Učit? Nikdy!!!

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.07.2008 11:30:23, Klára, zhlédnuto: 450x, reakcí celkem: 15Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekMusim říct, že obdivuju všechny, kteří jdou na učitelství. Já studuju na VŠE a na koleji jsem se studentkou učitelství matematiky. Když vidím, jak moc musí studovat (ty stovky příkladů, co musí spočítat třeba za víkend) a k tomu další aprobační předmět, té psychologie co má , tak si říkám, jestli jí to za to stojí. Pak vyleze, půjde učit a dostane 14.000 hrubýho... Myslim, že tenhle stát si moc učitelů a lékařů neváží. Fakt Vás obdivuju, že to jdete studovat... Oproti tomu je VŠE pohoda (i když ještě, že jí mám, celou matiku mi spočetla:).
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 11:41:39, Gianna) Tak třeba matika apod. budou těžký to asi určitě,znám holku co studuje na pajdáku fyziku a docela se učí. Ale jinak už dva roky jsem na bytě jen s lidma z pajdáku, a nepřijde mi, že by se tak hrozně šprtali. Naopak jsou takový, co už mají koncem května všechno hotový.Nejvíc záleží určitě na oboru a vůbec na tom samotným člověků. Mě zas přijde dobrý, že si vystudují si tu svojí kombinaci a nikdo po nich nevyžaduje znalost cizího jazyka. Ale tím nechci říct, že pak samotný učení je snadný. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 11:46:49, Klára) No, ona zase znalost psychologie do takové hloubky je dost drsná. Vůbec jsem netušila, že toho musí studovat tolik a v takové míře. Asi taky závisí na škole. Ona má učitelství na Karlovce. Asi bude něco jinýho studovat první stupeň a něco jinýho učitelství pro SŠ. Jen chci říct, že by si měl člověk taky rozmyslet, kam vleze a jestli se to vyplatí... Na druhou stranu, někdo to dělat musí, ne? BTW, já mám většinou v květnu max. do půlky června hotovo... Ty snad děláš u nás něco v září? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 12:02:11, Žaneta) Já bych chtěla reagovat na to učitelství pro 1. stupeň, sama ho studuju už 3. rokem a pokud si někdo myslí, že to je flákárna, tak se mýlí... v jednom semestru mám 14 předmětů, matika a čeština je něco šílenýho, a to ještě nepočítám ty další předměty... původně jsem se na tento obor hlásila s tím, že 1. stupeň je lehký, ale nadřu se tedy... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 12:29:51, nejlonka) je jasny, ze se studium ucitelstvi neda automaticky brat jako lehke. Navic ucitelstvi pro stredni skoly se vetsinou vyucuje na prirodovedecke fakulte (samo pokud jde o kombinaci prirodovednych predmetu) ne na pedagogicke, takze studenti ucitelskych kombinaci absolvuji veskerou vyuku spolecne se studenty odbornych specializaci a oproti svym kolegum to maji jednodussi pouze v tom, ze k tomu, aby udelali zkousku jim (v nekterych predmetech) staci mene bodu (napr. nemusi splnit test na 70%, ale pouze na 60% atd.), zkratka jsou pro ne nastaveny mirnejsi hranice. Tahle "uleva" je ale myslim bohate kompenzovana tim, ze ty odborne zkousky musi slozit i z druheho predmetu. A ze se studenti matematiky napocitaji az az je celkem jasne, protoze na matiku chodi jednak studenti, kteri maji talent a pak moc prubezne pocitat nemusi, protoze jim to jednoduse pali, ale take studenti, ktere matematika bavi a maji na ni potrebne logicke mysleni, ale potrebuji se hodne cvicit (a takovych je vetsina), protoze do Einsteina maji precejen daleko. Ona se i matematika da do urcite miry naucit, protoze je to i o zkusenosti a o tom, naucit se resit ulohy podle urciteho "algoritmu". Takovi studenti pak samozrejme musi pocitat, pocitat a pocitat. Kdyz jsem se sveho casu hlasila na matiku, tak mi taky ucitelka rekla, ze to zvladnu, ale ze nejspis budu muset propocitat cely svuj studentsky zivot, abych se k tomu titulu prokousala ... a s odstupem casu musim rict, ze mela pravdu :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 17:29:00, Honza) No, Pedagogická fakulta University Karlovy má všechny obory s aprobací pro SŠ. A matematická analýza s doc. Jarníkem je docela síla. Měl jsem spolužačku, která vystudovala matiku na MFF a pak si šla rozšířit aprobaci na PedF a myslela si, že jí celou matiku uznaji. Neuznali, u státnic na MFF měla z matiky 1, u státnic na PedF mela za 3. Asi to nejde uplne pausalizovat... Druhý aprobační předmět na PedF málem nedokončila... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 17:48:26, Martin) Taky bych se chtěl zastat toho učitelství pro 1. stupeň. Když jsem studoval já, tak si pamatuju, jak moc toho studentky uč. pro 1.st. měly. Od klavíru, houslí, literatury, matematiky (a to rozhodně nad rámec gymnaziálního učiva), češtiny apod. Od rána do večera lítaly sem a tam jak fretky. Mojí spolužačku z gymplu pak vyhodily kvůli tělocviku, neboť vedle toho taky měly limity, které musely splnit (uplavat, sprint, dálkové běhy atd.) A navíc téměř všechny hodiny měly povinné!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 18:20:08, nejlonka) Honza: tak asi to vsude funguje jinak :D. Ja psala, jak je to u nas na MU :) ... no a statnice - to je vzdycky tezka loterie :D

    Martin: ona obtiznost ucitelstvi 1. stupne podle me spociva prave v tom, ze vyzaduje od cloveka velkou vsestrannost, ze ktere pak vyplyva i ten velky pocet predmetu a nabity rozvrh.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 18:27:56, Honza) No, ona právě na PedF UK jsou dvoukolové státnice - nejprve písemné (z matematiky trvá písemka čtyři hodiny) a pak ústní (pokud projdeš písemkou). Většina škol má právě jen ty ústní a myslim, že to je chyba... Takže na MFF prolezla a měla zřejmě štěstí na otázky... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 18:41:24, nejlonka) spolubydlici, co delala na PrF MU ucitelstvi matika-fyzika, rikala, ze taky meli pisemku i ustni zkousku, ale podrobnosti samo nevim. Kazdopadne se shodnem na tom, ze studenti ucitelskych kombinaci to snadne nemaji. Alespon moje zkusenost je takova. Ja sice ucitelstvi nedelala, ale budouci ucitele s nami meli spolecnou vyuku a nikdy jsem nemela pocit, ze by museli drit mene nez my:) Vzdycky mi prislo nefer, ze se o nich mluvilo jako o "jen ucitelich", pritom jejich usili bylo ekvivalentni tomu nasemu ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 18:50:26, Martin) To jsou jen takove predsudky. Jak je videt, je jich tahle spolecnost plna. Me spis desi ten plat ucitelu a doktoru. Ted jedna medicka, co se mnou chodila na gympl, nastoupila do nemocnice a dali ji taky 14.000 hrubyho. Tak se zda, ze maji stejny tabulky:). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 20:09:07, Ingrid) Tak mě by by neodradil ani ten plat, i když je fakt dost nízký..ale dnešní mládež :D
    i když nejsem žádná ušlápnutá slípka, tak patnáctileté "děti" jsou ted mnohem drzejší, než průměrný dospělý člověk, a jednou bych se asi bála někoho třeba napomenout...S15 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 21:33:05, Martina) Ahoj,nechci tvrdit, že učitelství prvního stupně je lehké, ale mám jednu dobrou kámošku, která je třetím ročníku a učitelství pro první stupeň si chválí. Samozřejmě že se musí učit, ale podle ní né nějak moc, navíc má za sebou pajdák, tak možná má v tom výhodu. Myslím, si že je velká výhoda, když má někdo střední pedagogicko a jde na výšku, nebo zdravku a jde na medinu, protože částešně už ví do čeho jde. Jo a ještě mi řekněte u kterého oboru se nenadřete? Myslím si, že učit se musí člověk na všech oborech, pokud nemá IQ génia.;) Takže bych tento obor zase tak nedramatizovala, všude je něco! Podívej te se na mediky, znám ty kteří dřou a celé léto mají zkoušky a vůbec nemají prázdniny. A v této OBLASTI JDE PRECE JEN O ZIVOT, takže neznalost zde neomlouvá. Co vy na to reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 22:10:36, nejlonka) myslim, ze tu nikdo nechtel nic dramatizovat, jen zminit, ze ani na ucitelstvi 1. stupne neni titul zadarmo a ze se neda automaticky tvrdit, ze to kazdy zvladne levou zadni :). Nic vic, nic min . A delat v tomto pripade nejake paralely k medicine by bylo srovnani dovedene tak trochu do absurdity. O tom, ze je medicina na objem uceni uplne nekde jinde tu nikdo nepochybuje ... koneckoncu proc vlastne vsechna ta srovnani, kazda skola ma svoje. Na ucitelstvi 1. stupne se uci na hudebni nastroje, plave a beha na limity atd., studenti humanitnich oboru musi mit hodne nacteno, matematici zase napocitano no a medici holt ten cas, co jini hraji/ctou/pocitaji prolezi v ucebnicich ...kazdy ma, co si vybral a co mu priroda dala do vinku. Koneckoncu, vsichni, co poukazuji na jednoduchost ucitelstvi MS/1. stupne - proc se teda misto te mediciny neprihlasi tam, kdyz je to tak "snadne" ... ja bych treba na klavir nezahrala ani kdyby kroupy padaly a 1500m bych na limit nezabehla ani kdybych dostala 1500 pokusu :D:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2008 22:15:34, Martin) Taky myslim, ze ta srovnani nejsou na miste. V kazdem pripade by se ale melo zlepsit to platove ohodnoceni jak mediku tak ucitelu... Jinak me prekvapilo, ze ucitele jsou z psychiatrickeho hlediska druhym nejrizikovejsim povolanim. Dost ucitelu konci na psychiatrii ci v peci klinickeho psychologa:). Myslite si, ze dnesni mladez je horsi nez predchozi generace? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 00:50:51, Janča) Ne....ale tvrdí to každá další starší :)generace o té nové :-)) Dnešní děti jsou prostě jiné....kultura některé zavede do vyzrálosti, jiné k agresivitě...Více možností, více alternativ - a to směrem k hošímu i k lepšímu charakteru reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Chci učit NJ na střední - Výběr vysoké školy
  2. Z čeho se učit na příjimačky na LF MU? - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. Jaké jazyky se učit? - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.