deňáci versus dálkaří

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.01.2009 18:13:34, Tonda, zhlédnuto: 434x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdar kolegové,
zaregistroval jsem jakousi nevysvětlitelnou nevraživost studentů denního studia vůči dálkařům. Projevuje se například jako arogance doktorandů vůči studentům (kombinovaného studia), které zkoušejí, či formou prosazování dálkařům nepříznivých opatření v akademickém senátu ze strany studentských senátorů.

Jeden příklad:
Přednáška z počítačových sítí pro dálkaře na nejmenované škole. Přednášející zadá (těsně před vánoci) dvě seminárky. Jedna má být zpracována ve dvojicích, druhá v týmu 8mi- 9ti lidí. Na námitky studentů, že se navzájem moc neznají a že je takové zadání pro ně problematické, namítá přednášející, ŽE BY JINAK POSLUCHAČI DENNÍHO STUDIA PROTESTOVALI PROTI ZVÝHODŇOVÁNÍ DÁLKAŘŮ. To, že byly seminárky zadány těsně před vánoci a posluchači denního studia na ně mají celý semestr, nepadalo na váhu. Rovněž nebylo podstatné, že značná část posluchačů radši udělá párovou seminárku sólo, protože domluva s kýmsi neznámým pro ně představuje problém. Tím jsou (těsně před zkouškami) zatíženi ještě víc.

Požadavek, aby deňáci nebyli vůči dálkařům diskriminováni, je samozřejmý. Ovšem zdá se, že se deňákům tento požadavek podařilo přetvořit v účinnou zbraň k diskriminaci dálkařů. U dálkařů jsem takovouto averzi vůči deňákům nezaregistroval. Po pravdě řečeno, deňáci jsou jim úplně volný ;)
Budu rád, když obě strany po pravdě vyloží své postoje a jejich důvody.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2009 19:14:11, Anča) ahoj nic podobného přednášející versus posluchač jsem nezažila,ale zase jak se chovají ostatní lidé, když jim řekneš, že jsi dálkář, tak se k tobě chovají zvláštně,jakoby si říkali,že když si chtěš udělat VŠ při práci,tak si snad mimozemštan, takové přehlížení jsem žažila já.Ani zaměstnavatel mi ten můj obor neuzná a tak plánuju, že až vystuduju, odejdu,přitom nijak svého zaměstnavatele neomezuju,vždy si beru dovolenou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2009 19:31:30, xx) Ten zaměstnavatel musí být nějaký ***. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2009 21:10:17, Elis) Myslím, že záleží na škole a oboru. Já studuji jak prezenčně tak dálkově. Pokaždé na jiné škole. Na škole, kde jsem prezenčně, tak dálkové studenty (+ univerzitu 3 věku) bereme nebo alespoň já zcela stejně. Ale asi to je o lidech. Co se týče zvýhodnění jedné či druhé skupiny, tak je to myslím tak 50 na 50%. Jako student dálkové studia jsem měla k jednomu předmětu ke zkoušce se naučit téměř 400 stran, přiznám se, že to se mi u denního studia nestalo (obdobný předmět). Obdivuji všechny dálkové studenty (hlavně ženy), které při studiu dokáží věnovat čas práci, rodině, škole a mít studium téměř za samé biče. Ale znám i pár studentů, kteří studovali a zároveň pracovali a mají také kvalitní výsledky. Myslím, že to opravdu záleží na lidech a jejich přístupu. Navíc, občas si mi profesoři jednu skupinu odstrkují svým přístupem. To jako studenti denního studia musíte umět a naopak. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2009 23:32:49, Radka) Tondo, můžeš upřesnit, o jaké škole mluvíš...? Já tedy taky nic podobného nezažila. Stejně jako Elis studuju prezenčně (v Praze) i dálkově (v Brně). A na obou školách mi to připadá tak, že deňáci a dálkaři jsou dvě úplně oddělené kategorie, které se o sebe navzájem vůbec nezajímají - já jako prezenční studentka třeba vůbec nevím, jaké předměty mají dálkaři, kdo je na ně učí, jaké mají podmínky... a je mi to úplně srdečně jedno. A tam, kde studuju dálkově, se o mě taky žádní prezenční studenti nezajímají, aspoň jsem to nezaregistrovala. Nechápu, jak by mohli deňáci protestovat, kdyby učitel vám dálkařům dal jiné zadání seminárky - jak by se vůbec dozvěděli, že to máte jiné...? Copak to je někde veřejně vyvěšené? To si teda vůbec neumím představit. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2009 10:49:21, Tonda) Školu upřesnit nemůžu. Už tak jsem na sebe skoro ukázal prstem. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2009 15:05:38, petr) No ja teda nevim studuju prezencne a prijde mi ze to maji dost ulehcovane prave dalkari (i kdyz samo oni u toho jeste pracujou atd...) ale zazil jsem treba ze jsem meli spolecne pismenou zkousku, dalkari a danaci, pricemz se profesor predem ptal kdo jsou dalkari at si sednou bokem ze maj jine zadani ( min otazek, a daleko mensi okruh toho co se meli ucit)...tak nevim no a to pozoruju ve vic predmetech... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2009 00:24:23, Monika) Studuji kombinovaně na MU a většinu zkoušek, především těch stěžejních, tedy ze státnicových předmětů, jsme dělali společně se studenty denního studia, čili testy byly totožné. Domnívám se, že vše záleží na konkrétním vyučujícím a na charakteru předmětu. Zato je u nás značná "studijní úmrtnost". Do druhého ročníku prošla jen asi polovina lidí. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VŠEM versus VŠE - Ostatní
  2. Zdanění - VŠE versus MU-ESF-Veřejná ekonomika versus PeF Mendelu-ekonomicko.manažer. - Výběr vysoké školy
  3. Zápočet a zkouška Aj dálkaři na ČZU - Ostatní
  4. Historie na JCU (prezenčně) versus ekonomika na JCU(kombinovaně) - Ostatní
  5. FPH VŠE versus ESF MUNI - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.