Zápis na více VŠ - problém?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.07.2008 00:46:04, Enrique, zhlédnuto: 9221x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj. Rád bych se zeptal, jestli může nastat nějaký problém, když se zapíši na více Vysokých škol (přijdu na zápis,...), ale nastoupím pouze na jednu z nich. Neměl jsem zčasti jinou možnost, protože když jsem se hlásil na 1 nevěděl jsem ještě jestli mě přijmou na 2. vysokou. A také ještě nejsem rozhodnut kterou chci studovat a chtěl jsem si to rozmyslet vše v klidu a zjistit si více info na které před zápisem nebyl čas. Jelikož vím, že na bezplatné dostudování Bc. mám 4 roky a poté si musím další roky zaplatit podle nového zákona, rád bych věděl jestli tím, že jsem se zapsal na více vysokých školách jsem si vzal např. již 1 semestr na každé takto zapsané škole z těchto 4 let bezplatných na dokončení studia (např. 2 vejšky, které si zapíši,ale ke studiu nenastoupím 2x1 semestr tudíž o rok méně-jen příklad), i když včas VŠ oznámím před začátkem akademického roku, že k nim nenastoupím. Je to pro mne velice důležité vědět, proto děkuji všem co pomohou. S13
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 07:26:42, Aneta) Ahoj, nevím sice jak je to s těmi semestry, ale myslím si že by to vliv mít nemělo... taky se budu zapisovat na více oborů reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 08:57:52, Martina) Upozorňuji na to, že doba studia se počítá nikoliv od začátku akademického roku, ale ode dne ZÁPISU a všechna neukončená studia si Ti započítají k době, kterou pak strávíš na vybrané škole. Pokud jsi náhodou zapsán na některou z fakult Masarykovy univerzity, tak v osobní administrativě - v matrice - si můžeš najít, kolik dnů jsi už odstudoval. Až si vše rozmyslíš, ihned oznam příslušnému studijnímu oddělení, že na jejich fakultu nenastoupíš. Údaje z matrik se sumarizují pro ministerstvo školství jednou za čtvrtletí. Možná, že tvé zatím (ne)odstudované dny půjdou vynulovat. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 10:57:16, Enrique) Aha. Děkuji. To mne docela zarazilo, jelikož nám bylo řečeno, že stačí napsat před začátkem akademického roku dopis, že nenastoupím. Pokud ještě ví někdo nějaké podrbnosti tak budu velice rád. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 12:40:29, Martina) Nechci Tě nijak děsit. Já pouze sumarizuji poznatky a zkušenosti, které mám jednak osobně z Masarykovy univerzity a jednak zprostředkovaně z VŠE. Podle toho, co jsem zjistila od svých přátel z jiných univerzit, připadá mi, že tyto dvě školy dovedly své elektronické studijní systémy téměř k dokonalosti, a to tak, že MU již zrušila indexy a na VŠE si do nich známky nechávají zapisovat studenti už spíše z nostalgie. Těžko soudit, který z těch dvou systémů je pro studenty horší. Mně osobně se zdá, že více nepřátelská ke studentům je VŠE.
    Co se týká započítávání té dosud (ne)odstudované doby, záleží vše na tom, jaké studijní předpisy má škola, na kterou jsi se již zapsal. Někde je taková praxe, že doba studia se začne počítat, až student opravdu nastoupí do ročníku.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 12:43:01, Aneta) No musím se do toho taky vložit, já jsem tedy na Ostravské, a psala jsem na studijní schválně, a tam mi řekli, že se můžu zapsat do kolika oborů chci a rozhodnu se až při nástupu, kde půdju, a vůbec to nehraje roli a nevadí to... asi je to někdě jinde :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 12:56:32, Enrique) Ale on je možná rozdíl v tom, že ty se hlásíš na jednu Vysokou školu, ale na více oborů. U mě je to jinak. Mám zápis na více Vysokých školách, v čemž vidím problém. Více oborů na jedné vysoké škole asi nebude takový problém jako 2 obory na 2 rozdílných školách. Jinak pozor. Není to asi tak snadné jak jsem si myslel. Jelikož dny už se vám např. pokud půjdete na zápis na 2 Vysoké školy počítají od dne zápisu a ne až od nástupu do studia!!!
    Jelikož podle zákona se stáváte studentem dnem zápisu. Tím pádem pokud nechcete poté aby se vám zkrátila bezplatná doba na dokončení studia jen kvůli 2ma zápisům musíte požádat danou VŠ kde nenastoupíte o výmaz z evidence studentů nejlépe do konce prázdnin (lepší je i dříve) a požadovat od oné vysoké školy potvrzení o výmazu z evidence studentů. No samotného mě to moc nepotěšilo, jelikož mám VŠB a Ostravskou univerzitu a sám jsem se ještě nerozhodl, kterou školu si vyberu, jelikož na každé z nich mám obor úplně jiného zaměření.:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 13:06:45, Aneta) Aha, tak to mě nenapadlo, omlouvám se :) aspoň vím jak je to na jedné... a jaké máš obory? :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 13:21:49, Enrique) No na VŠB mám program Hospodářská politika a správa a na Ostravské univerzitě mám program Geografie. Právě, že stále váhám co si vybrat. Geografie je mi trochu bližší, ale zase netuším kde bych moc hledal uplatnění, protože lidí v tomto oboru není potřeba kvantum. Ekonomka zase má výhodu, zvlášť ten progam, že absolventi mají vysoký nástupní plat a nabídkama se to jenom hemží, ale zase tyto školy studuje mnohem více lidí. Takže lidi pkud by mi chtěl někdo helpnout s výběrem trochu (i když vím, že se musím rozhodnot sám) a nějak mi dal argumenty pro i proti nebo napsal nějaké informace o uplatnění s těmito zaměřeními budu jen rád.;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 16:59:49, Martina) Asi Ti nezbude nic jiného, než skutečně začít ve svém okolí hledat i neoficiální informace a zjišťovat, jak to chodí na obou školách, a pak se případně rozhodnout. Absolventi ekonomických oborů jsou momentálně více žádaní, ale to se může změnit, protože jich začíná být strašně moc. Pak dostávají přednost ti, co mohou nabídnout i nějakou odbornost. Ideální se jeví geografie s nějakou kombinací, třeba právě s ekonomií nebo informatikou. Samotná geografie mně z hlediska uplatnění přijde problematická.
    Nepíšeš, které konkrétní obory sis vybral. Jak OU, tak VŠB, nabízejí u některých oborů tvých stud. programů kombinovanou formu studia. Pak by stál za úvahu souběh studia na obou školách. Jedno kombinované a jedno prezenční studium se zvládnout dá; "dálkaři" mají na ukončení semestru více času. Změnu formy studia z prezenční na kombinovanou školy umožňují snadněji než naopak. Za souběh dvou bakalářských studií se zatím nic neplatí; to se začíná řešit v okamžiku, pokud jedno nedokončíš. Přerušit studium lze až na dva roky, ale na většině škol nejdříve po úspěšném ukončení alespoň prvního semestru. Doba přerušení se k celkové době studia nepřipočítává. Takže, hodně štěstí při rozhodování. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2008 17:22:25, Enrique) na Geografii jsem si vybral obor Geografie a regionální rozvoj (přemýšlel jsem i o fyzické geografii a geoekologii, ale nakonec zvítězil výše zmiňovaný obor). Na programu VŠB si volím obor až po prvním semestru,ale asi budu volit Finance. Pokud by někdo věděl např. kde se uplatňují studijních oborů na té geografii co jsem vypsal a jaký je o ně zájem určitě písněte. Jinak obě nevím. Nejsem tip, co by chtěl většinu času trávit učením a bylo by to asi docela náročné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 10:51:16, Sylva) Zkus obe. Nebudes za to platit. Platil bys, pokud bys je studoval po sobe... reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Ubytovací stipendium i po ukončení studia - Kde je problém? - Ostatní
  2. Zápis - Informace o studiu
  3. Ahoj, mám problém ohledně kolejí, prosím poraďte. - Ostatní
  4. Zápis - Ostatní
  5. Zápis - Ostatní
  6. Zápis na 2 VŠ - Informace o studiu
  7. Zapsání ke studiu na více VŠ - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. Zápis ke studiu x promoce - Informace o studiu
  9. 2 a více škol najednou - Informace o studiu
  10. ZÁPIS NA VŠ - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.