Po 30 na vejšku?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.07.2008 01:33:18, Ariana, zhlédnuto: 22061x, reakcí celkem: 39Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojda, zdalipak je tu někdo, kdo se ve věku po třicítce teprve chystá na vejšku? :-)
Každopádně v tom nejste sami. :D
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 08:42:27, sebedisciplína) Je mi 32 a je mi totál egál kolik mi to vlastně je, podstatné je, že mám velkou chuť studovat a chtít si k tomu přizpůsobit žívot. Bez těhle dvou nesplněných podmínek to jinak můžeš spolehlivě zabalit a o škole si nechat jen zdát;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 09:09:30, Elis) Vůbec se není čeho bát. S10 Kdo chce studovat, na věku nezáleží. Znám dostatek lidí, co studují s rodinami, dětmi a několik i s vnoučaty. Prostě chtějí (bohužel sice někteří musí), ale nějaký věk je neodradil. Dřžím palce.S06 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 09:52:20, Ariana) Zdravíčko všem a díky za podporu. :-) Jojo je mi 35, chystám se na 2 jazykové obory a moc se těším. Stará si vůbec nepřipadám, ba naopak mě to učení víc baví než ,za mlada´. Fakticky už se nemůžu dočkat října, až to vypukne. :-) Mimochodem na Fildě je lidí kolem třiceti dost, někdo už třeba jednu VŠ má a dodělává si k tomu jazyky, jiný se třeba hned nedostal, a tak odjel nejprve studovat ven... Příčin je mnoho, a také na tom nesejde.
    Mezi další výhody patří, že člověk dosáhne už určité moudrosti, vidí věci v souvislostech a má širší přehled, takže se mu studuje lépe... Je vyzrálý a ví, co přesně chce a čemu se má věnovat...
    Jinak ve všem souhlasím oběma pisatelkami: hlavní je chtít, ostatní přijde. :)
    Také držím všem palce. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 13:50:00, Jitka) Na věku vůbec nezáleží, spíš na schopnostech, odhodlání a hlavně na umění se pak v oboru dobře uplatnit. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2008 19:48:14, fero) Rozměnil jsem padesátku a po dokončeném bakalářském studiu na státní VŠ se chystám na magisterské. Na nároky u zkoušek si nestěžují, všechno jsem dosud zvládal na první termín.
    Ovšem jednání vyučujících snáším dost těžce. Už jsem odvykl hrát roli toho, s kým se může jednat svrchu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2008 13:32:28, Ariana) Jojo, taky je to ve 35 letech nezvyk, když s tebou jednají skoro jako s dítětem. :-) Ale já jim to ráda odpustím - pokud mě ti profesoři naučí hodnotným věcem, jež budu v životě potřebovat, a umožní mi dosáhnout lepší kvalifikace, tak budu shovívavá. :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.07.2008 13:57:15, Petra) Ariano a ostatní, co se do studia vrháte v pozdějším věku: buďte v klidu. Je mi 25let a na bc. oboru jsem prakticky po celou dobu studia měla okolo sebe samé o něco starší ročníky, od 38-55let. Tedy...bylo to tak půl na půl, polovina nás byla okolo té dvacítky a polovina těch starších. A jak jsme to "my mladší" brali? Naprosto v poho!!! Zpočátku jsme s těmi okolo 50 měli problém, zda tykat, vykat, jak je brát... Ale musím říci, že už po měsíci mezi nás všichni zapadli, společně jsme vytvářeli taháčky a bojový plán na zvládnutí studia:D. Bylo to super. Já s tím nemám žádný problém a moc každého kdo se do studia VŠ vrhne takhle v pozdějším věku, s osmihodinovou prací, hladovými dětmi na krku, obdivuji:D. Pokud jde o nějaké "zapadnutí" mezi ostatní, tak toho se vůbec nebojte. Držím palec. Péťa.:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 01:40:37, Ariana) Petro, díky za povzbuzení, tak už se nebojím, až v říjnu zasednu do lavic s mláďaty. :-)Je to krásné, jit studovat takhle na sklonku mládí, má to své kouzlo, a vůbec - těším se moc! A moc přeji vše dobré ostatním, kdo jsou na tom podobně. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 11:06:29, Linda) Ariano, a to se chystáš studovat prezenčně? Tak to klobouk dolů, mně je 25let a na denní studium už bych nešla ani náhodou, zaprvý kvůli práci a za druhý bych se tam necítila dobře, ale to je spíš můj problém, tak studuji kombinovaně a jsem spokojená :-) Tak hodne štěstí. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 21:31:34, Ariana) Ahojky Lindo, díky za přání, ano, chystám se na normální denní studium, pro mne je to naopak vítaná změna a navíc jsem na volné noze, takže mi to doufám nebude moc zacházet v denním rozvrhu. Společnosti mladších lidí se taky vůbec nebojím, ba naopak se na spolužáky těším, v mé skupině je hodně lidí kolem třiceti i přes (na fildě je to časté) a to je právě ten správný kolektiv.:)

      Jsou dvě věci, kterých se bojím: nahání mi strach tělocvik a to hodně, a také ranní přednášky (něco je už od 7,30 a to je pro mne horor). Jinak by snad mělo být vše OK, ale uvidím. :-) Jinak díky a taky přeji hodně štěstí. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 21:04:20, zirly) Co se týče těláku, tak ten máme mít snad jen 2 semestry za 3 roky, pokud jsem to správně pochopila, takže to je myslím v pohodě... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 12:03:11, Ariana) Ahoj Zirly, no já se toho tělocviku dost bojím, ale snad to nebude tak hrozné... Nenastupuješ náhodou na DS? :) Myslím jsme si psaly na fórum Lidé, už jsem se připsala i na Spolužáky. :-) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 14:18:52, zirly) jj, to jsem já :) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 14:26:34, Ariana) Skvělé, ráda tě poznávám. :-) Budu na DS asi největší exot, ale stejně se moc těším. :-) A díky za upozornění na tu stránku. :) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 19:14:10, zirly) Ahoj, já se taky těším, už se nemůžu dočkat října a neboj, myslím, že exot tam rozhodně nebudeš. Na DS nebude moc lidí, tak snad to tam bude fajn reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 12:36:57, sebedisciplína) nemůžu si nepřisadit...já třeba budu studovat jedině prezenčně a to samozřejmě při práci, kombinované vylučuji ze zásady. Na věku přece vůbec nezáleží při studiu, ale úplně na něčem jiném;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 16:45:09, Linda) Je snad na kombinovaném studiu něco špatného? Ne všichni to dokážou skloubit s prací jako ty. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 21:33:42, Ariana) Ahoj, prezenční je určitě lepší, ale u něčeho se kombinované dělat dá, například u ekonomie. Nedovedu si představit filologii a jazyky jako kombinované, u jazyků se musí chodit, cvičit, mluvit, poslouchat, a to bez osobní přítomnosti nejde. Ale kdo nemá jinou možnost, myslím že je to OK:) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2008 21:58:55, Linda) No to je pravda, u určitých oborů jako např. u historie a filologie asi není možne studovat kombinovaně, kamaradka studuje historii na UK a když vidím, co všechno musí načíst a naučit se, je to hruza. Já mam mezinárodní obchod, no ale začátky byly taky velká krize, protože jsem uplně změnila obor, studovala jsem voš zdravotnickou a nemám ani obchodku, ale gympl, takže jsem začínala od nuly, ale všechno jde, když to člověka baví. :D reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 03:06:23, Ariana) Mezinárodní obchod je suprové studium, kdysi jsem jej dělala, leč nedodělala, ale mám v plánu se k tomu vrátit. Kombinovaně studuješ na VŠE nebo soukromé VŠ? Každopádně držím palečky. :) reagovat zde
          Email: melindaemailcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 13:53:00, Linda) Na soukromé, protože VŠE bohužel nenabízí mezinárodní obchod v kombinované formě, ale pouze v prezenční.S14 reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 19:11:59, Ariana) To je fakt, VŠE bohužel kombinované studium nemá. Taky bych šla na mezinárodní obchod na soukromé VŠ, s touto specializací se dá uplatnit všude. :) A také po bakaláři na soukromé VŠ si můžeš udělat magistra na VŠE, pokud projdeš zkouškou - a to už je něco. :-) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 19:25:00, Linda) No, o tom právě uvažuji, ale kdosi tady už psal v nějáké diskuzi, že se tam dělají nějáké rozdílové zkoušky, když není člověk z VŠE nebo co, takže nevím no, každopadně za zkoušku nic nedám. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 12:06:30, Ariana) Lindo, já jsem se asi před měsícem ptala na VŠE, zda se musí dělat nějaké ty rozdílovky a napsali mi, že ne a že se dělá jen přijímací magosterské zkoušky, které jsou u MO ze dvou jazyků a obecné ekonomie. Ale zda to tak doopravdy je, jak psali, to netuším, to už by se muselo zeptat přímo na katedře MO.
              Jinak držím palce k tak hezkému oboru. :-)
              Přednášejí to zajímavě na soukromé VŠ? Netrápí tam moc studenty? :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 03:09:21, Ariana) Tak jsem si dnes prohlížela seznamy přijatých na FF UK a s podivem jsem na nich našla spoustu starších lidí, dokonce i s ročníky narození 1966 či 1968-9, takže tam evidentně nebudu za největšího exota. :-)
    Lidé jdou studovat v pozdějším věku a proč by ne - vzdělání se jim neztratí v žádném věku. :) reagovat zde
    Email: melindaemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 17:44:48, zirly) Ahoj, můžu se zeptat, kde jsi našla seznamy přijatých na FF UK? Od října tam taky nastupuju, tak by mě to zajímalo :) dík reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 19:13:22, Ariana) Ahoj, kompletní seznamy přijatých visi v hlavní budově FF UK u studijního oddělení - jsou tam rozvěšeny všude po stěnách. :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2008 10:38:21, Petr) Naprosto v pohodě, známej šel na vějšku skoro ve čtyřiceti.:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 19:06:16, Ariana) Jojo, ve čtyřiceti už si plánuju další školu. :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 19:26:12, Hanka) Ahoj,letos mi bude 40 a příští léto hodlám obhajovat bakalářku na technické VŠ.Studuju dálkově a musím říct, že to opravdu není žádná sranda naučit se samostudiem matiku,fyziku,chemii...¨Taky nás zůstala jen čtvrtina.Snad nějaké povídavější obory jdou dálkově zvládat lépe,ale technika na dálku jen s občasnými konzultacemi je fakt děs!Jenže jak jinak skloubit práci,rodinu a školu?Jde to jedině s hodně pevnou vůlí a velkou podporou rodiny :-)Ale všem,kteří k tomu mají chuť a odvahu držím palce,ten pocit,že zvládneme to, co ti "mladí",ktzeří zatím problémy v práci ani dětičky či manžela řešit nemusí,stojí za to!!! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 10:32:41, petr) No jenze ona je otazka jestli opravdu zvladete to co ti mladi, nevim jestli je to tak vsude, ale u nas na skole jsou na dalkare kladene podstatne nizsi naroky, zkousky maj z mensi casti latky, staci jim min bodu atd. Jiste je to kompenzovane tim ze chodite do skoly, starate se o rodinu atd.. Nicmene si myslim ze student prezencinho studia ma po absolvovani veci znalosti nez dalkar, ale pravda casto zasne nema tu prax.... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 15:21:17, Ariana) tady to není ani tak o věku jako o celkových schopnostech, protože na techniku musí mít člověk buňky, prostě vlohy k technice a další schopnosti. A ty člověk buď má, anebo je nemá. Pokud je nemá, tak mu nepomůže nic, ani v mládí, ani ve stáří. A pokud je má, tak si je může s přibývajícím věkem vylepšit a tudíž mu to studium jako staršímu půjde lépe. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 12:22:21, Ariana) Tak na techniku, to fakt obdivuji a klobouk dolů. Ale určitě to jde - kdo doopravdy moc a moc chce, ten toho nakonec v životě dosáhne. Dálkově technika je asi těžká, ale přeji hodně štěstí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2008 23:16:05, Bára) No, je mi sice jen dvacet, ale nedá mi to nereagovat. Já třeba pracuji a nejsem ze studentů jediná. A pozor, nejde o brigádu, ale práci. Děti sice nemám, ale rozhodně se neflákám. Takže mě tyhle řeči o nás mladých nadzvednou. Navíc zatímco vy jste po matuře šli vydělávat, tak my si ještě dlouho počkáme na nějaký slušný plat. S05 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 17:19:48, fero) To neřeš.
      Plat přichází s tím, jak začínáš umět a vědět. Vejška ti dá papír na hlavu, ale ne znalosti. Až v praxi zjistíš. co vlastně potřebuješ a co jsi studovala zbytečně. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 17:58:34, Bára) Já to zjiŠťuju už teď :-) Pracuju. Ale někdy se fakt už praxe nedožene, pokud někdo nezačne dělat při škole...tak mě tyhle řeči docela vadí reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2008 19:38:08, fero) Praxe se dožene, jen musíš zabrat. Jenom budeš nějakou dobu brát míň než ti, kdo svoje schopnosti už prokázali. Budeš muset odvyknout akademickému uvažování a začít myslet jinak.
          Až to zmákneš, rozdíl v platu zmizí. Za jak dlouho záleží jenom na tobě. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.08.2008 10:26:24, ztrom) Říká se, že mladý mozek lépe vstřebává informace a je víc schopný se učit. Ale nemusí to být vždy pravda. :) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Nevim kam na vejšku ... - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.