jsem sice nevedela stopro, ale tim, ze jsem o tom uz nekde cetla, mi odpoved trosku vyskocila z podvedomi....a kdyz se mrknes i na cestinu (mluvnice), tak sance ze se dostanes, urcite je.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.07.2007 13:54:08, Lucka) ahoj, chci se zeptat, jestli to teda nevadí, jak vypadali přijímačky na FSV - mediální vztahy... chystm se na to příští rok a ze všech stran slyším, že ani nemá cenu to zkoušet, že buď musím být geniální, nebo s dobrejma známostma... tak jak se na to koukáš ty? co ti dalo zabrat, co pro tebe byl šoking na druhou.. a tak?;) reagovat zde
    Email: lucie.sterbovaseznamcz, ICQ: 338447218
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.06.2007 18:16:59, Lucy M.) Simifi: Diky za odpoved. je to presne tak, jak pises, mluvnice docela v pohode, ale ta literka. Uz tak byla diost tezka, ty doplnovaci otazky tam davat nemuseli :( Po pravde ja se ustnich bojim, takze jsem to letos zkusila jen diky tomu, ze tam nebyly...:D ja myslim, ze studium uz se da zvladnout, nejvetsi zabiracku da se tam dostat. Ach jo, asi se mi to nikdy nepovede. Delala jsem jeste letos prijimacky na FSV obor medialni studia a taky jsem neudelala. V 70 bodu nedoufam, to by se musel stat zazrak. Ale taky netrpelive koukam do kalendare a denne se divam na stranky fakulty, zda tam prubezne vysledky nahodou nejsou. Na Medialnich studiich byly body uz asi tyden po prijimackach :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.06.2007 09:13:21, Simifi) Ahojda, taky jsem letos delala prijiamcky na bohemistiku:) A musim rict, ze me to taky dost prekvapilo. Mluvnice byla v pohodicce, ale na literaturu uz jsem psychicky nemela..pro me to bylo trosku vycerpavajici...Pri tech netestovych otazkach jsem uz nemela sil vypisovat tam to, co tam chteli. Predlonsky prijimacky mi prisly daleko lepsi, ty jsem udelala. Navic mi vadilo, ze letos zrusili ustni kolo, diky kteremu jsem se tam predloni dostala..
    A to ze tam student nemusi uz tolik studovat vubec neni pravda...To si kazdy mysli..Neni to nejtezsi, nejsou tam zadne nenaucitelne veci, to je sice fakt, ale i tak to da trosku zabrat..treba takova fonetika:)) haha...vyvoj jazyka a historicka mluvnice..zkouska z literatury 19.st..No, musis posoudit sama..
    A jak to vidis tedy letos?Myslis, ze jsi nahrabala 70b., vazne se to dozvime az 17.7.?mohly by tam byt prubezne vysledky, alespon body:) reagovat zde
    Email: wenditycentrumcz

Podobné příspěvky:
  1. MUNI FF Anglický jazyk a literatura magisterské studium- přijímačky - Přijímačky, přípravné kurzy
  2. Český jazyk a literatura na FF UK - Univerzita Karlova
  3. MUNI FF Český jazyk a literatura - Výběr vysoké školy
  4. Český jazyk a lit. se zaměřením na vzdělávání 14/15 - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
  5. Nizozemský jazyk a literatura na FF UK - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. Jazyk na ekonomce - Ostatní
  7. anglicky jazyk a literatura - Ostatní
  8. VŠ - obor český jazyk se zaměřením na vzdělání + speciální pedagogika se z. n. vz. - Informace o studiu
  9. ČJ a literatura se zaměřením na vzdělávání - přijímačky - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
  10. Přijímačky na TF JU v ČB - bakalářský studijní obor Sociální a charitativní práce - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.