VŠE x PEF ČZU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.08.2008 22:52:52, jana, zhlédnuto: 31883x, reakcí celkem: 87Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj lidičky, je tu někdo, kdo studuje VŠE, konkrétně obor Podniková ekonomika a management na podnikohospodářské fakultě? Dostala jsem se na navazující na VŠE i na zemědělku a nemůžu se rozhodnout. VŠE je rozhodně prestižnější, ale co jsem slyšela, tak na čzu je větší pohodička a lepší přístup. Navíc nemám moc dobrý pocit z toho, že na VŠE je na zkoušku jen jeden pokus. Co vy na to? Dá se VŠE zvládnout i když nejsem úplně studijní typ? Díky :-)

Email: prajaaseznamcz, ICQ: 343664406
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.10.2008 21:51:55, gigi) Ahoj! Můžu se zeptat - ty jsi studovala Bc na jiné škole než VŠE? Já že bych po Bc ráda přešla taky tam, ale nevím, jestli je to reálné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.10.2008 13:29:15, pavel) To, ze je na zkousku jen jeden poksu se sice vicemene fakt, ale ty zkousky jsou tak desne lehke, ze jsem posledni semsetr udelal 7 zkousek za ani ne dva tydny.....cili s tou pohodickou je to na vse to same, pristup pravda nic moc, co taky chces od skoly kde je tolik lidi.....no a s tou prestizi asi takhle, myslisi si to hlavne sami studenti vse ale z venku pozoruju spis pravy opak. Spis mi prijde ze ta skola ma uroven dost pod psa, coz je podle me dano tim, ze berou desne moc lidi a krome nekolika malo vybranych oboru vemou skoro kazdeho, cili mam pocit ze na navazujici vypandu radeji do Brna........ reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.03.2014 14:57:04, Barbora I.) Ty jsi ale krásný informační fake. Někde jsem četla, že jsi nakonec dochodil jen ČZU, když jsi ve druháku přestoupil z VŠE. No jo. Někdo se nám tu kdysi dávno asi urazil, že musel o stupínek klesnout, a tak měl ještě neodolatelnou potřebu zakopat bezhlučně nožičkama. S06 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2010 14:32:06, sphinx) Také přemýšlím zda na navazující ČZU-PEF-PAA a nebo VŠE-podnikohospodářskou... mam na to jen dnešek se rozhodnout a nevím........ Předtím jsem studovala ZČU-manag.obchod. činností... Takže stejný systém jako je na ČZU... nevím jak bych si zvykala na ten systém VŠE... a na tu anonymitu tam.... reagovat zde
    Email: sahe3seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2010 15:00:52, Radek) Koukám že je nás tu víc se stejným dilema:-) Rozhoduju se mezi PaA (ČZU) a PE (VŠE). Asi zvolím VŠE. Sice jsem studoval Bc. jinde, ale hodně profesorů tam bylo z VŠE a přišli mi celkem ok. Navíc Suchdol je pro mě trochu z ruky;-) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2010 15:20:52, sphinx) Tak u nás nikdo nevyučoval z VŠE... takže fakt nevím jací tam jsou....

      A začínám přemýšlet spíše nad tou ČZU.... neboť v dnešní době prestiž není všechno.... firmy chtějí hlavně praxi... a to nevím jak bych dělala při studiu VŠE, když bych tam byla stále zavalena jen a jen učením se na ty průběžné testy........ takže věděla všechno jen teoreticky z knih a skript... a neměla to kde uplatnit....

      Co vím, tak třebas ani "titul" MBA je celkem k ničemu... nepřihlížejí na něj......... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2010 15:45:49, Radek) Tak zase záleží jestli to chceš opravdu studovat, nebo chceš jen titul Ing. Jestli jde firmě jen o praxi, tak jdi pracovat rovnou, a na Inga se vykašli.. budeš mít dva roky praxe k dobru:-)
        Kdyby byla ČZU někde v centru Prahy, tak váhám víc, ale takhle.. Na VŠE jsem o 45 minut dřív. Hodina a půl ušetřená za den je pro mě celkem dost.. Já vim, někdo namítne že na ČZU "se nechodí", ale i tak.. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2010 18:25:56, sphinx) Tak já jsem si zařídila byt na Dejvicích ;-) Jinak jsem z Plzně... takže mě je to jedno kam jako jít, když se vezme stránka dojízdnosti... ;-)
          Ale zase na ČZU máš všechno pěkně pohromadě a nikde netrajdáš po budovách... VŠE je taky rozlezlá po celé Praze skoro..... ;-) takže s dostupností to taky není stoprocentní..... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2010 10:36:05, Lucka) Nahodou, VSE ma sice budovu i na Jiznim Meste, coz je dost z ruky, ale v navazujicim studiu uz jsou vsechny predmety pekne pohromade v komplexu na Zizkove.. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2010 21:57:37, Radek) Přesně tak, nav. studium by mělo být jen na Žižkově.
            To sphinx: Tak jak, byla jsi dnes na zápise na VŠE? Já jo;-) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2010 10:30:13, sphinx) Nebyla jsem ;-) Rozhodla jsem se pro PEF... prestiž pro mě není všechno... a uplatnění poté budu mít... vím, že kdo jí vyjde sežene práci a rovnou zůstává v Praze... A také si chci ještě užít poslední roky studentského života... a nejenom ležet celý dni v knihách ;-)))
              Tak ať se daří na VŠE... reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2010 10:53:15, Radek) Tak hodně štěstí ve studiu:) reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.03.2014 14:37:53, Barbora I.) Kdo ČZU vyjde, má práci, to je pravda, kamarád o pár ročníků vejš už s titulem z ČZU roztáčí kolo štěstí..., taková práce by bez VŠ opravdu nešla získat (ironie). reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2014 14:52:12, Michal) Mohla by ses s těma kecama o tom, jak je VŠE vůči ČZU nadřazená laskavě uklidnit ? Nemyslim si, že zrovna na tebe někdo někde čeká s funkcí manažera a platem 100 tisíc měsíčně jen kvůli tomu, že máš VŠE :D. Po škole s tim vzdělánim naloží každý podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí a myslim si, že ČZU je kvalitní škola, z které najde uplatnění V OBORU velmi velká část studentů...Navíc je plná přátelskejch lidí a ne nafoukanejch karieristů, mezi který se očividně řadíš i ty. Fakt miluju tyhle kecy, navíc jen proto, že má v názvu zemědělská. Příšte, až budeš chtít přispět do diskuse, tak prosím komentářem, kterej má smysl, a ne takovouhle zakomplexovanou zvratkou, děkuju. S11 reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2014 21:55:02, čzu) Co si budeme povídat... ČZU je ve srovnání s VŠE fakt flákárna, ale v rámci naší republiky už je to spíš solidní nadprůměr...A to hlavně díky nízké úrovni regionálních ekonomek a tragické , směšné úrovni soukromých "dávaček". reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2010 17:02:20, zuzka) Já mám taky menší dilema. Už jsem tak nějak počítala s tím, že půjdu do Pardubic, a na VŠE to jela jen zkusit, kdyby náhodou a ono jo. A teď nevím. Jsem z Pardubic. Na bakaláře jsem chodila do HK. Škola byla naprosto v pohodě a docela se bojím, abych VŠE zvládla. Tak nevím, co si vybrat. Nemáte někdo nějakou radu nebo názor? Vůbec netuším, jak to může na univerzitě v Pardubicích vypadat. Díky reagovat zde
    Email: SimkovaZuzanaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2010 23:13:41, Roman) Ahoj Zuzko,
      můžu se zeptat kde v HK jsi dělala bakaláře a jaký obor? Díky za odpověď reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.03.2014 14:32:41, Barbora I.) FES v Pardubicích je prej trochu těžší než FIM UHK. Jinak na VŠE záleží na fakultě a oboru, největší nářez je to ale asi na těch těžších oborech na FFU. Alespon absolventi této fakulty hodnotili své studium jako velmi náročné. Nejtěžší tam (na FFU) jsou finance a banko, nejlehčí daně a učitelství. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.03.2011 16:39:31, lucie) Ahoj, taktez bych chtela na PEF CZU. Nevite kde bych mohla sehnat nejake vzorove testy prijmacek na PAA? Popr. mohl byste mi je pls nekdo poslat na mail? Dekuju moc. reagovat zde
    Email: ditanazetsk
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2011 12:03:42, Petr) Ahoj, ja studuju PEF a teď jsem ve třeťáku a s tou pohodickou más pravdu. A co se týče prestiže, tak si myslím že na tom na CZU už nejsme tak špatně. Navíc 3 pokusy zkoušku jsou fakt super. Jediny co je trochu na pytel je dojižděni na Suchdol. reagovat zde
    Web: http://www.jazykovka.info/pomaturitni-studium
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.03.2014 14:26:14, Barbora I.) Já studuju už druhým rokem VŠE a třetím rokem PEF ČZU a musím říct, že PEF ČZU nesahá VŠE ani po kotníky. Takže jestli dřív byla ČZU ještě horší, tak si to nedokážu ani moc dobře představit. Ale PEF ČZU je určitě dobrá volba pro ty, kteří se nedostanou/nezvládnou to na VŠE a nechtějí zbytečně utrácet za soukromé školy. Hlavně s pověstí většiny soukromek by se nejspíš odepsali již před začátkem samotné hry. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2014 14:48:14, Sindibád) Ahoj, proč studuješ vedle VŠE i ČZU? Není to zbytečná ztráta času? Neumím si představit jakou to má přidanou hodnotu... Lepší je podle mě třeba praxe při studiu. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2014 15:16:54, Barbora I.) Na VŠE jsem začínala, ale bála jsem se, že to nedám, takže jsem si další rok přibrala ještě PEF ČZU. V tom předchozím komentu jsem to přehodila, třetím rokem jsem na VŠE, teprve 2. na ČZU. A proč jsem to udělala takhle? Kdyby mně došly kredity, nemusela bych za neúspěšný studium nic platit, protože probíhalo souběžně: bakaláře na VŠE už mám po prváku rozplánovanýho na 4 roky, kdybych to v tom posledním roce nakonec nedala, měla bych za tři roky bakaláře z PEF ČZU. Je to taková pojistka.
          Praxe se dá sehnat rychle, to pro mě není až takový problém, horší by bylo, kdybych po 4 letech námahy skončila bez VŠ. ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.05.2011 00:48:26, tomh) Průměrný plat absolventů Technické fakulty ČZU je 41 595 Kč!
    Mezi českými univerzitami skončila TF ČZU na pěkném jedenáctém místě. Škoda, že není uvedena metodika výzkumu - kdo přesně odpovídal, jaké byly charakteristiky vzorku, po kolika letech praxe absolventi uváděli své platy atd.
    Zajímavé je, že TF přeskočila i Pefku.

    Více zde:
    http://www.lidovky.cz/nejvice-berou-po-studiu-ekonomove-nejmene-umelci-a-vy-pdn-/ln_veda.asp?c=A110214_202506_ln_v eda_pks reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.06.2012 00:42:01, Irča) Je sice pravda, že řada zaměstnavatelů a personalistů dává přednost absolventům VŠE před ČZU, ale kdybych se mohla znova rozhodovat kam na vysokou, už bych si VŠE stoprocentně nevybrala. K tý škole mám averzi už od prvního semestru, kdy mi jeden profesor špatně sečetl body z testu a já se kvůli tomu musela naprosto zbytečně drtit na ústní. Jeho omluvu jsem sice přijala (nezbývalo mi nic jiného), ale to, že mi tím "ukradl" čas na přípravu na jinou zkoušku, která mi utekla o bod a půl už samozřejmě nikoho nezajímalo. Trošku pecka na začátek pro nezaběhlou studentku prvního ročníku. Přístup profesorů ke studentům je hodně individuální, já mám zkušenosti jak silně negativní, tak naprosto pozitivní, až mě to zarazilo, že ještě někdo takový na VŠE může být. Studijní referentky jsou na VŠE zhruba stejný jako na jinejch školách, vždycky mám dojem, že je svou návštěvou spíše obtěžuju, ale na druhou stranu mi na všechny dotazy vždycky zodpověděly. Úroveň jazyků je na VŠE (F1) průměrná, v aj se naučíte akorát pár ekonomických pojmů, které po závěrečné zkoušce zase slavnostně zapomenete. U tý angličtiny se spíše předpokládá, že ji už sami ovládáte, takže se toho příliš nenaučíte. Pravda, po splnění těch základních 4 kurzů si můžete zapsat dobrovolně další kurzy angličtiny, ale když to nedáte, přijdete o rezervní kredity a riskovat, že vám budou na konci chybět??? Já osobně jsem se v angličtině od maturity strašně zhoršila. S tím erasmem to taky není tak růžové. To martýrium, kterým se musí projít, je dost odrazující. Já se sice o to nezajímala, ale co vím, tak musíte splnit řadu podmínek. Přes studijní průměr, odstudované předměty v aj, písemnou zkoušku, ústní zkoušku... na ČZU to prý probíhá tak, že zaklepete na dveře zahraničního oddělení, řeknete kam byste rádi a v případě, že by bylo na vámi vybrané škole plno, tak vám nabídnou jinou školu a příští semestr tradá.
    Co mi ale vadí nejvíce je ten německý systém - rezervní kreditové poukázky (36 na bc., 24 na ing.) a jeden, případně dva pokusy na zkoušku. Pro stresaře, jako jsem já, je to ta nejhorší věc. Ráno jedete v tramvaji na zkoušku a říkáte si "tak co, bude to +6 kreditů nebo -6?
    Sestavování rozvrhů je kapitola sama pro sebe. Sice je fajn, že si rozvrh tvoříte sami, ale po registracích zjistíte, že vám většinu předmětů nepřidělili (z důvodu převýšení kapacity) a narychlo doplňujete jiný termíny, takže krásně sestavený rozvrh může ve výsledku dopadnout úplně jinak. Předměty se přidělují podle počtu získaných kreditů, takže stačí, že v prvním semestru ztratíte kredity za jeden předmět a další semestr můžete počítat s tím, že na vás zbydou "nejhorší" učitelé v nejhorší časy. Určitou výhodu mají studenti vyšších ročníků, kteří mají přirozeně více kreditů, tj. vyšší pst., že jim vše projde. Na navazujícím magisterském studiu už se ale tenhle problém prakticky neřeší.
    A jak je to s prací? Z vlastní zkušenosti vím, že se dá zkombinovat jak práce, tak škola. A i ten čas na občasnou hospůdku se najde.
    Když bych měla zhodnotit, co mi škola dala, tak kromě vydřeného Bc., několik hodně dobrých kamarádů, musím říct, že nebýt jich, tak už dávno na tý škole nejsem. Vytvořili jsme skvělou partu, možná lepší než mají na jiných školách. Ale vědět, co mě čeká, těch nervů a všeho, tak už bych do toho znova nešla. Zvítězila by u mě pohodička na ČZU. Možná, že tam za rok skončím, až mi dojdou kredity na magistru :-D reagovat zde
    Email: aneri.3seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.06.2012 18:38:32, KTM) Díky moc, přesně to jsem potřeboval slyšet, dostal jsem se na VŠE (trochu podvodem, opsal jsem testy z matiky :D) a na ČZU ( tam už bez podvodu) a furt jsem váhal, jestli nemám tu VŠE zkusit, když už mám tu příležitost, ale po tvém komentáři na to seru, jdu na hnojárnu i za cenu kravskejch předmětů :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.07.2012 21:30:14, ZUZ) takže já taky přispěji svou troškou do mlýna a vnesu do toho pohled z praxe. Pracuji v HR ve velké nadnárodní firmě, kde se každý rok starám o přijímání čerstvých absolventů a pravdou je, že na pozici se za ty dva roky co zde pracuji neprobojoval jeden jediný student ČZU (každý rok přijímáme cca 30 studentů). VŠE je opravdu prestižnější a co se týče jazykové vybavenosti i ostatních znalostí tak studenti VŠE několikanásobně převyšují svými nejen znalostmi ale i schopnostmi studenty ČZU. Student ekonomky má alepoň základní znalosti co se týče procesů vně i uvnitř podniku a to i po bakaláři. Student ČZU ve třetím ročníku pomalu ani neví, co je to výnos a příjem. Navíc na ekonomce je jazyk povinný každý semestr, kdežto na čzu jsou jen 2.
    A klíčem k nalezení práce nemusí nutně být škola, ale pokud vidím VŠE tak vím, že vsázím na jistotu. Pokud si chcete zajistit práci již po škole najdětě si brigádu, ale opravdovou ne hostesky a call centra, tím dneska nikoho neoslníte. A perfektní znalost angličtiny je nutností. reagovat zde
    Email: known.nameseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2012 08:52:17, lukas) pokud se do te Vasi firmy neprobojoval nikdo jinej, nez studenti VSE, pak nebude problem ve studentech ostatnich skol, ale zrejme ve Vas.. Takovy personaliste, kteri kdyz vidi v zivotopise vystudovanou VSE a daji tomu cloveku automaticky prednost, pred ostatnima by na takovych pozicich nemeli co delat.. Jak pisete, ze tim sazite na jistotu (tak muzu oponovat, ze znam spoustu absolventu VSE, kteri tak tak dokoncily studium a urcite tedy nebudou lepsi, nez treba premianti z CZU, UK nebo i jinych skol).. A to same je i s cizima jazykama- absolvent stredni ekonomicke skoly a pomaturitniho studia anglictiny na tom byva s cizim jazykem mnohem lip, nez ten Vas vysneny absolvent VSE.. Takze tim, ze si kazdorocne vybirate jen studenty VSE, to asi nebude tim, ze by tam byly tak svetovy studenti, ale tim, ze mate zaslepenej usudek a zrejme i nejakou averzi vuci tem, kdyz nekdo nevystudoval VSE reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.07.2012 15:53:33, Janek) Tahle diskuse je evergreen :) Mám zkušenosti z obou škol (CZU jiný obor) a vzhledem k tomu jaký ptákoviny se tu opakujou, musim taky něco sepsat. Předně, nevěřte nikomu kdo se zde představuje jako HR z nadnárodní firmy, která preferuje zásadně VŠE, to je opravdu bull*hit :D Předně tedy pár hlavních rozdílů. Studium na obou školách je velmi odlišné. Na VŠE není povinná docházka, na ČZU většinou ano. Kreditový systém, neexistence kruhů a volnost při výběru předmětů na VŠE má několik důsledků. Dá se lépe skloubit s prací, ale je mnohem více anonymní, asi si neuděláte tolik přátel. Osobní zkušenost byla taková, že buď mě přátelé chtěli naverbovat do nějakýho úžasnýho nejlíp emway "byznysu", nebo mě jich úspěšně zbavil kreditový systém :) Kapitola sama o sobě je všeborec, který dnes pomalu představuje jediný zdroj učení na zkoušky. ČZU je v tomto podstatně lepší, bohužel, vyhazuje se i tam. Další charakteristika je, že VŠE je soubor ekonomických fakult a ze všech můžete čerpat zajímavé předměty a poskládat si z nich vysněné vzdělání. ČZU je ZEMĚDĚLSKÁ škola a PEF je jen jedna z fakult, určitě ne ta, která determinuje univerzitu. Ekonomie na ČZU je prostě postavena na jiných oborech z jiných fakult (to je hlavně těm, kteří srovnávají obě školy jako celky, skutečně nevím jako porovnat lesníka, technika a ekonoma). V tomto světle jasně lépe vypadá titul z ekonomie z VŠE než ekonomie z ČZU. Nicméně studentům VŠE bych doporučil se tou prestiží nepřežrat, IES na UK je v tomto smyslu jasný vítěz. Zcela odlišný je přístup k mezinárodním výjezdům. Znám dva kamarády, jeden studoval ČZU druhý VŠE. Ten na ČZU byl za studia půl roku v Belgii, rok v USA a jedny prázdniny studijně ve Španělsku. Ten z VŠE odjel na půl roku na magistru do Rakouska a pak jen na stáž přes Aisec. Oba dnes pracují ve stejné firmě z "velké čtyřky" v auditu.
    PS: největší rozdíl vnímám v ochotě věnovat se studentům a přístupu k výuce. V tomto směru je ČZU daleko vpředu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2013 06:35:45, Evanito) To je pěkná ***ost. Nezlob se na mě, ale ačkoli na PEF nechodím, tak kamarád tam má povinných jen minimum hodin, většinou jen nějaký semináře, který má ještě k tomu jen jednou za 14 dní. Kdežto já na VŠE musím díky povinným cvikám minímálně 3 x do týdne zajít, nějakej semestr i 4 x, když chci lepší cvičící. A to uvažuju jen případ, kdy chodím na cvika, protože přednášky mám mnohdy každý den v týdnu, ale to ted uvažuju případ, kdy máš průměrnou zátěž 30 kreditů, přičemž nemáš zrovna jen ty lehčí předměty.

      Neexistence kruhů-jsou různé zájmové skupiny, např. filmový klub, Klub mladých manažerů, investorů, účetních...+ se lidi domlouvaj na akcích přes ISIS, kde vidíš spolužáky na daným předmětu, cviku či přes FB.

      Volnost při výběru předmětů-další ***ost, osobně jsem ted na navazujícím a volitelnej mám za celý 2 roky na svým oboru pouze 1 předmět.
      Když už to bývá volitelný na bakaláři v trochu větší míře (cca jedna šestina kreditů) než na magisterským, tak nutno podotknout, že většina je povinně volitelných, tedy zapadá do té kategorie předmětů konkrétního studijního programu.

      Anonymita-tu mají odbourat seznamovací zájezdy na začátku prváku.

      K té skloubitelnosti z prací-PEF je v průměru znatelně lehčí než VŠE, tedy skloubitelnost s prací bude asi obecně vyšší na PEF.

      "Kapitola sama o sobě je všeborec, který dnes pomalu představuje jediný zdroj učení na zkoušky." No tak tohle může napsat asi jen opravdový nýmand.
      1) VŠEBOREC je univerzální web, mají na něj přístup i učitelé, obsah je kontrolován doktorandy
      2) Obdoba VŠEBORCE existuje i na ČZU-ČZUBOREC, zemědělka tento úspěšný projekt překopírovala po VŠE. Tedy včetně referencí na předměty, učitele atd.
      3) obdoba všeborce funguje na různých, téměř všech školách, na právech to jsou např. Vakobobři...
      4) zdroj jediného učení to určité není, naopak mnohdy člověk utrácí/musí utrácet i za knihy, ale je pravda, že Borec občas šetří nákldy, když na něm jsou ty hutné, více než 100 stránkové výpisky z knih, přednášky atd. + na Borci jsou dost často oskenované i celé knihy...

      Ekonomie na ČZU v praxi-ti lidé mnohdy ani nevědí, jaký je rozdíl mezi celkovými tržbami a ziskem. Nejtěžší předměty tam jsou pro všechny fakulty bez rozdílu ty zemědělské, je to zemědělská univerzita. VŠE je ekonomická univerzita, a proto tam jsou nejtěžší předměty pro všechny fakulty ty ekonomické.

      "Nicméně studentům VŠE bych doporučil se tou prestiží nepřežrat" - Jo, jasně, ještě tu vyprávěj, že jsi studoval i na VŠE. Beztak jsi (bohužel) nějaký zakomplexovanec, kterého odsud vykopli (a tak šel na ČZU), pokud se sem teda vůbec dostal.

      IES UK je vítěž na poli teoretické ekonomie. A to zejména i díky hojné spolupráci s CERGE. S IES UK se může srovnávat leda tak ekonomie na NF, potažmo později ekonomická analýza na mag.., přičemž na NF je údajně údajně makro, na IES zase mikro.
      Určitě je ***ost, když budeš srovnávat jeden obor na IES s celou VŠE. VŠE není monolit, je tu mnoho fakult a mnoho oborů, které se dosti liší v náročnosti atd.

      S těmi výjezdy máš však pravdu, na ČZU může vyjet kdokoli, na VŠE je trochu větší konkurence.

      "největší rozdíl vnímám v ochotě věnovat se studentům a přístupu k výuce. V tomto směru je ČZU daleko vpředu."
      Tady bych připomněl jednu dobrou referenci na PEF:

      "Upřímně řečeno jsem znechucena z naši fakulty. Je sice moderně vybavena a zázemí pro studenty je skvělé, ale co se týče kvality výuky, dá se již polemizovat. Byla jsem nejednou svědkem dosti podvodných manévrů a ústupků učitelů na zkouškách. Je to sice strašně fajn, že je zde přátelské prostředí, ale ze školy odchází absolvent do praxe téměř nevybaven.. Já bych raději náročnější učivo, ale více vědomostí.."

      Co si budem povídat, VŠE je co se týče třeba té transparentnosti zkoušení na míle daleko před PEF.
      Ochota věnovat se studentům-mně se teda na VŠE i samotní profesoři (za studium zatím 2 x) ochotně věnují i mimo svůj čas konzultačních hodin, takže je to asi spíš o tom přístupu.

      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2013 06:42:03, Evanito) *s prací...., údajně těžší makro..., ochotně věnovali..., jsou tam překlepy atd., ale nechtěl jsem to psá hodinu...:D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2014 15:01:30, Adam) Pod todle se podepisuju!!! Ten příspěvek před tím je naprosto mimo mísu! Jsem studentent na VŠE a kamarád studuje PEF...rozdíl asi tak jako Harvard a český učňák!!! Věřte ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2012 20:48:02, Zelenka) ahoj všem,

    než jsem šel a absolvoval na Suchdole, také jsem si myslel, že je CZU víc pohodová. Není tomu tak. Měl jsem možnost vidět nároky na zvládnutí látky na obou školách a osobně porovnat chování kantorů, obsah a množství - v předmětech, které máme shodné, je CZU nejen co do množství těžší. Možná máte na VŠE jeden pokus, ale u nás tři neznamenají nic. Někteří kantoři rozhodují zkoušku i jenom podle toho, jak se představíte. Není tajemstvím, že na katedře informačního inženýrství jedna vyučující vyhodila lidi za to, že po vyzvání Vaše jméno řekli Novák. Nebylo to jméno ale příjmení a nezvládnutí zkoušky bylo odůvodněno, že člověk takto myslící nemá nárok na vysokoškolský titul. Druhý příklad: mohli jste číst článek v novinách Pražský deník, jak se během zkouškové mění pravidla pro splnění zkoušky, když byly testy nastaveny moc lehké. První dva dny prošlo ze cca 200 studentů na zkoušce 195. Po úpravě od ústní odcházeli studenti s plným počtem bodů z písemné se čtyřkou a slovy, že není možné pustit dál tolik studentů. Třetí a poslední příklad: Na zkoušce z obchodní nauky u nejmenovaného docenta u první poloviny lidí z termínu padala otázka: čím se zabývá novelizace zákona xxx/xx96 sbírky (čísla přesně nevím, když jsme si to našli, jednalo se o nějakou pitomou normu či něco takového, jak musí být označen únikový východ nebo tak něco). po první polovině, kdy všichni vypadli, vylezl zkoušející ven, spočítal zůstavší a řekl, že to by mohlo stačit a dál zkoušel normálně a z dvaceti prošli čtyři. NE VŠICHNI JSOU TAKOVÍ, ALE JE JICH HODNĚ.

    na suchdole je vliká výhoda v solidaritě - když někdo má materiál, hned si to dáme navzájem, vyfocené testy jezdí ve velikém a sbíraní otázek u zkoušek je národní sport. Na VŠE jsem si chtěl půjčit zápisky z přednášky na oskenování a nepochodil jsem ani u jedné dámy, že prej nemám zatahovat.

    Ano, někdy jsem šel na zkoušku a zeptali se, jestli mi trojka stačí (i když jsem písemnou měl jedna nebo dva),ale bohužel tomu bylo výjimečně, tak dvakrát za můj pobyt tam. takže si udělejte obrázek, kde to je lepší.

    jo a co se týče prestižnosti - možná by bylo dobré taky brát v potaz zaměření školy - univerzita se zaměřuje na výzkum, vysoká škola učí teorii a na stylu výuky je to prostě znát.

    maucta reagovat zde
    Email: CarteroGS1seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.03.2014 14:49:54, Barbora I.) ČZU opravdu není těžší, nejdřív nastup na VŠE, a pak až to porovnej. (PS: ještě jsem neviděla, že by to někdo nezvládl na PEF ČZU a následně šel na VŠE s tím, že je to tam lehčí, ale obráceně je to docela častý jev-to snad svědčí o mnohém)
      Jinak s tebou souhlasím, PEF ČZU a transparentnost, to je značný velký problém.
      Ten konec nechápu, to jsi napsal nějakou ptákovinu.:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.09.2012 18:33:43, Lucie) Ahoj,

    zajimalo by me, jestli po ziskani bakalare na VSE obor Verejna sprava a regionalni rozvoj mohu prestoupit a navazat-dodelat si- magistra na CZU-Provozne ekonomicke fakulte.. Moc dekuji za odpovedi. reagovat zde
    Email: lussye3seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2013 17:51:35, Karlíto) Ahoj, přikládám docela dost referencí na VŠE, které od studentů VŠE dostaly nejvíce liků, tak snad vám to pomůže při rozhodování.

    "V žebříčku Financial Times zaujala v roce 2010 73. místo mezi hodnocenými školami a získala tak titul druhé nejlepší ekonomické univerzity v postkomunistické Evropě"... Eduniversal, Financial Times a další, k tomu i česká ocenění-Hospodářské noviny, časopis Týden... VŠE je zkrátka NEJstarší (nejstarší ekon. univerzita v ČR, tedy již opravdu tradiční), NEJprestižnější (dle různých mezinárodních i českých ocenění a srovnání, významných partnerů školy), NEJlepší (nejnižší nezaměstanost a nejvyšší platy v oboru, škola disponuje skvělým zázemím, vybavením a celkově i systémem - transparentní a jasný), NEJtěžší (nejvyšší úmrtnost v rámci ekonomek - třeba na FFU, kde jsem byla na bakaláři, studium nedokončilo (všechny bak. obory na FFU dohromady) 50 %, přitom je přijímáno pouze okolo 30 % nejlepších-podobné je to i na ostatních fakultách VŠE. FPH je nejlepší fakulta v zemi se zaměřením na bussines. VŠE též nabízí (po The Open university) druhé nejprestižnější a nejkvalitnější studium MBA v ČR.

    Tak jestli sem jdete s tím, že se tu budete jen flákat a koukat po holkách, tak už si asi pomalu rovnou pište přihlášku na soukromou školu. Studoval jsem tu finance na bakaláři...a opravdu to *** nebyla, učil jsem se skoro pořád, během semestru jsem neměl čas ani na žádnou brigádu. Na obor nás nastoupilo 210 a dokončilo 70, když vezmete v potaz, že brali a berou mezi 160-180 body z 200 možnejch (AJ+MAT) a vzali nás okolo 30 % na všechny obory, tak snad dojdete k závěru, že to taková sranda nebude, ta VŠE. A bakalářská práce na FFÚ mi dala zabrat více než ta diplomová na právech. Osobně pro mě byly ty tři roky na bakaláři na FFÚ těžší než celých 5 let na právech. A na navazující berou přes přijímačky jen 45 lidí (přes prospěch z bakaláře dalších 45) a hlásí se (tento rok) 947 uchazečů, na finance to bude při dvojvolbě tak 400-z toho berou 45...

    Nejlepší ekonomickou školou ve střední a východní Evropě je Vysoká škola ekonomická v Praze. Vyplývá to z žebříčku Eduniversal.Na druhém místě se v regionu umístily Státní univerzita v St. Petersburgu a Moskevská státní univerzita. V západní Evropě se na nejvyšší příčku dostala London Business School, následuje Kopenhagen Business School v Dánsku a francouzská mezinárodní škola INSEAD.V Africe nejlépe dopadla Univerzita Kapského Města, na středním východě porota nejlépe hodnotila univerzity v Izraeli a Turecku. Hodnotí se zahraniční orientace Autoři rankingu posuzují školy podle pěti kritérií v devíti různých regionech. Všechna kritéria se soustřeďují především na mezinárodní zaměření školy. Zahrnují například udělené akreditace (například AMBA pro program MBA), účast v mezinárodních akademických sdruženích nebo úroveň zahraničních i domácích partnerů. O výsledcích rozhodují děkani a rektoři prestižních vysokých škol. Do samotného výběru je zařazeno celkem tisíc škol, které určuje Me...

    Kdo vystudoval VŠE? Tak např.: Vladimír Dlouhý, Jan Fischer, Zdeněk Tůma, Jiří Weigl, Miroslav Zámečník, Miloš Zeman, Josef Tošovský, Stanislava Hronová, Josef Šíma, Jiří Rusnok, Miroslav Singer, Pavel Mertlík, Valtr Komárek, Václav Klaus, Petr Kellner, Eduard Janota, Robert Holman, Jana Bobošíková a spousta a spousta dalších, tedy členové NERVU, guvernéři ČNB, ministři financí, prezidenti atd. Příklady táhnou.

    Mezi nejlepšími světovými univerzitami je i pět českých. Nejlépe si vede UK, která obsadila 233. místo. V pořadí 451.–460. je ČVUT, o sto míst dál skončila Mu v Brně. Vůbec poprvé se mezi osm stovek nejprestižnějších univerzit světa probojovala také VŠE. Společně s VUT v Brně je na 651.–700. místě..."Vysokých škol na celém světě je podle některých zdrojů odhadem dvacet tisíc. Pro VŠE je proto její umístění velkým úspěchem," reagovala prorektorka pro vědu a výzkum VŠE Stanislava Hronová. "Je třeba si uvědomit, že VŠE je oproti jiným univerzitám v obtížnější situaci kvůli své úzké specializaci. Tradiční univerzity mají například lékařské, matematicko-fyzikální nebo přírodovědecké fakulty, které jsou silné v oblasti základního výzkumu, a z tohoto pohledu mají v kritériích, která hodnotí vědecké výstupy, oproti nám velkou konkurenční výhodu," dodala Hronová. Ve srovnání s ekonomickými vysokými školami je však VŠE ve střední a východní Evropě na úplné špici.

    Vysoká škola ekonomická v Praze je nejprestižnější českou vysokou školou/univerzitou zaměřenou na (zejména) ekonomické disciplíny. Důležitou součástí prestiže, která koreluje s pozdějším lepším uplatněním absolventů, je i nízké procento přijímaných uchazečů ke studiu. Na FFU, mé domovské FPH a NF je to v současnosti okolo 30 %, na FMV pak podobně jako na FSV IES na obor ekonomie-45 %. Jedinou výjimku tvoří FIS, který ze své podstaty není ekonomickou fakultou a oddělená fakulta v Jindřichově Hradci, která nepatří mezi tradiční pražské ekonomické fakulty VŠE, a tak se netěší ani takovému zájmu. Na magisterský stupen se pak v současnosti na některé fakulty dostane pouze mezi 14-20 % přihlášených, což už je srovnatelné s mou oblíbenou University of Chicago (16 %), kde se natáčel Harry Potter. VŠE je ekonomická královna ČR. Jsem na své studium na ní opravdu velmi hrdá.

    V ČR má pořád veřejná/státní škola větší prestiž. A já říkám: mělo by to tak i zůstat. Není mi opravdu sympatické, když má člověk možnost studovat veřejnou/státní školu, že jde na sokroumou... Ano, chápu to -> úspěšnost přijetí je stoprocentní, úspešnost ukončení skoro taky, kdo by to nechtěl, že. Nestuduji (zatím) sice žádnou ekonomku, ale hodně mě potěšila jedna diskuze v televize na čt24, kde se bavilo pár odborníků o úrovni vš právě ekonomického směru a jeden z nich řekl, že stejně každá ROZUMNÁ firma dá přednost absolventovi z VŠE bo ČZU (PEF) před absolventy soukromých škol. Hlavně je v dnešní době smutná celková úroveň našeho vysokoškolského studia (za chvíli ji (vš) bude studovat každej kuchař).

    Rok jsem byl na soukromé škole, ale byl jsem víc než jen zděšen, jak to tam chodí, kupování zkoušek téměř na denním pořádku(lidi za sebe posílali na zkoušku někoho jiného atd.), testy že by je zvládla snad i opice na cracku, nic užitečného za ty prachy nám ani neřekli, nedali, tak jsem se zmátořil, připravil se na zkoušky a byl přijat na VŠE a absolutně tohoto kroku nelituju.

    Není důvod, proč VŠE nezkusit, když to tu nebudete zvládat, můžete v klidu přejít na PEF ČZU (která je počtem studentů přijatých ke studiu srovnatelná se všemi čtyřmi ekonomickými fakultami VŠE v Praze (NF, FMV, FPH a FFÚ) dohromady. Intelektuální hierarchie v eku (v Praze) vypadá asi následovně: 1) VŠE (TOP-i celorepublikově) 2) PEF ČZU (STŘED) 3) soukromý ekonomický vysoký školy (ODPAD). Jsem rád, že jsem si VŠE kdysi vybral, u zaměstnavatelů jsem se mnohdy setkával s velice pozitivními reakcemi vzhledem k mé alma mater.

    Můžu jen doporučit, největší spokojenost. Kvalita výuky je na vysoké úrovní a budoucí uplatnění na trhu práce hodnotím také pozitivně.

    Oxford, Yale, Cambridge, Harvard, Chicago? No! University of economics in Prague!! Best in the world! Oh yeah!!:P

    VŠE je takovej Harvard střední a východní Evropy. Na fakultě se mi líbilo, lidé tu byli přátelští a přemýšliví. Jsem ráda, že jsem studovala právě zde. Nepříjemnej je asi ten kreditovej systém, kde kdy když nedosáhnete určitej počet kreditů za semestr, tak vám to ještě sebere kredity navíc. A rezervních kreditů máte jenom pětinu k celkovýmu počtu, takže teoreticky můžete opakovat jen jeden předmět z pěti. 1 pokus na zkoušku je tak při tomto systému docela vražedný, hlavně na NF, kde ty testy dělají opravdu hodně těžké. Ale fakultu doporučuju všema deseti. Dnes dělám šéredaktorku v ekonomickém oddělení novin a zároven studuji dokt. program. Díky za otevření cesty, VŠE!

    Nejlepší ekonomická VŠ v ČR. Kvalitně vymyšlený studijní plán a studijní systém.

    Kdybych se nedostala na VŠE,šla bych asi na PEF ČZU,což je asi průměrná ekonomka. VŠE je totiž lepší ve všem, po organizační stránce nepochybně(pohodový zápisy,stud. referentky vždy "v obraze",spousta místa na sezení na přednáškách),po stránce prestiže jednoznačně(nejl. ek. universita střední a vých. Evropy)+je mnohem náročnější než PEF.Na druhou stranu-i PEF na hnojárně bude asi lepší volba po stránce jména školy a výuky než nejlepší ek. s. v. š. v Praze.

    Jsem zatím spokojená, jen náročnost je vysoká. Myslím si, že se učíme jak věci využívat v praxi, což je velké plus.

    Na této škole studuji a škole je výjimečnou hlavně svým osobním přístupem učitelů.

    Ekonomickou fakultu jsem si před dvěma roky vybíral i na základě hodnocení Hospodářských novin a Týdne. "Viz iHNed apod.: "Nejlepší ekonomie je letos (2010/2011) na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Tato škola přeskočila šestnáct konkurentů včetně loňského vítěze – Institutu ekonomických studií na FSV UK v Praze. Ten se s malým bodovým odstupem přesunul na druhé místo. Třetí pozice patří Fakultě financí a účetnictví na VŠE. Také čtvrté místo míří na tuto pražskou ekonomickou univerzitu – přesněji na její Fakultu mezinárodních vztahů." Dostal jsem se na FMV VŠE a FPH VŠE a vybral si FMV VŠE. Bylo srovnáváno 17 nejlepších ekon. fakult v ČR a FMV obsadila 4. místo, to je báječné, když zvážím, že ekonomických fakult je v ČR už údajně okolo 50!! V hodnocení Týdne v roce 2012 FMV VŠE obsadila dokonce první místo před NF VŠE a FSV IES UK!

    One of the best Uni in Czech Republic, if you want to study economics. On top of that it\'s a concentration of the most beautiful women in Cz.

    Škola je dobře vybavena. Profesoři jsou kapacity ve svém oboru. Studium je celkem náročné.

    Na fakultu chodím ráda, chce to hodně pracovat a mít pevné nervy, ale jsem spokojená.

    VŠE má nejlepší uplatnění absolventů ze všech ekonomických škol v ČR. Hlavně se nenechte z***nout těma pochybnýma statistikama soukromek, lidi tam totiž už díky nenáročnýmu studiu, dálkáči většinou totiž makaj při "studiu", byt třeba jen v "Mekáči", takže ty statistiky o nízké nezam. jejich čerstvých absolventů vůbec o ničem nevypovídají, tak bacha na to!:-) VŠE=Top, nej škola!!

    Skvělá škola, miluju ji. Krásné prostředí, spousta klubů(filmový...)a studentských spolků(mladí manažeři...). VŠE je asi nejkvalitnější v. škola v ČR. Jde sem studovat elita napříč ČR. Jinam bych se nehlásila, styděla bych se si do CV napsat něco jiného než VŠE. Jméno a pověst školy dělá hodně, nechápu, jak může jít někdo studovat něco jiného, to už rovnou může skončit jen se svoji střední školou a výsledek bude naprosto totožný. Udělala jsem dobré rozhodnutí. Nelituji toho ani v nejmenším.

    Bydlím poblíž Karviné, takže jsem se hlásila na SU-OPF, pak na práva do Plzně, protože tam se prý dostane úplně každý a "samozřejmě" i na NF VŠE a FPH VŠE (to byly moje 2 vytoužené školy). Nakonec mě vzali na všechny školy kromě NF, takže jsem šla do Prahy na FPH:-)Ze scií jsem měla 57/99, takže solidní nadprůměr. Na Slezkou univerzitu brali od 25/99, na práva od 34/200, takže v OSP na přijetí stačilo půleně pouhých 17/99. Na NF mi to již bohužel nestačilo, tam je průměr pro přijetí z posledních asi pěti let okolo 76-77 z těch 99 možnejch. Je to fakt těžký, průměrnej gymnazista má ze Scií OSP výsledek 65, lidi ze střední odborný školy v průměru lehce pod 50 a z odborných učilišt asi 35. A já jsem z obchodky, což je sš, takže docela krutá shoda! Na FPH mi stačilo si propočítat testy na netu z matiky a vzorovky z ajiny a bylo to doma. Jedině na FMV na obor MO se dělaj testy ze dvou jazyků, ale tam jsem se nehlásila, nebot 2 jazyky opravdu neumím a brzy bych tam vyletela

    Jsem tu spokojená. Ekonomuku dneska člověk musí vybírat sakra pečlivě. Školství najelo na americkej model (vysokoškoláci rozdílných kvalit, ti nejlepší z nejlepších škol, a pak ten zbytek).Ale je "studovat" a studovat.Pokud volíte to druhé a nejde vám jen o titul(kterej vám stejně časem bude k..),tak jsou u nás pouze tři uznávané a prestižní instiuce. VŠE,UK-IES a MU-ES.Mít diplom z těchto ekonomek má smysl,váhu.

    Škola je jedna z mála, kde se nedají předměty standartně opakovat. Máte rezervních cca 36 kreditů a po jejich vyčerpání nedokončením některých předmětů nemůžete studium dokončit.

    No, jsem teprve ve 3. semestru, ale zkoušky dost těžké. Ve 2. semestru jsem málem omdlel u testu ekonomie veřejného sektoru, ten stres z tý dlouhý zkoušky udělal nutně svý. Nejdřív jsme psali 1. test, kde se za špatné odpovědi odečítaly body, otázky těžké, nutnost 60%, dal jsem to jen tak tak, za 3 hodiny nato se psal 2. test pro ty, co postoupili dále. A to bylo teda vážně psycho. Test na deset stran, vypisovací otázky a grafy, čas 60 min. Opravován byl naprosto příšerně, strhávali ani nevím za co, no děs. To ani Ekonomie ("zelenej Holman") mě v 1. semestru tak nešokovala, i když tam jsme zase psali test na každém cviku(13 testů, každý z 20-30 stran Holmana), mezi tím ještě pr. test. A aby nás pustili k zt, museli jsme mít 60%. Závěrečnej test pak z celý učebnice o 800 stranách a ještě k tomu dost zákeřně modifikovaný otázky v testu. Snad mě odsud nevykopnou Ještě mě toho dost čeká...

    Mně se tu líbí.Doporučuji pro milovníky jazyků a ekonomie zároveň.

    Jsem moc rád, že jsem se sem nakonec dostal, profesoři jsou kapacity ve svém oboru, poradí, pomůžou, velká ochota a vstřícnost. Studium na VŠE mě velice naplnuje. A jak tu zaznělo, je to nejlepší ekonomická škola u nás.

    Další pocta VŠE za tento rok. List Financial Times zařadil VŠE na 78. příčku ve svém žebříčku European Business Schools Ranking za rok 2012. Do seznamu o 80 místech se probojovaly pouze čtyři vysoké školy ze střední a východní Evropy. VŠE je prostě nejlepší ekonomická vzdělávací instituce ČR v současnosti, o tom nemůže být sebemenší pochyb.

    Po celý škole v pohodě připojení na net. Možnost jít na školní kompy, kde dole v budově je vždycky několik nových kompů prakticky vždycky nevyužitých, jinak na každým patře vždycky několik kompů. Na NF mě nevzali, druhou alternativu pro mě byl FIS. Hlavně z důvodu velký budoucnosti informačních technologií, vysokých platů v této oblasti a jména VŠE jako třešínky na dortu. Ted jsem si zapsal ty Dějiny ekonomickýho myšlení z NF jako cvb. A je to pravda, je to těžce k posráníD FIS se dá určitě zvládnout, ale chce to ty it fakt hodně žrát. Určitě to není pro ***ce, jako ale asi celá VŠE. 1 pokus na zkoušku, není to kor pro každého

    VŠE jako ekonomická univerzita je velmi dobře hodnocena vysoce prestižními Financial Times. K tomu je to 2. nejlepší ekonomická univerzita střední a východní Evropy (předchozí tři roky byla pokaždé vyhlášena za nejlepší-skončila tedy na prvním místě, tentokrát je 2. nejlepší). Mám srovnání s MU-ESF, kde jsem studovala 3 roky bakaláře, studium mi tam přišlo znatelně lehčí než mag. studium na FFÚ VŠE. Školu doporučuju, zejména studium na Fakultě financí a účetnictví, Fakultě mezin. vztahů a Národoshospodářské fakultě má velmi nadprůměrnou úroveň, na základě několika změn ve studijních plánech (před pár lety) nyní již odpovídá zahraničním standardům (viz spolupráce s LSE, Duke, Science Po atd.).

    "V rámci každého z regionu jsou oceněny tři nejlepší školy. V roce 2013 byla VŠE vyhodnocena jako druhá nejlepší škola regionu, čímž se zařadila mezi 27 celosvětově nejlepších ekonomických škol. Tím se znovu potvrdila vysoká úroveň Vysoké školy ekonomické v Praze, protože od roku 2009 se VŠE pravidelně umisťuje mezi trojicí nejlepších škol oblasti." (ranking Eduniversal) Střední a východní Evropa: 1. St. Petersburg University -Graduate School of Management – Rusko 2. University of Economics, Prague VSE – Česká republika 3. University of Warsaw - Faculty of Management – Polsko ...Pro zajímavost ještě třeba nej školy v Severní Americe: 1. Harvard Business School – USA 2. McGill University - Desautels Faculty of Management – Kanada 3. Yale School of Management – USA 3. Stanford University Graduate School of Business – USA ...a třeba západní Evropy: 1. London Business School – Spojené království 2. Copenhagen Business School - CBS – Dánsko 3. INSEAD – Francie.

    Myslím že tato škola je ideální pro studenty, kteří chtějí studovat ekonomické předměty, zázemí je dobré, nákladnost také, jednání se všemi lidmi také výborná. Ideální místo pro studium

    Oproti soukromým vš si pěkně máknete, Vše je mlýnek na maso. Výhody Vše: budete uznávaní a personalisté vám dají přednost před absolventy jiných ek. škol(nejl. ek. školy jsou: Vše(mimo 4. fakulty inf. a stat.a fak. managementu v Jindř.H.), UK-soc. vědy, a pak MU-ek. správní. Ostatní jsou vesměs shitky. A největší shitky jsou ty soukromé ek. vš, motivace studentů ke studiu nulová. Máš peníze? Máš i titul. O tomhle Vše není. Berou jen nejlepší a udělají to jen ti nejlepší z nejlepších. Studium je docela náročné, takže nepodcenit!

    Pokud se dostanete za semestr pod 20 kreditů, tak vám seberou kredity, které vám chybí do 20. Příklad mýho kamaráda z národo v 1. semestru měl předměty za 26 kreditů, neudělal dva velký matiku(6) a účtu(6), ztratil tedy 12+6(=20-14), další semestr si zapsal za 27 a nedal ekonomii(5) a statistiku(6), ztratil tedy 11+10(40-30). Po prvním roce tedy ztratil 39 kreditů a v září mu přišel dopis o vyloučení. Takže bacha na odpočty za podmíru!Za 1. semestr musíte získat min. 20 kreditů, za 2 semestry min. 40, za 3 semestry 60 atd., za podmíru se odečítá od rezervních poukázek. Pokud ztratíte více jak 36, nemůžete dostudovat.

    Velice časově a intelektuálně náročné studium, to jsem si opravdu nepředstavovala ani ve snu. Když už jsou testy např. na více možností, tak je to třeba stylem 0 až 5 správných a za špatnou odpověd(stačí jen neoznačit všechny správné)se vám body ještě odečítají. Samotné přednášky a cvika nestačí nikdy, je potřeba studovat povinnou základní litaraturu, což bývají většinou tak 2 knihy, ale ani to nemusí nutně stačit, protože je ještě litaratura doporučená(okolo 5 knih). Takže ani pilné studium na hranici vašich vlastních možností vám nemusí vždy ještě nutně stačit. A je jen 1 pokus na zkoušku Ale studium mě baví, aspon budu něco umět.

    Všem je jasné, že dnes existuje velké množství vysokých škol a fakult, které jsou dost různorodé a bohužel často i velmi kvalitativně rozdílné. Na mnoha školách dnes není obtížné získat diplom. A proto je zapotřebí studovat osvědčené a prestižní školy s mnohaletou tradicí a dobrým zázemím, které nesnižují své nároky na studenty na prachbídnou mez průměrné střední školy. Tedy konkrétně VŠE, ČVUT, VŠCHT, většinu fakult UK, MU a VUT-konkrétně např. farmacii, všeobecné lékařství, právo, ekonomii, informatiku, architekuru, matematiku atd. Mimotojá studuji na FMV obor mezinárodní obchod, což je jednoznačně nejprestižnější "volba" na fakultě ISIS je skvělej, stokrát lepší než na Karlovce:-)

    Po roce studiích na Prf UK jsem se rozhodl zkusit i Nf Vše, traduje se, že je to dost těžká fakulta, já si myslel, že to jsou jen fámy, ale bohužel nebyly. Už v prvním semestru jsem vyhořel hned na dvou předmětech. Prvním výbuchem pro mě byla matematika, kde byl naprosto ŠÍLENÝ závěrečný test, k mému velkému překvapení je garantem matematiky na NF Vše už asi 4. rokem matfyz, což se promítlo i do těch (opravdu matfyzáckých) testů. Druhý předmět byl účetnictví, kde se zase strhávaly za nesprávné odpovědi body. Při této obtížnosti se opravdu velice divím, že je na této škole pouze 1 pokus na zkoušku. To i nám na právech dávaj 3 pokusy. A to si teda dovolím tvrdit, že je na právech mnohem větší pohoda. Takže ano, je to opravdu těžká škola a na rozdíl od práv dá zabrat i v průběhu semestru, kde se po vás vyžaduje opravdu nejrůznější aktivita (samé minitesty, průběžáky, seminárky, prezentace, případový studie), což pro mě bylo dalším nemilým překvapením.

    Příjemné a ochotné studijní oddělení.Krásná Rajská budova, spousta krásných a chytrých mladých žen, výborná menza..., co víc si ještě tak přát?Tak asi nějaké ty znalosti do hlavy, ne? Tak o ty se určitě nebojteRozsahem látky a náročností testů nebudete mít ani na výběr.Povinných předmětů obludných šíří je tu opravdu nespočet,jako chutovka pak poslouží sadistický způsob testování, kterej si opravdu nebere žádný servítky. V testech se často objevují ještě mnohem těžší věci než jsou v knihách. Je tedy třeba pořádně zapojit i svou vlastní inteligenci.Ale fakultu bych za žádnou jinou nevyměnil.Až vyjdu, budu mít lepší znalosti než guvernér ČNB.

    Fakulta určená pro elitní studenty. Bezpochyby dlouhodobě jedna ze tří nejprestižnějších ekonomických fakult v ČR. Jsem hrdá na to, že ji studuji. Náš pan prezident současný neutěšený stav vysokého školství nazývá velice výstižně. A to inflací titulů. Dnes má, může mít titul inženýra každej druhej lojza z Horní Dolní s IQ houpacího koně. K odlišení od těchto pitomců bude a už je zapotřebí diplom z opravdu prestižní školy. A v budoucnu bude ještě mnohem více důležité, odkud vš diplom máte. A já studuji i pro svoji budoucnost. VŠE je, byla a bezesporu i bude jedničkou na trhu vzdělávání elitních ekonomů. Menza je na VŠE velice dobrá, komplex na Žižkově je moc pěkný, na Jm už trochu méně.

    Tak já si taky rýpnu do úrovně ostatních ekonomek. Jsem z NF VŠE a v létě jsem byl opět u obhajob bakalářských prací na VŠFS. Z celkových 50 prací, u jejichž obhajob jsem byl v komisi, dosahovalo průměrné úrovně NF (ostatní fakulty si netroufám soudit) maximálně 10 %. Stručně řečeno, formální stránka zcela mimo standardy akademických prací, obsah tragikomický.

    Universita nabízí velkou škálu různých "tělocviků"-lezení po skalách, kánoe, fotbal, florbal, posilování, aerobik, plavání a spoustu dalšího. VŠE má skvělé jméno, je to hegemon v oblasti ekonomie a přidružených disciplín, jsem 300 km od domova, ale neměnila bych Na cvičeních(20-30 lidí)si vás mnozí progesoři i zapamatují, třeba jako mě na matice, kde jsme pak po hodině hodili pokec a dotyčnej matfyzák mi nabídl i doučování zdarma Přednášky už bývají neosobní, ale to je z logiky věci, jsou na nich stovky studentů. Škola pro největší borce a nejchytřejí lidi se zájmem o ekonomii a přidružené disciplíny.

    Dostala jsem se na VŠE. Juchůů!! Díky bohu! Problém vysokýho školství? Soukromé školy. Kdyby tu nebyly, tak se jen ti nejlepší, schopní vysokoškolského studia dostanou na vš a případně vystudujou-jako v minulosti. Jenže dnes odejdou ti horší uchazeči na soukromky, kde jich naberou 100 procent, no dobře, někdy "jen" 99% a většina, pakliže prokáží IQ alespon 80 bodů a motivaci dítěte ze zš, tak dostanou titul. Jsem nejlepší, vím to, heč. :P

    Přijímačky mají smysl-zvyšují úroven studentů, a tudíž i samotných absolventů. Ze statistik vyplynulo, že lidé s vysokým percentilem (95-100) si vedli ve studiu o něco lépe než ti s nižším (80-85). Tyto statistiky zahrnují i předpoklad stejné motivace ke studiu (při Sciích dali dotyční porovnávaní NF na první místo jako svou prioritu). Lidé s vysokým percentilem byli cca o desetinu úspěšnější (měřeno vyhazovy ve 3.-4. ročníku na bakaláři). Proto je k zamyšlení, usmání, když "někdo" z jedné nejmenované regionální školy vyřvává, že byl přijat s percentilem 15 a ještě neopakoval ani jednu zkoušku. Imho-ono jsou k zamyšlení i všechny soukromé vš, kde se přijímačky nedělají. Ke studiu-je to časově docela náročné, ale žádná fakulta VŠE nebude svou obtížností a časovou náročností patřit mezi Top 5 fakult (tam bude (podle mě) patřit třeba 1. LF UK, Farmaceutická fakulta UK, informatika na MFF UK, matematický obory na FJFI ČVUT)

    Nejlepší, nejnáročnější a nejprestižnější ekonomická fakulta ČR současnosti. Na fakultě se setkáte se spoustou významných osobností, které denně vidíte v televizi. Mě nejvíce uchvátil profesor Robert Holman, jeho ekonomické znalosti jsou neskutečné. Pakliže milujete eko, tak nemůžete jít nikam jinam. A přece nechcete po vystudování skončit jako číšník...nebo třeba barová tanečnice(jako většina studentů "vš za peníze" a odpadních veř. škol). Škola má tradici, renomé, je to sídlo a centrum všech největších "eko" mozků souč. a rozvíjí se tu solidně i věda. Jedině na naší fakultě je KIE!

    Až vám někdo řekne, že Vše je hračka, zeptejte se ho, jestli tuhle školu taky dokončil. Ono ze začátku to jako hračka vypadá, ale dokončit to, to se povede málokomu. Z ostatních ek. fakult po čr kvičej, jak je jenom ta jejich fakulta těžká a že vše je ***. Nevěřte jim, tihle ***ci vše nikdy nestudovali. jsou to lidé, kteří se horkotěžko dopracovali k maturitě...a ted kvičej, že se musej učit, že jim to nikdo nedá zadarmo. 5.fakultu dokončí ani ne jeden člověk ze čtyř, moji 1. fakultu taky minimum. Fakulta fin. a úč. a národoh. fak. jsou hodně těžké. Dřete jako koně i během semestru, což je nutnost, někdy to nedáte i když víte skoro všechno! What a hell!!

    Tato škola dokáže velice slušně připravit pro pozdější zařazení do společnosti.

    těžký

    Studuju 4. fakultu informatiky a statistiky. Na tuhle fakultu mířej především it nadšenci, kteří plánují, že v budoucnu chtějí dělat manažery v oblasti it, což je oblast, které je dnes vůbec nejvíce výdělečná. Obecně, jak tu zaznělo-NF je asi pro milovníky eko. FMV pro jazykově nadané, moje fakulta pro ajtáky, FFÚ pro lidi s užším zaměřením. Podniko..., to fakt nevím Pak je ještě odtržená fakulta v Hradci, ale tu bych neriskoval, Praha je prostě jistota Moje fakulta je v rámci Vše ai tak nějak průměrně náročná. "Recyklace" studentů je zde však značná.

    Se svými studii jsem byla naprosto spokojena. Dnes dělám ředitelku na personálním oddělení. Práce mě baví, plat taky slušný(80 hrubého)Takže se trochu vyjádřím. I ***ej bakalář z VŠE má lepší vyhlídky než Ing. z jiné ekonomky. Výsledek konkurence mezi ekonomkami je asi následovný1. místo VŠE, pak deset tisíc světelných let nic, pak MU-ek.správní, pak milion světelných let nic, pak většina ost. veř. škol, pak bilion světelných let nic a následují soukromé vš.To, co jsem já musela všechno umět na VŠE, toho musel umět na soukromé vš můj známý tak jednu desetinu(nehledě na způsob testování).A to říkám zcela objektivně. A to je podniko v rámci VŠE ještě spíše lehčí fakultou.

    Na FPH je na rozdíl od NF, FFÚ a FMV pár míst vyčleněno i pro distanční studium. Kombinované studium začíná u oboru multimédia v ekon. praxi nabízet i FIS, ale u tohoto oboru je slušnej převis (berou tak 1 z 10). Kombin. studium nabízí i odtržená fakulta v JH-Fak.Mamagem. VŠE je nejstarší a nejuznávanější česká ekonomická univerzita, nabízí slušné zázemí (pro vědu i studenty), těžší studium (poměr vstup-výstup), prestiž (těžší se sem dostat + známá v zahraničí-vyhlášena jako 2. nejlepší ekon. univerzita střed. a vých. Evropy). Jistou alternativou k ní může být snad jen ekonomie na Fakultě soc. věd UK či ekonomická fakulta Masarykovy univerzity, v úvahu by teoreticky připadaly ještě i hnojárny ve větších městech (Mendelu v Brně-tradice přes 50 let, též těžší studium či Pef ČZU v Praze).

    Na F1 studuju už čtvrtým rokem magistra. A asi to nezvládnu. Už chápu, proč se F1 přezdívá FAKULTA ZLA. Kdybych si mohla vybrat znovu, šla bych tentokrát na navazující asi na podnikovku(F3), kamarád už tam je vystudovanej a já mu ted dost závidím:(( Na F1 kolujou zvěsti (zdroj údajně studijní odd.), že tu jedna slečna studovala 21 (místo obvyklých 4-6) semestrů na navazujícím programu na ing.!! Za školný tak dala snad 400 tisíc. F1 je nyní (LS 2013) znovu nejtěžší fakultou VŠE, některý předměty na F5 v minulých semestrech totiž trochu polevily. Obtížnost: 1) F1 2) F5 3) F4 4) FM, FMV a FPH: FMV-tam narázíte jen v případě, že nekamarádíte s jazyky, jinak pohoda předměty. FPH-tam vám už při přijetí řeknou, že když už jste prošli "peklem" přijímaček, tak že už se vás tam pokusí pokud možno udržet. A FM alá JH- ta zase dost trpí na kvalitu výuky díky svý odtrženosti.

    Velice náročná fakulta, pro kombinované studium není zohledněna obtížnost studia.

    Pro mě osobně nebyla priorita to, aby studium bylo co nejvíce nenáročné, triviální a vlastně k ničemu. To bych si pak zacouloval nějakou soukromou, chtěl jsem dostat aspon trochu do těla, chlubit se diplomem z nejlepší ekonomky na celým širým východě a přečíst si o ní třeba i ve Financial Times.:P Tahle škola má tradici, renomé přesahující hranice ČR, za její vystudování se ještě nikdo nikdy nestyděl.:-) S touhle alma mater se neztratíte.

    Já si myslím, že by každý měl studovat primárně na té fakultě a ten obor, který ho baví a něco mu tzv. říká. Já jsem zkoušel studovat tři fakulty VŠE a nejvíc mě to bavilo právě na NF (ještě jsem zkoušel FIS a FMV). Ano, na VŠE jsou těžší obory a těžší fakulty, ale to je všude (i na VŠCHT nebo ČVUT). Za mých let (08-12 Bc.) bylo pravidelně ve studentským listu, který předměty na škole jsou ty nejméně úspěšné. No a 6-7 z 10 jich bývalo (pravidelně)z NF, z toho cca 4 z bakaláře a 2 z magistra. Na špici byla matika, třetí místo obsadilo snad makro 3. Studijní průměry (alá statistika školy): průměrnej průměr na NF byl 2,7 a medián 2,5. Nevím, jak to bylo na ostatních fakultách, ale soudě podle kamarádky bych řekl, že FMV a FPH byly/jsou prostě o něco lehčí fakulty, ale koho to vlastně zajímá, že? Každej má to, co si vybral, já bych na FMV nebo FISU spokojenej nebyl, takže mi to za to stálo, víc se dřít.

    Nejlepší! Vysoký počet skvělých profesorů(i těch zahraničních), spousta výuky v aj... Fakulta šla za posledních deset let strašně nahoru a dělá si čím dál tím lepší jméno a pověst. Jestli nechcete skončit na úřadu práce a chcete studovat ekonomii, pojdte sem! Jestli chcete být všem jenom pro smích, zvolte si nekvalitní veřejnou vš nebo(a to je ještě mnohem horší varianta)soukromou vš. Ano, studium zde není lehké, ale copak se chcete chlubit nějakým Bankovním institutem, VŠEM, VŠFS a dalšími soukromými dávačkami, kam chodí jen ti nejhorší? Chtějte respect!

    Studium je od slova zaujetí. Pokud budete studiem zaujati, nebude vám zas tak moc vadit, že s knihami trávíte skoro celý svůj volný čas. Já jsem propadl lásce ke studiu ekonomie. Naše fakulta exceluje v mnoha oblastech, hlavně je velkým přínosem spousta aj v odborných předmětech. Předměty jsou však těžce podhodnoceny.Jen 2 předměty za 6 kreditů na Bc.odpovídají zátěži(to je 12 ze 180 kr.).Vše ostatní je naprosto mimo.Diskuzák za 3 kredity? Když na každý týden musíte přečíst 15-20 stran anglickýho textu a bejt o tom schopni aktivně diskutovat? Nesmysl. Předměty za 6kr.:pokročilý mikro/makro,IO,matika,statistika,účetnictví a za pět eko,dějiny ek. myšlení=teorie,eko.veř.sektoru...,tyhle všechny předměty by měly bejt tak za 20 kreditů minimálně. Ale jsem rád, že nám dávaj do těla, maj z nás bejt přece odborníci.:-))

    "Management, cestovní ruch, podnikovou ekonomiku, finance a účetnictví, marketing a další ekonomické obory nabízí přes 50 fakult veřejných a státních vysokých škol a 32 soukromých škol. Další ekonomicky zaměřené obory se vyučují na technických i uměleckých fakultách." (zdroj: kampo...) Musím říct, že na většině těchto institucí, které poskytují "vzdělání" (či spíše pouhý titul), je obsah ekonomických oborů více než jen tragikomický. Pokud chcete studovat ekonomické obory, nemáte jiného zbytí než některou z ekonomických fakult VŠE v Praze, UK FSV IES, přinejhorším ještě i MU. Eventuálně dejme tomu i ekonometrii na matfyzu. Tyto školy jsou v eku absolutně nejprestižnější a s velkou pravděpodobností i zcela nejnáročnější=studium zde není jen jakousi pouhou parodií na studium. Jsem bytostně přesvědčena (a mám k tomu i jistou empirii) o tom, že většině absolventů ekonomických oborů na ostatních školách (především těch soukromých) by měla být udělena spíše čokoládová medaile (nežli titul).

    Já dělám podniko, obor, kterej byl oceněnej prestižními Financial Times žebříčky...,mezi 200 nejlepšími na světě!! Fakulty Vše se umistují vždy na prvních místech ve všech nejrůznějších srovnáváváních. Nezaměstnanost absolventů byla odjakživa mizivá, téměř nulová, nejnižší mezi všemi ostatními eko školami. Platy máme taky nejvyšší...A proč? Protože sem neberou půlku Jedličkovýho ústavu a zkoušky a předměty mají nějakou úroven a vážnost.Haj dobré jméno Vše svými vědomostmi, tot naše heslo. Bohužel, určité procento neúspěšných-méně nadaných a flákačů odtud vyhodí...a ti pak pějí "protestní písně", nebo odejdou na soukromky pro méně schopné, prdte na ně.

    Studium je inspirativní a baví mě. Nejtěžší předměty jsou asi Dějiny ekonomickýho myšlení(neúspěšnost okolo 50% dlouhá léta)-neskutečně náročný předmět,učila jsem se na něj 14 dní ve zkouškovém od rána do večera a poctivě během semestru 2 dny v týdnu a stejně jsem ho nedala,naprosto obludná šíře a forma testování(esej na 4 strany). Ekonomie-základní kurz(dlouhá léta neúspěšnost 40-70%),matematika-poslední 4 roky-neúspěšnost 58-67%. Makroekonomie stř.pokr.kurz-dlouhá léta neúspěšnost 35-55%, Organizace trhů a odvětví-neúspěšnost 40-65%, Statistika-poslední 2 roky okolo 30- 35%...,spousta dalších předmětů s neúspěšností mezi 20-30 procenty(účto,mikro...). GL

    VŠE se určitě nemůže srovnávat s nejlepší školou na světě, kterou je Harvard, ale na druhou stranu po vás tady alespon nechtějí, abyste ze střední školy měli na všech vysvědčeních samé jedničky a platili školné půl milionu za semestr, takže jak tu zaznělo, v rámci střední a východní Evropy VŠE nemá konkurenci, na západě už ano. Nejlepší školy přes ekonomii jsou u nás určitě IES UK, VŠE a MU ek. správní, to ostatní nestojí snad ani za řeč. Obzvlášt v dnešní době, kdy se nám tu (jako houby po dešti) vyrojily další ek. školy jako VŠFS, VŠMIE, VŠEM, BIS, VŠO a další (svým obsahem a náročností) spíše střední ekonomické školy. Málokdo to ví, ale VŠE studovali všichni naši prezidenti (Havel, Klaus, Zeman). I když Havel vlastně nedostudoval.

    VŠE mi vyhovuje, mám spoustu nových známostí a kamarádů. Pokud chcete víc kalit a mín se učit, šla bych raději na Pefku, což je průměrná ekonomka, pokud vám nevadí větší studijní zátěž a jen 1 pokus na zkoušku=stres, tak jedině sem Probíhají tu každý rok i soutěže Miss VŠE a VŠE hledá talent Do toho prvního se tento rok příhlásily ale strašné šeredy a odpovědi teda nenapovídaly zrovna tomu, že by se jednalo o ty nejhcytřejí šlečny na VŠE. Takže je tu šance se realizovat i jako modelkaD:P

    Jsou chvíle, kdy lituju, že jsem do toho šla, ale to je ovlivněno nepříjemnýma předmětama, kterýma musí student povinně projít. Rozhodně to není jednoduchá škola, hlavně s přístupem některých vyučujících a studijního oddělení, kde mně přijde nikdo nic neví, ale už jsem na magisterském a dá se to zvládnout, když člověk věnuje učení nějaký svůj čas. Není to zadarmo, ale jsou horší školy...

    Nejlepší fakulta VŠE! Vysoký poměr kvalitních profesorů, pár zajímavých předmětů a ve všem jsme prostě o krok napřed...

    Na Vše není de facto možné studovat dálkově( z 95 % prezenční). Je to z jednoho prostého důvodu-studium je dosti náročné a zabere moře času... ,nikdo by při něm tudíž nezvládl pracovat na plný úvazek. Podle psychologů a psychiatrů má předpoklady ke studiu(a vystudování)vš jen asi cca 30 procent populace. Položme si tedy otázku, jak je možné, že dnes vystuduje mnohem více mladých lidí. Ano, nároky na studenty na většině soukromých a některých veřených školách jsou opravdu velmi nízké, studium mnohdy připomíná spíše jakousi druhou střední školu. Nic takového vám s Vše samozřejmě nehrozí-ta je zárukou kvality a tvrdé a poctivé dřiny.

    Studuji FMV, přecházel jsem na ni z NF, která mi přišla až nepřiměřeně časově náročná. Nechci se z učení zbláznit, ale občas dělat taky i něco jinýho:P, třeba chodit jednou týdně ven. FMV je skvělá fakulta. Pokud zvládáte jazyky, tak pro vás nebude zas až tak těžké ji dokončit. Doporučuju ji hlavně jazykově nadaným lidem, je to totiž asi nejvíce humanitní fakulta Vše. Na Vše chodí a vždy chodila(od 50. let do současnosti)jen samá elita, proto jsem si tuto instituci vybral.

    Vše prostě nemá konkurenci, ve všem je o krok napřed Studuju FMV, absolventi mojí fakulty mají po třech letech od nástupu do práce NEJVYŠŠÍ PLATY ZE VŠECH FAKULT V ČR, tedy nejen těch ekonomických. Dosahuje hranice bezmála 60 tisíc. Jen na naší fakultě jste nuceni zvládnout dva jazyky na pokročilé úrovni..., lidi to občas nezvládají a přecházejí na horší fakulty- např. hnojárnu(Pefku), která stojí v hierarchii eko škol níž, a proto vás tam vezmou(při přechodu z Vše)bez příjímaček. V hodnocení Týdne(několik kritérií)jsme o fous předběhli NF! Konečně!

    Šel jsem na podniko, kamarádka z gymplu na národo a oba dva jsme tu moc spokojení.:-) Na některé přednášky tu chodí třeba i 300-400 lidí, ale vždy si je kam sednout Jsou tu totiž i obrovské auly pro 500-600 studentů Takže naprostá parádička Líbí se mi tu (na celé VŠE)i systém hodnocení, který je nekompromisní a naprosto transparentní.

    Sem jdou lidé, kteří vědí, že pouhým titulem se dnes už ohánět jaksi nestačí. Dneska je to o tom, z jaký školy máte ten diplom na zdi vyvěšenej. Je tu značná selekce, ale jste na VŠE, tady se na diplom nadřít prostě musíte, jinak by to bylo celé vcelku o ničem. Každou chvíli se tu koná nějaká zajímavá přednáška nad rámec studia.(lidé z byznysu i vědy, většina však ze zahraničí). Na naši fakultu v únoru přibyli i dva noví profesoři: PhDr. Silvester van Koten, MA, PhD., významný odborník v oblasi IE (institucionální ekonomie)v nizozemském království a Mgr. Libor Dušek, PhD., absolvent doktorského studia na univerzitě v Chicagu (nejprestižnější ekon. univerzita na světě-v současnosti má nejvíce nobelistů)

    Bakaláře jsem absolvovala na NF (Faculty of economics). Na navazující jsem šla na FPH (Faculty of business administration), hlásilo se 1500 lidí a brali něco málo přes 200, dalších 200 šlo z FPH z bakaláře přes percentil. O FPH se říká, že je to jedna z lehčích fakult VŠE, ale já si myslím (uvidím, co zkušenost), že kterákoliv fakulta VŠE bude časově náročnější a obtížnější než jakákoliv jiná ekonomická fakulta v ČR a že je to spíš jen takové to mezifakultní "škádlení". I když NF- na bakaláře vezmou 700, udělá to 200-350 (největší masakr zažily ročníky nástupu 07-09), na navazující mgr. studium na NF pak (momentálně) berou 235 (do ZS a LS celkově, všechny obory) a vystuduje to okolo 100 (=některý obory jen dvacet-třicet lidí ročně), když takhle posčítáte ty fakulty (FIS a FFÚ berou taky okolo 200-250 na navazující a vykopnou taky minimálně polovinu), tak zjistíte, že diplom, titul Ing. z VŠE si zas tak moc lidí neodnese.

    Studuju prestižní obor mezinárodní obchod na FMV-jediná fakulta v ČR, která má mezinárodní akreditaci EPAS pro obor mezinárodní obchod. Studium na Vše není pro každého, někteří to nezvládnou a odcházejí na hnojárnu, ale stojí za to vydržet!:) Jinak na Vše jsou ted prý dost tvrdí na 5. fakultě. I práce jim tam kontrolují speciálním programem, jestli náhodou někde něco nezkopírovali...Z toho by si měli ostatní fakulty po celé čr vzít jedině příklad. Vždycky zuřím, když čtu např. o politicích, kteří vystudovali na nějaké sračce -jen kvůli titulu před jménem, ve škole de facto nebyli a půlka dipl. práce je stylem ctrl+c ctrl+v.

    Mně se tu extra líbí!! Studuju aplikovanou informatiku, což patří k tomu těžšímu, co VŠE nabízí, ale i tak super. Studijní oddělení na celý VŠE na jedničku, co jsem tak slyšela a okusila, přidělená studijní referentka s čímkoliv poradí, nasměruje, velká vlídnost:). Znáte ten vtip, jak se na výměnný pobyt na VŠE v Praze hlásí i lidé z ostatních škol po ČR, aby viděli, jak to vypadá na prestižní univerzitě západního střihu? Dobrý, co?

    Prostě je fajn tu studovat :-)). Dlouho jsem se rozhodovala, ale teď jsem ráda, že jsem do toho šla.

    Studuju NF VŠE a IES UK. Srovnání: VŠE má lepší zázemí, je obrovská. UK IES těží zase z přidruženosti k výzkumnýmu ekon. ústavu. Na VŠE je mnohem těžší kurz třeba účetnictví-musel jsem si nechat uznat z IES, na IES je zase o jeden kurz více ekonometrie, ale na NF jsou zase místo toho aplik. kvant. metody. Učitelé dost často stejní-např. pan Koubek na mikro 2, takže peklo. Na IES se hlásí stovky lidí, na NF VŠE tisíce, proto ty percentily. Na NF VŠE brali v 09 od 80. percentilu (672 lidí z 3500), na IES byl percentil asi 77. Ted (rok 2013) na IES vzali mín lidí, proto percentil 85.

    Na gymplu nám jedna paní učitelka radila, že na vš nemáme hned odevzdávat písemku, že se pak dá ještě něco opsat. Realita? Na testech jsme rozesazení ob místo a ob řadu, všechny věci musíme mít za sebou včetně batohu, na desce jen ID a propiska, event. kalkulačka bez složitejch funkcí, několik variant v řadě, hlídá více lidí(třeba 3-4)a jsou jako psi, časově se to občas ani nedá stihnout a koukat musíte jen před sebe, za pohled do strany se okamžitě sbírá. Ale nic mě na střední nenasralo víc, než když někdo opisoval, takže je to taková satisfakce!!

    obor arts management- kombinace převážně ekonomických předmětů s návazností na uměleckou sféru je unikátní v české republice a opravdu s jistotou uplatnění.

    FM, FMV a FPH jsou o něco lehčí fakulty, FIS, NF a FFÚ zase těžší. Co jsem tak slyšela na volitelnáku, tak na NF v některejch ročnících neměl ani jeden člověk červenej diplom. Pak je vám dost k smíchu, když vidíte ty některý inženýry z nekvalitních veřejných vysokých škol a soukromých středních, tedy vysokých škol, který nespočítaj pomalu ani trojčlenku ze zš a maj studijní průmět do 1,5. Ještě když vám pak řeknou, že se na zkoušky učili 1-2 dny a už z toho byli celí na nervy No prostě ***, no ne?

    Fakulta mezinárodních vztahů nabízí širokou škálu volitelných předmětů, které jsou velmi zajímavé a užitečné. Na této fakultě se výborně naučíte cizí jazyky.

    Nf je neljepší fakulta Vše!! Nejlepší fakulta v čr!! Jen tak někdo se sem nedostane a jen tak někdo zde nevystuduje! To je to, co dělá prestižní fakultu opravdu prestižní! A toho si začínají všímat a cenit i zaměstnavatelé. Nf si zakládá na někdy až nesmyslné náročnosti předmětů. Některé předměty by místo 6 kreditů měly být tak za 15. O zkouškovém nebudete dělat nic jiného než měsíc a půl ležet s kníhami v posteli. Tvrdá příprava během semestru je nutností! Nic se nedá jako na jiných školách dohonit! Není to absolutně žádná dávačka. Na matiku máte matfyzáky.(oproti jiným fakultám) Jestli Nf absolvujete, můžete se právem nazývat ekonomy...Adéla

    Je to nějakej čas, co jsem viděla nějakou zprávu, která se vyjadřovala k úspěšnosti studia na NF. Dostalo mě to vysvětlení-to bylo vidět, že to dělali nějaký joudové mimo VŠE. Aneb vysokou úmrtnost v prvních dvou ročnících objasnovali tak, že jsou i prestižnější obory, kam se ty lidi najednou vrhli. To je takovej nesmysl. Kdyby tu zprávu dali vypracovat mně, mělo by to větší vypovídací hodnotu. Tady šlo přece o to, že tu matika měla po příchodu matfyzu na NF čistou neúspěšnost atakující 70 % a když ji někdo třikrát po sobě nedal (jako třeba moje kamarádka), tak raději ukončil studium, než aby se plácal další rok a odčerpal si tak další dobu z 4 let hrazených MŠMT. Ted už je ale matematika snesitelnější, je vypisováno matematický praktikum, dávají na testy 3x víc času, přibyly další skvělé přednášky a příkladů v testech je více=menší vabank. Dneska má matika na NF čistou neúspěšnost okolo 40-45 % (S "omluvenkama" okolo 50-55 %). Aneb 45 % a 65-70%-to je dost podstatnej rozdíl.

    Kdybych měla už doživotní práci v ČEZU, tak bych si možná zvolila nějakou soukromou dávačku, jen kvůli titulu, kterej bych asi potřebovala. Ale jelikož práci nemám, tak to chce studovat školu, která má jméno, abych měla šanci prorazit. Rozhodovala jsem se mezi "masárnou" a FPH, nakonec jsem odjela studovat do Prahy a určitě toho nelituju. Po každým semestru se na VŠE hodnotí kvalita vyučujících, jejich vstřícnost, jestli je považujeme za odborníky v daný problematice, přínos předmětu atd. Skvělý.

    Není škola jako škola. V záplavě nekvalitních absolventů, které chrlí čím dál větší počet soukr. vš je prestižní a uznávaná alma mater základem úspěchu. Náročnost studia je na NF vysoká. Je tu velká spousta časově extrémně náročných předmětů, ani v průběhu semestru není čas na nějaké to flákání-průběžné testy, seminárky, prezentace. Už na bakaláři zde máte středně pokročilé kurzy mikra a makra.(na ost. fak. Vše až na magistru)

    Jsem čerstvým absolventem NF. Ted v červnu na promoci nám řekli, že z 43 promovaných jsme tam jen 4, kteří zvládli magisterský program (2 roky) vystudovat v řádná době oněch dvou let. Paralelně s NF jsem studoval i UK FSV IES a každá škola má asi svoje. IES má komorní atmosféru (připomíná hodně druhou střední školu, ne obtížností, ale atmosférou!), VŠE je zase pořádně velkej komplex. Vždy jsem se při studiu na každé škole zapotil s trochu něčím jiným, na IES to bylo teda hlavně pekelné mikro, na NF zase dost těžké makro. Ale ono makro 3 na navazujícím mag. stupni je snad 3. nebo 4. nejtěžší předmět na celé univerzitě (dle neúspěšnosti), takže se asi ani není moc co čemu divit. :-) Obě instituce doporučuju, zaměstnavatelé si těchto škol docela cení.

    Jsem na škole spokojena, leč je kupodivu dost časově náročná, i když i na VŠE jako na ČVUT a VŠCHT záleží hodně na oboru, ne vše je totiž na stejné úrovni. Nejtěžší obory jsou asi finance z FFU, ekonomie z NF a ekonometrické a statistické obory z FISu.

    VŠE disponuje unikátním systémem jednoho pokusu na zkoušku, který umožnuje efektivní oddělení zrn od plev. Nastoupil jsem sem v roce 2008 a bc. nás vystudovala cca třetina, někteří ještě studují a platí si již školné. Největší úmrtnost bývá ve 3.-4. roce bc. studia. Jsem na svou školu, fakultu moc hrdý a věřím, že si vysoko nastavený standard zachová i další dlouhá desetiletí. "Víme, že jsme tu na vás zlí (přísní u zkoušek), ale děláme to pro vaše dobro" děkan NF VŠE..a měl pravdu:)

    Výborná fakulta. Ale dá vám teda pekelně zabrat..., těch věcí, která jsem musela za své studium na bakaláři přečíst a umět..., ještě ted se divím, jak jsem to vůbec mohla zvládnout. Jen na středně pok. makro v AJ jsem četla 2 knížky o cca více než 500-ti stranách!! Na jeden ***ěj předmět, kterejch máte 6-7 za semestr! Byl to Mankiw a D. Fischer. A nejen četla, ale musela ty všechny věci z těch knih i znát..., to bylo ale bezesných nocí. Ale ted jsem ráda-a jsem hrdá na své skvělé znalosti nejen z ekonomie. Do života je to velmi praktické.

    Jedna z nejprestižnějších, ne-li vůbec nejprestižnější ekonomická vš u nás. V novém srovnání jsme se nově umístili na 1. místě před NF VŠE a IES na UK. Studium zde není pro každého, nejlepší obor je zde mezinárodní obchod, což je velice prestižní záležitost. A jak tu již zaznělo, v důsledku záplavy ekonomických fakult je VŠE naprostou nutností. Nebo se pak ale nedivte, že s titulem Ing. skončíte u pásu.

    Líbí se mi tu, neměnila bych, byla to volba číslo 1. Před pár lety se přešlo na ECTS-evropský kredity, aby byly dotyčné předměty stejně časově náročné jako na západních univerzitách. Nicméně, byla jsem na jedné západní univerzitě na výměnném pobytu a třeba makro a mikro mi tam v porovnání s výukou na NF přišlo až triviálně jednoduché (něco jako základní kurz), třeba v makru mnohem méně modelů a jen ty jednodušší. No, to mě utvrdilo v tom, že se nemám za co stydět. Pro milovníky ekonomie by tahle fakulta měla být určitě volbou číslo jedna.

    K těm soukromým vš tadyD Pobavilo mě,když jsem nedávno zahlídla na FB jednoho spolužáka ze zš,kterej už tam měl z poloviny předmětů čtyřky,jak se chlubí tím,že má vysokou.D Myslím,že to byla VŠO nebo VŠFS:D No,ale jako job má uvedeno zedník,tak mu to studium asi moc nepomohlo.:DTo jen tak na odlehčení.Co k mé škole?Snad jen to, že studuju nejlepší ekonomickou universitu v republice:PA ano, jsem na to náležitě hrdá.Uplatnění s VŠE není problém.

    Vyhovuje mi to tady, hezké komplexy, hezcí kluci, spousta klubů a různého vyžití, když je člověk aktivní. VŠE ted studuje i syn našeho pana premiéra a pana ministra financí, i když pátou fakultu, co jsem tak slyšela. A spousta dalších významných lidí. Studoval tu nedávno i nějaký arabský princ. Takže studium na Vše je určitě silně prestižní záležitostí.

    Naše školství nemá koncepci,studuje polovina mladých,hlavně humanitní obory typu management,politologie, veřejná správa,sociologie,historie,právo etc.(viz nový soukromý školy-žádná nenabízí nic technickýho,všechno humanitní věci,viz Cevro,MUP etc.),ale v ekonomice se prostě nevygeneruje tolik pracovních míst pro tolik humanitně zaměřených lidí.Obzvlášt když se ted "tenčí" stát-další humanitně zaměření lidé na trhu práce.U nás ve firmě maj lidi z čvut jednou takový platy jako právníci.Počet uchazečů o jedno místo je v it a technických oborech 4x nižší než v humanitních.A platy vyšší.It=budoucnost.

    Na magistra bych po informatice na FISu(bc.) chtěla zavítat na FIT ČVUT. Co jsem tak zkoumala uplatnění čerstvých absolventů na trhu práce a prestiž dané vysoké školy ve třech velice atraktivních oborech(IT,EK,PR), tak v informatice je nejlepší MFF UK a FIT ČVUT, v ekonomii NF VŠE a UK IES a v právu PF UK a PF MU. Tak snad jsem vám někomu pomohla. Jinak FIS VŠE je skvělá škola, byla jsem tu moc spokojená.

    Nastupovala jsem sem v roce 2009 na základě obdoby IQ testu, který museli složit všichni uchazeči. Tehdá se sem hlásilo 3500 lidí a brali jen 700 nejlepších, nejinteligentnějších. Studium bylo velice náročné. Dle školních statistik zůstalo jen cca 250 lidí(zbytku došly kredity a nedostudovali), z toho cca polovina jich ještě stále studuje-jsou ted (zimní semestr 2012/2013)v 7. semestru-díky těžkým zkouškám to nezvládli za ty 3 roky a někteří ani nezvládnou. Ročník nástupu 2007-dle školních statistik jen necelé 4 procenta zvládly NF vystudovat za dobu 5-ti let. Je to těžká škola, ale připraví vás do života, naučí vás na sobě tvrdě makat, je to výzva, prestiž, neměnila bych. Na NF máte bud povinně nebo volitelně spoustu předmětů v aj, tak toho využijte co nejvíc. Je mi líto jen některých učitelů, kteří "musí" jít učit i na soukromé školy kvůli penězům. Dnes jsem se bavila s jednou docentkou, která si mi postěžovala, že ji z těch ***ů na soukromce asi brzy odvezou do blázince. :( Je smu...

    Šel jsem nakonec na FIS, kde jsem dělal scia, bylo na výběr, bud si udělat test z matiky a ajiny nebo scia aspon na 60. Já měl 63. Dostal jsem se na odvolání i do Olomouce-měl jsem 120 dohromady(ZSV a OSP). Kámoši se taky dostali, jeden chtěl studovat VšbTU-ekonomickou fakultu, kam se dostal s percentilem 20 na HPS a druhej kámoš se dostal na odvolání s percentilem 22 na ekonomku do Pardubic. Já jsem ty horší ekonomky radši studovat nechtěl a práva se mi už taky perspektivní nezdaj, i když jsem si tam dal přihlášku kvůli babičce. Studuju tedy informační technologie na FIS, ten obor má podle mě velkou budoucnost. Co s tisíci právníky, no ne? Na VŠE se dá na FIS dostat úplně nejlíp, nejsnadněji ze všech fakult VŠE, takže super. Ty ostatní fakulty jako FMV,FPH,NF berou v průměru asi jen čtvrtinu zájemců, takže nic moc.

    Vše byla už potřetí za sebou vyhlášena nejlepší ekonomickou universitou střední a východní Evropy-to snad mluví za vše.. Já chodím na 5.fakultu-velice nepříjemná je fluktuace některých předmětů, kdy jsou semestry, kdy daný předmět neudělá skoro nikdo. Nevím, jak to bylo kdysi, ale momentálně je 5. fakulta podle statistik nejtěžší fakultou Vše.(dle (ne)úspěšnosti předmětů) Kvalita výuky je vysoká-i lidi z Karlovky(vyučující)si nás dobírají, že když jsme ta nej. fakulta, tak nám to pořádně osolej.:\"(

    Ještě teď se třesu, když si vzpomenu na "pohodové" zakončení studia-státnice (údajně mají být něco jako maturita=formalita). Učil jsem se na ně celej měsíc, ale z prvního termínu vyházeli víc než polovinu, nakonec jsem utekl hrobníkovi z lopaty, když jsem to těsně dal na 3. pokus. Měl jsem z písemnýho testu jen o bod víc než bylo požadovaný minimum. Pak jsem šel na ústní, kde to do mě (bez jakýkoliv předešlý přípravy otázky-potítka) začali hned prát. Lituju těch pár ubožáků, který to nedali ani na ten 3. pokus (ze zákona jsou na všech školách na státnice 3 pokusy, tedy i na VŠE, kde je jen 1 pokus na zkoušku z předmětů). Čest jejich památce. NF=fakulta smrti.

    Velice prestižní fakulta, šla bych do ní zas. Jenom když chcete na Erasmus, jdete raději na zemědelku.

    Fakulta je poměrně obtížná, ačkoliv má možná stále pověst té nejlehčí na VŠE - pokud to někdy platilo, dávno neplatí.. pořádně se zapotíte

    FMV, FPH, FM jsou podle studijních průměrů, počtu červených diplomů, úmrtnosti jednoznačně lehčí fakulty než FFU, NF a FIS, ale vždy záleží i na oboru.







    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2013 19:49:55, Hrnčířová) Ahoj všem. K tomu srovnání můžu napsat zkušenost své dcery. Má dcera studovala ještě předminulým rokem na VŠE, ale zkouškové moc dobře nestíhala, o svém prvním zkouškovém nezvládla dva těžší předměty, další semestr přišla o další kredity, byla pořád v hrozném stresu.
    Od minulého roku chodí na PEF ČZU, průměr má 1,4, aspiruje tedy na červený diplom a zkoušky má hotové už vždy v polovině zkouškového.
    Na PEF ČZU mají učitelé o poznání lidštější přístup než na VŠE a ten systém studenty celkově méně stresuje.
    To je naše zkušenost, kterou sem mohu přispět, snad ji uvítáte. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.03.2014 08:41:35, Ethmund) Děkuju za tenhle příspěvek, jsem na VŠE na Národo druhý semestr a je to pro mě fakt dost náročný, když k tomu připočtu ještě čistě filtrovací předměty, kde se na zkoušku fakt nedá dost našprtat, ale jenom tam vyhazujou lidi, aby to vyčistili a jeden pokus na zkoušku, tak už jsem s nervama dost v kýblu. A to jsem první semestr zvládnul ještě celkem dobře oproti ostatním, neudělal jsem jenom účetnictví o 3 body. Anonymita na škole aspoň mně přijde fakt obrovská. Každej se tu sice tváří jak je strašně happy a v pohodě, ale myslím, že je to jenom tím, že před "cizíma" lidma se nikdo nechce cítit zranitelně. Uvažuju tedy o přestupu na ČZU na PEF, ale když někde čtu, že je to stejně těžký, nebo dokonce těžší, než na VŠE, tak z toho mám taky docela strach. Hodlám se rozhodnou už po průběžných testech, protože bych se rád připravil na přijímačky, když to na VŠE prostě nepůjde... Takže ještě jednou díky, dala jste mi trochu naděje, že když přestoupím nebudu se školou pořád tak válčit. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.03.2014 16:57:58, Dana) Ahoj Ethmunde, kamarád šel na ČZU po dvou letech na VŠE, kdy mu došly kredity, byly to pro něj jen 2 roky naprostého stresu, aby nepodělal další předmět, což by pro něj už znamenalo vyhazov. Na ČZU je momentálně fakt vysmátej, zkoušky zvládá levou zadní, podobnou zkušenost tam má prý více lidí. ČZU je podle něj minimálně o třetinu lehčí škola (a to na VŠE neměl ani nijak strašně těžký obor). reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2014 07:04:07, Ethmund) Tak zase děkuji, jsem dost velký nervák, takže jeden pokus na zkoušku je pro mě fakt za trest. Takže už jsem skoro rozhodnutej, že přestoupím na Suchdol. Protože i kdybych to tady nějakým zázrakem vystudoval, tak by ze mě byl asi jenom rozklepaný uzlíček nervů. Děkuju moc všem za poznatky :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2014 15:47:38, Roman) Příspěvek, který krásně potvrzuje - Nemáte na školu na normální urovni? Jděte na ČZU...pak se ale nedivte, že nic neumíte a že si z té školy dělá každej ***, když je to škola pro "elitu"...
      Nezvládne VŠE a na ČZU červenej diplom? Snad je z toho vidět rozdíl kvality.. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2014 15:58:02, Libor) Ahoj,

        objektivně vzato, dnes už existují i mnohem horší školy než ČZU. Z regionálních např. dobře známá VŠTEČB, VŠPJ, SLU-OPF a spousta dalších + soukromé školy, které mají snad všechny velice nevalnou úroveň.
        Ano, ČZU sice není žádnej Harvard, je terčem mnoha vtipů atd., ale dnes je takových (či dokonce ještě horších) škol naprostá většina. ;) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2014 19:47:14, Karin) No, to si jako myslíš, že eko. fakulty v Ústí nad Labem, Pardubicích, Hradci Králové, Jihlavě, Českých Budějovicích, Liberci, Karviné, Ostravě atd. jsou o tolik lepší než ČZU? To fakt ne. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2014 23:22:52, Erdogan) To zas moje kámoška byla na PEF ČZU na oboru provoz a ekonomika, nezvládla to tam, vyhodili jí na matice (byla spíš průměrnej student jak na ZŠ, tak později OA), pak šla na SVŠES (údajně jedna z těch lepších soukromých ekonomických škol) a tam to dala naprosto bez obtíží (náročnost prý oproti ČZU ani ne poloviční)... Je jasný, že VŠE je jiná liga, ale takových ekonomek jako zrovna VŠE tu moc není, většina je spíš nad nebo pod úrovní ČZU... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2014 23:24:53, Erdogan) chyba se vloudila - na nebo pod...(žádný nad) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2014 13:51:05, panpan) No tak to ja si teda myslim. Už jenom kvůli stavbě přijímaček, je ČZU lepší, jelikož percentil SCIO na některé z těchto škol je opravdu malý a když se dříve dělaly SCIA i na ČZU tak aspoň byl srovnatelný. ČZU co se týče ekonomky je jednoznačně lepší než ekonomky v jiných městech...mimo MU samozřejmě. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2014 16:54:41, Evi) Pane panpane, sestra studovala ČZU i VŠE a ČZU prý ve všech kritériích nesahá VŠE ani po kotníky. Ale nemyslím si, že je ČZU zas tak špatná, když se dnes podíváme na naše soukromé továrny na tituly. Úroveň má sice ČZU nižší než VŠE, ale zase je to tam větší flákárna, takže pro slabší studenty a pro zaměstnané. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2014 16:56:47, Evi) *plus pro slabší studenty reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.03.2014 17:53:28, Jarda) Čau chlape, docela jsi mě pobavil, ještě jsem snad nikdy neslyšel, že by někdo říkal, že je PEF na ČZU těžší škola než VŠE, teda kromě tady toho jednoho anonyma v úvodu diskuze, kterej trpěl evidentním komplexem.
    Abych ti to nějak fundovaně shrnul, studovat ekonomii na ČZU, to je asi jako studoval medicínu v Ostravě.
    Nějak se nepředpokládá, že by to tam mělo nějakou špičkovou úroveň, ale je to docela vhodný pro dálkaře.

    Na PEF ČZU počítej s tím, že největší důraz je kladen na zemědělské předměty, ty ekonomické už nejsou tak moc hroceny, nemají takovou důležitost.

    Pokud to na NF VŠE nezvládáš, PEF ČZU bych se nebál zkusit, horší (ve smyslu těžší) to nebude určitě, jen si asi trochu pohoršíš v CV, ale aspoň si zase zvýšíš šance, že dostuduješ (vždycky to je něco za něco), ale to už je na tvém zhodnocení rizik.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2014 09:03:08, Ethmund) Ono se to občas někde objeví, že je ČZU stejně těžká jako VŠE a ono i přesto, že selský rozum a všechno okolo dává najevo, že je to nesmysl. Tak ve chvíli, kdy na tom rozhodnutí záleží, tak ten strach a nejistota přijdou... Nejde o to, že bych to snad nezvládal. Nejhůř jsem tu pokud budu honostit podle ostatních, tak nějak průměrný spíše lehce nadprůměrný student (po prvním semestru jsem podle průměru 69. z 240 lidí v mém oboru), ale je to studium v permanentním strachu a navíc mám spíše pocit, že ostatní na to tak moc kašlou a tak moc jim to nejde, než že já bych byl nějak dobrej. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2014 14:23:23, Jarda) To teda nevím, kde se to objeví. Sami studenti ČZU jsou s tímto faktem velmi dobře obeznámeni, i když občas někteří z nich tvrdí opak, aby si snad nepřipadali nějak méněcenní.

        Na průměr po 1. semestru nemůžeš v žádném případě dát, záleží na tom, co jsi měl za volitelné předměty, ty totiž s takovým pořadím zahází velmi drsně. Ze 69. místa se tak po dalším roce můžeš propadnout třeba na 180. Aneb mít 1-2 těžší volitelné předměty, které nekončí hodnocením výborně, tak jsi hned třeba až o 100 míst níže.

        Neber si to tedy osobně, ale hodnotit něco po 1. semestru, to je vcelku nesmysl.

        Nicméně chápu, že ti studium v permanentním stresu nevyhovuje, čeká tě opakování účta, možná i matiky, nově teď máš (ve 2. semestru) asi statistiku a ekonomii. A to narazíš ještě na horší předměty + docela pekelný státnice - v systému je vidět docela dost lidí, co už maj obhájenou BP, ale nemaj titul - neudělali státnice.

        Kamarád teď chodí taky na NF, zrovna dělal státnice z ekonomie na magistru, státnice se dělaly ze směsice středně pokročilých a pokročilých kurzů mikroekonomie a makroekonomie.
        Na 1. pokus to udělali jen 2 lidi ze 75. Nakonec (+další 2 pokusy) to neudělala asi čtvrtina-pro ty studium skončilo. S06
        A to už jsou na magistru mnohem větší borci než na bakaláři, kde je ještě hlavně v prváku a druháku takovej ten (řekněme) lehčí intelektuální odpad, takže pokud máš problémy už na začátku, tak zvaž své další působení na VŠE.
        Na ČZU PEF v Praze je taková správná parta "huličů", co držej vždy při sobě, tam bys neměl být příliš ve stresu + se tam líp seznámíš a budeš mít více volného času.

        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2014 20:49:54, hanz) Jedna moje znama na VSE pred dvema rokama dostudovala a i kdyz to tam tech 5 let byla makacka a stres, tak si ted nemuze stezovat. Nabidky prace se ji hned po statnicich jen hrnuly a z osmi pohovoru, ktery behem poslednich prazdnin obesla ji chteli hned v sesti firmach, coz bylo zapriceno hlavne tim, jak ona rika, ze ostatni studovali ekonomii na jinych skolach:) Takze bejt tebou to tam vydrzim, a tu jinou skolu zacni studovat treba dalkove, abys mel pripadnou zachranu.. Hold VSE je tady v CR top:) Ostatni se muzeme jit zahrabat, hlavne ty ze soukromych skol reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2014 14:46:07, Ethmund) Jenom abych to uvedl na pravou míru. Snažím se to tak nějak vypozorovat a udělat si o náročnosti obou škol obrázek, ono se to jinak hodnotí z pohledu nezaujatého pozorovatele a jinak, když už jsem v tom nějakým způsobem zainteresovanej. Proto jsem taky děkoval za každý názor s osobní zkušeností, který jsem zde našel, protože ono to, že někdo odešel z VŠE na ČZU ještě vůbec nemusí znamenat, že ČZU dostudoval.

          Kdybych si myslel, že ten průměr z prvního semestru má nějakou větší vypovídací hodnotu tak bych rozhodně nepřemýšlel nad změnou školy, chtěl jsem jenom poukázat na to, že je na fakultě spousta lidí, kteří jsou na tom hůř než já a v tomhle ohledu moc kvalitativních ani kvantitativních ukazatelů není. Chtěl jsem tím vlastně říct, že pokud by to zabalil každý, kdo by byl ve stejné a horší situaci jako teď já, tak by na NF po prvním semestru zbyla cca 1/4 lidí. Znám osobně lidi, kteří dostudovali Bc. i přesto, že v prvním semestru ztratili 17 možná dokonce i víc kreditových poukázek. Na druhou stranu znám i lidi, kteří to po takové ztrátě museli ve druháku zabalit, což je to čeho se bojím.

          O situaci na škole jsem informovanej dobře, snažím se to tak nějak všemožně pozorovat a tvůj kamarád zřejmě studoval na Bc. obor Ekonomie, který je svojí úmrtností u státnic vyhlášenej a já upřímně obdivuju každýho, kdo na tom oboru je a k těm státnicím jde o to víc ty, který to dali, protože já bych byl asi tak posranej, že bych k nim ani nedošel. Od doktoranda, kterýho mám na Základy mikra jsem slyšel, že na magisterským na oboru Ekonomická analýza státnice z makra na první pokus nedal nikdo. To jsou pro mě obory o kterých vůbec neuvažuju už jenom kvůli stresu a o náročnosti už ani nemluvím. Navíc zatím vůbec magisterský neřeším. To mi přijde zatím trochu předčasný... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2014 18:25:02, Janule) Čau, zajímavý téma.:)
            Ta náročnost oborů je na VŠE prej dost diverzifikovaná (asi jako na VŠCHT či ČVUT).
            Nejtěžší obory jsou ale podle většina lidí finance a bankovnictví na FFU, ekonomie/ekonomická analýza na NF a ještě jeden nějakej obor z FISU (nevím kterej, ale demografie ani aplikovaná informatika to prej není)
            Ta náročnost oborů, jak píše Ethmund, nejvyšší je na NF u ekonomie, pak národní hospodářství (to je prej náročností v současný době srovnatelný s ekonomií, jen na ekonomii ještě víc (údajně až naprosto nesmyslně) hrotěj ty státnice) a nejlehčí veřejná správa a regionální rozvoj.
            Na magistru je pak nejtěžší ekonomická analýza, o něco lehčí je hospodářská politika a ještě lehčí je pak zbytek oborů, tedy veřejná správa, regionální studia a hospodářský dějiny.

            Kdyby mělo dojít na srovnání náročnosti oborů na VŠE, tak nejtěžší jsou prej Finance na FFU, kde maj na magisterským stupni úplně šílenej mix předmětů, který maj vysokou neúspěšnost, některý předměty, který byly lehčí tam prej ještě v minulým roce nahradili těžšíma (finanční řízení koncernů místo oceňování atd.)

            Kdybych měla (dle na škole známých údajů) srovnávat atraktivní obory na VŠE a jejich náročnost, tak by to vypadalo asi takhle:

            Nejtěžší obory finance (FFU) a ekonomická analýza (NF) = hlavně magisterský stupeň dokončí naprostý zlomek studentů, střední náročnost asi podniková ekonomika a management (FPH) a veřejná správa (NF) a úplně nejlehčí pak cestovní ruch (FMV), management (FM v JH), marketing (FPH-vedlejška)...

            Pak je spousta oborů, který jsou mezi, třeba hospodářská politika bude lehčí než finance či ekonomická analýza, ale zase těžší než podniková ekonomika a management.
            Nebo třeba regionální studia na NF budou lehčí než podniková ekonomika a management na FPH, ale těžší než třeba cestovní ruch na FMV.

            Ale osobně bych si obor dle náročnosti nevybírala, nejlepším oborem jsou tak podle mě finance, ten obor je nejuniverzálnější, má zaměření jak na soukromej tak na veřejnej sektor a dále na magistru se lze další specializací vhodně formovat. Takže k financím tak může mít člověk jako druhou specializaci např. makroekonomickou analýzu z NF a směřovat tak spíše na pozici makroekonoma v bance, finanční inženýrství (FFU), pojistný inženýrství (FIS)-risk management či např auditing z FFU-auditor.
            Je toho strašně mnoho.
            Ale taky člověk může zvolit lehčí obor, kterej vystuduje třeba snáz, ale v uplatnění to takový terno nebude, i když pochází z VŠE, jako třeba ten cestovní ruch.
            Na VŠE je velká spousta oborů, vybrala jsem asi jen ty nejznámnější, sama se mám zájem v tomto roce ucházet o mag. studium na VŠE. Bakaláře mám z MU, ale cítím, že chci od života víc.:))

            Přihlášku budu mít ( od 1.4. to otevřou) na FFU finance, NF veřejnou správu a FPH podnikovou eko. Brala bych asi finance. Nejdůležitější je prostě mít z VŠE magistra, kde se to studium už více profiluje dle oboru a bere se další specializace.:)) Na bakaláři je dost předmětů obecnějších nebo takový ty úvody. :-) I když škoda, na bakaláře jsem kdysi taky chtěla na VŠE. Praha je Praha a VŠE je VŠE. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2014 18:28:06, Janule) *Ta náročnost oborů na NF, jak píše Ethmund, nejvyšší u ekonomie... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.10.2014 20:11:44, Veronika) 1)Že je kladen důraz na zemědělské předměty mi teda nepřijde. Ano museli jsme si v prváku přetrpět zemědělské systémy I a II , ale tím to tak končilo. Ve druháku pak akorát byla ekonomika agrárního sektoru, na které společně s matikou vyházeli mnoho studentů.
      2)Vtipné je jak se jim hned daří dostat zpátky :D Student ČZU je nezničitelný student. Podá si přihlášku, nechá si uznat předměty a je zpátky na škole, akorát musí opakovat to co neudělal takže se zpozdí pouze o rok.
      3) Co se stresu týče ČZU je v pohodě, máte čas chodit do práce, cestovat. Pro vybrané je program rozšířené jazyková výuka, kde přihlášené podrobí testům a vyberou 20 studentů z celé PEF, kteří studují část předmětů v AJ NJ nebo FJ plus navíc další do života užitečné předměty nad rámec svého studijního oboru a završí to zkouškou TOIEC.
      4) Já jsem v celku spokojená, našla jsem si skvělé přátele, díky rozšířené jazykové výuce mám skvělou angličtinu, v klidu můžu každé léto vyjet pracovat do zahraničí, protože zkoušky mám za 2 max 3 týdny hotové. Mám práci i osobní život. :)
      5) ALE Čzu prostě nemá ten zvuk jako VŠE, každej se vám hned posmívá že jste z hnojárny a že jste automaticky uplně hloupý. Čzu lidi berou jako odpad.
      6)Ve výsledku nějaký titul nemá zas takovou váhu. Ať je z ČZU nebo VŠE záleží na tom co máte navíc. Kolik zkoušek z cizího jazyka máte, jestli jste studovali nebo pracovali v zahraničí, další vzdělání a rozvoj je nutný. Neříkejte mi že když bude mít zaměstnavatel vedle sebe dva absolventy, jednoho z VŠE který neměl na nic kromě studia čas a má pouze titul o tom že umí biflovat, a nebo studenta z hnojárny, který byl na erazmu a pracoval po celém světě, má rozhled, zkušenosti a další kvality, tak vezmou toho z VŠE :D to je kravina reagovat zde
      Email: przyczkova.veronikaseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.10.2014 23:25:07, Hmm) Praxe u studentů ČZU nijak oslnivá většinou nebývá..., máte tam sice veget, to je pravda, ale k osobnímu rozvoji ten čas využije tak možná jedna desetina z vás. :D
        A prázdný CV moc lidí z VŠE nemá..., minimálně o prázdninách se dá většinou něco sehnat, nehledě na nejrůznější spolky a kluby, které zde působí. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.10.2014 09:25:13, Veronika) Hlavně jsem chtěla reagovat na příspěvek, který vyzněl že neděláme nic jiného, než studujeme krávy :) A dále jak někdo napsal že zaměstnavatel přijme pouze studenty VŠE..
          Ještě bych chtěla dodat, že co se obtížnosti týče, nemůže tady nikdo srovnávat obecně VŠE A ČZU protože ty obory jsou prostě jiné a speciálně na ČZU nejtěžší je PAE a pokud někdo z VSSR nebo co to tam máme ještě řekne že to je jednoduché tak ať si to zkusí a vyhoděj ho u matiky :D ( a ještě že tam tohle síto máme, pracovat v týmu na seminárce s ***cem je oprvadu super)
          S rukou na srdci ale můžu říct, že pro studenta neflákače je ČZU jednoduchá. Nemyslím si že je to věc na škodu. Na to kde jste studovali bakaláře nikdo koukat nebude, užijete si mládí bez stresu a magisterský si pak udělat na VŠE, aby se zalepila pusa posměváčkům. Sama uvažuju nad dálkovým v Jindřichově Hradci. reagovat zde
          Email: przyczkova.veronikaseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.10.2014 21:21:11, Nguyen) Ahoj, přišel jsem na ČZU PEF z Masarykovy univerzity a musím říct, že je to fakt flákárna, výuka skoro žádná, studenti většinou flákáči a myšlenkově slabší, co se chtějí hlavně bavit a školu jakkoli ošulit. To se pak už ani nedivím tomu, když každej zaměstnavatel vezme radši někoho z VŠE, kde dostávaj mnohem víc do těla.
            Pověst zemědělky ze Suchdola se v mých očích naplnila víc než vrchovatě. Ano, není to třeba tak lehké jako na soukromých školách, ale žádný zázrak to opravdu taky není.
            reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.11.2014 12:59:34, hmmmm5) No jestli ale někoho po bakaláři z PEF vezmou na VŠE
            reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.10.2014 15:22:11, x) "Titul nemá váhu" je sice do značné míry pravda, ale přesto: Pokud před zaměstnavatele nastoupí dva absolventi, tak za jinak stejných podmínek (tzn. mají identické znalosti, praxi, vystupování, výkon při pohovoru, atd.) značná část zaměstnavatelů dá přednost tomu z VŠE před tím z ČZU. Chápu, že se to studentům ČZU nelíbí, ale cesta k nápravě nevede přes to, že začnou tvrdit, že do "za jinak stejných podmínek" patří i to, že zatímco student VŠE nonstop ležel v knihách, aby všechnu požadovanou teorii pobral, student ČZU se pilně věnoval praxi. Takový argument jen posiluje dojem (třeba i mylný), že studenti ČZU v průměru nestojí za mnoho.

        Pozn.: Než někdo začne argumentovat, že jednu nebo druhou ze škol neznám:
        1) Na tom vůbec nezáleží. Typický zaměstnavatel ty školy nezná taky. V popisované situaci se rozhodne podle "obecného povědomí o kvalitě škol", které momentálně preferuje VŠE.
        2) VŠE znám osobně, i když ne z pozice úspěšného studenta. ČZU osobně neznám, ale znám diplomky jejích studentů a znám převažující směr proudění neúspěšných studentů mezi ČZU a VŠE. Také znám osobně jiné ekonomické fakulty nebo ekonomicky zaměřené programy jiných VŠ, a přestože si myslím, že z pozice obyčejného studenta nejsou horší než VŠE, napsal bych o nich totéž, co tady píšu o ČZU. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.11.2014 15:28:57, y) No to si děláš srandu. Pravděpodobně máš VŠE. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.04.2014 13:03:29, Bubáčisko) Ahoj, čirou náhodou chodím na PEF na obor VSRR Máme tu hodně lidí z ekonomky, méně lidí je pak z gymnázií (viz já). Od roku 2011 najela celá Pefka na systém nepovinných přednášek 1* týdně a cvičení 1* za 14 dní (tím podle některých klesla kvalita výuky), na ty ale chodit musíš. V pohodě můžeš při této škole zvládat i brigádu. Momentálně chodím do práce 3 dny v týdnu a do školy jeden den (jsem na prezenčním studiu). Jelikož je na Pefce hodně studentů, je tam také hodně studijních kruhů, rozvrh lze tedy upravit přesně dle tvých představ. Co se týče matematiky nebála bych se toho. V prvním ročníku jsme měli 2 takové trochu logičtější předměty a to: Matematické metody v ekonomii a Systémovou analýzu výrobkových vertikál a pokud se na to člověk trochu podíval a chodil na cvičení, zkoušku zvládnul. Daleko horší jsou už pak jiné předměty ve vyšších ročnících. Každý rok se trochu mění studijní plán, kupříkladu my jsme se ještě učili kytičky a rostlinky (už ani nevím jak se ten předmět jmenoval) ale to už ted snad nebudete. Pef je dobrá volba pro někoho, kdo si chce při škole dělat někde praxi a ne jenom chodit do školy po - pá. Čas od času je na fakultě zajímavá přenáška s nějakou osobností (např. Tomio Okamura atd.) nebo třeba Career Days. Jediné co na této škole trochu vázne je výuka jazyků.
    K oborům řeknu asi to, že podnikání a administrativa a veřejná správa a reg. rozvoj (to studuju já) nejsou zas tak moc náročné obory, je tu hodně lidí z OA, díky tomu, že tu není moc matiky, lidi z OA totiž s matikou většinou moc nekamarádí.
    Trochu náročnější je obor provoz a ekonomiky, kde je víc matiky. A pak je tu i ***ost hospodářská a kulturní studia-to určitě nedoporučuju. No a informatika-ale zaměřená dle profilu školy, těžko říct, co to je zač.
    Jinak dostat se není problém, berou okolo 60 % uchazečů.
    Výhodou a zároveň nevýhodou tý školy je to, že není zas tak náročná (jako třeba VŠE, kde musíš fakt tvrdě makat a stejně se z toho dost lidí nakonec ***e), ale není to ani vyložená fraška (viz většina soukromých)., kde zkoušky udělá i trochu chytřejší opice.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2014 00:12:41, Jakub) a obor HKS je ****ost jenom kvůli tomu ze ses tam nedostala vid? :) nesud něco co se druhym muze libit :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2014 15:03:06, Libor) "Nová rektorka VŠE: Školné rozhodně nechci. Soukromníci nás ale de facto tunelují.

    Nově zvolená rektorka VŠE Hana Machková své univerzitě věří. Absolventi mají prestiž i úspěch. Nyní škola připravuje inkubátor pro podnikatelské start-upy. Machková nevidí budoucnost v placení školného, dokládá to na neúspěchu soukromých univerzit."

    Více zde: http://zpravy.ihned.cz/cesko-skolstvi/c1-62195990-rektorka-hana-machkova-skolne-na-vse-zavadet-nechci reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2014 00:54:55, Zapálenec) Našel jsem pěkný shrnutí:

    VŠE (University of Economics, Prague) se skládá z pěti pražských a jedné mimopražské fakulty, jedná se o F. of Finance and Accounting, F. of International Relations, F. of Business Administration, F. of Informatics and Statistics a F. of Economics + oddělenou F. of Management v JH.

    Absolventi Vysoké školy ekonomické patří dlouhodobě mezi nejlépe odměňované absolventy v České republice, studium v mezinárodním srovnání odpovídá západním standardům, jak dokládá umístění v žebříčku Financial Times.

    Německé (o)hodnocení:

    "Ke konci roku 2009 byla Vysoká škola ekonomická vybrána mezi nejlepší evropské vzdělávací instituce v oboru ekonomie. Za VŠE však byla hodnocena pouze Národohospodářská fakulta (NF VŠE). Průzkum provedlo německé Centrum pro rozvoj vysokých škol (CHE – Das Centrum für Hochschulentwicklung) a NF VŠE byla v hodnocení zařazena do kategorie „Excellence Group“. Hodnocení bylo zveřejněno v týdeníku Die Zeit. ".... "Ze středoevropských škol se do užšího výběru dostaly jen tři instituce, a to Univerzita Karlova, za niž byl hodnocen pouze Institut ekonomických studií Fakulty sociálních věd (IES FSV), budapešťská Korvínova univerzita a Vysoká škola ekonomická v Praze, za kterou byla hodnocena, jak již bylo zmíněno, Národohospodářská fakulta."

    Některá další mezinárodní (o)hodnocení:

    Eduniversal:

    2008: VŠE poprvé získává ocenění pro nejlepší ekonomickou univerzitu ve střední a východní Evropě. Cenu, kterou uděluje na základě hodnocení cca tisícovky rektorů z celého světa společnost Eduniversal, přebírá v Paříži v Burzovním paláci rektor prof. Hindls. Stejné ocenění získává VŠE i v letech 2009, 2010 a 2011.
    2013: VŠE získala druhé místo v rámci mezinárodního hodnocení Eduniversal. Od roku 2008 oceňuje Eduniversal každoročně tisíc vybraných vysokých ekonomických škol ze 154 zemí, které jsou rozděleny do devíti světových regionů. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 10. října 2013 v Bangalore, hlavním městě indického státu Karnataka.

    Financial Times:

    Rok 2008 - 2013: 1.-2. nejlepší ekonomická univerzita střední a východní Evropy (některé programy oceněny i samostatně, programy CEMS např. pravidelně mezi 10 nejlepšími svého druhu na světě)

    ECTS label:

    2009 – VŠE jako první univerzita v historii českého vysokého školství získává od Evropské unie certifikát ECTS label, kterým EU deklaruje plnou srovnatelnost studijních programů VŠE s vyspělou mezinárodní úrovní.

    QS - Ranking

    2013 – VŠE se poprvé umisťuje v prestižním žebříčku QS-Ranking, který vyhlašuje 700 nejlepších univerzit světa. Stala se tak teprve čtvrtou vysokou školou České republiky, které se podařilo umístit se v tomto žebříčku.

    Česká srovnání:

    Hospodářské noviny (srovnání všech 17 veřejných ekonomických fakult v ČR): Rok 2011 - První čtyři místa obsazují tři fakulty VŠE a IES FSV UK, první končí NF VŠE, druhý IES FSV UK, třetí FFU VŠE a čtvrtá FMV VŠE..., rok 2014... 1) IES FSV UK, 2) NF VŠE 4) FPH VŠE 5) FFU VŠE

    Ve všech srovnáních v uplynulých letech se pražské ekonomické fakulty objevují v první třetině nejlepších ekon. fakult.

    Hodnocení ekon. fakult v ČR nezávislým týdeníkem Týden (rok 2012): 1) FMV VŠE 2) NF VŠE 3) IES FSV UK

    Známé osobnosti (absolventi VŠE): Miloš Zeman (současný prezident), Václav Klaus (minulý prezident), Jana Bobošíková (politička a novinářka), Vladimír Dlouhý (politik, ekonom, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)), Jan Fischer ( bývalý premiér (2009) a statistik),
    Robert Holman ( ekonom, vrchní ředitel ČNB, člen bankovní rady ČNB), Martin Jahn ( bývalý vicepremiér pro ekonomiku, člen dozorčí rady Škody Auto, prezident Sdružení automobilového průmyslu, bývalý ředitel vládní agentury CzechInvest, člen NERV), Eduard Janota (ministr financí),Stanislava Hronová ( statistička, autorka první původní české monografie o systému národních účtů, 1. místopředsedkyně Rady pro výzkum, vývoj a inovace), Petr Kellner ( investor, vlastník PPF), Valtr Komárek ( ekonom a politik), Pavel Mertlík ( ekonom, bývalý ministr financí), Ivan Mládek ( hudebník), Jiří Paroubek ( premiér (2005–2006), bývalý předseda České strany sociálně demokratické),Jiří Rusnok ( člen NERV, bývalý ministr financí, bývalý ministr průmyslu a obchodu, šéf Asociace penzijních fondů, poradce společnosti ING), Miroslav Singer ( guvernér České národní banky), Josef Šíma ( ekonom rakouské školy), Milan Sojka ( ekonom a pedagog), Josef Tošovský ( premiér (1997–1998), guvernér České národní banky (1989–1992, 1993–2000)), Zdeněk Tůma ( bývalý guvernér ČNB), Jiří Weigl ( člen NERV, kancelář prezidenta republiky), Miroslav Zámečník ( ekonom, člen NERV), Josef Zieleniec ( politik) a další...
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2014 07:22:20, jojojo) dneska je už obvykle IES před fakultama z VŠE, ale jsou to jiné typy škol
      jisté je, že PEF ČZU se plácá někde vzadu
      její absolventi se fakt guvernérama ČNB nestávaji ani členama bankovní rady ČNB
      ani nejsou ve vedení významných společností
      stačí mrknout na Linkedin
      jejich plat je také v praxi zásadně nižší
      chyba je v tom, že PEF v honu na studenty bere prakticky každého, nároky minimální, škola se sice snaží tvářit jako ekonomická fakulta, ale je to zemědělská škola ( což byla její výhoda) a tuto specializaci bohužel zcela opustila
      čili absolventi nemají co nabídnout navíc oproti jiným kvalitnějším ekonomkám


      reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2014 13:35:50, panpan) Smutný je, že když nedáváš VŠE skončíš na ČZU, to pak ti študáci z VŠE se považují za něco víc...nechápu inteligenci na VŠE každopádně bych řekl, že každá z těchto univerzit má jiný studijní program a je jinak zaměřena, tudíž nechápu lidi co odsuzují ČZU jenom proto, že jsou tam 3 fakulty, který lze opravdu nazvat zemědělskými...na VŠE apelace na jazyky, okay všechno super, na ČZU apelace na praxi, kterou když člověk chce a hledá tak NAJDE!!! Jsem studentem ČZU a jsem nadmíru spokojený a klidně půjdu dělat za pult do lahůdkářství jako začínal pan Ivo Rittig. Je to hodně individuální, studenti z VŠE by chtěli vystudovat a už rovnou dělat manažera a brát 80 tis. čistého. Jako nic proti ale řešíte tu h****, která škola je lepší než to co Vám ta škola dala nebo dá. Někdy mě udivuje co na vysokých školách studuje za individua, když čtu Vaše příspěvky. Co se týče vybavenosti škol např. auly a učebny, tak to ČZU už dávno VŠE předběhla. ;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2014 15:27:19, Rudydabel) to panpan: Prosím Tě, zklidni se, na PEF ČZU berou cca 65 % uchazečů, kdežto na ekonomický fakulty VŠE (mimo FIS a oddělenou fakultu v JH) okolo 30-35 %. Jedinej propad byl ted u NF díky medializaci skandálů jejich děkana, jinak tam byly percentily vždy nad 70 (několikrát i 80).
      2) VŠE je mnohem lepší ekonomka než ESF MU.
      3) ČZU alá praxe - myslíš dojení krav a sázení plevele? (to máš za tu aroganci a nesmysly)
      4) máš zajímavý vzory (I.R.)
      5) je vidět, že jsi na VŠE v životě nebyl, zajdi se podívat do Rajský budovy na Žižkově, a pak mluv o tom, že má ČZU lepší auly a učebny-před pár lety tam vybudovali komplex snad za několik miliard... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2014 14:26:17, mstitel) For Rudydabel, ja jsem na VŠE byl, nepopírám její úroveň ale jak říká kolega z ČZU...studenti z VŠE jsou namyšlenci co si mastí ego nad jinýma studentama z ekonomek. Tuto školu vystudovalo spousta politiků a taky to teď tak v našem státě vypadá ( to máš za tu aroganci). Souhlasim s tim, že VŠE je prestiž ale co se týče vybavenosti školy silně za ČZU pokulhává. Btw. co se týče praxe...studuji Veřejnou správu a regionální rozvoj a opravdu plevel netrhám a ani k dojení kraviček nedošlo. Takže se zklidni. :) Peace and love reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.11.2014 22:09:12, Lenka) Tohle je celkem pěkná recenze, které jsem si všimla nedávno na jiném serveru, líbí se mi hlavně ten konec ( o tom, jak by se dnes museli vysmívat ostatní studenti ekonomek)

          Jsem bývalá studentka VŠE, kde jsem neúspěšně ukončila studium a ted tak studuju PEF ČZU, hodně lidí se mě ptá, jaké to na VŠE bylo. Jasně, kdybych vám (i sama sobě) chtěla lhát do kapsy, řekla bych asi, že PEF je taková odnož VŠE, realita je ale taková, že co se týče úrovně studia, jeho náročnosti, systému hodnocení, zázemí, kvality studentů, tak ČZU nesahá VŠE ani po kotníky. To jste ale slyšet jistě nechtěli. No, já to celkem chápu, já totiž taky ne.:) Popravdě mě už unavuje fakt, jak mnoho lidí z ČZU rádo rozděluje naši univerzitu na PEF a to ostatní. A tu PEF zminují spíše v tom horším slova smyslu. PEF ČZU je samozřejmě terčem mnoha vtipků a posměšků ze stran studentů ostatních škol - typicky například žvásty lidí z ČVUT, jak se strašně stydí projít kolem zastávky autobusu směr Suchdol na Dejvicích, aby si lidi kolem náhodou nemysleli, že snad patří k zemědělce (a přitom na ČVUT jsou minimálně stejní exoti jako tady). Dokonce se mě nedávno i jeden týpek zeptal, proč nejezdíme do školy na krávách. :D ČZU, lidově hnojárna, je škola, kde naleznete širokou škálu lidí, ale přikláním se bohužel k názoru, že lepší uchazeče PEF (a obecně ČZU) příliš neláká, no považte - jaký ambiciozní student by se asi tak dral na školu, o které se říká, že tam jdou ti, kteří chtějí mít alespon nějakou vysokou školu? Který ambiciozní student by šel na školu, která je pověstná svými "smažkami" - jako ráj všech vyhulenců? No, a proto ČZU obecně láká spíše ty slabší zájemce (ze SOU, SOŠ) o studium na VŠ. Ale abych nebyla stále jen tak negativní, na PEF ČZU je super přátelská atmosféra, užijete si tu spoustu srandy a získáte mnoho přátel (i když spíše tím, že těm flákáčům nasdílíte své poznámky:)), pro většinu bude plusem i znatelně méně učení než na VŠE a sada několika pokusů na každou zkoušku. Asi jen poznamenám, upozorním, že jste na zemědělské škole (je jedno jaký obor), takže se tu budete muset povinně vypořádat s předměty jako Zemědělské systémy 1, Zemědělské systémy 2, Ekonomika agrárního sektoru..., zemědělské předměty se podle většiny lidí na škole dost hrotěj, ale já chápu proč, jsme prostě "hnojaři", takže tyhle věci bychom měli znát. Aneb třeba na Fildě UK se bude hrotit kurz filosofie, at studujete psychologii a na VŠE zase kurz ekonomie, at studujtete třeba kognitivní informatiku, no a na ČZU zemědělství, at studujete třeba provoz a ekonomiku. Závěrem bych řekla, že ČZU není žádná elitní, top škola, ale zase to není ani nic, co by bylo hodno nějakého krutého výsměchu - vždyt se podívejte na ty regionální ekonomické a humanitní fakulty, které jsou dnes v každém menším městě (Karviná, Pardubky, Hradec Kr., Ústí n. Labem, Český Budějovice, Liberec a další) a soukromé ekonomické školy - jak by se pak museli asi (v rámci ekvivalence) vysmívat tito absolventi? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2017 13:39:49, Anet) To se tu píšou pěkné věci. Líbí se mi jak všichni studenti VŠE uplně zapomínaji na institut ekonomickych studii na Karlovce (vžydcky oni, pak zemědělka a pak "odporné" regionální univerzity). Tahle fakulta už mnoho let za sebou vyhrává všechny možné žebříčky atd.
    Co se týče bakalářského studia na PEF. Určitě se řadí mezi to jednodušší. Ale, co se týče navazujícího, už to není tak jednoduché. Aby jste se stal ing., tak prostě to nikde nemůžete dostat zadarmo (možná nějaka soukromka). Takže až půjdete na pef, aby jste uplně za nic udělali ing., tak asi budete nemile překvapeni... Jsem na konci prvního semestru navazujícího PEF (přišla jsem z vše) a hodně lídí skončilo teď po prvním zkouškovém (včetně spolužáka, který přešel se mnou), protože očekávali, že hnonárna bude skoro zadarmo a ejhle ono to zas tak lehké není. Ono je lehke kydat hnus na něco, kde jste nikdy nestudovali (patřila jsem mezi ně) a řídíte se jenom nějakými smyšlenými komentáři na stránkách jako je tato.
    Opravdu jsem se teď docela srazila s realitou na pohovoru na velmi dobrou práci po bakalářském, kdy jsem přišla do místnosti a někdo z komise prohlásil: ááá, VŠE, doufám, že nejste další namyšlenec, co si myslí, že když studoval na VŠE, tak je něco extra a na konec má znalosti, jako všichni ostatní..
    Ono možná pefka nemá dobrou pověst, ale VŠE taky ne. reagovat zde
    Email: angie159seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2017 17:08:31, ale ale) Ale ale, studentko PEF. Každý, kdo má trochu rozumu a rozhledu, ví, že na prvním místě je IES FSV UK, pak VŠE (záleží fakulta od fakulty) a pak se plácají ve stejném šiku regionální, PEF ČZU a spol. A to některé regionální jsou již lepší než PEF ČZU. A vědí to i zaměstnavatelé moc dobře. Sama jsi nakonec příkladem. Na VŠE tě asi nevzali na navazující, takže jsi na PEF. Proč by někdo šel na PEF, pokud má na něco více? Takže buď na VŠE nemá nebo se chce flákat. O IES ani nemluvím, matika je vyučovaná lidmi z MFF UK, takže na to bohužel nemá většina populace. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2017 13:22:52, nic) Je hezké, jak se tady navzájem lidé urážení a házejí na sebe špínu. Jsem studentem CZU PAEN. Osobně si myslím, že by si lidi z VŠE a ostatních škol měli všímat svého a že až v praxi se uvidí, jak na tom kdo je. :) to že mám vystudovanou CZU ještě neznamená, že někde budu umývat podlahu. Vůbec nechápu, jak si někdo o sobě může myslet, že je nejlepší a studuje nejlepší školu a mít takovou averzi vůči ostatním školám atd. Vaše EGO bych vážně chtěla mít..... a možná by se někdo z jiné ekonomky měl aspoň podívat na studijní plán PEF než začne podívat, jak se učíme o krávách....neříkám, že je CZU A VŠE na stejné úrovní, ale jako přirovnávat CZU k soukromým školám je vážně už moc... pojďte si to zkusit a pak suďte....
        Lidé z CZU ostatní školy vůbec neshazují a neporovnávají je, možná bude chyba někde jinde reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2017 15:40:07, Medvěd) Touto dosti hloupou obhajobou děláš PEF medvědí službu. Naopak, solidní student by se měl zajímat i o kvalitu konkurenčních škol, o to, proč jsou, o to, v čem jsou lepší, a vůbec o spoustu dalších věcí, které nejde dělat s hlavou v zadnici. No a pak chtít, aby byla jeho škola ještě lepší tím, že se poučí u konkurence. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2017 19:37:03, Liška) To je právě ten problém, že se neučíte o kravách. Ač studuješ zemědělku. Vy se učíte o všem možném, o ničem do hloubky, vše trochu. A to v rozsahu 12 týdnů, 2+1. Studijní plán obsahuje všechno, ale opravdu do hloubky nic. A mj. bývá zvykem, že katedry vedou třeba odborníci v daném oboru. Známí i mimo danou školu. To se nějak na PEF moc často nekoná......

          CZU a VŠE nejsou na stejné úrovni, to konečně v praxi poznáš.

          Jak je možné, že největší ekonomická fakulta v zemi (podle Tebe kvalitní) není členem ČSE? Na rozdíl od řady soukromých škol. To odborníky z této školy nezajímá vůbec svět kolem? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2017 20:02:26, Medvěd) Kolektivní členství resp. nečlenství v nevýlučném spolku neznamená naprosto nic. I pro tebe by mělo platit, že je třeba si dávat pozor na nesmyslné ukazatele. Dtto o vedoucích kateder - to je nevděčná administrativa, takže často to dělají spíše lidé toužící po exponovaném místě, případně lidé, kteří ví, že si výkonného úředníka zajistí; tedy i toto je třeba brát s rezervou.

            Co se týče studia koncipovaného jako "vše trochu", tak to nezbytně nutně není špatné, špatné by to bylo teprve v případě, že by to bylo hodně povrchní. Široký přehled je často do praxe na nižších pozicích výhodnější než hlubší vhled do užší problematiky.

            PEF ČZU rozhodně na VŠE v žádném oboru co do kvality nemá, ale stále je výrazně lepší než soukromé pomocné vysoké školy. I když se na PEF nedávno odehrálo několik otřesů, které kvalitě ublížily, stále to není taková tragédie, aby to nebylo pro lidi z praxe užitečnější než studium na soukromé vysoké škole. O motivaci primárně studovat PEF prezenčně si nedělám iluze... reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2017 21:09:31, Liška) PEF dnes opravdu není obecně lepší než soukromé školy (je totiž občas horší), ale to je na dlouhou diskuzi a považuji ji za zbytečnou.

              Ale pár důvodů:
              Bývá tedy zvykem, že na katedře XXX jsou absolventi oboru XXX a ne oboru TTT, které bylo třeba někam umístit. Pokud tedy již necháme stranou vedoucího.

              Je to hodně povrchní, opravdu. Stačí vyhledat pár prezentací od pedagogů, půjčit si skripta atd., často je to spíše na úrovni střední školy. Je to dáno kvalitou studentů, směšnou časovou dotací a původním zaměřením některých pedagogů, kteří se na něco jiného "přeškolili" a nemají dostatečný základ a znalosti.

              Ano, kvalita šla ještě dolů, spíše než otřes to je vývoj.

              ČSE má určitou váhu a pokud pohlédneme do seznamu členů, je jasné, že tam mnoho ekonomických škol je. Prostě to něco dalšího o té škole vypovídá, asi nejvíce neochotu srovnání....neochotu kontaktu s " venkem".
              reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.07.2017 09:56:27, Medvěd) Nezlob se na mě, ale ty tvé důvody jsou vesměs argumentů prostá racionalizace tvých předsudků. S takovou z tebe kvalitní absolvent nebude ani náhodou, protože základní předpoklad kvalitního absolventa soft oboru je schopnost neracionalizovat své předsudky. Můj čas je příliš drahý na to, abych tě zdarma učil to, co jsi se měla naučit ve škole, případně co si můžeš sama nastudovat, pokud vykážeš nějakou smysluplnou aktivitu nad rámec studijních povinností. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2018 19:56:44, Leo) Tvá obhajoba je úsměvná, nechápu, že to vy studenti z PEF máte stále zapotřebí. Dovolím si zmínit osobní zkušenost. Pokaždé, když jsem mluvil s absolventem z PEF a to, proč si vybral zrovna tuhle školu, tak důvodem bylo z 90 % to, že se nedostal na VŠE a PEF pro něj byla záchrana a zbývajících 10 % se chtělo flákat, ale chtěli titul a vybrali si tak jednoduchou školu, která je veřejná a tedy nemusí hradit své studium.
      V minulém zaměstnání bylo naše IT oddělení složeno z analytiků z VŠE, včetně mě, ajťáků, kteří byli buď nadšenci do IT a měli pouze středoškolské vzdělání nebo z absolventů z ČVUT. Oddělení výzkumu bylo složeno z lidí z VŠCHT a na zákaznické podpoře byly slečny z PEF ČZU, inženýrky, s 18 tisíci čistého. To je pro srovnání s praxí, kterou se ráda oháníš. Vlastně jsem se ještě nesetkal s absolventem z PEF, který by měl nějaký větší úspěch. Já se zase mohu pochlubit zkušeností, když jsem tehdy byl na přijímacím pohovoru na VŠCHT, jsou to čtyři roky zpátky. Bylo nás tam tehdy asi 12, z toho byla většina uchazečů (tipuji, že 6-8) právě z PEF ČZU, když jsem tehdy vstupoval do místnosti, tak člen komise prohlásil, že se snad dnes dostaví také jiní absolventi než z PEF, že z nějakého důvodu odtamtud všichni utíkáme (kupodivu všichni, kteří tam z PEF byli, byli i soudní a na rovinu řekli, že je to škola na houby a chtějí si udělat inženýrský titul jinde, aby tak měli lepší výchozí pozici). Tohle, aby si dovolil říct někdo z komise u pohovoru, cituji "ááá, VŠE, doufám, že nejste další namyšlenec, co si myslí, že když studoval na VŠE, tak je něco extra a na konec má znalosti, jako všichni ostatní..", tak se sbalím a rovnou odcházím, protože to není profesionální jednání, při vstupu mě rovnou urazí, zasahuje do osobní roviny, aniž by mě osobně znal, v takové firmě bych opravdu pracovat nechtěl, když ji dělá vizitku někdo takový, podle mě sis to ale stejně vymyslela, abys podpořila svou obhajobu. Lidé z VŠE nejsou vůbec namyšlení, to je o člověku, ne o tom, kterou školu vystuduješ, akorát nás baví ten váš pokus o srovnávání se a ten váš mindrák, kdy máte potřebu nás absolventy VŠE stále v něčem dohánět.
      Souhlasím s komentářem od Lišky. Váš problém je, že jste zemědělská univerzita, ale na zemědělství jste zaměřeni jen málo. Zemědělství je strašně málo ziskové odvětví, lidé tam mají nízké příjmy a k vám samozřejmě nechodí lidé, kteří by chtěli v zemědělství po absolvování školy pracovat, ačkoliv se hlásí na zemědělskou univerzitu, dává tohle smysl? Vedení ČZU ale musí nějak nalákat lidi, aby k nim na školu přišli studovat, vymyslí tedy takového hybrida, který se prezentuje, jako ekonomická fakulta, s ekonomickými a IT obory a to přes to, že škola nese název Česká zemědělská univerzita. VŠE je ekonomická univerzita, zabývá se výhradně ekonomickými disciplínami a to všechny fakulty. Její absolventi tak opouštějí univerzitu s kvalitními ekonomickými znalostmi, se zaměřením na dané odvětví (ti, kteří si z toho něco odnesli, samozřejmě), vaši absolventi ale opouštějí PEF s obecnými znalostmi, jak z ekonomiky, tak ze zemědělství, tak z IT, tak z jazyků, od všeho kousek a ve výsledku neumíte pořádně nic, prakticky nemáte konkrétní zaměření. Já tomu říkám zemědělec s ekonomickým přehledem. Takže, pokud chci studovat ekonomický obor, tak jdu na VŠE nebo na fakultu sociálních věd, IES UK (pokud si opravdu věřím), pokud zemědělský obor, tak na ČZU, prosté. Pokud se nedostanu na VŠE, pojistím se tím, že dám přihlášku jinam, ale přeci ne na zemědělskou univerzitu, když chci být ekonom, analytik, účetní nebo já nevím. Člověk, který to udělá totiž pak nejde na školu, aby vystudoval něco konkrétního, něco, co jej baví a co by v budoucnu rád dělal, ale honí se za titulem, přičemž je mu jedno, kde ho získá. reagovat zde
      Email: eldergodseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2017 23:03:07, Nic) Aha... a mohl by jsi mi vyjmenovat ty kralitni soukrome ekonomicke školy ? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2018 14:45:45, Jana) Ahoj. Nemáte někdo zkušenost na ČZU s tím, že byste neudělali zkoušku ani na třetí pokus? Jste pak rovnou vyhozeni, můžete předmět opakovat v dalším roce nebo musíte zažádat o opakování, ale vzdát se třetího pokusu? Předem děkuji
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2019 08:02:32, Marcela) pokud neudelate zkousku na 3 pokus neni problem si ji zapsat znovu a opakovat.. jedina podminka je mit maximalne 2 nesplnene povinnosti kdyz se jde do dalsiho rocniku reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.05.2018 14:08:38, Petra) Ahoj, mohla bych se zeptat jak probíhá přijímací zkouška na fis (vše) píše se první matematika nebo aj popř. nj? Je mezi testy pauza nebo ne? Díky reagovat zde
    Email: machacovapetseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2019 08:10:01, Marcela) Pef navazujici studium je lehke pro lidi co delaji ve statni s sprave ale pokud to jde studovat nekdo kdo o tom nic nevi je to stejne tezke jako cokoli jineho reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2019 09:15:49, anna) Nevím, proč by na VŠ navazující měli chodit studovat lidé, kteří o tom nic neví. Navazující je od toho, že má na něco navazovat. PEF je známá flákárna. Je možné, že je pro někoho těžká, je otázka, jestli takový člověk má studovat cokoliv. Rozumný člověk jde studovat rozumnou školu.
      reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.