Poplatky za studium

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 10.07.2008 20:11:06, Myšák, zhlédnuto: 6625x, reakcí celkem: 29Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekStudoval jsem zbytečně dva roky na VŠ (bc.). Teď chci přejít na jinou školu. Jak je to s placením? Budu něco platit, nebo do 26 let můžu studovat, jak chci?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.07.2008 21:27:11, Honza) Jasně že budeš platit. Už deset let se na 26let nehraje. Na bakaláře máš zdarma 4 roky. Jakmile je vyčerpáš platíš. Takže za třeťák budeš platit a pokud budeš prodlužovat, tak ten rok taky.
    Mě to taky potkalo. nevěděl jsem o tom a doplatil na to. Platil jsem na státní VŠ 54000Kč za školní rok. Druhý rok mně dali slevu, pouze 26000Kč. Tři roky po státnicích mám stále v bance dluh.S12 reagovat zde
    Email: jordanemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.07.2008 22:06:42, Eliska) to je nějaka blbost ne!!! Jestli chceš přejit na jinou školu, tak neplatiš nic.:D jenom daš přijimačky, a jestli tě vyberou tak do 26 let máš status studenta, a můžeš do 26 let studovat. Takže se nějak neboj.:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.07.2008 22:20:50, Kris) No nějaká blbost to není... teď jsem byla na zápisu...a tam nám právě říkali, že ti, co studovali jinou VŠ - třeba jen rok, tak ten poslední rok studia si už budou platit... když dva - tak dva... že si na to máme dávat bacha... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.07.2008 22:49:28, Tom) Je to presne jak rika Honza.
    Na bakalare mas 3+1 rok. Zapocitava se do toho neukoncene studium, s ukoncenym je to jeste trochu jinak. Takze minimalne 1 rok budes platit.

    Kris: kdo studoval jen jeden rok, nemusi platit nic, pokud stihne to nove studium behem tri let. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2008 07:14:47, Lenka) Myšáku,tak Honza, Kris a Eliška mají pravdu. Jakmile začneš studovat, tak se ti to odečítá s tvého nároku na studium. Začala jsem taky rok na škole, kde mi to nešlo, po 1/2 roce jsem toho nechala a teď jsem začala studovat jinou. Ale budu se muset hodně snažit, abych to zvládla vše napoprvé, jinak si třeťák platím. Co jsem možná jen při ukončení té první školy udělala špatně bylo to, že jak jsem zjistila, že mi to nejde, tak jsem to měla hned oficiálně ukončit, 1/2roku bych měla na kontě k dobru. Pokud jsem to dobře pochopila. Ale nevím jestli se do toho počítají soukromé školy.Jo a to jsem studovala dálkově!! Že prý si tyto informace přes jakýsi systém celkem hlídají. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.07.2008 19:37:29, Marecek) hmmmm, s tymi poplatkami je to zaujimave.Ja buduci rok ukoncim Bc. studium biochemie na Slovensku a chcel by som sa prihlasit na medicinu do Prahy.Budem za studium platit? reagovat zde
    Email: bujacekgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.07.2008 19:39:21, Marecek) a popri tej m edicine by som chcel este robit Mgr. Biochemie reagovat zde
    Email: bujacekgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.07.2008 20:19:56, Lucka) Marecek: pokud půjdeš znova bakaláře, tak za první rok studia platit nebudeš ( pokud jsi studoval zatím 3 roky ), ale 2 zbývající ano..Pokud půjdeš na na Mgr. studium, tak nic platit nebudeš, protože nástavba se počítá zvlášť. A i kdyby jsi dělal dvě školy najednou, tak pokud bys je obě dokončil, tak nic neplatíš reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.07.2008 20:43:29, nejlonka) myslim, ze to neni uplne, jak rikas ... je rozdil mezi poplatky za presazeni standartni doby studia a mezi polatky za studium druhe vysoke skoly. Marecek - kdyz uz by mel ukonceny jeden bakalarsky stupen, tak by pri nastupu na medicinu od 1. rocniku podle me platil hned od zacatku, protoze se mu to bude pocitat jako 2. vysoka skola. Pozitivni zprava pro Marecka ale je, ze zatimco polatky za presazeni standartni doby studia nabyvaji horentnich sum, tak polatky za dalsi vysokou skolu jsou celkem snesitelne - na lekarskych fakultach UK to dela asi 3000 Kc za akademicky rok. Ale kdo vi, treba se do toho skoly absolvovane na Slovensku nepocitaji a nemusel by platit nic ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.07.2008 21:37:00, Myšák) A kolik se platí, když se překročí standartní doba studia? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 07:48:08, Lucka) nejlonka: možná máš pravdu, jistá si nejsem.
    myšák: to je individální školu od školy reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 08:14:17, Hanka) A co když někdo chodí 3 roky na soukromou skolu,udělá si Bc., a pak chce jít znova od prváku na státní, platí něco ? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 08:40:04, nejlonka) vyse poplatku za prekroceni standartni doby studia (zvysene o jeden rok) se lisi skola od skoly a v ramci skoly i fakulta od fakulty, na nekterych skolach se ta castka dokonce s kazdym dalsim semestrem, o ktery prodluzujes navysuje. Radove je to ale tak 15 000 za semestr, na lekarskych fakultach okolo 25 000 (medici, zubari), na humanitnich oborech je to naopak levnejsi (pod tech 15 tis). Pro predstavu poplatky na UK: http://www.cuni.cz/UK-2895.html
    Jak se do toho pocitaji soukrome skoly, to teda netusim, ale v principu by takovi studenti pri nastupu na statni VS nic platit nemeli, protoze stat dosud nic nestali, kdyz si doted platili skolu sami - to by mi pripadlo logicke prave i u studentu, kteri prvni vysokou skolu odstudovali na Slovensku ... ale to je jen moje domnenka S15
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 09:31:32, Marecek) Na stranke lf som nasiel asi toto:
    http://www.lf1.cuni.cz/Data/files/KVETA/od-408-poplatky-20082009.pdf
    ale celkom tomu nerozumiem, budem platit 3000, alebo 24000+3000?Prosim napiste niekto kto ma so studiom dvoch skol a dokoncil obe skusenost, nie len nejake dohady, dakujem reagovat zde
    Email: bujacekgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 10:53:03, Myšák) Tady jsem něco našel k poplatkům za studium:
    http://www.tyrkys.cz/clanek/kolikstoji.html
    Je tam přehled poplatků na některých VŠ. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 10:56:12, nejlonka) myslim, ze opravdu ale opravdu jen ty 3000, ale kdyz to chces vedet na fest presne, tak napis maila na studijni ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2008 11:52:59, Marecek) Tak som napisal mail na studijne, uvidime ci odpisu....S15 reagovat zde
    Email: bujacekgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 10:19:43, Lubos) Je to tak, ze na Bc studium mas tusim 4 roky, na navazujici Mgr. mas 3 roky. Jakmile v jednom z techto obdobi protahnes, zacnes platit... A vse to plati do veku 26 let! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 11:52:07, Bujacek) Ma niekto prosim vas skusenost so studiom dvoch skol naraz (akychkolvek)?A kolko ste platili na poplatkoch?Dakujem reagovat zde
    Email: bujacekgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 08:55:15, Petra) No, já nevím přesně, jak je to s hranicí 26 let, ale studuju kombinovaně - je mi 28 a poplatky, pokud nepřesáhnu standartní dobu studia zvýšenou o jeden rok, platit nebudu... Takhle nám to bylo řečeno u zápisu... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.09.2010 09:47:45, andreja) Já mám podobný problém, teď jsem odstudovala jeden rok na UPCE,protože se mi nepovedly přijimačky na jiný školy,letos jsem to zkusila znovu a dostala jsem se jak na masaryčku tak na mendelovku v Brně.Na Upce jsem si to přerušila,abych měla pro jistotu zadní vrátka. Masaryčku a Mendelovku jsem chtěla cca první měsíc studovat najednou,sehnat co nejvíc matroše a pak se rozhodnout a jednu z nich ukončit.To,že se mi ten rok na UPce zapocitava do standartni doby studia uz vím,ale jak je to s tim kdyz po mesici ukoncim jednu ze skol mendelova-masarykova u., zapocitava se mi pak jako cely semestr, nebo jen měsíc, nebo se nezapocitava nic? Kdyz to ukoncim ze sve strany tak je to neco jineho ne? Nebo to mam radsi ukoncit jeste pred tim nez zacnu chodit do skoly???Proradte prosim,musim to do 20.9. pořešit :( Dík reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.09.2011 11:04:38, Maiandra) Takže, asi hodinu to zkoumám kvůli kamarádovi :D, UPCE se ti počítá do 3+1, ale Masaryčka/Mendelovka by se započítat neměla, pochopila-li sjem to dobře :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.09.2011 11:09:39, Maiandra) Jo, věděla jsem, že už jsem to někde viděla, mrkni na http://www.vejska.cz/diskuze/23963 poslední příspěvek o školách A, B a C S13 takže by to mělo být bez placení, každopádně hodně zdaru do studia! :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.09.2011 11:10:33, Maiandra) ajta, nějak sjem přehlédla rok :D:D:D No, snad to dobře dopadlo... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.09.2010 11:13:32, weera) Ahoj. mam podobný problém. Letos končím poslední rok magisterského programu (studovala jsem standartně 3 roky bakalář, 2 roky magistr) Chtěla bych příští rok nastoupit na další navazujicí magisterský program na VŠUP v Praze. Je to tak, že si budu platit oba dva roky? a pokud ano, nevíte, v jakých částkách se to tak zhruba pohybuje? Ono i samotné studium Praze (i bez školného) je docela nářez:D reagovat zde
    Email: weronessaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.09.2010 22:25:44, Lenka) Ahojky, taky mám dotaz, a budu vděčná komukoliv za jakoukoliv odpověď:) studovala jsem rok a půl (studium ukončila na konci zimního semestru), tudíž mám na bakaláře už jen 2 roky, než budu platit, nebo 2 a půl roku? Děkuji reagovat zde
    Email: Lenka_Dseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.09.2010 10:11:43, Lucka) teoreticky 2 a pul, ale prakticky je problem, ze se to nepocita na pul roky, ale na dny......cili Ti treba muze mesic nebo klidne i par dnu chybet a uz budes muset platit....to bych se zeptala primo na skole. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2011 16:02:09, Roman) Ahoj, potřebuju poradit, vystudoval jsem bakaláře v klasické době tří let, ted chci studovat jinej obor , taky bakaláře a samozřejmě na státní škole. Kolik budu platit, když zároveň pracuji na plný úvazek? děkuji za odpověď reagovat zde
    Email: olinolahseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.07.2011 08:05:14, L) Budeš platit poplatek za další studium, ten většinou bývá jenom spíš symbolický třeba 3tisíce za školní rok, ale liší se to škola od školy, každá si to stanovuje sama. Takže zapátrej na té školy kam se chceš přihlásit, v nějakých vnitřních předpisech to musí být napsané. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Musím platit poplatky za studium, když jsem již neúspěšně studoval? - Informace o studiu
  2. dataz: Poplatky za VŠ - Vysoká škola polytechnická Jihlava
  3. poplatky za studium - Ostatní
  4. poplatky za vš - Ostatní
  5. Poplatky za delší studium - Ostatní
  6. Poplatky za studium - Ostatní
  7. Poplatky za studium - Ostatní
  8. Poplatky za studium - Informace o studiu
  9. Poplatky za studium další VŠ - Ostatní
  10. Poplatky za další studium - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.