VŠE nebo ne?!

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.06.2008 13:20:57, dendula, zhlédnuto: 363x, reakcí celkem: 33Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekahoj všem!Mám celkem problém.Dostala jsem se na VŠE, ale mám děsnej strach z matiky, statistiky a já nevim jaký ještě podobný nelehký předměty tam jsou.A tak nějak nevim, jestli tam mam jit nebo ne.Vůbec si totiž nedokážu představit,jak tam ta matika bude těžká,jistě chápete, není to můj oblíbený předmět.Tak se chci obrátit na nějakého studenta/tku, jestli by mi mohli něco málo napsat. Fakt se totiž bojim, že je sice super, že sem se tam dostala,ale to ještě neznamená,že se tam udržim.Dík moc za všechny reakce S11

Email: dastulacentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 10:58:11, Martin) No, ja si myslim, ze bys mela ovladat gymanzialni ucivo. Jinak, matika je spis takove instuktivni. Nejedna se o matiku z technickych ci primo matematickych oboru, tak bych z toho zbytecne nemel strach. Ale asi na tom budes lip, kdyz si prostudujes 11 ucebnic matematiky pro gymnazia... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2008 22:33:36, petr) Tak je sem psal jako male dite (lehce nadsazka) a ne v peti letech ( to jsem stezi precet svoje jmeno a tahal po dvorku auticka ), i kdyz je pravda ze jsme rekneme podikatelska rodina, nebo jak to nazvat, a o ekokomice a politice se u nas vzdy dost mluvilo. Jinak s tim ze je na gymplu malo ekonmie bych zas az tak nesouhlasil pravda ZSV a nejaky ten seminar neni moc, ale zase gympl je o vseobecnem prehledu ze. No ja se nechci nikoho z obchody dotknout ale to co se tam uci je spis prace sekretarky nebo asistenta nez nejake hlubsi poznani a tvoreni zajmu o eknomii. Jinak to, ze ctes v novinach o tom a tom z oblastii ekonomiky uplne staci (ja zna mldi co ty stranky, a je jich vecina, revnou preskauji )vubec neni potreba cist nejake odborne knizky (od toho tu je prece VS )Pravda neco od Friedmana a treba Williamse jsem na gymplu precet ( no vic nez 2-3 knizky to nebyly ), a vicmene jsem i na internetu hledal ruzne clanky z tehle oblasti vic nez terba sport :) ale je to spis vyjimka a na VS je to stejne vicemene k nicemu (teda krome prehledu ktery se pak ve nekterych predmetech muze hodit a da se machrovat s tim ze vite kolik dolaru ma cina devizovich rezerv nebo jake jsou priciny hypotecni krize :D)Jinak ja netvrdim ze vecina lidi z gymplu jde na eknomoku pac o ni ma zejame, ale ona ekomomka je pomerne univerzalni skola takze to zas az tak svihly do toho clovek byt nemusi ( i kdyz je to samozrejme lepsi a to studium je pak lehci). Ja jen rikam ze ani vecina lidi z obchodek, a to vim z valstni zkusenosti (tedy presnej receno s rozhovoru s kamosi a kamaradkami z obchodek), vlastne ani o ekonomii nejaky extra zajem nemaji a podle obchodky rozhodne nejde posuzovat to co se uci na eknomicke VS. Jinak matika na VSE neni nejak tezka i kdyz je to samozrejme obtiznejsi nez to co na prijimackach, kde je podle me matika az moc jednoducha, ale zvladnout se to samo da. Znam lidi z gyplu co to davaji bez problemu za jedna a zam lidi z gymplu co opakujou, a to same plati pro lidi z obchodek. Stejne tak znam lidi z obchodek co maj z ucta za jedna, a co ho opakuji a zase to same i z gypmlu (teda pravda ne opakuji ale delani napodruhe s problemy). Takze ani v tech predmetech se nejak moc vyrazne neprojevi skola z jake clovek je....Hold to chce jen mit ten zajem a snahu a je ptuna z jake skoly jste :)
    PS: Parodn za obri mnozstvi preklepu a hrubek se mi to nechce opravovat :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2008 21:09:02, Evča) oprava:... Jinak co se týče matiky, myslím, že ekonomka na ni není zdaleka tak náročná, jako na přírodovědeckých či IVT fakultách (VUT, Informatika a statistika)...
    Btw to jsem zvědavá, kdo mě trumfne v délce příspěvku S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2008 21:02:39, Evča) Petr: Tak to tě věru obdivuju. Zajímalo by mě, jestli jsi se k akciovým trhům v pěti letech dostal sám od sebe, nebo tě někdo k tomu řekněme přivedl?? No, že o ní gympláci nic neví, soudím podle svého okolí a taky podle sebe. Z naší třídy šla třetina lidí na ekonomku, z toho max. dva byli nějak zainteresováni v ekonomii, ostatní o ni ani nezakopli. A jestli tam mají chodit? Toť otázka! Ani si nejsem jistá, že dělám dobře, když tam jdu já sama. Ekonomie jako předmět na gymplu podle mě chybí, my ji odbyli během dvou hodin ZSV. Z toho člověk přece nemůže poznat, jestli ho něco baví nebo ne. Na druhou stranu možná že právě to je důvodem, proč tam proudí takové davy lidí? Jinak na ekonomii či ekonomiku v mém věku narazíte maximálně v novinách. A že bych si někdy nad novinovým článkem řekla: ,,Hmm, to je zajímavé, musím si o těch daních nebo o té ČNB dozvědět něco víc,“ a šla bych do knihovny půjčit si knihu o daňové politice ČR, tak to teda ne.
    Sama jsem se rozhodla jít na FMV, protože krom jazyků, které samy o sobě zavánějí učitelstvím, chudobou, či dokonce úřadem pro nezaměstnané, mě všechno baví jen napůl, nebo mi to jde jen napůl. Přála bych si dostat se skrz VŠE k pozici jakési „tlumočnice s odborným vzděláním v ekonomické oblasti“. Jen doufám, že moje představy nejsou naivní a bláhové.(?)
    to dendula: Jinak co se týče matiky, myslím, že ekonomka na ni není zdaleka tak náročná, jako přírodní vědy či IVT. I matika mi jde jen na půl (rozumějte na výzo pravidelně za tři), a při přijímačkách jsem z ní měla plnej počet. Takže bych se jí nebála. Teda pokud obtížnost přijímaček odpovídá obtížnosti studia(?).
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2008 10:33:29, petr) to Evca: To jako prepokladas ze lidi z gemplu o eknomii/ce nic nevi a tudiz by na VSE (respektive ekonomku obecne) choidt nemeli? No ja nevim je sice pravda ze se rika ze tak 50% vsech studentu eknonkmek ji vlastne studuji jen proto ze nevedali kam jinam jit (a neco na tom je ), ale co tak pozruju za ty roky studii tak oni casto ani lidi u obchodek o ekonomii nic nevi a nebavi je :) Totiz to co se uci ne VS je nekde uplne jinde, sam sem teda z gymplu, ale mam i kamose co chodili puvodne na obchodku a jak rikaji ze tak snad krome nejakakych zakladu ucta jim vse co barli na stredni bylo vlastne k nicmeu :) (cimz jinak netvrdim ze bych mel neco proti obchodce). Jinak ja se teda o ekonomii (respektive o akiove trhy) zacal zajimat uz jako male decko :) a nepustilo me to doted a presto jsem sel v pate tride na gympl a myslim ze jsem neprohloupil. Ono totiz mate jedno jakou mate stredni na VS stejne zjisite ze 99% vseho co jste se ucili na stredni je vam k nicmeu Ale stojim si za tim ze ani vecin lidi z obchodek o eknomii nic nevi a rozhode o ni nema prirozeny zajem..... reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  2. VSFS nebo MUP nebo CZU - Vysoká škola finanční a správní, a.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.