Studium magisterské na VŠE

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 17.11.2007 01:06:00, Michal N, zhlédnuto: 1395x, reakcí celkem: 12Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, chci se zeptat jestli je tu někdo, kdo studuje magisterské studium na VŠE obor Informační management. Chtěl bych tam přestoupit z ČZU a vůbec se nevyznám v těch vaších studijních plánech :). Děkuji moc za odpověď....
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 11:08:34, Radek) Ahoj,
    klidně se zeptej, my ti informace předhodíme, když o tom i ten obor je, žejo :)
    Takže nejdřív relevantní zdroje info:
    Přijímačky:
    http://www.vse.cz/prijimacky/broz_f4_prijimaci_rizeni_2008.php
    (najdeš si trochu níže, přijímají asi 30 lidí, musíš podat přihl. do 30.4.08, přijímačky budou tvořeny písemným oborovým testem z informatiky (Bakaláři na FIS jsou všichni z oboru Informatika).
    Okruhy ke zkoušce:
    (odkaz hrozný, napíšu radši cestu)
    fis. vse.cz >> zájemci o studium >> př.říz. na FIS >> odkaz "okruhy k p.ř. na navazující mag.studium.
    Studijní plán je E (nový dle evropských kreditů):
    fis.vse.cz >> pedagogika >> studijní programy FIS >> plán E (07/08) - doporuč. uložit do počítače a tam pak teprv otevřít. pozn. na další rok bývají v červnu až v září (těsně před začátkem, ale nemělo by se měnit)
    - mrkni hlavně str. 17-18. Seznam předmětů oboru. Celkem 120 kreditů.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 11:12:37, Radek) Informace o jednotlivých předmětech (které jsi zjistil ve studijních plánech) najdeš na:
    pes.vse.cz >> předměty >> zadáš název nebo zkratku předmětu.

    No, a to je teoreticky všechno. Doufám že se ti třeba ozve někdo kdo to přímo studuje (či nedávno studoval - přechod na E byl asi před rokem či dvěma). Každopádně přeju zdar, a myslím že budeš v dobrých rukou (vyučujících z FIS). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 16:50:22, Michal N) Super díky moc, ještě jsem se chtěl zeptat co to jsou celoškolské předměty cEXA a cJA2?
    už jsem si našel že cEXA je nějaká axaktní předmět ale už neni nikde co to vlastně je za předmět konlrétně a to druhý je odborný předmět v angličtině - jsem mírně pokročilej v aj a bojim se že tohle bude pěkné peklo i když je to ukončení jen zápočtem.... , nebýt té angličtiny tak mi ten obor připadá velice zajímavej.... Díky za případnou odpověď. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 17:11:16, Michal N) Ted jsem se na to koukal podrobnějš a mám dotaz co to jsou "volně volitelné předměty z celé VŠE" vim například ekonomika a td. ale je to i angličtina? té se fakt bojím nejvíce.V tomto případě musím mít 15kreditů, předměty vedlejší specializace jsou co? těch musím mít 30 kreditů. - to si budu moct vybrat jakejkoliv předmět co mi nábídnou? bych to potřebolat nějak vypsat jako to je u oborově volitelné předměty - tam jsou pěkně vypsané... - a mezi nima je i ten předmět v angličtině.-MUSIM si ho vybírat???? Jestli ne tak mě velice potěšíš. Mám asi hodně otázek viď ale tohle bych fakt potřeboval opravdu vědět.Díky moc reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 17:20:55, Michal N) oborově volitelné předměty - jak je tam ta angličtina "Řízení informačních systémů (anglicky)", mám mít z toho 21 kreditů to znamená že když si z toho vyberu předměty a dohromady mi to dá těch 21 za 4 semestry tak bych se té angličtiny vyhnůl??????? To by bylo super... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 17:30:16, Radek) Je fakt že ty jazykové předměty jsou docela těžký, když se stane, že o tom člověk nic neví (a je to náročné) i v češtině.
    http://pes.vse.cz/main.php?action=PRSK&obor=&hl_spec=IM&stud_plan=E&a_zaklad=c&a_skupin a=JA2
    Tam by měl být po kliknutí vidět výběr jaký máš. Moc toho není.. koukal jsem že docela dobrý budou 4EK602 (ale nevím jestli nebude vyžadovat moc matematiky, kdyby to bylo teoretické tak ok), 4SA431 (paní znám, vykládá srozumitelně (nesnaží se o ten anglický přízvuk a výslovnost kterou by člověk asi moc nechytal), nebo zajímavý bude 5IE450 (jestli máš rád ekonomické liberáry největšího kalibru).. no mrkni na odkaz, třeba ty předměty co jsou ze začátku jsou těžší matematicky (operační výzkum, nebo chtějí znalosti z financí), to chce odvahu ;-). Většinou je v těch předmětech nějaký pís. test a seminárka (nějaké téma) které prezentuješ třídě.
    cEXA jsem nenašel žádné předmětyS15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 17:35:42, Radek) časový nesoulad psaní dotazů :), no k těm cos psal v 17.11:
    Volně volitelných je hrozně moc, to se neboj že by nebylo z čeho vybírat:
    http://pes.vse.cz/main.php?action=PRSK&obor=&hl_spec=IM&stud_plan=E&a_zaklad=c&a_skupina= VM
    Ano, musíš z té skupiny jakkoli nasbírat daný počet kreditů. To řízení IS bych si nechal jako ten ja2 jestli ho musíš mít, to je škoda ho dávat do oborově volit. kde si můžeš dát něco v češtině a v pohodě (pro tebe). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 18:00:07, Michal N) Fakt díky, moc si mi pomohl. Takže se té angličtině asi nevyhnu.Bych si vybral asi to "Games and Decisions" matiku oproti angličtině zvládám, tak bych to snad měl přežít. Prosim tě a toto je jedinej předmět v cizím jazyce?Jako že to bude jedinej v aj v celém magisterském studiu? Kvůli angličtině jsem odešel z jaderky na čzu - tam naštěstí jazyky jsou fakt vpohodě.Jo a ještě otázka na jakej semestr si ten předmět budu muset zvolit?je to předmět na zimní semestr - tak budu moc si ho dát až na 3 semestr?Díky reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 18:28:06, Michal N) Sem se jen tak koukal že máš tady o tomhle dobrý přehled. tak mě napadá z tvé zkušenosti (asi nejsem jedinej co to zkouší z čzu jít na vše) jakej je to rozdíl. Mě připadá že krom matiky a té angličtiny byla jaderka srovnatelná co se týká náročnosti. Možná se tomu divíš ale ta informatika na pef neni žádná slast jak se mluví :). Myslíš že mám šanci když se nadrtim tu angličtinu (mám na to snad víc jak 1,5roku abych se připravil na ten předmět v angličtině, teda pokud si ho budu moct dát do páťáku).Děkuji předem za odpověď reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 19:39:01, Radek) žádná angličtina (resp. druhý jazyk) v nav.mgr. už není, to si člověk odbyde v bakal. studiu. Ani si nejsem jistý, zda budeš muset mít něco z toho cJA2, ta skupina sice existuje a jsou v ní předměty, ale v tom studijním plánu jsem to neviděl.
    Zato je tam, mimo těch volitelných předmětů, ještě skupina předmětů vedlejší specializace - tu si člověk volí během studia, zpravidla když už má hotovou většinu předmětů z té hlavní - jedná se o jakoukoli vedl. spec. nabízenou v rámci VŠE kromě inf. (viz zase pes.vse.cz, nebo je snad někde i přehled v pdfku). O žádném předepsaném pořadí semestru, kdy to člověk musí mít, nevím. Prostě to musíš mít za ty dva roky. Jediné co brání v rozletu je návaznost předmětů - když nějaký vychází ze znalostí z nějakého jiného, tak je to nutné studovat v daném pořadí - to vždycky píšou v info o předmětu. Náročnost neumim porovnat ale z jaderky se neboj kluku;).čau reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 19:48:26, Radek) tu vedlejší sp. asi člověk volí už na začátku, aby se to stihlo za ty dva roky. Kdyžtak se neboj na cokoli zeptat na studijním oddělení:
    fis.vse.cz >> o fakultě >> kontakt reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.11.2007 19:54:57, Radek) u těch vedlejšek jen existuje pravidlo, že to nesmí být stejné (podobné) jako tvůj hlavní obor, tzn. musíš vybírat z mimoinformatických. Našel jsem to pdf:
    http://www.vse.cz/download/?ID=238&cat=30
    (jestli budeš studovat až od příštího roku, bude update asi zas v květnu, ale ono se to nemění) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Navazující magisterské studium - Výběr vysoké školy
  2. Navazující magisterské studium - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. VSE FIS magisterské studium obor Informační systémy a technologie - Přijímačky, přípravné kurzy
  4. Navazující magisterské studium- management marketing - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  5. Přijímací zkoušky na navazující magisterské studim - Vysoká škola ekonomická v Praze
  6. Bioanalytik - navazující magisterské - Výběr vysoké školy
  7. Bioanalytik - navazující magisterské - Výběr vysoké školy
  8. Bioanalytik - navazující magisterské - Výběr vysoké školy
  9. sháním vypracované okruhy z Podnikové ekonomiky pro navazující magisterské studium - Mendelova univerzita v Brně
  10. Testy na magisterské studium Mezinárodní obchod - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.