Kam po gymnáziu?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.07.2007 19:32:46, Bára, zhlédnuto: 2873x, reakcí celkem: 10Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekNemuzu se rozhodnout, co budu delat po gymnaziu. V zari nastupuji do posledniho rocniku bilingvniho cesko-francouzskeho gymnazia. Jazyky mi jdou dobre, studuji s prumerem 1,00, jde mi tedy prakticky vsechno, takze mam vyber opravdu siroky. Ale nevim, ktera skola by prave mne vyhovovala nejvic. Chtela bych pracovat bud jako doktorka, coz znamena vystudovat 1. nebo 2.LF. Ale bojim se, ze bych tu skolu nezvladla psychicky. Nebo bych chtela mit nejakou praci, ktera by mi umoznila cestovat po svete, jednat s lidmi... Politika mi ale moc nerika, takze tenhle typ skoly by mi nevyhovoval. Uvazovala jsem napriklad i o financni matematice na matfyzu, ale neznam nikoho, kdo by tam chodil, takze o tomto oboru ani nemam zadne blizsi informace. Neznate odtud nekoho?

ICQ: 329975432
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2007 19:55:01, Ingrid) Tak zkus třeba překladatelku nebo tlumočnici z francouzštiny...na LF jsou dost těžké přijímačky z biologie, chemie a fyziky,na to se musíš připravovat dost dlouho...a když jsi zaměřená na jazyky,tak škoda toho nevyužít....to by působilo i dobře i u přijímaček - obor studia...že už o fránině dost víš.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.07.2007 09:06:26, Bára) Kdyz me prijde, ze ted uz ty jazyky nejsou tak velka prednost - zvlada je uz skoro kazdy... Spis by mozna bylo lepsi vyuzit jinych predmetu, na ktere mam talent nebo ne? Prace tlumocnice by me asi ani nebavila... To spis pracovat v nejake mezinarodni firme, ale zase na VSE nechci. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.07.2007 10:20:44, David FMV) A proč ne? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.07.2007 11:47:03, ivča) ahoj, píšeš tu, že bys chtěla být doktorka, vid..moje kamarádka taky má takhle dobrý známky a na medicínu se dostala bez příjímaček, brali tam asi tak do průměru 1,05. Podívej se na net, určitě tam bude nějaký info, je to myslim na druhý lékařský. Když nic, tak tohle bys měla jistý..je to myslim všeobecné lékařství, ale pak se rozvětvuje na specializace. Říkám ovšem jenom co jsem slyšela, podrobněji si to musíš najít sama. A kdybys chtěla něco s jazykama ale i mezinárodní sférou, co takhle zkusit na FSV UK obor mezinárodní teritoriální studia?..přeju hodně štěstí při rozhodování:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2007 08:36:49, Bára) O tech mezinarodnich teritorialnich studiich jsem nevedela, dekuji, kouknu se na to.
    Co se tyce prace, kterou bych chtela delat, tak bud doktora (ale bojim se obtiznosti te skoly, ze nebudu mit zadny volny cas a potom ani poradnou praci). Nebo bych chtela pracovat v nejake mezinarodni firme, kde by byla moznost pracovniho rustu a hodne bych cestovala po svete. Ktera skola je predpokladem pro takovou praci? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2007 16:06:45, Tereza) Baro prosim te ty tady pises ze bys bud chtela byt doktorkou nebo cestovat po svete. Prosim te uvedom si ze byt lekarem je celozivotni poslani a ne jen nejaky prani z mnoha. A mimo jine ty zkousky krome fyziky jsou opravdu hodne tezky a malo komu kdo nestudoval vic chemii a biologii staci znalosti z gymnazia. Takze byt tebou sla bych studovat nejaky jazyky nebo nejakou ekonomku v pripade ze jsi nechtela byt lekarem uz odmala nebo je to tvuj zivotni sen:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2007 17:07:14, Hanca) Ahoj, Barco. Muj hodne dobry kamarad dokoncil medinu vloni a ver mi, ze promoci to nekonci. Spis naopak, promoci to teprve vsechno zacina - atestace a vubec dalsi vzdelavani. Je to opravdu celozivotni poslani. Je to prace, ktere se clovek musi venovat naplno a to nejenom z povinnosti. Preju Ti, at si vyberes dobre! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2007 18:19:21, Bára) Ja jsem vzdycky chtela byt doktorkou, vybrala jsem si podle toho i seminare (chemie, biologie, latina a fyzika), ale zacinam mit pochybnosti. Nevim, jestli tu skolu zvladnu, kdyz vidim, jak s ni maji praci i ti nejchytrejsi lide, co znam. Je mi i lito toho volneho casu, ktery kvuli tomu ztratim. Navic je pro zenu doktorka dost nevhodny obor - prave kvuli tem atestacim a celozivotnimu vzdelavani, na ktere asi kvuli detem pak nebudu mit cas. Zkratka drive jsem si tuto praci podle me az moc idealizovala... Poradne postaveni a plat budu mit az kolem 40 let...

    A na VSE jit nechci, studovat jen jazyky to by me taky nebavilo. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2007 19:25:58, karla) S tou doktořinou máš bohužel pravdu ...myslím pro ženy....ale vždy to jde nějak skloubit-mám okolo sebe hodně doktorů a jde o priority....proč bys nemohla být na md?...spolužačky dr kterou znám byla hned po škole 10 let na md...živila se překlady a vyhoupla se potom příšerně ve finale dostala jakysi grand a litaj po USA.vše jde ,když se chce .....mateřská není překážkou...potom můžeš dostudovavat zbytek života :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2011 12:29:17, Petr) Nabízí se ještě možnost pomaturitního studia jazyků reagovat zde
    Web: http://www.jazykovka.info

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.