Dálkové studium

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.07.2008 17:38:46, Martin, zhlédnuto: 217x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekProsím, nějaké kombináře o odpověď. Jak dojíždíte na víkendová sezení? Je nutná účast? Jaké máte zkušenosti se zaměstnavatelem? Pouští Vás? Prý je na to nějaký paragraf v zákoníku práce...
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2008 19:50:10, Tomáš) UHK, FIM : 1x14 dní pá odpoledne + so dopoledne, účast nepovinná, účastním se jen čho potřebuju reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 22:50:17, berta) Nevím, na jakou jdeš školu, ale ze zkušeností svých i mých známých na většině "kombinovaných" oborů se na docházku nehraje. Dělala jsem bakalářské na FSE v Ústí a magisterské na VŠFS (soukr. v Praze). Na většině "ústavů :-)" nejde ani tolik o to, abys seděl na přednáškách, ale aby ses to naučil... (I když, po pravdě, mně osobně to dá víc, slyšet to ve škole, a pak si to ještě přečíst, než si to "jen" třikrát přečíst..., ale to je asi věc názoru a záleží na tom, jaký jsi typ na učení.) Zase, když už jdeš na VŠ, tak asi počítáš s tím, e Tě to nějaký čas bude stát, ne?
    Jinak, víkendová sezení bývají jak kde - někde čt + pá + so (Ústí), někde jen pá + so (VŠFS), a teď jsem přijatá na navazující mgr. do Brna na soc. politiku a soc. práci, kam se chodí jen o sobotách... To ale obvykle najdeš na stránkách školy, třeba jaký měli rozvrh Tvoji předchůdci, většinou to bývá stejné.

    A co se týče "paragrafu" v zákoníku práce, žádný zaměstnavatel není povinen Tě do školy pouštět, je to jen jeho dobrá vůle (bohužel i v případě, kdy studovaná VŠ souvisí s Tvou prací). Já mám zkušenosti od dvou zaměstnavatelů - bohužel jen negativní. První šéf - *** :-), sám nositel titulu Ing., mi sdělil, že vysoká škola je ztráta času... A v druhé firmě, kde dělám teď, si sice dokonce hrajeme na jakési "výjimky ze vzdělání", když někdo sedí na místě, na kterém je předepsané VŠ vzdělání a on ho nemá, ale přesto, když si pak chce VŠ udělat, tak mu nedají ani hodinu studijního volna, a všechno si musíš brát ze svého - náhradní volno, dovolené,... Po pravdě, bohužel málo zaměstnavatelů z toho má radost, že chceš studovat, spíš všichni vidí, že někdy nebudeš v práci, a řeknou Ti, že o to zájem nemají. Ale - obě školy (bc. i navazující mgr.) jsem zvládla za silné "nepodpory" svého zaměstnavatele, ale dá se to... Tři nebo čtyři pátky za semestr, nějaká ta zkouška... Naučíš se plánovat čas, snažíš se naplánovat si třeba dvě zkoušky na jeden den, abys neměl takové časové ztráty... Dá se všechno, když máš k tomu silnou vůli a zázemí. Obětovala jsem sice spoustu dovolené (s podporou mého báječného manžela, bez kterého bych to nikdy nezvládla :-)), spoustu víkendů a nocí, ale za ten výsledek, když pak můžeš předložit šéfovi diplom, aby viděl (a jen dát bacha, aby Ti ho vzteky nepoprskal...) to rozhodně stojí!
    Pokud samozřejmě Ty náhodou máš zaměstnavatele takového, že Ti VŠ nejen dovolí, ale ještě Tě bude podporovat, tak Ti moc gratuluju. Budeš to mít o dost snazší. Ale takové bys opravdu spočítal na prstech jedné ruky... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 00:09:32, Tomáš) Na matfyzu stačí jezdit jen na zkoušky.
    Nejmenší počet dnů co jsem viděl, nerad bych kecal ale už si to taky moc nepamatuju, bylo 4 dny(půldny?) za semestr, a to myslím nějaký obor v Brně (FF nebo FSS), a pak snad teritoriální studia na UK (nejsem si moc jistý). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2008 13:39:07, Nikol) Ahojky, je pravda, ze zaměstnavatel není povinen ti dávat volno, ale pokud mu jde opravdu o vzdělání svých zaměstnanců(což se stává bohužel fakt málo), tak by ti to mohl umožnit. Taky jde o to jakou práci děláš,já pracuju na úřadě. První rok sice na žádné studijní volno nárok nemám, ale od druháku máme studijní volna.Letos nastupuju do prváku, tak doufám, že to nějak zmáknu reagovat zde
    Email: nice9.nseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.08.2008 13:28:26, Elis) Záleží na škole. Já jdu teď to 3. ročníku. Prvním i druhém ročníku jsme říjen-prosinec měli výuku 1 za 14 dní pátek, sobota (někdy jen jeden z těchto dnů, většinou byla výuka ob 14 dní, ale většinou jsme měli i delší pauzy - když výuka vycházela na státní svátky). Letos nám přibyli i nějaké čtvrtky (téměř jako jedinému ročníku, všech oborů, které fakulta pořádá). Tak jsem zvědává, jak to dopadne. Někdo má studium povolené od zaměstnavatele a na výuku i zkoušky má volno. Někdo z nich musel podepsat nějaké vyjádření, že v zaměstnání zůstane i stejný počet let po ukočení studia, jak dlouho trvalo studium (tedy pokud Bc. studium trvalo 3 roky, po ukončení státních zkoušek musí v daném zaměstnání zůstat ještě další 3 roky), pokud by odešli dříve, musí zaměstnavateli uhradit nějakou finanční náhradu. Myslím, že v tomto záleží na zaměstnavateli. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Denní vs. dálkové (prezenční vs.kombinované) studium???? - Informace o studiu
  2. Dálkové studium na ČZU - Ostatní
  3. DÁLKOVÉ STUDIUM FYZIOTERAPIE - Ostatní
  4. Je možné dálkové studium práv a na jaké VŠ?? - Informace o studiu
  5. Dálkové studium - domluva se zaměstnavatelem - Ostatní
  6. Dalkové studium - Informace o studiu
  7. Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody? - Výběr vysoké školy
  8. Dalkove studium - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  9. dalkové studium - Informace o studiu
  10. denní a dálkové studium - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.