Práva a ekonomie - budeme žít ve státě ekonomů a právníků??

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.07.2008 15:54:57, Tereza, zhlédnuto: 2419x, reakcí celkem: 34Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekTaky bych se ráda zde všech zeptala, co si myslíte o studium ekonomie a práv - proč je to tak populární a proč se na tyto obory hlásí tak mnoho lidí? A myslíte si, že je možné, že se trh těmito profesemi přesití?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 17:02:32, Tom) Protože ekonomické obory jsou tak všeobecné že pokrývají nejširší rozsah zaměstnání.
    Práva jsou brány jako prestižní, ekonomii často volí ti co neví co by šli dělat.
    Po obou oborech je poptávka.
    Technické obory nejsou zrovna v módě.

    Tak to je pár hlavních faktorů podle mě. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 17:10:29, Bára) No, já jsem studentem práv. Láká mě, že zde uplatním své schopnosti, že, když budu dobrá, tak se dobře uživím...Pokud se dejbůh jednou dostanu tam, kam chci, budu mít i velmi smysluplnou práci.

    Trh s profesemi se přesytit může. Zatím to ale vypadá, že právo a ekonomie jsou stále žádané obory. Samozřejmě práci vám nezajistí jen diplom, ale i jazyky, praxe apod apod.

    Taky právo mě velice baví :-) Jinde bych si třeba vydělala víc (IT), ale protože mě to tak nenadchlo, tak jsem volila jinou možnost.

    Ad k penězům - práce je TAKÉ (nejen) od toho, aby uživila. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 17:13:39, Bára) A ať dělá každý, co jeho jest. Ale pak nepláče, že má málo peněz.

    Některé obory jsou skutečně spíš "zájmové" a ani v oboru, ani mimo absolventovi nenabídnou tolik, aby uživil rodinu

    Mimo to...nerozumím, za co by si učitelé měli zasloužit ty peníze....Zatím jsem se i na střední učila hlavně doma. Jediná učitelka na biologii byla zlatá, že bych jí líbala nohy...ale taky brala (na gymnáziu a ve svém věku) 30 tis ;-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 17:49:58, nejlonka) me na nedavnem srazu s gymplem byvaly spoluzak suse usadil, ze on studoval prava proto, aby vydelaval penize, ktere dneska vydelava :D:D (dela na exekucich) ... tak jsem jenom polkla a pochopila, ze my dva si asi moc nepokecame :D

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 17:58:34, Tereza) To: Bára - a kdo myslíš, že bude vychovávat a motivovat tvoje děti, kromě tebe? A kdo to dělal u tebe od základní školy?
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 18:13:06, Tereza) To nejlonka: Jojo to chápu s takovým člověkem bych si moc nepokecala, ale jak říká Bára dal Bůh, dostal se tam kam chtěl a dělá smysluplnou práci. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 18:18:22, Bára) No, asi se chce prací život :-D Co je na tom špatného?

    Jinak mě osobně ve škole moc nemotivovali. učitelky, co se koukají o hodinách na telenovely a podobná zvěrstva, i to jsem zažila.

    Ale jinak, ať si je klidně vychovávají pedagogové...já pak zkusím napravovat škody. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 18:24:19, Bára) oprava - uživit reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 18:34:05, Tereza) To Bára: báro já mám takový pocit, že jsi ten typ : všechno vím, všechno znám, všude jsem byla. Ty ani vysokou ještě nemáš a dovoluješ si posuzovat absolventy viz tvé téma obory pro studium. studuješ právničinu a dovoluješ si posuzovat jiné obory, které nestuduješ.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 19:29:56, Eqw) Práva jsou populární, protože je to škola, kam si podávají přihlášku všichni ti, kteří nejsou žádným směrem vyhranění. Kombinace práv a VŠE je populární proto, že obchodní právo je asi nejlukrativnější oblastí a titul z ekonomického oboru jejich hodnotu na trhu ještě zvýší. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 19:50:06, Tereza) No jo, ale jak je možný, že trh ještě není přesycen ba naopak je po těchto lidech ještě zháňka, když školy a to jak soukromé tak státní jich chrly stovky a stovky? Nic proti tomu jsem ráda,kvůli těm vystudovaným, že to tak je, ale je to docela zajímavý fenomén a to ti vystudovaní neodchází v masivním měřítku do zahraničí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 20:26:28, Bára) Protože právo je třeba všude.

    Jinak nechápu, proč by na práva měli chodit jen nevyhranění lidé, ti jsou všude.

    Pokud jsem ten typ, co vše ví a vše špatně, tak mě oprav, budu jen ráda, když u nás budou filosofové brát tolik, aby uživili sebe a své děti a ještě k tomu se živili právě tím, co vystudovali :-)) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 20:27:24, Bára) Mimoto jsem několikrát zavítala na matfyz a studuji ještě filosofickou fakultu reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 20:38:11, Tereza) To Bára: už jsem se těšila až se uchýlíš a pochlubíš k tomu co všechno studuješ.
    Nemá smysl s tebou komunikovat jsi moc zahleděná do sebe a v tomto případě nemohu brát tvé názory jako vážné příspěvky do diskuze.
    Děkuji za pochopení reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 20:46:46, Bára) I já děkuji za pochopení, že se nechlubím tím, co studuji, ale že tím trochu ospravedlňuji, proč píšu i o kvalitě filozofické fakulty. Pokud ti došly argumenty a míníš teď mířit na mě a ne na téma, tak prosím:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 20:51:37, nejlonka) ja bych se aj Bary zeptala na nejake ty zazitky a zkusenosti z matfyzu, ale to uz bychom se tu asi uplne svezli na off-topic :( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 21:46:13, Bára) úžasná škola, úžasné, kvalitní předměty. Tam se skutečně nestane (snad) to, co se stává u nás na psychologii (třeba že učitel celou hodinu povídá strááášně zajímavé věci o své rodině). No, tak se radši zklidním a jestli tam chceš, tak vřele doporučuju :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 21:55:14, Ariana) Právo a ekonomii jde hodně lidí studovat proto, že je to prestižní a že to má perspektivu vydělání dost peněz. neříkám, že všichni, jistěže někdo může být doopravdy blázen do práv či ekonomie - ale ve většině to asi tak je. Ekonomie není nikterak poutavé a úchvatné studium pro ty, koho to vysloveně nebaví - a u práv nevím, ale asi jak co...
    Jedinečné obory na filosofických fakultách jdou studovat ti, kteří jsou do toho opravdu zažraní a žijí tím, a tím jsou sympatičtí. Zmiňovanou egyptologii, skandinavistiku, vietnamistiku nebo divadelní vědu nepůjde studovat člověk jen tak, když ho to nebaví... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 22:18:44, Bára) To je ovšem předsudek, ničím nepodložený. Že do ekonomie se člověk nemůže zažrat a že egyptologie prostě MUSÍ bavit všechny reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 22:28:31, Jitka) Stejně jako je předsudek, že informatiku a matfyz studují chytří lidi, zatímco filozofickou fakultu ti méně schopní. Na matfyzu jsou tací, kteří s tím horko těžko zápolí, a na Fildě máš lidi, kteří se tam naučili několik jazyků a spoustu dalšího. Že se na matfyzu musí používat hlava a na Fildě ne, je blbost. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 23:25:24, Eqw) 2 Bára: No nevím s tou vyhraněností. Vím asi jen o čtyřech lidech, kteří celý život toužili po tom dělat právo. Drtivá většina se jich hlásila proto, že to chtěli jen zkusit, nevěděli přesně kam jinam, přišlo jim to perspektivní, apod.

    2 Tereza: Trh s právníky zatím asi přesycen není z toho důvodu, že i přes vyšší počet přijatých zůstává značná úmrtnost a že soukromé školy produkují absolventy, kteří nemohou vykonávat ty "klasické" právnické profese. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 23:51:47, jarda parda) Tolik vyštudovanejch právníků a ekonomů, a přitom: 1. nemáme právní stát a 2. ekonomika v riti. Čemu je tam teda učej?S08 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 03:20:55, Tomáš) jarda parda:
    protože právníci neřeší zlepšení právní stavu, ale zabývají se hledáním právních děr a kliček

    no a ti ekonomové, ti co studují echt ekonomii, těch je opravdu málo. Většina ekonomických oborů k ekonomii jako vědě jen přičichne, týkají se hlavně praktických věcí jako účtařiny, marketingu, .... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 10:48:34, Bára) Pokud je na matfyzu někdo, kdo s tím horko zápasí a kdo na to nemá, tak po prváku letí. Můžu obě školy srovnat a co se týče kvality studentů, je (všeobecně!) filozofie jinde. Je to tím, že na matematiku a podobné vědy jdou obvykle géniové té které třídy, kteří umí logicky uvažovat a mají vysoké iq.

    Co se týče uplatnění právníků, je to advokacie, soudce, soudní úředníci, exekuce, notářství, právník ve firmě atd atd. Zlepšení, tj změnu zákonů mají na starosti politici (to je taková banda jiných chlapíků)

    A jestli máme nebo nemáme právní řád? Nu, doporučila bych zajet si do Číny, Koreje nebo Latinské ameriky. Tyhle řeči jsou vtipné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 13:44:06, Martin) No, bohuzel Baro, ani s tim matfyzem to nebude tak slavne. Jeden znamy tam studoval, dostal se az do 5.rocniku! Ale u statnic ho tam dvakrat vyhodila prisedici z pedagogicke fakulty. Pak zacal studovat na pedagogicke a odtud ho vyhodili uz ve druhaku. To, co uvadis jsou takove ty obecne soudy, ktere ale nemaji v nicem oporu. Vetsina lidi tu pise jen nejake sve domnenky. Proste predsudky... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 14:11:04, Martin) To jsem nikde nerekl:), neprekrucujte moje slova. Jen jsem ukazal, ze vsude jsou vytecni, prumerni a podprumerni studenti. A on na PedF nezačal studovat pedagogiku, ale ucitelstvi matematiky. Tam jeho neznalosti odhalili mnohem drive nez na MFF, to me prekvapilo. Takze spatni stuenti jsou vsude. To je jedniny zaver, ktery z toho muzete udelat. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 14:25:20, Martin) Jinak, o inteligenci studentů na jednotlivých školách, oborech či fakultách slyším poprvé. Napište, prosím, odkaz na výzkum. Naopak prof. Průcha v knize Srovnávací pedagogika (vydal Portál, 2007) uvádí, že takové výzkumy neexistují a jedná se pouze o předsudky. Jinak říci, že třeba právník je méně inteligentní než matfyzák myslím, je hodně odvážné. Já bych to takhle obecně říci nedokázal. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 14:31:05, Bára) Pokud vím, studium matematiky obvykle vyžaduje dávku inteligence a logiky, protože se nedá mechanicky naučit jako )některé) jiné obory.

    Co se týče pedagogiky, mám zkušenost,že většinou (pozor, ne vždy) tam šli lidé, pro které je to záchrana, kteří neví, kam jít....v podstatě nejslabší lidé ze třídy.

    Ale asi jsme se drobet odchýlili od tématu, ne? Co se tady vlastně řešilo? Proč lidi láká právo a ekonomie? protože je to možnost, jak se slušně uživit. Protože to neklade na člověka takové nároky jako třeba všcht.
    A proč trh těmito lidmi není přesycen? protože právníka dnes potřebuje téměř každá organizace, protože zatímco student papuánštiny má omezené možnosti kde se uchytit, tak ekonom může pracovat kdekoliv v kterékoliv firmě

    Ale jinak samozřejmě diplom odnikud není zárukou získání místa. Ani ti právníci bez jazyků a praxe se tedy moc neuchytí. Tolik k té přesycenosti reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 14:39:39, Martin) Je zajimave, ze kdyz srovname uspesnost u prïjimacek na jednotlive fakulty, tak prave na pedagogickych je uspenost jedna z nejnizsich (PedF UK jen 28% uspesnosti), takze ptijimacky tam asi nebudou uplne jednoduche. Od nas sli nejhorsi studenti na CVUT a technicke obory, protoze jinam by se nedostali. Spousta snilku skoncila i na MFF (a meli treba 3 z matematiky). Tam to meli bez prijimacek. Pak je vyhodili a jsou bez VS. Jinak treba na anglictine na PedF ci FF musi clovek mit v podstate alespon mezinarodni zkousku na urovni CAE. Jinak nema sanci se tam dostat (tam je uspesnost od 5 do 10%). Tak si preci jen myslim, ze to jsou vsechno predsudky - pravnici se neuci, matfyzaci jsou geniove, VSE je flakacka, pedak stanice pro ty, co nevi kam... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 17:15:49, Jitka) Tohle je jenom halda předsudků!!! Inteligentního člověka najdeš jak na matfyzu, tak na zemědělce! Hele, znám člověka, který je už asi 6 let na střední a ještě se nedostal do maturitního ročníku! Jo, je línej..ale ne blbej a vsaďte se, že tenhle člověk si najde absolutně nejlepší job, který mu budeme my vysokoškoláci pouze závidět...S08 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 17:53:12, Lenka) Přesně tak. Taky si to myslím. U nás to vypadá tak, že když se podíváme po třídě, tak nejlépe se mají ti, kteří měli děsný problémy. Ti nejlepší sice dělají takové chvályhodné profese (4 učitelé, vždy premianti, 2 lékaři, také máme 1 kněze - to u nás ve třídě byli nejlepší studenti). Ti, co propadali, tak si třeba vejšku ani neudělali a přitom mají posty, na kterých berou mnohem víc než ostatní (manažer, programátor)... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 19:13:49, Bára) jenže ten, kdo je blbej a jde na cvut brzy skončí, všimněte si úmrtknosti.

    těch 28% to jsi mě pobavil, vždyť je to skoro třetina lidí....Na psychologii to bylo 4%, na práva (dle testů stud. předpokl.) cca 18% reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.07.2008 20:14:09, Lenka) Ty jsi asi tu poznamku Martina nepochopila. On jen rika, ze blbci i geniove jsou vsude a pausalizovat se neda. Pokud chces skutecne uspesnost, tak mrkni na tuhle stranku:

    http://www.scio.cz/in/2vs/db/db_vs.asp

    Pravnicka fakulta ma uspesnost prijeti 19%. I na PeF asi zavisi na oboru, nektere budou mit 5% (anglictina), jina treba 20% (dejepis). Jinak by bylo smutne, kdyby vsech 65% prijatych na MFF tu skolu dodelalo... proto je musi vyhazet. To je rozdil, od FSS, kde prijmou jen 18%. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.07.2008 19:47:15, Monča) Pro Báru: Bára, sice jsi zavítala na matfyz, ale trošku ti uniklo, že matematika není věda, nýbrž metoda... ;) Je to sice mimo míso, ale když jsem si tuhle zábavnou diskuzi četla, nemohla jsem si odpustit tento fakt a těším se, že Bára příště matematiku nebude vydávat za vědu, nýbrž metodu. ;) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Matematika-Ekonomie - Masarykova univerzita
  2. IT + ekonomie - ČVUT FIT/FEL nebo VŠE FIS - Výběr vysoké školy
  3. Na práva ze střední odborné školy? - Přijímačky, přípravné kurzy
  4. VŠE (a jiná ekonomie) - jaký obor? - Výběr vysoké školy
  5. Medicina nebo Práva - Ostatní
  6. PRÁVA - Přijímačky, přípravné kurzy
  7. ČZU ekonomka a práva na UK současně - Česká zemědělská univerzita v Praze
  8. Jde studovat VŠE + Práva na UK? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  9. STUDIUM PRÁVA na UNINOVA, o.p.s. - Panevropská vysoká škola
  10. Vysoká škola ekonomie a managementu - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.