Statni maturita

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.07.2008 08:37:04, Adela, zhlédnuto: 967x, reakcí celkem: 26Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekChtel jsem se zeptat, jestli jste nekdo podstoupili testovani ke statni maturite. Me uz statni maturita ceka a mam z toho strach. Studuji na obchodni akademii a myslim, ze bych nezvladla vyssi uroven ani z ciziho ani z ceskeho jazyka. Jak jste uspeli a z jakych jste skol? Myslite, ze je statni maturita spravedliva? Desim se, ze by povinnou byla i matematika. Ach jo.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 08:57:37, Martin) Podle me je to zcela spravedlive. Kdyz se nekdo uci na gymplu mnohem vice nez na OA, tak by taky mel mit moznost slozit vyssi maturitu, ne? Stejne to tak vzdycky bylo a vedelo se, ze na gymplech je to tezsi. Tak se to ted jen zlegalizuje a potvrdi... Navic bude skolni cast, ve ktere si navolis profilove predmety, takze stale plati, ze z OA budes mit maturitu i z psani na stroji. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 09:45:27, UPS) Ja bych rekl, za statni maturita prokaze i kvalitu soukromych skol. Dneska jde na soukromou ten, kde se jinam nedostal nebo koho vyhodili nebo ti starsi, co si potrebuji jen dodelat formalni VS vzdelani. Az budou statni maturity, tak budou soukrome skoly muset prijimat studenty s nizsi urovni maturity a hned se bude vedet, jak na tom jsou... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 10:57:02, Martin) A o to preci jde, aby sli na VS ti lepsi, ne? Statni maturity jsou bezne vsude v zapadni Evrope, zavedeny jsou uz na Slovensku i v Polsku. Jenom my tady porad neco resime. Vyssi uroven si pak clovek z urciteho predmetu muze kdykoli dodelat, staci, kdyz se poradne nauci... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 11:41:53, Denisa) Taky jsem byla testovaná.je fakt, že u nás to udělal každý a to jsem z odborné školy.ti, co sem píšou, že jsou pro státní maturity, to jsou většinou lidi, co už ji mají, takže jsou silně za vodou a nemusí se kvůli ní tolik stresovat.nechci vám sahat do svědomí, ale možná byste sem měli spiše napsat, jestli byste si vůbec troufli dělat takovou maturitu.a co se týká státních maturit na Slovensku.někde jsem četla, že je tam 25% úspěšnost.což je dost málo, nemyslíte?a je fakt, že po gymplácích taky nikdo nechce, aby maturovali z odborných předmětů nebo třeba z ekonomiky a účetnictví.S06 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 11:50:04, Janča) Jenže nikdo nepochybuje o tom, že čeština, matematika a podobné předměty jsou předměty všeobecné. Opravdu, česky by tu měl umět každý, kdo tu odmaturuje. Nehledě na to,že zbytek předmětů si člověk může vybrat.

    Pokud si někdo vybral horší školu, která ho předměty tolik nenaučí, je to ale jen JEHO chyba. To ale neznamená, že by nemohl získat vyšší úroveň maturity. Prostě to chce taky přípravu doma a vlastní snahu. Jako dostat se na gympl a vystudovat ho opravdu nebyla hračka, tak nechápu, co tu kdo skuhrá. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 12:37:45, Martin) o Denisa: Deniso, co jste cetla za blabol nevim, ale podivejte se na stranky primo slovenskeho pedagogickeho ustavu. Uspesnost je tam asi 60 - 70%, coz je prave normalni vsude v Evrope. Priblizne 30% maturitu neslozi. U nas je v soucasne dobe uspesnost 90% a je to samozrejme tim, ze ty maturity na SOS, SOU jsou tak smesne jednoduche a stat nad nimi ztratil jakoukoli kontrolu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 13:02:19, Denisa) to Martin:možná je to blábol.ale určitě je to zahrnuto všeobecně.a bohužel na některých školách není taková úroveň.já proti státním maturitám nic nemám.a co se týče úrovně SOŠ (SOU - je učiliště!)tak není škola jako škola.úrověň některých gymnázií taky není zcela ok.a jejich maturita je také směšná.podle mě, ten kdo chce, tak se na maturitu připraví poctivě.a jeho znalosti se mohou přirovnat ke znalostem z gymplu.je to hodně individuální.nevím z kolika předmětů se maturuje na gymnáziu, ale na škole, kde jsem studovala jsem maturovala ze 7 předmětů.což není málo.a navíc k tomu ještě praktická část. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 13:04:24, Martin) Presne tak, takze se shodneme na tom, ze kdo se dobre pripravi, nema se ceho bat. Obavy studentu ze SOS jsou tedy neopravnene. Lepsi bude ten, kdo toho bude znat vice, a to je preci spravne, ne? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 13:24:12, Denisa) to Martin:Tak to už je moje řeč.není student jako student.a není škola jako škola.tak už to prostě u nás je.a asi ne jen u nás v ČR.na druhou stranu se tě ale musím zeptat.jaké myslíš, že budou mít studenti z gymnázia (pouze s maturitou) uplatnění oproti studentům z SOŠ?nemám nic proti jakémukoliv studiu.jen mě to zajímá, protože moje sestra se letos rozhodovala kam na střední. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 13:38:23, dagmar) Martin: s gymplem žádné, vím to, když bych se nedostala na VŚ, tak by to byl problém, stačí mrknout na inzeráty s prací, gympl je dobrá příprava na vysokou, ale samotný je k ničemu.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 14:27:46, Martin) Bohužel vás zklamu. Podívejte se na statistiky MPSV. Nejmenší počet nezaměstnaných je mezi absolventy gymnázií. A víte proč? Protože ovládají jazyky, jsou flexibilní a velmi rychle se vše naučí. Mají dobrý obecný základ, a proto je další vzdělávání rychlejší. Už dávno neplatí, že by snad student gymnázia nemohl dělat cokoli jiného než jen studovat VOŠ. Může začít podnikat, udělat si VOŠ (levou zadní). V každém případě je ale, jak ukazuje statistika, lépe zaměstnatelný... Jinak, na stukturu maturity se podívejte na stránkách CERMATU! Profilová maturita zůstane, takže na odborných školách bude stále maturita z odborných předmětů a na gymnáziích prohlubující ze všeobecných předmětů. ALe čeština či cizí jazyk by asi měla být porovnatelná, ne? A jestli studentka OA neumí anglicky, tak nebude mít stejnou maturitu jako gymplák, ale to je spravedlivé... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 14:37:31, Martin) Jinak si myslím, že ten problém je v těch soukromých školách, a to je orientace na zisk. Ale je to krátkozraké. Dokud budou přijímat 100% a vpoiuštět 95%, tak reputaci rozhodně nezískají. Předně dají ten diplom každému a zaměstnavatel nebude vynakládat úsilí na to, aby zkoumal, jestli zrovna tenhle absolvent to má oprávněně či nikoli (na SVŠ jsou jistě i pracovití studenti, nadaní pro daný obor). Tím, že řada absolventů bude práce v oboru neschopných poroste spíše špatná reputace těch škol. Takže dobrá SVŠ bude vypadat tak, že si přísně vybere ty nejlepší a těm poskytne tvrdou a náročnou přípravu. Pak se takoví absolventi dostanou do elitních pozic a škola začne budovat svou dobrou pověst. Dříve ne. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 15:34:18, Martin) No, od základní úrovně nečekejte žádné zlepšení. Víceméně se testuje učivo ZŠ. Třeba v matematice trojčlenka:). Je to hrůza. Vyšší úroveň je zase nastavena pro gymnázia, takže testuje skutečně gymnaziální látku, což je pro gymnazisty dobrá zpráva! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 16:02:56, mish.a) Ráda bych taky připojila svůj názor. předesílám, že jsem studentka osmiletého gymnázia. Myslím si, že státní maturity jsou určitě krok vpřed, jen jsou ještě v tuto chvíli nedotažené. V případě, že by byly kvalitní a na bázi víceúrovňové nebo by se získávalo jakési skóre, měly významnou funkci při přijetí na VŠ. Např. ve Francii téměř nemají přijímačky a pohlíží se pouze na výsledek maturity.
    Také si myslím, že státní maturity jsou naopak velice spravedlivé. Nikdo přeci nikoho nenutil, aby šel na OA. Každý jsme na škole, kterou jsme si vybrali a následně nás tam přijali. Jinými slovy...Když si vyberu střední uměleckou průmyslovku, tak předpokládám, že mi nižší úroveň např. z matematiky bude stačit, protože v tomto oboru nebudu matematiku potřebovat ani na VŠ, ani při následném působení v oboru atd...
    Já jsem na gymplu, ale vím, že se matice taky věnovat nebudu a nestěžuji si na ministerstvu školství, že se ji musím učit. Já vím, dotáhla jsem to do absurdity, ale s tím jsem taky na gymnázium šla, že holt budu muset některé předměty tzv. přetrpět.

    A k tomu uplatnění po gymplu. Tak za 1) určitě není gympl na nic, protože většina lidí, která tam směřuje, tak ví, že půjde na VŠ, takže proč se řádně nepřipravit...
    Za 2) naprosto souhlasím s Martinem. V poslední době je trend být flexibilní, mít přehled, což absolventi gymnázií učitě mají. Navíc disponují i určitým intelektem, a tak jsou do budoucna perspektivní. Navíc dnes vás zaměstnavatel, pokud je inteligentní stále posílá na nejrůznější školení pro zdokonalení se v oboru....
    Tak to je asi tak ve zkrtce, co jsem chtěla říci. Jsem ráda, pokud se mnou někdo vydržel až do konce :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 09:09:58, Aneta) Chtěla bych reagovat na předešlou odpověď - NEJEN absolventi gymnáziím mají přehled, myslím, že přehled mají všichni, když chtějí, a NEJEN gymnazisti disponují určitým a jsou perspektivní... z tohohle příspěvku vyplývá, že gymnazisti jsou nej a ti co jsou na SOŠ jsou níže, což není pravda reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 09:26:04, Milan) Řekl bych, že to nikdo netvrdí. Ale pravda je, že obecně lze říci, že vystudovat gymnázium je už sama o sobě prestižní záležitost. Jedná se o školy, na které se konají nejnáročnější přijímací zkoušky, maturitní zkouška je tam rovněž nejnáročnější, pokud se dělalo národní srovnávání, tak gymnazisti dopadli nejlépe atd. Takže já bych chtěl, aby moje dítě rozhodně chodilo na gymnázium. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 09:32:56, Aneta) Nejnáročnější maturitní zkouška? to je snad vtip ne... nezáleží na škole ale na přístupu jednotlivého učitele k maturitní zkoušce... já mám osobně maturitu ze 6 předmětů a nemyslím si, že by byla nějak extra lehká... S těma nejnáročnějšíma přijímačkama bych taky pomlčela, na některých se nedělají vůbec nebo jen psychotesty, já tenkrát musela mít talentovky, psychotesty + všeobecný přehled... a srovnání se nedělá na všech školách, znám plno lidí, co mají gympl a jsou to volové... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 10:00:10, Milan) Anetko, chceš mi říci, že maturita z češtiny je třeba na SOŠ zemědělské náročnější než na gymnáziu? Nebo třeba z angličtiny? A viděla si někdy rozsah gymnaziální matematiky, biologie, chemie a porovnala ho s obecně středoškolskou látkou? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 10:19:31, Aneta) Nemyslím třeba zemědělku, jsou i lepší školy... a viděl jsi ty někdy odborné předměty, které bývají na SOŠ? neviděl, a divil by ses... tak nesrovnávej tady matiku, chemii a biologii... jasně, gympl má všeobecný rozhled, ale odborné školy jsou zaměřené přímo na zvolený obor a mají zase odborné předměty, které jsou na úrovni předmětů na gymplu... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 10:20:20, Aneta) A neříkám, že jsou na vyšší úrovni, ale že se blíží úrovni gymnázií nebo jsou na stejné urovní... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 10:26:22, Milan) Odborné předměty tady nikdo nesrovnával... Ve státní maturitě nebudou, budou až v profilové části. Srovnává se tu to, co mají oba typy škol společné - čeština, cizí jazyky, matematika/společenské vědy/informatika. A v těch i u Sondy maturant jasně vedli gymnazisté... proto také dvoustupňová úroveň maturity. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 10:35:18, Aneta) biologie a chemie taky nebudou v profilové části, alespoň u odborných škol, a taky jsi tu o nich mluvil... informatika na některých školách také nebude, pokud vím reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 10:40:05, Milan) Třetí část bude volitelná a právě ředitel rozhodne, zda to bude informatika, matematika nebo společenské vědy. Dále si bude moci student vybrat ještě další tři statání maturitní zkoušky, výběr od chemie po dějepis... Podívej se nejdříve na stránky CERMATU, abys viděla, pro jaké předměty jsou zpracovány katalogy požadavků a které budou mít formu státem garantované zkoušky... především se jedná o gymnaziální předměty. Jinak si myslim, že biologie je rozhodně odbornější předmět, než technika administrativy:). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 10:44:06, Aneta) Státní maturita se mě měla týkat, takže vím jaké předměty tam jsou, u nás informatika nebyla. A jak si bude student moct vybrat další tři zkoušky - taky to u nás mělo být trošku jinač. Biologie je odbornější předmět pro gymnázia, ale třeba pro obchodky je to dostatečně odborný předmět. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 10:47:10, Milan) Stačí se podívat, co je na www.cermat.cz Škola se bude řídit tím, co jí CERMAT zadá. To je asi nejlepší zdroj... Tu třetí část volí ředitel školy. Ty budeš mít možná povinnou jen češtinu a cizí jazyk, pokud si teď ve ruháku. Ostatní už budou muset dále volit z matematiky, informatiky či společenských věd! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 10:50:33, Aneta) Proč ve druháku? říkám že se mě MĚLA týkat, mám po maturitě... a to vím taky, že zatím budou jen ty dva předměty, a později i další reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Státní bakalářská zkouška - Zkoušky, zápočty, státnice
  2. Maturita - Ostatní
  3. Kolik je pokusů na Státní bakalářskou zkoušku ? - Zkoušky, zápočty, státnice
  4. Maturita - sloh - Ostatní
  5. VŠ - soukromé nebo státní? - Ostatní
  6. Státní vs.Soukromé - Ostatní
  7. Přechod ze soukromé školy na státní - Informace o studiu
  8. Nejlehčí státní VŠ? - Výběr vysoké školy
  9. Soukromé VŠ lepší než státní? - Informace o studiu
  10. španělština na DELE B2, C1, základní, všebecné státní zkoušky - Zkoušky, zápočty, státnice

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.