Jakou SŠ?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 04.12.2007 10:45:37, Lenka, zhlédnuto: 743x, reakcí celkem: 18Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj všichni, potřebuji od vás poradit. Jedná se o mojí neteř, je ještě na základce a teď si má vybrat na jakou střední školu půjde. Ale ona vůbec netuší, co by chtěla dělat. Je docela dobrá na jazyky, ale to je asi tak všechno, matika je pro ní španělská vesnice, fyzika, chemie totéž - poslední tři roky má sice průměr 1,7 - ale to má na jejich základce téměř každý. Co by jste nám poradili, jak jí mám pomoci? Na co se máme zaměřit? Její rodiče na ní kašlou, tak bych jí ráda nějak pomohla alespoň já. Vím, že sem chodí spousta chytrých lidí, tak mi snad někdo poradí. Děkuji
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 12:34:00, Radek) nemá žádné vyhraněné zájmy - to zní jako gymnázium. Na všeobecném gymnáziu je ale doost velká porce předmětů matematika, fyzika, chemie. Takže možná nějaký humanitně zaměřený gympl. Ještě mě taky napadá nějaká obchodní akademie, kde mohou být jazyky taky na dobré úrovni (počty hodin týdně prvního a druhého jazyka -1.-4.ročník 3 h.), a člověk se naučí spoustu věcí pro praxi - účetnictví, ekonomiku, psát obchodní korespondenci a psát na klávesnici všemi deseti apod. a hlavně: předměty jako chemie a fyzika jsou tam odsunuty do pozadí (jsou snad jen v prváku) - místo toho jsou tam ty odborné, jo a dobře se tam člověk naučí s počítačem (podle mě většinou lépe než na gymnáziích, ale záleží na vybav.). Matematika tam tedy je, trochu lehčí než na gymplu (některé věci se neberou), ale zase kdo chce tak na přijímačky na vysokou ho připraví.
    Konkrétně asi neporadím, nevím ani ve kterém jste městě. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 15:07:28, Lena) Dobrý den, já bych to vzala s čistě selským rozumem. Rozhlédla bych se po okolí po středních školách kam se dá dojíždět. Internát přeci jen stojí nějaký peníze na víc. Radek říká správně, mohl by to být gympl s humanitním zaměřením, ale takových taky moc není. Tak se podívat ještě po střední pedagogické, zdravotní má asi nějaký základy z matiky a chemie. Ale pokud umíte s počítačem,tak se mrkněte na vybrané školy, jejich náplň a nebo si tam rovnou napište mail,třeba s dotazem, na náplň předmětů jako je matika,fyzika atd. Nezávidím Vám, je to obtížný úkol, ale držím Vám pěsti stojí to za pokus ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 16:03:36, Ejla) pokud ma prumer 1.7, tak gymnazium (at uz humanitni nebo jakekoliv jine) by asi nebyla dobra volba. Netvrdim, ze se ji nemuze podarit se tam s takovymi znamkami dostat nebo ze by nebyla schopna ten gympl udelat, ale dost pravdepodobne by se tam velmi trapila a skola by pro ni byla vic nez za trest :(. Co takhle nejake lyceum ... to je gymnazialni typ skoly, ale ta narocnoct by nemusela byt tak strasna, soucasne by to bylo docela obecne studium plus odborne predmety dle typu lycea, coz se odviji podle toho, pri jake stredni skole je lyceum zrizeno. Existuje ekonomicke lyceum pri Obchodni akademii, prirodovedne lyceum pri prumyslovkach, zdravotnicke lyceum pri Strednich zdravotnickych skolach atd. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 18:47:03, Ingrid) Tak podle mne by ten gympl šel...když jí nejde matika, tak určitě ne obchodku, tam se právě počítá furt a pak by měla dělat účetní ???to asi těžko, když jí nejde matika...a taky ta administrativa pro každého není...dost lidí se naslepo psát nenanučí a zbytečně mít blbou známku z takový prkotiny....Existuje taky jazykovka, to nikoho nenapadlo ?Pokud se chce věnovat jazykům, tak je to asi nejlepší.Existují jazykový gymply, v Praze třeba Minerva... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 18:55:14, Radka) Já teda nevim, ale jít na gympl s průměrem 1,7? Já šla na Ekonomku s průměrem 1,4 a ještě jsem měla docela strach, že mě nevezmou. Sice nakonec vzali (bez prijímaček), ale od průměru 1,5 nebo 1,6 (nepamatuju si to už přesně) se musely dělat přijímačky a co jsem slyšela, tak z těch přijímaček vzali dost málo lidí.
    Jinak jazyky na ekonomce jsou dobrý. V prváku "normální" němčina, v druháku a třetáku ekonomická němčina a ve čtvrťáku právnická a technická. Ale je pravdou, že tý ekonomický němčiny tam byla celé 4 roky převaha. U Aj to bylo to samé. Administrativa byla v poho, ale muselo se cvičit. Kdo nedal nad 200 úhozů za min nebyl puštěn ke státní zkoušce. Naštěstí státnoice není podmínkou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 19:29:45, petra) já si myslim, že by bylo nejlepší si s ní sednout a probrat to, určitě najdete nějaké další zájmy..co se týče zdrávky - tam chce hlavně zájem o obor, s touhle školou se jinde neuplatní, proto by bylo nejlepší to pořádně probrat..matika tam neni tak těžká, chemie se dá také zvládnout..
    gymnázium by bylo asi nejlepší, pokud by chtěla jít pak dál, za 4 roky třeba bude a pak by měla výhodu, ta matika, to je holt problém..musela by se pořádně učit a snažit se, ale já taky udělala gympl, a to si na základce klepali na čelo, že se tam hlásim, protože v mat jsem hrozná, ale dřela jsem a šlo to (hlavně, že nebyla povinná maturita z mat, jak je to ted, nebo bude za pár let, to by chtělo zjistit..) napadá mě ještě. co třeba hotelová škola, nebo cestovního ruchu? www.stredniskoly.cz tady se můžete po něčem poohlednout plus přijimaci zkoušky reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 19:30:35, Radek) s hledáním SŠ také může pomoci http://founder.uiv.cz/registr/vybskolr.asp (je dobré nějak dobře zúžit výběr - např. výběrem města, nebo typu vzdělání (SŠ s matur. odborné nebo všeobecné například), délka studia "4 roky", "denní forma" apod. Vyjede kompletní seznam který tomu vyhovuje, po kliknutí na konkrétní školu se dozvíte jaké tam jsou obory, kontakty, webovou stránku, a dokonce i hodnocení od školské inspekce. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 20:25:28, nikol) radku, neznáš podobnou stránku i o vysokých školách? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 21:32:57, Ejla) Taky ono, co to znamena, ze slecne nejde matematika? Jestli z ni ma dvojku, tak nevidim duvod, proc to tady hrotit a tvarit se, ze je to pro prihlasku na ekonomku problem ... Nejaka ta matika bude na kazde stredni skole a souhlasim s Petrou, ze se to da nadrit a naucit. Taky zalezi na tom, jak kdo si sve neuspechy v matematice zabira. Spouste mych spoluzacek to taky neslo, nicmene kdyby se hodne ucily, mohly dat matiku za 3, ale vetsine to nestalo za to, tak to prestaly resit, propluly se 4kou a uz je to ani nezvedalo ze zidle. Je jasne, ze na tohle nema kazdy naturu. Nicmene kdyz se neter gymplu vyhne, tak na jakekoliv jine stredni skole tu matiku zvladne. Asi bych ji nevybrala strojni prumyslovku :), protoze technicky typ evidentne nebude, ale do vetsich podrobnosti uz bych tu matiku neresila. A ucetnictvi podle me taky neni zadna vysoka matematika ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 21:41:12, šári) Pro Nikol:
    www.fakulta.cz:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 21:57:21, Ejla) Jeste k tomu gymplu. Moje maminka uci pres 25 let na zakladni skole a tahle dilemata se strednimi skolami zaziva kazdy rok, takze za ty leta jsem si na tohle tema doma vyposlechla uz hodne :D. Zakladni pravidlo zni: nikdy netvrd diteti, ze se nekam nema sanci dostat ... stestena muze sehrat svoji roli, navic v soucasne dobe se i na nekterych gymnaziich stava, ze se prihlasi mene zaku, nez je pocet mist nebo poptavka prevysuje nabidku pocetm prihlasek, ktere by se daly spocitat na jedne ruce. Situace je jina skola od skoly, mesto od mesta. Nicmene vsechny pripady tech, o kterych vim, ze se na gymnazium dostali s prospechem 1.7 nebo hur, pokus na gymplu studovat skoncil v lepsim pripade prestupem na jinou skolu, v horsim pripade zanechanim studia ve 4. rocniku nebo nezvladnutim maturitni zkousky ... Studovat gymnazium je sice krasne, ale nekdy bohuzel vic nez kontraproduktivni ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2007 23:27:41, Radek) Nikol:
    kéž by :),
    www.csvs.cz/databaze/vs2004 (aktualizace v lednu 08, údaje stejné jako v Učit.nov.-podrobné)
    nový projekt Min.práce a soc.věcí: www.vysokoskolak.cz (popisy aktuální, obory snad.(?))
    Ostatní stránky jsou soukromé databáze s různou aktuálností kterou se ale často nedozvíš, dobré jsou www.vysokeskoly.com
    PS: ale divím se že se ptáš když jsi tady, zkoušela jsi naší sekci (vejska.cz) Přehled vys. škol nebo Studijní programy? ;) teda taky zatím máme údaje pro 07/08, akt. bude leden.

    komentář k Elja: moudrá slova, šance je vždycky ale musí člověk opravdu chtít. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.12.2007 06:41:55, Ingrid) Tak ještě bych chtěla dodat, že na soukromej gympl berou i s průměrem nad 2.0...a i na státní někdy, protože by chtěli naplnit třídu, když dost lidí jde radši na soukromou školu...a pak, dost mých spolužáků měla pak i tři čtyřky a nakonec maturu udělali...já měla trojku z matiky, od šestý třídy pořád, a taky to mám za sebou...podle mne dost lidí dělá z gymplu zbytečně moc "výběrovou" školu, některej(např.jazykovej nebo humanitní) je lehčí než ta obchodka...Tam šla moje kámoška, co chtěla původně na konzervatoř, a rodiče ji dali na OA, a ona měla pak jedničky - a čtyřku z techniky administrativy, protože to psaní na rychlost jí nešlo..S05
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.12.2007 07:14:59, Ela) Vracím se k původnímu dotazu(slečně moc nejde
    matiky,fyzika,chemie)což jsou opravdu jedny
    ze základních předmětů na gymplu.O tom bych asi vůbec nepřemýšlela,zbytečně se bude trápit nad špatnými známkami.A co dál až dostuduje,v podstatě ničím není a nic neumí,
    musí si dodělat aspoň VOŠ,aby ji gympl nebyl k ničemu.Vidím to asi takto:studovat 4roky a pak dělat prodavačku v supermarketu určitě není jejím cílem.S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.12.2007 08:08:28, Lenka) Moc vám děkuji za ohlasy, na gympl bych neteř nedávala, jen by se tam trápila a nakonec by jí byl k ničemu. Nepředpokládám, že by po maturitě chtěla jít dál. S tou matikou je to vážně katastrofa. Učila jsem se s ní na písemku a zjistila jsem, že neovládá ani základy zlomků, rovnice, obvody, obsahy,...... prostě skoro nic :(. Musím to s ní nějak probrat, i když mi jako vždycky řekne jen to, že máma chce S04. Její matka je totiž jen vyučená a tak teďka po dcerušce chce aby splnila její dávný sen - i když jí s učením nikdy nepomohla. No, nějak se s tím musíme poprat, i tak moc děkuji reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2011 00:42:09, Samuel) Dobrý den je o necelé 4 roky později, ale i přesto chci regovat na dotaz kdyby někdo hledal radu v této době,protože tento problém si myslím nastává každý rok u některým rodičům.Takže z informací, které jsem si přečet vyplívá, že nejlepší by bylo aby zmíněná dívka šla na střední odborné učiliště pak si dodělala nástavbové studium ukončené maturitní zkouškou.Výhodu v této situaci vidím vtom, že SOU zvládne no pak klidně může te svojí mamce dokázat,že na SS má tím,že půjde na 2roky denní studium nebo 3 roky dálkové studium nástavbové.Jednak by po těch 3letech SOU by v podstatě neměla co stratit a druhá věc je ta, že by ji ta muka matematiky popř.chemie nebo fizyky utekla po těch 2 až 3 letech.Je ***ost v této situaci chdit na něaké gimplyS04!Tak hodně štěstí.S13javascript: reagovat zde
      Email: radus.83seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.12.2007 09:09:20, Lidka) Je to vážně moc těžké rozhodnutí, možná má vlohy k něčemu o čem sama ještě ani neví, ale rozhodnout se musí už teď. Já jsem to se svými dětmi řešila tak, že jsme si domluvili schůzku na poradenském centru(u nás je na ÚP) a tam si pomocí testů dítě vyhodnotí a hned jsou schopni doporučit jakou školu by mohlo zvládnout a taky jakou určitě né! Navíc mají přehlad o všech školách v okolí. Mě se to moc osvědčilo a děti se pak už sami byly radit i ohledně výběru VŠ. Přeji hodně štěstí. reagovat zde
    Email: lidmila.pseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2007 15:55:22, Ela) Takže budoucí středoškolačce přeji při výběru školy hodně štěstí,aby si vybrala opravdu to co ji bude v budoucnu bavit a nebude to považovat za nutné zlo.To,že ji teď všechno nejde na výbornou přeci neznamená,že v dalším studiu nemůže mít známky lepší.Vždyť přeci ani tak nejde o jedničky,jako o to co mě baví a jestli
    to chci opravdu dělat,pak je úspěch zaručen i bez super známek třeba z matoše.S10S10S10 reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Jakou školu vybrat - Výběr vysoké školy
  2. jakou školu (vš)? - Ostatní
  3. Jakou školu? - Výběr vysoké školy
  4. Jakou zkoušku - Ostatní
  5. Co studovat, jakou vybrat VŠ? + Jazyky - Výběr vysoké školy
  6. Nevím na jakou vysokou, pomoc ! - Výběr vysoké školy
  7. Na jakou VŠ? prosím poraďte mi :) - Výběr vysoké školy
  8. JAKOU DALŠÍ ŠKOLU MOHU STUDOVAT PO LF - Informace o studiu
  9. VUT X CZU (na jakou?) - Ostatní
  10. Nevím jakou vysokou školu studovat - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.