Studium medicíny jako další školy


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.12.2007 18:12:56, Aja, zhlédnuto: 10118x, reakcí celkem: 22Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAsi si budete myslet, že jsem blázen, ale nedávno jsem dodělala státnice, jsem inženýrka chemie a začala jsem litovat, že jsem se kdysi nepustila do medicíny. Už jsem se na ní po gymplu dostala, ale nelákal mě život v Praze. Zajímalo by mě, jestli neznáte někoho, kdo něco podobného řešil. A ještě zdali se vůbec dá při medicíně uvažovat nad nějakým částečným úvazkem...
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2015 09:50:56, Inkvizitor) Ne že by neexistovali lidé, kteří si museli při studiu medicíny dosti výrazně vydělávat, v úvazku téměř plném, ale je to velmi nežádoucí. I když budeme předpokládat flexibilní pracovní dobu, která nebude kolidovat s rozvrhem, a mimořádně schopného uchazeče, který zvládne studovat rychleji, chybí drobnost v podobě samostudia nad rámec povinností a probírání studovaného s kolegy. Neznám nikoho, kdo by při studiu medicíny vydělával více než dejme tomu na kolej, jídlo a základná potřeby (tj. do +- 5 tis. čistého na měsíc) a výrazně se to neprojevilo na jeho odborných kvalitách. Tedy ne nezbytně na známkách, někteří si dokáží schopnosti průtokového ohřívače informací rozvinout do nebývalé šíře a to vesměs k hodnocení lepší než 2 stačí (vzhledem ke kvantu studentů není čas na zverubné zkoušení). Ale takový člověk je pak skutečně "vrah v bílém" nebo "neschopný teoretik" podle toho, jestli skončí na klinickém nebo teoretickém pracovišti.

    Pokud tedy chceš studovat medicínu kvalitně a nikoliv pro diplom, tak by pro tebe bylo nejlepší variantou mít dobré zázemí a studovat jednak z rezerv a počítat jen s poměrně malým příjmem. Na takové věci jako dovolená nebo rodina budeš muset zapomenout. reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=xg4AHoBJgvY
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2015 02:36:55, Petr Vondra) Odpověď je snadná, vystudovat medicínu při zaměstnání nejde, časově pravně kvůli organizaci výuky která zabere minimálně 4 dni v týdnu. A dále pak je nutno se poměrně dost učit, i průběžně, není to jako na řadě VŠ kde se maká jen o zkouškovém. Jako jsou lidi co si něco při LF mohou přivydělat, ale je to tak na práci do 15-20h za týden, a už i to hodně narušuje studium... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.03.2015 23:36:31, Peters) Zdravim všechny, chtěl bych požádat někoho zasvěceného o dobrou radu. Letos mi bude už 29 let, mám při zaměstnání vystudovanou vysokou školu v Bc. studiu a nyní se rozhoduji, jestli pokračovat dál v navazujícím Ing. (které neni zcela podle mých představ) Nebo začít od nuly a snad jednou se stát doktorem. Vím, že pokračovaní by bylo v této chvíli jen kvůli papíru a druhá možnost by byla na dlouhou a komplikovanou cestu. Nicméně vim, že mě víc láká ta druhá možnost. Ještě bych rád dodal, že mam v současnosti velice dobrou práci a nemohu si dovolit z ní odejít. Proto bych potřeboval odpověd na otázku... Je možné vystudovat školu a stát se MUDr. při zaměstnání??? Případně bych uvítal doporučení a návrhy jak a kde začít. Děkuji všem za pomoc S13 reagovat zde
    Email: bc.petrptakseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.11.2012 19:39:53, monča) já bych řekla že musím mít předtím nějakou zdravotní střední školu ale kamarádka mi říkala že stačí udělat přijímačky. Každý říká něco jiného tak nevím reagovat zde
    Email: graddy245seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.11.2012 23:05:21, Inkvizitor) Troll? Nebo jsi vážně tak hloupá? reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. FIT/FEL + další / fyzika - ale hlavně jaký program? - Výběr vysoké školy
  2. Studium medicíny - Informace o studiu
  3. *studium medicíny za podmínek... - Výběr vysoké školy
  4. Práce v kriminalistické laboratoři jako zdravotní laborant? - Informace o studiu
  5. Šance na přijetí na VŠCHT + další tipy - Výběr vysoké školy
  6. Poplatky za studium další VŠ - Ostatní
  7. Ukončení 1. zapsané vysoké školy (denní forma) a pokračování ve 2. VŠ (kombinované forma) - současné studium - Ostatní
  8. Předpoklady pro studium IT/Další škola - Výběr vysoké školy
  9. Další možnosti studia na VŠ - Ostatní
  10. Studium medicíny - Brno nebo Olomouc? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 22.04.2024 09:07:32.