Kolik zkoušek?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 27.07.2008 12:45:00, Milan, zhlédnuto: 4910x, reakcí celkem: 33Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekKolikrát na Vašich školách můžete skoádat zkoušku? U nás je to 2x a pak děkanský, takže 3x, jinak si musíte zapsat předmět znovu (což lze ale jen jednou, navic se vam prodluzuje studium, protoze nedodrzite navaznost predmetu). Kolega, co studuje na soukromé škole mi řekl, že může zkoušku skládat kolikrát chce, když si jí zaplatí. Je to možné? Ví o tom někdo něco?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 14:40:11, Tommy) Jsem student soukromé VŠ a opravdu tu je možnost zaplatit si více termínů. Kolik stojí pokus na normální zkoušku nevím, nikdy jsem tuto možnost nevyužil, za další pokus při bakalářských zkouškách se platí 10000 Kč. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 14:33:08, Luky) Na čvut a čzu, kde jsem ted, tak to jsou 3 pokusy reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 09:20:58, Milan) to pepa: Já si na světovou praxi rozhodně nehraju. Mě jen zajímalo, jestli je skutečně možné na soukromých VŠ zkoušet jednoho člověka kolikrát, a to za úplatu. To se mi potvrdilo, čili to stačí. Vzhledem k tomu, že to je v rozporu s řády těch škol, tak to jistě bude zajímat i akreditační komisi.

    Nyní ke zdrojům:

    1/Analýza - ukazatele hodnotící přístup, účast a výstupy z terciárního vzdělávání, ÚIV, říjen 2007 ("Míra přežití v terciárním vzdělávání typu A se pohybovala v rámci zemí OECD v roce 2004 na úrovni 71 % těch, kteří do terciárního vzdělávání vstoupili. Míra přežití v terciárním vzdělávání typu A se v České republice pohybovala na úrovni 65 % (v krátkých programech, tedy 3 až méně než 5letých, dokonce 74 % a v dlouhých programech – 5 až méně než 6letých – se jednalo o 60 %).") - najdi si na webu

    2/Informace o stavu soukromého vysokého školství v roce 2004, zpracovala Akreditační komise MŠMT ("V roce 2004 se studijní neúspěšnost (na SVŠ) nejčastěji pohybovala mezi 0 až 5 %)"

    3/Strategie rozvoje terciárního vzdělávání pro roky 2000 - 2005, Rada vysokých škol (uvádí též čísla co jsou v 1)

    4/výroční zprávy jednotlivých soukromých škol (viz jejich webové stránky), tam je úmrtnost tak kolem 5%

    Pro mě jsou to jasné zprávy. Na SVŠ to dají každému.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 00:56:09, Pepa) to Milan: Tak nam tady dejte link na udaje UIV, ja mam jine informace. Ze by nic takoveho nebylo?

    to REP: Mate pravdu, ale jenom do urcite miry. Kdyz prijimame lidi do firmy v USA, tak tam se divame prakticky jenom z jake skoly jde, na vysvedceni ne - znalosti musi prokazat bez "bumazky". Asi v 95% pripadu se vysledek pohovoru shoduje se znamkami, ale pak je tu tak 5% vyjimek ktere nelze tak jednoznacne kategorizovat. Mozna meli spatne znamky kvuli nemoci, rodinne situaci, co ja vim. Ale ten know-how je vic verit nasemu kolecku nez transcriptu. Kdyz je potreba, zadame doporuceni.

    V CR je situace dramaticky jina. Ze skol se da verit jenom MFF UK, zbytek je takovy mix.
    Moje zkusenost je, ze zrovna ti schopnejsi maji tendenci narazit, bud je to zavist, nebo primo zlovule, ktera v CR dodnes na statnich skolach buji. Koneckoncu to co tu predvadi Milan svedci o tom, ze i mezi studenty panuji nejake nesmyslne predsudky, ktere nemaji zadnou oporu ve svetove praxi.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 00:48:41, petr) REP: Názor leccos vypovídá o vás i firmě kde pracujete. Nicméně myslím, že Pepa pracuje ve zcela odlišné firmě, a hledá zcela odlišný profil uchazečů než vy (pokud vy jste někdy byl za hr a nábor lidí zodpovědný, o čemž si dovoluji silně pochybovat).
    I tak, vaše metoda je pořád lepší než žádná. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Kolik? - Ostatní
  2. Uznání zkoušek - Ostatní
  3. termíny opravných zkoušek - Zkoušky, zápočty, státnice
  4. Kolik je pokusů na Státní bakalářskou zkoušku ? - Zkoušky, zápočty, státnice
  5. Správné odpovědi z přijímacích zkoušek na PF UK - Přijímačky, přípravné kurzy
  6. 2 dotazy: Finance nebo Účetnictví a daně;kolik můžu podat přihlášek na báňskou ? - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
  7. Přestup a uznaní zkoušek na jinou VŠ - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 23:05:58.