Staroslověnština

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.06.2008 20:00:19, Evča, zhlédnuto: 106x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekVážení,

za necelý měsíc dosáhnu šestnácti let věku - a právě z mého stáří vyplývá, že spousta překrásných věcí jest mi prozatím zapovězena - jako například vzdělávání se ve staroslověnštině. V Praze (kde od září budu studovat na gymnáziu - zvolila jsem si školu velice liberární, spíš nedobrou - a to proto, abych se mohla plně věnovat literární vědě a věcem s ní souvisejícím) jeho výuku v současné době nabízí pouze jedna jazyková škola v hlavním městě (a nic soukromého se mi nepodařilo dohledat, bohužel) - a byla jsem ochotna a odhodlána se do kurzu přihlásit, ačkoliv byl poměrně drahý a já bych si jej musela financovat sama - protože rodiče mi platí latinu, němčinu (to vše pro literární vědu a bohemistiku - ráda bych si jednou díla vzniklá na našem území přečetla v originále) - poté, co jsem se na ně obrátila s požadavkem, že bych se od září u nich chtěla učit staroslověnsky (strašně mě ten jazyk přitahuje, už asi dva roky mám přání věnovat se mu), mi ale odpověděli, že se ještě ozvou, ale že si nejsou jisti, zda se jim výuku pro mě podaří zajistit - takže nezajistí - pořádně se vykrucovali - zřejmě je pro ně neperspektivní otevírat kurz pro jedhoho účastníka - navíc nepříliš majetného...

A tak jsem se chtěla zeptat, není-li tu mezi Vámi například nějaký pražský student, který má straoslověnštinu ve škole a ovládá ji minimálně tak, aby ji mohl učit mě? Bylo by to vlastně něco jako dlouhodobá brigáda - měla bych zájem o jednu hodinu týdně a byla bych schopna za ni zaplatit až 300 Kč (více opravdu nemohu, protože sama si vydělávám jen o prázdninách...) - vím, asi jsem trapná a blázen, ale opravdu bych chtěla staroslověnštinu ovládat. :-)

Přeji krásné láto všem. A dávejte na sebe pozor!

S úctou Vám oddaná E.

Email: eva.dusakovakliknicz, Web: http://capek.misto.cz, ICQ: 370
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.06.2008 08:09:54, L) Docela zvláštní přání na 16-ti letou slečnu, ale budiž...jediné co bych Ti doporučila je obrátit se přímo na nějakou odbornou katedru na vysoké škole, protože takto nikoho neseženeš - třeba na FF UK v rámci oboru Český jazyk a literatura je Staroslověnština jako povinný přimět, ale až na navazujícím studiu..zkus se zeptat tam, určitě to někdo minimálně vyučuje..http://cl.ff.cuni.cz/ reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.06.2008 09:29:52, Evča) Ahoj,

    moc děkuji za odpověd. Nevím, proč se všichni tak diví, že se chci učit staroslověnštinu - latina také dnes nepatří na většině středních škol k nejstěžejnějším předmětům - a přesto se ji přes rok učím a strašně mě baví. :-)

    V ÚČLLV se v dohledné době zeptám, ale jelikož jsem s panem ředitelem něco řešila před několika dny, nechci ho ted otravovat. Ještě mě napadlo obrátit se na Ústav slavistických a východoevropských studií FF UK - tam už jsem psala - odpověd zatím nedorazila žádná. A ještě jsem vyštrachala, že staroslověnština je jedním z povinných předmětů na katedře biblických věd KTF. :-)

    Tak uvidíme, ale Tobě, milá L, moc děkuji a přeji krásné prýzdniny. :-)

    S úctou oddaná E. D.
    reagovat zde
    Email: e.dusakovaseznamcz, Web: http://capek.misto.cz, ICQ: 370

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.