VŠ po třicítce

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.01.2009 15:48:08, Alča, zhlédnuto: 459x, reakcí celkem: 20Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím! Ráda bych znala váš názor: bude mi 30 a chtěla bych dálkově vystudovat VŠ (mám VOŠ). Myslíte, že se to dá v tomto věku zvládnout? Mám docela fajn práci na částečný úvazek. Rodinu (děti) nemám a ani mít nebudu. Tak bych to chtěla zkusit... Moje okolí mě ale dost odrazuje - že jsem už na to stará, co si to teď najednou vymýšlím a kdesi cosi...
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2009 16:28:57, XX) Okolí má pravdu, máš Voš tak radši dělej děti reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2009 16:36:50, Josefína) Ahoj... pokud nemáš a nebudeš mít děti, tak to skus... na okolí nedej, určitě to zvládneš když se budeš snažit. Hodně štěstí reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2009 17:40:14, eva) tohle jsem zažila přesně já,a i přesto se letos hlásím na VŚ jak i prezenčně tak i dálkově,ale osobně bych chtěla prezenčně.A práci mám taky na půl úvazku. A od nikoho se nenech odradit. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2009 18:09:55, Alča) Díky za podporu! O prezenčním studiu jsem také uvažovala, ale to bych s prací určitě nezvládla (mám 70 % úvazku). Takže to snad půjde dálkově. Před lety jsem už dálkově studovala (2 semestry), ale původní zaměstnavatel mi házel klacky pod nohy, a tak jsem to nakonec vzdala. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2009 18:55:28, Josefína) A na jaký obor by ses ráda dostala? :) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2009 18:44:32, Alča) SŠ i VOŠ mám ekonomické obory, takže bych chtěla zase ekonomický směr. Tam bych se snad mohla dokonce trošku orientovat. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2009 19:22:08, Elis) Studuji také VŠ v dálkové formě. Je tam sposta lidí, kteří jsou staršího věku. Většinou už děti mějí odrosté. Takže bych se toho vůbec nebála. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2009 10:18:08, beata) VS skus...na okoli nedej...ty žiješ svůj život...jedině ty rozhoduješ o svém životě..nikdo jinej...dělej to co považuješ za správné....život máš jenom jeden...taky studuji Vošku..výšku jsem nezvládla...ale v budoucnu bych taky ráda zkusila ještě jednou Výšku ale už žádná ekonomická fakulta...
    Jinak taky neplanuji děti..ikdyž už mi bude 24 let...v dnešní době je zbytečné mít dětí...podle mého názoru...nemám žádnej vzor abych si svůj názor změnila...Takže nechápu lidi kteří tě odsuzují...žárlí..závidí...každý si může dělat se svým životem co chce....nechapu lidi typu..proč nechceš mit děti atd..si myslím, že sami nejsou šťastní ikdyž mají dítě, kdyby šťastni byli tak by určitě nikomu nic neříkali....moje sestra mě odsoudila navěky...a nemluvi se mnou...je zakomplexovana žena v domácnosti z maturou což dělala před 10 lety a už 10 let je na mateřské...každý je strůjcem svého štěstí..myslím si ,že i matky nejsou se svým životem spokojeny...no coment raději... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2009 19:06:11, Alča) Dík! Dřív když jsem řekla, že nechci děti (vedou mě k tomu zejména zdravotní důvody), tak se na mě sesypaly hromy a blesky ze všech stran. Nejbližší okolí mi rozumí a už mě netrápí otázkami proč a obviňováním, že jsem sobec. Ale někteří lidé to (jak píšeš) prostě nedokážou překousnout. Jedna paní s kterou jsem pracovala mi "nařídila", ať koukám mít do třicítky dítě. No, to už zřejmě nestihnu...;)
      Tak snad raději zkusím to studium. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2009 10:19:47, beata) PS omlouvám se za chyby.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2009 15:18:48, sylva) Určitě to zkuste! Na věk se neohližejte - pak byste mohla např. za 10 let litovat toho, že jste to neudělala a přeci jenom čím dřív začnete, tím lépe. Na okolí bych se v tomto případě neohlížela - je to váš život, vaše rozhodnutí a někteří Vám to můžou závidět, protože vědí, že by to sami nezvládli. Přeji Vám hodně štěstí (hlavně si vyberte ten správný obor). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2009 18:54:40, Alča) Děkuji moc! Přesně z toho mám strach - že si ve čtyřiceti řeknu: "Sakra, proč jsem byla tak hloupá a tu VŠ si neudělala, když jsem ještě měla nějaké mozkové buňky? Teď už je dost pozdě." Tím nechci říct, že je starší člověk nemá, ale to učení jde pak asi hodně ztěžka... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2009 15:24:40, Kristýnka) Vy jste tak hloupé, jak to čtu, vy byste jí řekli klidně ať skočí pod vlak. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.01.2009 15:50:41, simca) Spíše ty jsi hloupá Kristýnko....co má společného vlak s Vysokou školou....další zakomplexovaná holčina na servu... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2009 22:11:05, tonda) Rozměnil jsem padesátku a loni jsem získal bakaláře na veřejné vysoké škole. Bylo to ale opravdu tvrdý a vyčerpávající. Z těch, kdo se mnou začínali (věkem od 25ti do 50ti) nás absolvovala asi čtvrtina.

    Ve 30ti jsi ale mladá dívčína. Pusť se do studia teď hned, s každým rokem to půjde hůř. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.01.2009 16:35:42, Monika) Alčo, držím palce a běž do toho. Nás, dálkařů, je hodně a pokud člověk studovat chce, věk nehraje roli. Na výšce táhneme za jeden provaz, pomáháme si a jde to. :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2009 10:15:56, Lidka) Plně souhlasím, je mi 46 let a už mi k titulu schází jen rok, kolegyni je dokonce 55 let a v některých předmětech je fakt výborná. Studujeme obě při práci, děti už jsou větší, zato pomáháme s vnoučaty....Souhlasím s tím, že kolektiv je strašně moc důležitý a u nás ve třídě funguje výborně, hodně si navzájem pomáháme. Takže jen do toho!S11 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2009 14:03:16, Hela) Držím palce,třicítka není žádný věk,já ukončím VŠ v padestce/doufám/a co chci ještě pokračovat dál pokud zdraví dovolí,proč by se člověk nemohl vzdělávat v každém věku a starší ročníky nejsou jen babky na hlídání dětí.
    Prostě doháním to co jsem za mlada,právě kvůli dětem nestihla. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2009 17:00:57, Martina) Dovolte mi abych se připojila k vaši diskuzi, vzdělávání je klíčem pro dnešní budoucnost, při přednáškách na vysoké šlole nám předkládájí, že změnicí se životními podmínkami (ekonomické a sociální) se mění i dnešní požadavky a studium. Prodlužuje se produktivní věk, populace stárne, důchody oddalují. Dnes snad již neexistuje, aby člověk zůstal věrný své profesi po celý jeho produktivní život. Společenská situace vyžaduje lidi flexibilní, pružné, neustále se učicí novým věcem, s tím jak pokračuje rozvoj techniky atd. Dnes se tato situace netýká jen 20, ale právě stále a více lidi starších 30-40-50 a více.Rozšiřují se kombinované studijní programy, univerzity třetího věku.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2009 17:06:57, Martina) Dokumenty pro vzdělávání chtějí pro budoucnost prosadit heslo: Učicí se společnost. Vlastně člověk se učí po celý život, (v minulosti pro jednu profesi, kterou bude vykonávat celý život), dnes se musí vzdělávát o to více. Takže za pár let, nebude vůbec vyjímka, že do lavic zasednou i 50-letí lidé v produktivním věku. Tohle je jen nástin jedné hypotézy a vize. reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.