průběh funkce

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.01.2008 18:04:35, misa, zhlédnuto: 118x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky, potřebovala bych pomoct s výpočtem průběhu funkce 2x na druhou + 2x + 8 to celé lomeno x. Předem moc děkuji :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2008 19:10:20, Radek) Ahojky. To se nám tu rozmohly, průběhy funkce.:) Já nemám moc času všechny ty věci počítat, zkus to sama, ale přecijen chci trochu pomoct -pro kontrolu pak mrkni na následující graf - www.vejska.cz/profiles/radek-lexa/files/prubeh.xls (od řádku 50) a věz že: Defin. obor je R - {0}, limita v -nekonečnu = - nekonečno, v nule zleva = - nekonečno, v nule zprava = nekonečno, v nekonečnu = nekonečno.
    Funkce má lokální maximum v x=-2, lokální minimum v x=2. Je rostoucí v (-nekon, -2), klesající v (-2, 0), klesající v (0 , 2), rostoucí v (2, nekon). Inflexní bod neexistuje (x=0 není v Df), ale ta nula je přesto určitý předěl - v intervalu (-nekon, 0) je funkce konkávní, v (0, nekon) je funkce konvexní. Asymptoty jsou: osa y (tj. x=0), funkce y (asympt) = 2x + 2 --- (přijde se na to tím že čitatele vydělíš jmenovatelem té funkce - tak jako nahrubo - a vyjde ti 2x + 2).
    Přeju zdar a ať ti to vyjde reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2008 21:11:21, misa) ahoj Ráďo, moc děkuju, může jenom pro kontrolu zeptat jestli vyšla druhá derivace 16x/x na čtvrtou? Moc jsi mi pomohl, teď už zbývá jen udělat zkoušku, mám to jak deadline, tak snad se povede. Ještě jednou díky...pa reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2008 21:13:50, misa) jo a promiň, že tě tak moc otravuju, ještě by mě zajímala první derivace jestli jsem ji vypočítala dobře, vyšla mi 2x na druhou - 8/ x na druhou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2008 21:21:50, Radek) ano, první derivace (2x^2 - 8)/(x^2), druhá derivace 16x/(x^4). :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2008 21:24:48, misa) ale to mi pak tomu neodpovídá tvůj obrázek, když jsem z první derivace počítala stac. body taky mi to mi vyšlo (2;10) a (-2;-6), asik mám někde chybu :( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2008 21:29:23, Radek) To je správně, tak to vychází i v tom grafu. (x-ová souřadnice, y-ová souřadnice) - najeď šipkou do míst kde je v grafu to minimum resp. maximum a uvidíš - nebo se podívej tabulky x a y nad grafem. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2008 21:35:57, misa) a můžu prosím ještě poslední dotaz? prochází šikmá asymptoty body (-1;2)? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2008 21:37:12, misa) jinak seš fakt super, že tady tak pomáháš, nemám v okolí nikoho kdo by mi s tím pomoh tak se obracím s pomocí sem. ještě jednou moc díky. pa reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2008 21:49:03, Radek) prochází bodem (0,2), a další bod třeba (-1,0). Zkus si dosadit do y = 2x + 2.
    To nic, rádo se stalo. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. >>> PRŮBĚH FUNKCE - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.