KOMBINOVAN0 ST.-MU

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 24.07.2008 23:14:26, Aneta, zhlédnuto: 200x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, dostala jsem se na kombinované studium na FF MU v Brně. Zapsala jsem se na dva obory. Nikde jsem nenašla informace o docházce a rozvrhu. Takže sem docela zmatená. Plus jeden z oborů je muzeologie. Vůbe nikde se mi nedaří najit předměty pro první ročník, které si mám zapsat. Prosím o radu jak vlastně tato forma studia probíhá a kde mám zkusit ještě hledat. Jsem už nešťastná. Děkuji moc

Email: anettjemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.07.2008 01:52:29, Martina) Není to tak obtížné. Přihlásit se do osobní administrativy is.muni.cz. Proklikávej v tomto pořadí: STUDENT - registrace a zápis předmětů - vstup do registrace/zápis pro studenty - přidat předmět dle šablony. Vybrat šablonu oboru muzeologie, studium kombinované, 1.ročník a měly by se Ti přímo objevit všehny předměty, které si musíš povinně zapsat. Označ políčko vlevo u předmětu a klikni na Ulož změny. Předmětů máte 7 a celkový souhrn kreditů by neměl být menší než 30. Až uložíš změny, vrať se na os. adm. a ve sloupci nalevo proklikni ROZVRH, zobrazení rozvrhu, můj rozvrh studenta, VYPIŠ. Tento postup zopakuj i u druhého oboru.
    Doporučuji prokliknout u všech předmětů ident - muzeologie začíná MU... - dostaneš se do anotace předmětu a tam zjistíš, jak je předmět ukončen - zkouška, zápočet, kolokvium a hlavně, jak často se vyučuje, tj. jestli třeba jen v podz.semestru jednou za 2 roky. Takto zjistíš, kolik vychází zkoušek. Třeba jen čtyři na obou oborech a zbytek mohou být zápočty.
    Ještě než začneš něco registrovat, projdi si studijní katalog ústavu nebo katedry, kam patří oba tvé obory. Určitě tam najdeš rozpis jednotlivých semestrů a doporučený postup studia. Domnívám se, že máš souběh dvou jednooborových studií. V kombi. formě se na FFMU akreditovaný dvouobor téměř nevyskytuje. Rozdíl je v kreditové hodnotě studia. Za jedno dvouoborové studium musíš v hraniční době studia (3 + 1 rok) získat 180 kreditů. Za souběh dvou jednotlivých oborů 180 + 180 kreditů.
    Já to vidím tak, že první semestr si budeš muset zapsat na obou oborech předměty po 30 kreditech (celkem 60) a všechno splnit možná už do 13.února 2009.
    Kvalifikovanější informace ohledně souběhu studia získáš na studijním. Ale ani tam se nedovíš, který předmět můžeš vynechat a mít tak méně kreditů. To zjistíš až tak na konci prvního semestru. Problém na FFMU jsou tzv. prerekvizity (zápis jednoho předmětu je podmíněn splněním jiného) a kurzy, které se vyučují jednou za 2 roky. O cizím jazyku a filozofii, které jsou povinné pro všechny bakaláře, zatím neuvažuj. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.07.2008 07:45:04, Aneta) Díky moc za radu, zkusím to tak. Jina s těmi kredity jsem taky zmatená, protože jsem si zapsala 2 předměty jako dvouooborové. Na zápisu mi neřekli, že by to tak nešlo. Takže teď nevím jestli to bude 180+180. Nebo jenom 180.Říkali, že pokud si je zapíšeme jako dvouoborové, bude to 180. No uvidíme, nějak to dopadne :) reagovat zde
    Email: anettjemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.07.2008 09:52:22, Martina) Já bych se na studijním oddělení raději ještě jednou zeptala jaký mám kreditový rozsah studia - tedy zda-li jen celkově 180 kreditů za oba a nebo 2 x 180 kreditů. Několik mých spolužáků studuje souběžně dva obory, ale s různými kreditovými hodnotami. Někdo dosáhl sloučení dvou oborů do jednoho studia, jiný nikoliv. Někteří jedinci sloučení vůbec nechtěli.
    Pomoci by měly studijní katalogy ústavů či kateder, kde se nacházejí tvé obory. Nepodařilo se mi najít informaci o průběhu studia na muzeologii. Něco jsem zjistila z šablony oboru: proklikávat v Osob.admin. takto: - Student - šablonou - muzeologie, pak pokračovat po stránce dolů, za prezenčním studium najdeš rozpis pro kombi.st. 1. ročník - je to 7 předmětů.
    V aplikaci registrace - postupem přes "registrace a zápis" by se měla po prokliknutí kombi.formy 1.ročník otevřít nabídka jen Tvých předmětů i s daty konzultací. Pokud jich bude méně než 7 a s kreditovou hodnotu menší než 30, dovodila bych, že se jedná o nadefinované povinné předměty pro dvouobor. Zaškrtnutí předmětů a jejich následné potvrzení doporučuji provést až zjistíš, jak to skutečně máš. Registrovat se můžeš snad až do 12. září - viz harmonogram na www.phil.muni.cz. Jako student mateřského oboru máš přednost při zápisu povinných předmětů, takže místa
    budou.
    Já osobně jsem zásadní věci ohledně studia zjistila z diskusního fóra FFMU (viditelně označeno na stránce osob.adm.). Pokud si opravdu nevíš rady, zkus zadat dotaz, ale s přesným uvedením oborů a formy studia. Vždy se najde někdo, kdo poradí, např. kde přesně zjistíš, kolik a jaké předměty si máš registrovat. Do diskuse zasahuje i děkan fakulty. Takže pro fórum jsou tabu dotazy např. na vyučující, obtížnost studia nebo dotazy typu, zda je docházka na konzultace či přednášky povinná. Jeho odpověď by moc lichotivá nebyla. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.07.2008 15:18:23, Aneta) Děkuji moc,hodně mi to pomohlo...hned doma to vyzkouším a kdyžtak ještě písnu a poprosím o pomoc,ale mělo by to fungovat. Ještě je čas,ale chci to mít všechno vpořádku. reagovat zde
    Email: anettjseznamcz

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.