2 vysoké školy současně - shodné předměty


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 29.01.2008 21:18:54, Radim Špicar, zhlédnuto: 1084x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravim všechny, plánuju studovat dvě vysoké školy zároveň a zajímalo by mě, jestli je v případě, že mají oba obory některé shodné předměty, nutné absolovovat oba...
e.g. stačí když zápočet/zkoušku z lineární algebru úspěšně složim na jedné školy nebo ji musim složit na obou?
Jinými slovy uznává se studium daného předmětu na jiné univerzitě? Dík moc za odpověď.

Email: mewmewmewseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2008 22:04:09, Radek) zdravím,
    nevím konkrétně, ale myslím že by to uznání bylo dost problematické (jen se zkus zeptat na studijním oddělení, zda ti budou po každém semestru uznávat hromádku předmětů z jiné školy, krom toho existují limity na počet kreditů který minimálně v semestru musíš skutečně odstudovat - takže by sis asi musel místo "nestudovaných předmětů" dát nějaké jiné). Spíše mi přijde schůdnější, jestli se látka překrývá, zkusit to studovat vždycky ve stejném semestru na obou školách - naučíš se jednou, napíšeš písemku dvakrát.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2008 11:22:28, šušu) Ahoj, já to plánuju tak nějak podobně,
    ted studuju prvák a chtěla bych na jinou fakultu na stejné univerzitě - studovala bych tedy příští rok prvák a druhák a chtěla bych si nechat uznat na té druhé zkoušky, co už mám. Ale teď mě Radek trochu zmátl, znamená to, že ti uznají jen nějaký počet? Já myslela, že mi každej profesor pak individuálně řekne buď jo nebo ne a když jo, tak mi to na studijním zapíšou a konec S15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2008 11:42:13, Radek) šušu: jasně, zkusit to můžeš. uvidíš jestli to uznají.. na stejné škole by to mohlo být ok. Ale stejně musíš plnit podmínky studia, dát si nějaké předměty které opravdu budeš studovat. To nejde studovat školu tím stylem že vždycky přijdeš jen v červnu za profesory a studijními, ukážeš nějaké papíry, a oni řeknou jo, vystudovala jste u nás ročník :). Já s tím zkušenosti nemám. Možná se ti tady ještě někdo ozve komu to vychází, já bych ti to přál. Jinak se zeptej na studijním oddělení té školy kde to chceš uznat z té jiné - jak to chodí, co musíš proto udělat, zda je šance. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2008 11:45:36, Radek) v poslední větě: fakulty reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2008 12:59:55, potvora) ahoj, u nás (2LF UK) to jde tak, jak radek píše, že to nejde :) tj. uznávají předměty. Máme v ročníku fyzioterapie slečnu, která teď udělala poslední státnici, a uznali jí všechny předměty, který už měla odstudovaný - anatomii,fyziologii,patologii, internu a tak...prostě všechno, z čeho měla zkoušky. reagovat zde
    Email: potvora1gmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.04.2011 22:49:25, Monika) Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli by bylo možné studovat společně s 1.lf ještě jednu vyšší odbornou školu (3 leté dip. studium), jestli by se to dalo zvládat? Je to podobný obor, jde jen o to, že ta všo je hodně prakticky založená. Pokud by mě vzali na obě chtěla bych to zkusit. Vůbec nevím jak to chodí... Díky :) reagovat zde
      Email: c.mondysgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2008 15:12:56, Eliška) Nejdříve bych se spojila s daným profesorem, zda mi předmět uzná. Také takto studuji. Profesoři na konkrétní předměty jsou přístupnější než vedoucí katedry, atd. Mě třeba jeden profesor řekl, že mi zkoušku uzná a ani nemusím nic obíhat. Kdybych si to opravdu chtěla obíhat přes garanta předmětu, vedoucího katedry a další, nebrání mi, ale upozornil mě, že by mi má žádost mohla být zamítnuta. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.04.2011 02:02:14, Slečna) Pokud předmet i počet kreditů souhlasi, neměl by být problém s uznáváním(u nás bezproblemu uznavaji i z jiných škol, ale myslim ze na TUL nesmíš mít ze zkousky 3, aby ti to uznali). Každopádně nelze uznávat předmet, který si vystudoval v bakalarskem programu v magisterskem programu. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Navazující magistr z jiné vysoké školy - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  2. Zápis na vysoké školy - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. soukromé vysoké školství - Výběr vysoké školy
  4. Pomoc při výběru vysoké školy - Výběr vysoké školy
  5. Studium na VŠE a PA současně? - Výběr vysoké školy
  6. SOUKROMNÉ VYSOKÉ ŠKOLY - VÝZNAM, HODNOCENÍ - Ostatní
  7. Výběr vysoké školy - Výběr vysoké školy
  8. Ukončení 1. zapsané vysoké školy (denní forma) a pokračování ve 2. VŠ (kombinované forma) - současné studium - Ostatní
  9. Špatná volba vysoké školy - Výběr vysoké školy
  10. Výběr vysoké školy - obor životní prostředí - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.