Učitelství pro MŠ

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.12.2008 13:12:39, Carol, zhlédnuto: 960x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj lidičky, měla bych zájem studovat tento obor a sháním co nejvíce informací o spokojenosti na školách, se studiem atd... :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.12.2008 20:38:33, Elis) Já jsem v LB na speciální pedagogice předškolního věku, ale bohužel jsem v dobíhajícím oboru. Pod námi už mají zcela jinou strukturu předmětů. Jinak vím, že je tento obor na peďáku v Praze, Ústí a snad Budějicích. VOŠ v Praze, Evropská a VOŠ v Svatá Jan. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.12.2008 15:25:16, Elis) Ještě oprava. Jedná se o VOŠ Svatý Jan (snad už je to správně). Jinak přeji mnoho štěstí s rozhodováním. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.12.2008 16:21:08, Carol) Děkuji, ale já bych měla spíše zájem o VŠ :) jsem rozhodnutá, že si budu podávat přihlášky všude kde to jde, jen si musím sestavit nějaký žebříček, které školy budu preferovat a které ne (některé přijímačky se kryjí totiž). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.12.2008 23:36:41, Elis) TU v Liberci nabízí pouze kombinované studium. Co vím, tak prezenční studium asi nebudou otevírat. UJEP má myslím obě formy, stejně jako Hradec, Praha i Budějovice, nevím, jaké formy nabízí Olomouc. Některé školy nabízejí i další specializace (speciální pedagogika, prohloubená výchova, atd.) Nevím, která z těchto fakult je lepší. Co jsem slyšela, spokojenost je s Hradcem. Ale asi ostatní prý nejsou nejhorší. Být Tebou, asi bych si projela jednotlivé studijní plány (většinou jsou veřejné, často sekce pro studenty), v jaké míře jsou jednotlivé předměty zastoupeny, praxe, atd. Co se týče a VOŠ, pokud Ti mohu poradit, dej si alespoň jednu jako záchranu. Když Ti nevyjde vysoká, je to poměrně dobré místo k "zašití". Rok tam můžeš využít jako přípravu na přijímačky. Kamarádka se takto zachovala, když jí nevyšla vysoká. Za rok dělala přijímačky a byla mezi prvními přijatými na VŠ. Měla celý rok čas na přípravu (testy, četba knih) i zlepšení praxe. Některé VOŠ spolupracují s VŠ a je mnohem snadnější se z nich na VŠ dostat (a uznávají některé předměty). Spolupráci bych radila předem vyhledat, ověřit za jakých podmínek je. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2008 17:16:28, hihi) Teda jsem na Vošce ale jestli bych měla nějakej volný čas to teda k sakru nemám...prý budeš mít čas na přijimačky...hihi...na Voška většina se platí školné...to by bylo zbytečné na rok vyhozené prachy...a co kdyby se ti na Vošce dařilo..pak bys přešla na Výšku a nedařilo by se ti a skončila bys...no teda...to je uvažování...jak cipS13 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.12.2008 17:26:25, Elis) Já jsem byla na VOŠ celou dobu studia. Měla jsem tam po celou dobu studia téměř pohodu.:) Občas bylo potřeba něco udělat a učit se. Já jsem chodila na výuku a dost mi to pomohlo. Celý první rok jsem dost chodila na brigády, od poloviny druhého ročníku jsem se také připravovala na přijímačky. Ve třetím ročníku jsem chodila na VOŠ, psala absolventskou práci a ještě začala studovat vysokou v jiném městě než bylo sídlo VOŠ. Tak jsem vyučívala čas strávený v dopravních prostředcích k učení. Myslím, že to je dost o přístupu. Já jsem se prostě učila (tedy hlavně o zkouškovém a zápočtovém období:D) během celé studia na VOŠ. Navíc tím, že jsem chodila pravidelně do školy si mě dost profesorů pamatovalo a vyšli mi vstříc. Několik profesorů mi pomohlo i s přípravou na přijímačky (literatura). Podle mého záleží prostě na lidech. Navíc VOŠ mi oborově navazovala na SŠ, tak jsem si hodně opakovala a vycházela již z naučeného.:D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.12.2008 00:28:12, hihi) Taky možná to zaléži jakou Vošku jsi studovala....já to mám blbé protože dojíždím z docela dálky...takže taky na prd...a ještě máme 80 procentní docházku ale nenavazuje mi to vůbec na střední školu...takže záleží...ale stejně si myslím, že Dis je k ničemu...ale věc názoru reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.12.2008 14:36:26, Elis) hihi, máš pravdu. Měli jsme také povinnou docházku v rozmezí 80-100% (větší absence byla možná jen po domluvě s profesorem a nebo lékařské potvrzení) dle předmětu a vyučujícího. Pár lidí šlo na VOŠ, z jiné střední (mimo obor) a museli hlavně v prvním ročníku "více makat", aby se dostali do problematiky oboru. Stejně to funguje na VŠ, když pokračuješ v podobném oboru, jako na střední, je to vždy jednoduší se dostat do problematiky oboru. Je pravda, že když dojíždíš každý den (sama jsem nějaký čas dojížděla do školy a do 2-3 hodiny/den, podle typu spoje), je to náročnější. Dá se to zvládnout. Většinu školní práce a literatury jsem stihla ve vlaku. Mám VOŠ hotovou. Asi 1/3 pokračuje ve studiu na partnerské VŠ, 1/3 šla na jiné školy, 1/3 pracuje alespoň částečně v oboru, studiuje při zaměstnání, nebo zakládají rodiny, nebo o nic nic moc nevíme. Co se týče školného, jak jsem byla na státní škole a platila jsem 1500 za semestr. Školné bylo ve škole vidět. Např. v knihovně se pravidelně objevovala nově vydaná a kvalitní literatura k oboru a potřebná ke studiu. Což se mi třeba na VŠ tak nestávalo, ačkoliv jsem to po studiu na VOŠ brala jako jasnou věc.S14
          Mohu se jen zeptat, když nebereš DiS. jako nic dobrého, proč vlastně VOŠ studuješ? S08 Zabíjíš tu rok a nebo Tě zajímá obor a nedostala jsi se na VŠ? Budeš to znovu zkoušet? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2008 17:18:23, hihi) omlouvám se za chyby..To víte ve spěchu:-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.12.2008 00:00:51, hihi) Vošku jsem si vybrala, protože jsem nezvládla výšku...a i proto, protože má kámoška studovala a velice se jí chválila...ale po 4 měsicích mám na Vošku jinej názor...je to soukromá škola..ale úroveň je velice chabá....hlavně úroveň profesorů...a co se týče jazyku takže tam v anglině krním...němina zase se učí pomalým tempem...ale to zase neva...pracovala jsem nějakou dobu v cizině...takže taky co se týče angliny a kurzů tam...to je úplně o něčem jiném než vyuka angliny na Vošce...to je úplně výsměch...tohleto...no nevím...ted bude zkouškové tak jestli se zkoušky podaří..pokračuji... jestli ne tak smůla...
    Jak si psala, že 1/3 pracuje v oboru...jakou vošku jsi studovala....jestli se můžu zeptat...takže čaues... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.01.2009 16:48:06, Elis) Já jsem měla sociální obor. Takže poměrně široký okruh možností v zaměstnání. Od školní družiny až po poradny a jiná specializovaná pracoviště. Navíc díky praxím (hlavně v posledním ročníku) si dost lidí volilo místo praxe, kde by chtěli pracovat a dost jim to vycházelo. Na jedno kamarádku dokonce i měsíc počkali, aby mohla nastoupit. Myslím, že výuka jazyků je problémem značené části škol po celé republice. Je pravda, že mě jazyky vždy bavily, tak jsem neměla velké problémy. Ale my jsme se sešli ve třídě parta spolužáků, které měla o obor zájem a věnovali se mu. Když jsme měli výuku s ostatnímy kolegy z ročníku, bylo to vidět. I profesoři nás brali jako dobrý kolektiv. Myslím, že naše třída byla o lidech, přístupu k oboru, přístup k profesorům a hlavně i vztahu mezi sebou. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Učitelství pro mateřské školy - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
  2. Učitelství pro ZŠ Učitelství pro 1. st. ZŠ - PEDF UK - Univerzita Karlova
  3. učitelství odborného výcviku - Informace o studiu
  4. Učitelství pro mateřské školy - Univerzita Hradec Králové
  5. Učitelství pro ZŠ Učitelství pro 1. st. ZŠ - Ostatní
  6. Učitelství pro 1. stupeň - UHK - Ostatní
  7. Studium učitelství chemie - Univerzita Karlova
  8. Učitelství anglického jazyka - Pardubice (UPCE) - Ostatní
  9. Mgr. - Speciální pedagogika - učitelství - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  10. Studium učitelství pro 1. stupeň ZŠ - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.