Ahoj, mám problém ohledně kolejí, prosím poraďte.

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.07.2008 21:56:52, EviK, zhlédnuto: 1297x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekCo se změní, když vypadnu z vejšky, na jejíž koleji jsem ubytovaná? Vykopnou mě? Jestli jo, tak kdy - po skončení semestru, po skončení prváku, nebo následující měsíc po tom, co přestanu být oficiálně studentem té dané školy? Nebo budu jen za ubytování platit jinou částku? Moje situace je taková - nastupuju do prváku na dvě vš současně, chci se mrknout o čem to studium na každé té dané škole je, a pak jednu pustit. Obě je určo nezvládnu. Problém je, že teď ještě nevím kterou si nakonec vyberu, a tak ani nevím, přes kterou si mám zažádat o kolej. Konkrétně jde o VŠE a UK.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2008 01:46:59, koleje) Pokud vim, tak na koleje UK se podavaji zadosti uz nekdy pred prijimackami!
    http://www.kam.cuni.cz/KAM-72.html
    CITACE:
    3/6 2008 - zahájení podávání žádostí o ubytování v kolejích UK, do tzv. základního - hromadného kola.
    4/7 2008 - ukončení podávání žádostí o ubytování v kolejích UK, do tzv. základního - hromadného kola.
    Od 15. srpna 2008 - žádá se přímo na ubytovacích kancelářích příslušných kolejí - studenti UK, jiných VŠ, VOŠ
    pozn.: systém Mašinka bude od tohoto data pro elektronické podávání žádostí o ubytování v akademickém roce 2007/2008 uzavřen včetně poradny. Po 15. srpnu 2008 podávají informace k ubytování jednotlivé ubytovací kanceláře.
    Informace k ubytování lze získat zejména z ŘVŠK, těchto zásad, webových stránek "http://www.ubytovani.cuni.cz" a "http://www.kam.cuni.cz" a ze stránky odpovědí na často kladené dotazy umístěné také na adrese "http://www.ubytovani.cuni.cz". Pro získání nezbytných informací k ubytování, které na těchto místech nejsou uvedeny, slouží do 15. srpna 2008 výhradně tzv. "Ubytovací poradna". Ubytovací poradna je součástí webového systému "Mašinka", kontaktovat ji lze pouze prostřednictvím tohoto systému.

    A jak tak koukam, na VSE to uz taky probiha:
    https://suz.vse.cz/podatelna/index.php?menu=uvod
    CITACE:
    Vysoká škola ekonomická v Praze - Správa účelových zařízení
    Podatelna pro elektronické Žádosti o ubytování studentů na kolejích VŠE v Praze pro akademický rok 2008/2009
    Od 1.7.2008 00:00 SELČ (UTC+02:00) do 31.7.2008 23:59 SELČ (UTC+02:00) probíhá 2.kolo pro podávání elektronických Žádostí o ubytování budoucími studenty prvních ročníků.
    Současní studenti, kteří nestihli podat v 1.kole Žádost o ubytování, mohou podat dodatečnou Žádost o ubytování.
    Vysoká škola ekonomická v Praze - Správa účelových zařízení
    Novinky:
    14.4.2008 00:00 SELČ (UTC+02:00)
    Zahájení 1.kola
    9.5.2008 23:59 SELČ (UTC+02:00)
    Ukončení 1.kola
    1.7.2008 00:00 SELČ (UTC+02:00)
    Zahájení 2.kola
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 02:35:26, EviK) Díky za odpověď. Vím, že jsem první kolo na UK prošvihla...:( Včera jsem dlouhosáhle studovala kolejní řády a všechno na stránkách kolejí i obou škol. Stejně v tom mám ale zmatek. Např. na kolejích od VŠE píšou, že poskytují ubytování i studentům jiných vš, studentům VŠE však přednostně. Zároveň uvádějí, že nárok na ubytování zaniká "ukončením, přerušením a zanecháním studia, vyloučením ze studia". Takže kdybych tu kolej dostala jako student VŠE, ale pak studium na VŠE ukončila a dál studovala jen na UK, vyhodí mě z kolejí?? Nerada bych skončila uprostřed roku na ulici.
    Dál mi není jasné, jestli kdybych požádala o koleje UK v rámci 2. kola žádostí o ubytování (od 15. 8.), zda mě opět jako studentce UK přidělí kolej přednostně, nebo budu jednoduše zahrnuta mezi ten "zbytek zájemců", na které prostě volná místa buď zbudou, nebo ne. Je o ta zbylá místa velký frmol- mám ještě slušnou šanci je vůbec dostat? A jestliže budu teda žádat "přímo na ubytovacích kancelářích příslušných kolejí", mám ještě nárok na ubytovací stipendium? A hlavně, UK má asi deset různých kolejí, "žádat přímo na ubytovacích kancelářích příslušných kolejí" to znamená objet každou kolej zvlášť? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2008 14:42:54, Tereza) Eviku byt tebou tak bych se zajímala o koleje na Jižním městě - kam šoupou téměř všechny 1.ročníky na VŠE. Zároven tam mas velky koleje UK - hned vedle. Jako student UK budes mit i ve 2.kole prednost pred temi, kterí z na UK nestuduji. Dale pak si obvolej ubytovaci kancelare na ty dany koleje treba Na tom jiznim meste - koleje Vltava, Otava nebo VSE - kolej - Blanice a zeptej si jich na to co potrebujes.
    V tve situaci bych ale jako nejvýhodnější viděla privát:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 18:08:34, EviK) to tereza: Díky moc za odpověď, potěšila jsi mě. :) - když i ve 2. kole berou studenty přednostně, tak to tu kolej pravděpodobně dostanu... udělám to jak jsi řekla - půjdu na Jižní město... privát beru až jako poslední možnost aneb money money :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 21:54:46, Tereza) To:Evik - to je v pohodě. Zkus si obejít ty koleje a mrkni kdy tam ty kanceláře mají otevřeno - to zase můžeš najít na netu anebo jim cikni. Oni tam mají otevř tak zvláštně takže proto si to prvně najdi než tam půjdeš. Jo a buď k nim hodně milá - v ten moment si je získáš a můžou ti dost pomoct. Ne že bych tě obviňovala ze spatnyho chování nebo ti mentorovala,ale ony samy nejsou na první pohled a jednání příjemny, ale jakmile budeš ty tak se změní a fakt jsou moc ochotny.Ale tak to funguje u všech, ale chce to pevný nervy:) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Zápis na více VŠ - problém? - Ostatní
  2. Ubytovací stipendium i po ukončení studia - Kde je problém? - Ostatní
  3. Na jakou VŠ? prosím poraďte mi :) - Výběr vysoké školy
  4. Rady, názory... Prosím! - Výběr vysoké školy
  5. Prosím o radu - Univerzita Pardubice
  6. MENDELU - na které koleji se ubytovat - Ubytování a stravování
  7. milovaná práce -omezenost na ČR - problém? - Ostatní
  8. Přidělění kolejí - Ostatní
  9. prosím, poraďte - Ostatní
  10. F1 dotaz ohledně oborů a způsobu studia - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.