Slovenka na univerzite v Čechách???

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 09.02.2008 22:31:35, strna, zhlédnuto: 101x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý večer všetkým:)Takže dnes som si tu čítala množstvo príspevkov a veľmi ma zarazilo a aj vyľakalo,ako negatívne niektorí berú fakt, že nejaký Slovák má záujem študovať na vysokej škole v ČR. Vyľakalo hlavne preto, že sama som si podala prihlášku na univerzitu v ČR a doteraz som to vnímala tak, že to bude nová skúsenosť,naučím sa plynule po česky, nájdem si v Čechách nové kamarátky a kamarátov...Nevnímala som to tak negatívne a tak by som chcela vedieť vaše názory na danú vec..Ďakujem...
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.02.2008 09:24:02, tereza) já to vidím tak, že blbci se najdou všude, mslim, že nové přátele si určitě najdeš, ale stejně tak musíš počítat i s nějakou tou negativní reakcí - jak říkám, blbci jsou všude..a když jim nedojde, že neni vina Slováků, jak to tady máme zřízené a rozčilují se na vás, tak at si trhnou, ne..? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.02.2008 12:00:57, esilka) ahojky, rekla bych ze nejvice tech, kteri nemaji radi studenty ze Slovenska, se vzdycky soustredi prave na diskuznich forech, protoze si potrebuji zanadavat, zatimco ti, co s tim problem nemaji (a verim, ze ti maji stale naprostou prevahu), nemaji zapotrebi nic ventilovat. Takze negativni nazory, ktere se tu sustredi, se v realu nastesti znacne rozptyli do prostoru :). V Brne je za posledni roky studentu ze Slovenska opravdu hodne, mela jsem slovenske spolubydlici na koleji a i v laboratori mame spoustu slovenskych diplomantu. Vzdycky jsme s nimi vychazeli hezky a byli a jsou to pro nas rovnocenni spoluzaci a kamaradi jako kdokoliv jiny. Nepamatuji si ani na jediny pripad averze ze strany ucitelu. My se priucili neco od Slovaku a oni zase neco od nas a diky stejne a soucasne rozdilne reci byla vzdycky sranda. Tot moje osobni zkusenost :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.02.2008 12:48:01, honza) No me taky slovaci nejak nevadi, pokud nas teda zrovna neporazi v hokeji nebo tak neco :), nicmene mam pravda i kamose co, jak rikaji, pozanji slovaka na 100metru a opravdu ne nemaji radi, vseobecne to prameni z toho, ze jim proste vadi ze "zabiraji" misto jak na skole tak na kolejich, ale je to opravdu spis mensina...Takze to neres reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2008 19:54:06, iva) pridam jednu zkusenost..vedela jsem, ze namam moc sanci se dostat na skolu, na kterou jsem se v cr dostat chtela. podla jsem si prihlasku i na sk a po neuspechu v cr nastoupila do blavy. psychicky me to tam absolutne rozlozilo. rikala jsem si, ze to neni zakladka, aby tam nekdo delal rozdily mezi cechem a slovakem. ze spoluzaku se semnou nikdo nebavi, jsem jedina na skole.."ta ceska".. a to nejen pro studenty, ale i pro profesory..
    asi jsem slabsi povahy a moc si to beru, ale fakt si to nedavam a jdu na cokoli jinyho do cech.
    obracene je to jinak, ja sem to neresila, ze je tady dost slovaku. no ale jsem obohacena o jednu zkusenost a priznavam, nebyla jsem uplne v pohode, kdyz jsem ted v lednu na primackach v brne videla slovenskou obcanku, slysela lidi mluvit slovensky a pred skolou byla auta se znackou ze slovenska. zalezi na tobe, rozhodne nebudes prvni ani posledni slovak studen vcr reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2008 20:02:45, šušu) Mě se líbí, jak píšeš, že se naučíš plynule česky, myslím ,že kdyby se o to snažilo víc slováků, tak by počet negativních reakcí na Vás klesl ;) je fakt, že já taky obščas nadáávm, že je vás tu moc, ale zase když potkám ve škole slováka, tak se s ním bavím stejně jako s někým jiným, takže bud v pohodě, když se zkusíš přizpůsobit, tak si myslím, že problémy mít nebudeš, záleží spíš na člověku než na tom, co máš v občance:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.02.2008 17:27:36, Elis) Ahoj. Mě vůbec Slováci ani další zahraniční studenty na univerzitě nevadí, tedy pokud se snaží přizpůsobit podmínkám školy a ne styl, že jsou ze zahraničí a studenti i profesoři jim mají padnout ke kolenům (ano, tento přístup jsem si zažila, naštěstí pouze jeden). Jinak mám mezi studenty ze Slovenka několik dobrých přátel. Pozitivní reakce převažují nad negativními. Studenti "Češi" také jezdí do zahraničí na studia. Držím palce na přijímačky. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. studium na ostravskej univerzite - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.