Studium medicíny jako další školy


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.12.2007 18:12:56, Aja, zhlédnuto: 10116x, reakcí celkem: 22Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAsi si budete myslet, že jsem blázen, ale nedávno jsem dodělala státnice, jsem inženýrka chemie a začala jsem litovat, že jsem se kdysi nepustila do medicíny. Už jsem se na ní po gymplu dostala, ale nelákal mě život v Praze. Zajímalo by mě, jestli neznáte někoho, kdo něco podobného řešil. A ještě zdali se vůbec dá při medicíně uvažovat nad nějakým částečným úvazkem...
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.12.2007 12:29:17, izka) Ahoj.Znám na medicině pár lidí, co se rozhodli studovat podruhé..Spíš jsou to bakaláři, ale i starší se najdou..Nad částečným úvazkem moc neuvažuj, myslím, že se to časově moc nedá skloubit.A jestli dá, tak je to trápení..Jen pouvažuj, že 6 let budeš studovat, dalších pět let čekat na atestaci..Pořádně si to rozmysli. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.12.2007 17:16:53, Petra) Ahoj jde o to co tě opravdu láká,co chceš opravdu jednou dělat,protože dělat něco co nás nebyví je to nejhorší.Studium můžeš vždycky přerušit když to prostě z nějakého důvodu nepůjde.Já jsem v podobné situaci,mám vyšší školu skoro hotovou a zjistila jsem že mě láká něco jiného a taky to zkusím.Za zkoužku nic nedáš.Myslím,že když jsi inženýrka chemie a když už si jednou na medinu přijímačky udělala tak pro tebe studium nebude asi tak těžké,ale zkusit to můžeš aby jsi jednou třeba za 20 let nelitovala ještě víc.Když to zkusíš alespon budeš mít dobrý pocit žes to zkusila.A pokud jde o tu Prahu tak lékařské univerzity jsou i jinde v republice.A s tvým vzděláním by si snad taky mohla mít částečný úvazek,spousta studentů si přivydělává.Tak držím palce:) zdraví Petra reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2008 19:08:50, Alice) Dobrý den,mám velikou prosbu, zda li někdo nevíte, kde je dobré studovat bakaláře dálkově obor všeobecná sestra? A co se týče přijímaček, jaké jsou na to publikace, které má význam si koupit? Pracuji letos 3.rokem a ráda bych zkusila přihlášku na 1.LF UK a zdravot. soc. fakultu v Čes. Buděj. PROSÍM PORAĎTE NEJLÉPE NA PŘILOŽENÝ EMAIL. DĚKUJI.;) reagovat zde
    Email: alicehrbkovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2008 19:26:32, Pavla) Pokud do té mediny máš fakt chuť jít, tak to zkus! Mě se na medině tedy moc nelíbí, po střední jsem se dostala úplně všude a tak nějak jsem došla k tomu, že kdybych tu školu nezkusila, určitě bych toho jednou litovala. A ted lituju toho, že jsem na ni šla.:D On si to člověk moc neumí představit, dokud to nezkusí... a kdyz uz jeden titul mas, není co řešit a jdi do toho! Držím Ti palečky! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2008 19:33:31, k.) ja na medicine jsem, k tomu na 2-3 dny v tydnu pracuju. jde o to si umet zorganizovat cas a mit sebedisciplinu :) nicmene to jde, v lete mivam ctvrt roku prazdnin a v zime delavam zkousky v predterminu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2008 22:59:19, Aja) Pro Pavlu ...to vis, ja bych sla do toho hned, jen kdybych si nerikala, ze ve triceti uz budu stara breca :D A ze by me to bavilo vim jiste...ono k tomu proste clovek nejak dospeje, hlavne ve chvili, kdy si nemusi volit kam pujde po stredni
    pro K. fakt ses borka, ja pravda pracovala pri vysoke taky, ale medina je trosku jine kafe. Samozrejme nekdo nedava matiku a nekdo nastrkat do hlavy anatomii, takze to je ruzne... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2008 18:45:34, Pierrot) Ahoj, já jsem šla taky zkusit medinu, byla to výzva a asi bych si to vyčítala, kdybych to nezkusila. Teď toho ale také lituji, nezvládám zkoušky, nemám téměř žádný volný čas a natož v létě prázdniny. Bojím se ale začít znovu na jiné škole, nejspíž ani přestoupit nejde bez vykonání přijímaček, na které jsem se nepřihlásila. A další rok čekat? reagovat zde
    Email: pierrot6seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2008 20:41:41, lili) to "k": čtvrt roku prázdniny?...to nemáte praxi???!!!....to je zajímavý, no...to aja: já myslim, že teda na medicíně moc času není...minimálně první dva roky...učíš se furt, ale zkus to..;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2008 22:56:05, Willow) souhlasím s Pierrot. Taky studuju medicínu a není při tom na vůbec nic čas. Nikdy jsem si nemyslela, že bych něco, po čem jsem dlouho toužila mohla chtít vzát, ale už mě to napadlo mnohokrát. Takhle škola je neskutečně vysilující, je třeba se učit denně a to nemluvím o hodince nebo dvou, ale mnohem více. Kdo chce jít na medicínu, ať si to VELMI dobře rozmyslí, o co v životě vlastně stojí. reagovat zde
    Email: olga.pleseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2008 07:23:09, Nika) Ahoj Pavlo, hned po maturitě jsem složila přijímačky na medicínu, ale díky reakci mého okolí jsem začala pochybovat a šla raději studovat jazyky - a dodnes svého rozhodnutí lituji a považuji to za svou největší životní chybu, kterou už nenapravím. Proto obdivuji tvou odvahu, pokud je to tvůj sen, jdi za ním. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.09.2010 12:13:01, Esmera) No vidíš, a ja som zase niikdy nechcela ísť na medinu, a a ni som neišla, nezbožňujem chémiu, biolu, labáky a tak, a okrem toho nemám žalúdok na pitvy a a ni práca po nemocniciach ma neláka...Ja osm zasa vždy chcela ísť na jazyky, ale tak nejako som si to - tiež vďaka reakcii svojho okolia - rozmyslela a išla študovať neičo iné, a ja doteraz banujem, že som nešla na tie jazyky, práve na jazyky, ktoré máš vyštudované, ty ani nevieš, aké máš šťastie. Ja už mám 26 rokov, no napriek tomu uvažujem, že by som šla na jazyky, a okrem toho by som chcela aj inú školu, napr. záhradnú architektúru, ak by ma vzali. ľudia, dalo by sa podľa Vás v 26. rokoch alebo aj neskôr skĺbiť štúdium 2 výšok - jazyky plus iná škola (nie emdina, právo ani ekonómia, najskôr tá záhradná architektúra alebo možno psychola, lenže to sa mi asi nepodarí). Podotýkam, že z učiteľských jazykov by som chcela len bakalára. A je podľa vás vôbec dobrý nápad ísť študovať jazyky? Píšte mi na mail, prosím!!!A len normálne príspevky, nie v tom zmysle, že čo tu vypisujem o jazykoh a pod. kraviny, dobre? Teším sa. reagovat zde
      Email: esmeraesmeragmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2008 18:30:18, Berulka) Ahoj, jsem v podobné situaci. Je mi 20 a medicína mě taky docela dost láká. Jenže je to těžké. Na jednu stranu, když si spočítám, kdy bych byla plnohodnotná doktorka. 31 let? To se mi zdá docela dost. Už i kvůli tomu, že bych nechtěla být do tolika let závislá na rodičích. Ale na druhou stranu zase, když se pustím do něčeho jiného, tak mě to tam pořád táhne.. myšlenkama, pocitama. A pořád si říkám: ,,Ale co když by ze mě byla opravdu dobrá doktorka" No a teď je na mě, pro jakou cestu se rozhodnu.:D Nejhorší na tom je to, že žádné rady nejsou dost dobré. To musí člověk vědět a cítit sám. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2008 20:02:02, pejska) to Berulka: ježiš je Ti dvacet- když chceš na medicínu, běž...měli jsme v kruhu i ročník 1975...a prostě to chce, tak studuje...a není jediná, dost velkej počet lidí je tak aspon okolo 22 let, je to dáno i tím, že ne každý se dostane na poprvé a zkouší to až jako starší...a dlouhá doba studia-no, když protrpíš první tři roky, pak je to hrozně zajímavý obor a studovat tolik let je prima...všimni si kolik dospělých říká, že "jsou to ta nejlepší léta"...to platí i tady, a já tomu věřim...jedinej problém u holek jsou děti...ty musíš mít bud ještě ve škole nebo až po tý třicítce...stručně řečeno pro všechny co myslí, že by je to bavilo, ale neví- zkuste to...lepší snad je, toho popřípadě nechat, než si celej život něco vyčítat,že jste to nezkusili žijete jen jednou, tak se snažte žít podle svých představ;):) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2012 23:46:45, monika) ahoj chci se zeptat je mi taky 21 let a dodělala jsem školu v oboru reklama medicína mě baví už od 16 let a vím určitě že se jí chci věnovat ať to stojí co to stojí ale nevím jestli ještě předtím nemusím mít střední ze zdrávky nebo příbuzných oborů abych mohla studovat vysokou. reagovat zde
      Email: graddy245seznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.11.2012 23:05:21, Inkvizitor) Troll? Nebo jsi vážně tak hloupá? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.11.2012 19:39:53, monča) já bych řekla že musím mít předtím nějakou zdravotní střední školu ale kamarádka mi říkala že stačí udělat přijímačky. Každý říká něco jiného tak nevím reagovat zde
          Email: graddy245seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.09.2008 17:17:26, Jerry) Ahoj, pročetl jsem si to tady a vidím velmi zajímavé příspěvky. Do něčeho podobného sem se dostal i já. Studoval sem dva roky, ale nějak nedostudoval. Teď sem se přihlásil na jinou školu, ale zase přemýšlím, že bych příští rok zkusil medicínu. Já sem chtěl jít na ni už dřív, ale nešel sem, protože sem si říkal, že bych se nedostal. Teď sem se opět dostal do situace, jak rád bych studoval medicínu. Myslíte, že je možné začít až příští rok? Bude mi už 23 let. Navíc budu mít tedy už 3 roky vysoké školy za sebou. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.09.2008 23:47:19, lili) jerry.....úplně v pohodě....23 není moc vysokej věk, vzhledem k tomu, že se tím budeš živit třeba do 70- 80...(tak staří jsou aspon vyučující profesoři na anatomii...)
      podívej se na www.forum.lf1.cuni.cz ...tam se to taky řeší...a můžeš se tam optat studentů, kteří nastoupili třeba až ve 28 nebo i později a taky to šlo...jde jen o to , co chceš..S11 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.03.2011 10:39:02, Hanka) Skvělý nápad !!! Uvažuji nad tím samým. Teď je mi 22. Jen nevím, jak to bude po překročení 26. roku s platbou školy. Medicína asi bude pořádná "pálka". reagovat zde
        Email: hanapoukarovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2015 23:36:31, Peters) Zdravim všechny, chtěl bych požádat někoho zasvěceného o dobrou radu. Letos mi bude už 29 let, mám při zaměstnání vystudovanou vysokou školu v Bc. studiu a nyní se rozhoduji, jestli pokračovat dál v navazujícím Ing. (které neni zcela podle mých představ) Nebo začít od nuly a snad jednou se stát doktorem. Vím, že pokračovaní by bylo v této chvíli jen kvůli papíru a druhá možnost by byla na dlouhou a komplikovanou cestu. Nicméně vim, že mě víc láká ta druhá možnost. Ještě bych rád dodal, že mam v současnosti velice dobrou práci a nemohu si dovolit z ní odejít. Proto bych potřeboval odpověd na otázku... Je možné vystudovat školu a stát se MUDr. při zaměstnání??? Případně bych uvítal doporučení a návrhy jak a kde začít. Děkuji všem za pomoc S13 reagovat zde
    Email: bc.petrptakseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2015 02:36:55, Petr Vondra) Odpověď je snadná, vystudovat medicínu při zaměstnání nejde, časově pravně kvůli organizaci výuky která zabere minimálně 4 dni v týdnu. A dále pak je nutno se poměrně dost učit, i průběžně, není to jako na řadě VŠ kde se maká jen o zkouškovém. Jako jsou lidi co si něco při LF mohou přivydělat, ale je to tak na práci do 15-20h za týden, a už i to hodně narušuje studium... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2015 09:50:56, Inkvizitor) Ne že by neexistovali lidé, kteří si museli při studiu medicíny dosti výrazně vydělávat, v úvazku téměř plném, ale je to velmi nežádoucí. I když budeme předpokládat flexibilní pracovní dobu, která nebude kolidovat s rozvrhem, a mimořádně schopného uchazeče, který zvládne studovat rychleji, chybí drobnost v podobě samostudia nad rámec povinností a probírání studovaného s kolegy. Neznám nikoho, kdo by při studiu medicíny vydělával více než dejme tomu na kolej, jídlo a základná potřeby (tj. do +- 5 tis. čistého na měsíc) a výrazně se to neprojevilo na jeho odborných kvalitách. Tedy ne nezbytně na známkách, někteří si dokáží schopnosti průtokového ohřívače informací rozvinout do nebývalé šíře a to vesměs k hodnocení lepší než 2 stačí (vzhledem ke kvantu studentů není čas na zverubné zkoušení). Ale takový člověk je pak skutečně "vrah v bílém" nebo "neschopný teoretik" podle toho, jestli skončí na klinickém nebo teoretickém pracovišti.

      Pokud tedy chceš studovat medicínu kvalitně a nikoliv pro diplom, tak by pro tebe bylo nejlepší variantou mít dobré zázemí a studovat jednak z rezerv a počítat jen s poměrně malým příjmem. Na takové věci jako dovolená nebo rodina budeš muset zapomenout. reagovat zde
      Web: https://www.youtube.com/watch?v=xg4AHoBJgvY

Podobné příspěvky:
  1. FIT/FEL + další / fyzika - ale hlavně jaký program? - Výběr vysoké školy
  2. Studium medicíny - Informace o studiu
  3. *studium medicíny za podmínek... - Výběr vysoké školy
  4. Práce v kriminalistické laboratoři jako zdravotní laborant? - Informace o studiu
  5. Šance na přijetí na VŠCHT + další tipy - Výběr vysoké školy
  6. Poplatky za studium další VŠ - Ostatní
  7. Ukončení 1. zapsané vysoké školy (denní forma) a pokračování ve 2. VŠ (kombinované forma) - současné studium - Ostatní
  8. Předpoklady pro studium IT/Další škola - Výběr vysoké školy
  9. Další možnosti studia na VŠ - Ostatní
  10. Studium medicíny - Brno nebo Olomouc? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.