trocha matiky..

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 08.12.2007 19:23:09, Ivet, zhlédnuto: 218x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekahoj,
můžete mi pomoci, aspon nastínit, jak se počítají tyto příklady?

Napiště rovnici elipsy F1= /2,3/
F2= /8,3/
a= 5

a

je dán trojuhelník ABC A= / -7,11/
B= /3,3/
C= /-1,5/
napište obecnou rovnici výšky va
napiště parametrickou rovnici těžnice tc

předem dík
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.12.2007 22:07:59, suzan) Tak ja to zkusim:

    Body F1 a F2 jsou ohniska elipsy (viz. obrazek http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Ellipse_parameters.png)
    Ve stredu usecky F1F2, tedy logicky v bode [5,3] lezi stred elipsy.

    Obecna rovnice elipsy, ktera ma stred v bode [x0,y0], je
    [(x-xo)^2/a^2] + [(y-y0)^2/b^2] = 1, kde znak ^2 znamena druhou mocninu, kdyztak se na tu rovnici muzes podivat sem: http://cs.wikipedia.org/wiki/Elipsa (prvni rovnice od shora)

    Parametr a mas zadany a parametr b vypocitas ze vzorce e = odmocnina z (a^2 - b^2), kde e je vzdalenost ohniska od stredu elipsy, tedy e=3. Po dosazeni dostanes b=4.

    Suma sumarum, jestlize x0=5,y0=3,a=5,b=4, tak po dosazeni do obecneho tvaru rovnice ti vyjde

    (x-5)^2 (y-3)^2
    -------- + --------- = 1
    25 16

    Doufam, ze jsem nic nepopletla. Tuhle stredoskolskou matematiku jsem nevidela ani nepamatuji, jsem si tu rovnici musela najit S10S10S10 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.12.2007 22:09:54, suzan) ta 16ka ma byt samo pod tou druhou zlomkovou carou, nejak se mi to posunulo :D ... me kdyztak opravte, jestli jsem placla nesmysl :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.12.2007 08:58:42, suzan) a tady je navod, jak urcit obecnou rovnici primky urcenou dvema body
    http://www.e-matematika.cz/stredni-skoly/jak-urcit-obecnou-rovnici-primky-urcene-dvema-body.ph p reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.12.2007 11:06:07, Radek) suzan: myslím že to je dobře, vychází mi to taky. jsi hodná.
    zkusím ten druhý př. - trojúhelník:
    nejdřív něco o těžnicích..
    it.pedf.cuni.cz/~proch/program/trojuhl.htm#tez
    .. takže jde o to spojit bod C (zadání) se středem úsečky AB (který si vypočítáme z bodů A a B v zadání). Koukneme se na souřadnice A a B.
    změna první tj. x-ové souřadnice při pohybu mezi A a B je 3-(-7)=10 , změna y-ové souřadnice je -8. (směr. vektor 10,-8).
    Potřebujeme se dostat do poloviny úsečky AB, tedy posuneme se jen o (5,-4). Toto přičteme k souřadnicím bodu A - tedy [-7 + 5, 11 - 4] tj. [-2, 7] je střed AB.
    bod C je [-1, 5], spojíme C a střed AB a napíšeme param.rovnici. K tomu opět potřebujeme směrový vektor (CS), který je (-2-(-1), 7-5) = (-1, 2)
    Máme tedy bod A = [-7, 11] a směr. vektor (-1, 2).
    x = -7 - 1t
    y = 11 + 2t
    (parametrické rovnice přímky)
    x a y jsou souřadnice bodů na přímce [x,y]

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.12.2007 11:16:33, Radek) ještě mimo soutěž, kdybychom chtěli z té parametrické ještě obecnou rovnici přímky..
    x = -7 - t /.2
    y = 11 + 2t

    2x = -14 -2t
    y = 11 +2t
    ------------ (sečteme obě rovnice)
    2x+y = -3
    2x + y + 3 = 0 (vzorec ax + by + c = 0)
    je obecná rovnice té přímky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.12.2007 13:58:43, ivet) lidičky, moc děkuji, já na tohle chyběla a vůbec si s tím nevěděla rady, díky reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Pomoc! Přijímačky z matiky!!! - Ostatní
  2. přímačky z matiky na MZLU PEF - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.