psychologe


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.10.2007 14:39:06, lenka, zhlédnuto: 300x, reakcí celkem: 15Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,zajímalo by mě studium psychologie ale nejsem z gymplu.Zaslechla jsem,že chtějí vetšinou lidi z gymplu a že ostatní se na toto studium moc nedostanou,chtěla jsem jenom vědět jestli je tady někdo kdo psychologii studuje a není z gymplu,já mám zdrávku a dva roky na Vošce(zdr.).
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2007 11:44:40, Ingrid) Podle mne bys to mohla zkusit...záleží na znalostech a na zájmu o obor, který prokážeš třeba přečtenou literaturou, brigádou v oboru atd.je jedno, že nejsi z gymplu...;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2007 13:16:39, karla) na psychologii je problem se dostat tak jako tak....ty ze zdravky maji vyhodu,meji minimalne tri roky psychologie a i ty prijimacky tam maji odborne terminy ze zdravotnictvi,ktere se gymplaci musi doucit.Myslim,ze to je blbost.Kdyz mas zajem a prectes si literaturu-tu musi i gymplaci,bez toho,ze bys nic necetla, tam ani nechod a poradne se naucis na prijimacky nevidim duvod ,proc bys es nedostala.Já mám zdravku a dostala jsem se an ekonomku.Nevidim duvo,proc by tedy nemel mit nekdo,kdo se ucil ve sve podstate v oboru sanci :D:D Nenech se zastrašit siláckýma kecama lidí s gymplu.Kámoška z gymplu se tam dostala až na potřetí S10 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2007 11:31:41, Bára) Taky Ti držím palce a naprosto souhlasím, že jde u přijímaček v první řadě o ověření, jestli se o tenhle obor opravdu zajímáš (možná víc, než kde jinde) - právě proto je tak těžké se tam dostat (psychologie totiž v podstatě zajímá skoro každýho a tak myslím přijímají jen ty, kteří je dokážou přesvědčit, že to není jen povrchní zájem a že jdou do hloubky - žádné publikace typu "jak se stát milionářem" "jak sbalit pořádnýho chlapa" a jiné perly:o).Já mám moc ráda knížky od Irvinga D.Yaloma.A pak taky neklesej na mysli, je možné, že i když jsi ta pravá pro tohle studium, tak napoprvé to nejspíš nevyjde-tohle chce trpělivost (někdy mám pocit, že i tímhle "zkouší" zájem-že Tě napoprvé nevezmou-ale to je jen můj osobní pocit;o)-když se to stane,tak to určitě nevzdávej;o) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2007 11:42:04, Bára) ...ještě jde o to, kde. Jestli v Praze na UK - tak to bude nejspíš opravdu hodně těžký a nejistý. Kdybych to chtěla tolik studovat, asi bych dala přihlášku i jinam (třeba do Olomouce), tím se ty šance o hodně zvýší. Jde ale samozřejmě o to, jestli můžeš studovat denní stud. a nevadí Ti ta dálka;o).Tenhle obor jsem také chtěla moc studovat a brala jsem to hodně vážně-bohužel osud mě zavedl jinam a tak je z psychologie jen můj koníček;o) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.11.2007 20:00:28, Lenka) Děkuju za radu.A co studuješ ty Báro? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.11.2007 12:25:02, Bára) Řízením osudu jsem na čzu v Praze. V práci mi rezolutně řekli, že jestli chci studovat, musí to být ekonomie nebo marketing.Psychologie ani náhodou (asi mají strach, abych je pak nediagnostikovala:o)).Už je to hodně let.Mně je teď 32 a na psychologii jsem chtěla hned po škole.Mimo státní vš na psycho jsou dneska dobrý možnosti i v soukr.sektoru (myslím např. viaps - i když často pochybuju o úrovni soukr.vš, tady si myslím, že je to výjimka).Ještě se připravuje VŠAPs (ale to zatím nemá akreditaci MŠMT).Prostě-myslím,že když se tomu budeš chtít věnovat...nic Tě nezastaví;o) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.11.2007 16:33:40, Bára) ..ta soukromá škola je viap (ne viaps;o) omlouvám se. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2007 10:20:03, lenka) O té já vím,to je právě zrovna moc drahá,myslím,že školné je kolem 50000 za rok,to si bohužel nemůžu dovolit:-/ ale dík za tip:-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2007 14:09:44, Bára) to soukromé školství bylo jen tak pro úplnost;o). Na státním to jistě půjde taky, jen vřele doporučuju i jiné školy než UK;o). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2007 19:50:02, Lili) Ahoj, v Plzni na pedagogické fakultě ZČU je obor bakalářský Psychologie se zaměřením na vzdělávání. Můžeš to zkusit třeba i tam. Nedělají se klasické přijímačky, ale sico testy z obecných předpokladů. Hodně štěstí S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2007 22:16:18, Tom) Pozor na ty ostatní psychologické obory, záleží čemu se chceš po skončení studia věnovat.

    Pokud chceš být klinický psycholog, musíš studovat magisterskou jednooborovou psychologii. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2007 17:32:15, lenka) Našla jsem psychologii v Olomouci a dnes jsem si všimla,že je to magisterské studium na 5 let a jen by mě zajímalo jestli to znamená mít už nějakou vysokou školu nebo se na to můžu přihlásit se středním vzděláním?Plete mě to Mgr.studium protože pokud vím tak nejdřív musím mít Bc.a pak si můžu dělat Mgr. nebo je to jinak? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2007 18:12:40, karla) ale u psychologie tak tomu nebývá,stejně jako u MUDr...BC doktor není S10..tam bud ziskas Mgr,neboj si v kyblu.V Olomouci studuje kámoška.Dostala se na podruhé:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.11.2007 14:04:18, Eliška) Ahoj Lenko. Nečetla jsem podrobně všechny odpovědi. Možná se budu opakovat. Znám holku, co se na psychologii na UK dostala se SPgŠ. A jedna, co neprošla "jen" posledním kolem (hned po maturitě). Jestli Ti mohu poradit, určitě zkus více škol, je to větší jistota. Co se týče Mgr. oborů - rozhodující je, zda se jedná o magisterské studium (ozančované Mgr.)(většinou na 4-5 let)- nevyžaduje předchozí studium na VŠ, ani titul Bc. a nebo o navazující magisterské studium (označované NMgr.) (2-3 roky) - vyžadující předchozí studium na VŠ (někdy je i požadavek v podobném oboru) a titul Bc. Jako základní literaturu k přijímačkám se prý doporučuje Nakonečný, Říčan, Vágnerová, Langmeier atd. Je lepší podívat se na jednotlivé fakulty, zkusit podívat se na literaturu pro studenty ve vyšším ročníků a podle toho volit literaturu ke čtení. Přeji mnoho úspěchu. Kdyby jsi chtěla, ozvi se.E. reagovat zde
    Email: eliskasommerovaatlascz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.11.2007 18:38:28, Alča) Myslím si, že bys to měla zkusit. Za zkoušku nic nedáš. Když se na to vykašleš, tak si to pak budeš vyčítat. Držím palce!!! reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.