Metropolitni univerzita


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 20.01.2009 19:06:41, kiki, zhlédnuto: 4186x, reakcí celkem: 33Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojda, mate pocit, ze MUP je pravem oznacovana jako Univerzita? Ja jsem studentkou teto skoly a nestacim se divit, jak to probiha u zkousek S08
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.01.2009 20:18:15, xx) Tam studuje ta trubka z Novy? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.01.2009 20:55:40, kiki) ano, presne ta. No, ale ja take a zacinam toho litovat. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2009 21:35:14, Milan) můžeš mi prosím říct jak to podle tebe probíhá u zkoušek ?? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2009 13:39:04, anča) tato škola nemá status university, je to pouze součást názvu, jediná škola která má povolený status university od ministerstva školství je universita Jana Amose Komenského.Najdete to i na stránkách ministerstva. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2009 15:48:41, já) Já studuji na Univerzitě J. A. Komenského a nemam si na co stěžovat. Studium je kvalitní reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2009 21:33:10, Milan) pokud vím, tak MUP má status univerzity a není to jen součástí názvu. Stačí se podívat do zákona o vysokých školách a tam najdete hned v §2: Označení "univerzita", popřípadě z něho odvozené tvary slov mohou mít ve svém názvu pouze vysoké školy univerzitní.

      Navíc univerzitní status je vázaný na možnost doktorského studia (tedy, že škola umožňuje studovat všechny typy studijních programů) a to MUP splňuje, takže nevím kde to berete ?? S08 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2009 21:44:44, Milan) to anča: příště si radši ověř to co chceš napsat. Viz.: http://www.mup.cz/new_files/Statut_MUP_reg_08.pdf reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2009 17:35:16, anca) Můžeš napsat něco víc o poměrech na MUP? Já jsem na ni slyšela spíš pozitivní ohlasy a uvažuju o ní jako o nouzovce(konkrétně anglofonní studia), tak budu ráda za víc informací. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.02.2009 15:36:28, Marqi) Ahoj, taky uvazuju, ze si podam prihlasku na MUP, zaujaly me jejich obory. Jen se obavam, aby studium bylo opravdu kvalitni, na nektere soukrome skoly uz jsem slysela i dost negativnich veci a prijde mi, ze uz je tolik soukromych skol, ze je dost tezke se v tom orientovat, co je dobra skola a co ne. Preci jenom to skolne neni uplne mala castka.... netusite, kde lze najit nejake dalsi reference k soukromym vysokym skolam???? Dik :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.02.2009 11:55:54, Láďa) Taky bych rád zjistil něco víc o anglofonních studiích, příští týden se jedu kouknout na den otevřených dveřích a doufám že nezklame.. Podle toho co sem si o oboru precetl a podle studijního plánu bych se tam moc rád dostal, nemáte někdo zkušenosti s příjmačkama? Koukají hodně na známky ze střední, nebo záleží jen na příjímacích testech? reagovat zde
    ICQ: 326264142
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.02.2009 18:21:29, anca) Já myslím, že přijímačky jsou jen z angličtiny - podle jejich webovek jsem to tak pochopila.Známky ze střední podle mě už skoro nikde nechtějí..Taky se chystám na ten DOD, ale předpokládám, že to tam vychválí do nebes.Nebude problém se tam dostat, spíš uvažuju, jestli je to dobrá volba. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.02.2009 07:34:49, Láďa) Sem zvědav no, já tam mam 2 kamarády teda..A zatim jsem slyšel jen samé pozitivní ohlasy... reagovat zde
        ICQ: 326264142
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2009 23:38:58, Lada) Tak co? Jak ses rozhodla po DOD ? :-P reagovat zde
        ICQ: 326264142
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2009 12:30:36, anca) Mám trochu smíšený pocit, hodně se vychvalovali, ale některé informace si trochu odporují(např. zda uznají místo přijímaček mezinárodní certifikát. Mailem mi napsali, že ne, ale ať ho přiložím k přihlášce, na DOD řekli, že to nahrazuje přijímačky...)
          Já se budu hlásit na anglistiku-amerikanistiku FF UK a uvažuju ještě o Akcent college (nová soukromka, ale vznikla při velmi kvalitní mezinárodní jazykovce, se kterou mám výborné zkušenosti). MUP si nechávám v záloze, neodradili mě, ale rozhodnutá nejsem.
          Jak to vidíš ty? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2009 18:36:42, Láďa) Já se hlasim taky na anglistiku amerikanistiku FFUK, nejdřív jsem uvažoval na MUP o tech anglofonnich studiích ale nijak mi tam na tom DOD nenadchly, strašně tam cpali ten pedagogickej modul, a že pak mužřeš na učitele....blabla..to bych moh jit rovnou na pedarnu kdybych chtel ucit;) ae naopak se mi tam docela libila ty anglicky mezinarodni vztahy, International relations and european studies, pošlu jí na tohle, akorát sem nějakej zmatenej z těch přijímaček na tohle.. PS: To si se ptala ty na ty zkoušky? A že máš FCE bo tak nějak? :) reagovat zde
            ICQ: 326264142
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.02.2009 18:35:23, anca) Posílala jsem jim mail ještě před tím DOD, že mám CAE a všeobecnou státnici, tak jestli by to uznali místo přijímacích zkoušek. Mimochodem požadavky na ty přijímačky podle webovek mají na úrovni B2 a B1 což je míň než FCE...Tak o nárocích na angličtinu nemám moc iluze.
              Jak se chystáš na tu an-am? Já zatím nic moc, snažím se něco přečíst v originále, ale moc nestíhám.Celkově zatím na všech svých vytipovaných školách vidím spíš nedostatky.
              Samozřejmě včetně té FF UK i když je prestižní. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2009 19:56:06, David) No, o úrovni si nedělám iluze:). Pokud po nás chtějí jen úroveň B1 až B2, tak to není ani FCE či základní státnice.

              Já dělal loni přijímačky na FF UK a PedF UK. Na peďák byli zkoušky nejtěžší. Za 3 chyby dali automaticky nulu (psal se esej, fakt hustý gramatický test, lexikální test plný frázových sloves). Na PedF jsem je nezvládl, na FF jsem je udělal, ale nedostal jsem se na druhý obor:/. Šel jsem na VŠE, ale rád bych studoval anglistiku nebo učitelství angličtiny.

              Jinak, pokud nám na MUP říkali, že budeme moct učit, tak je to blbost. Musíte být minimálně Mgr. (zákon o pedagogických pracovnících) a navíc, na peďák nikoho z MUP nevezmou, protože tam musíte mít dvojoborové studium. Navíc na navazující magisterské jsou zkoušky z literatury a lingvistiky. A to na anglofonních studiích na MUP není (rozhodně ne v takovém rozsahu). Prostě lžou... Ale je to jediná šance, jak obejít těžké přijímačky na obě školy (PedF a FF UK).
              reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2009 21:11:18, anca) Na MUP plánují otevřít i magisterské studium anglofonních studií, potom by asi problém učit nebyl.
                Kam jsi se hlásil na FF UK? Lákala by mě kromě an-am mezikulturní komunikace aj-čj, ale nepodařilo se mi to s ničím nakombinovat. Uvažuju o té Akcent college - to je specializace v pedagogice angličtina (případně čeština)jako cizí jazyk. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2009 21:33:51, David) No, s anglofonními studii tě nenechají učit ani na základní škole. Nejedná se totiž o obor učitelství ani filologie. Dle zákona o ped. pracovnících musíš vystudovat ten daný obor, který chceš učit (třeba anglistiku) a pak si musíš dodělat pedagogiku a psychologii (ovšem na mgr. úrovni). Na PedF to studuješ dohromady rovnou. Navíc na každé škole dají přednost někomu, kdo má dva obory (kvůli rozvrhům, je to flexibilnější a asi dají vždy přednost někomu z UK než z MUP). Prostě si na MUP vymýšlejí, asi aby tam dostali co nejvíc studentů. Pro mě je to jen přechodná stanice.

                  Na FF jsem se hlásil na Aj pro MK - FJ pro MK. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 11:59:09, anca) S tím učením bych to neviděla tak negativně, podle mě stačí mít magisterské studium a pedagogické minimum a je to v pohodě. Např. u nás učí paní inženýrka ze zemědělky biologii a angličtinu (dodělala si pedagogické minimum a má FCE) a jsou šťastní, že ji mají...
                    Možná do budoucna budou požadavky na učitele v praxi vyšší, ale to by museli dost přidat, aby tam ty jazykáře dostali.To jen tak na okraj, mě to stejně do školství nijak moc netáhne, to spíš do jazykovky na menší úvazek a ještě to nakombinovat třeba s překládáním. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 12:40:06, David) No jo, zmíněná paní musí do dvou let začít studovat filologii... Tak bych dopadnout nehtěl. Navíc jí ředitel každý rok musí před prázdninami vyhodit, vypsat na místo konkurz a jen když nikoho nesežene, tak jí může zaměstnat... Tak to bych opravdu nechtěl se takto doprošovat! Navíc FCE jí nestačí, musí mít minimálně C1. reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2009 09:48:29, Irča) Tak to je fakt drsný. O tom nám nikdo nic neřekl. Ale známý je ředitel školy a potvrdil mi to. Anglofonní studia nejsou v programu učitelství ani filologie, takže smolík. Jedná se o teritoriální studia, má to úplně jiné zaměření. Ach jo, snad se dostanu na FF nebo PedF. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2009 18:36:26, Hana) To je pravda, angličtinářů je jako šafránu, sama ji učím a vím, že pokud nemáte pedagogické vzdělání stačí pedagogické minimu a na zš vás rádi vezmou, dokonce i bez VŠ. Stačí pak mít certifikát nebo státnice a každý ředitel, pokud není vyčůranej má právo zažádat o výjimku. VŠ je lepší mít, neboť jste tak zařazeni do 12 platové třídy, ale jsou zš, které dávají do této třídy i učitele bez vš vzdělání. Dle nového zákona musíte do dvou let začít aspoň studovat, ale i tak se to dá obejít :-) reagovat zde
                      Email: h.zajanovaseznamcz
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.02.2010 17:48:01, petra) Nemas pravdu. B2 uroven je pro zkousku FCE, ne ze ne. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2009 13:18:07, alena) chci se zeptat, uznávají tuto školu zaměstnavatelé,ptám se protože se chci hlásit buď na mezinárodní obchod nebo na mezinárodní teritoriální studia-kombinované studium,teď jsem změnila práci, kde pracuji na 12hod směny,takže mi vyhovuje kombinované studium.Veřejná Vš má studium teritoriálních studií i v pátek a to při mé praci zřejmě nepůjde.Tak mi jde o to,že se bojím,aby mi zaměstnavatelé pak uznali titul. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2009 18:39:24, Martin) Titul samozřejmě uznávají, a někde má i téměř větší hodnotu než z nějakých veřejných, MUP je jedna z nejkvalitnějších soukromých škol reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2009 22:21:50, janca) ahoj, na MUP studuji kombinovane a s praci se to da dobre kombinovat. Musim rict, ze maji pro nas zamestnane docela pochopeni a zatim ve vsem mi vysli vstric. Jinak jak pise dole Martin, je to normalni akreditovana VS, ktera je tu uz nejaky ten rok a nikdy jsem neslysela, ze by nekdo neuznaval jejich diplomy. Uz rok a neco je to univerzita a pochybuju, ze by ministerstvo povolilo dotorandske studium, kdyby melo pochybnosti o jeji kvalite. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2009 22:53:14, Veronika) Já tam studuji prvním rokem MO a všechno je ok teda až na výuku aj, to je krizový i přijímačky z aj na prezenční studium nebo ten rozřazovací test z aj mi přišel jako aj na úrovni základní školy. Když jsem to srovnávala s příjmacími zkouškami z aj na MO na VŠE, tak je to nesrovnatelný a tři čtvrtě lidi, co je se mnou v ročníku by je neudělalo. Takže toto bych tam vylepšila jinak jsem spokojená. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.11.2009 18:50:31, andrea) Ahoj, chtěla bych se zeptat jaký jsou zkoušky na MVES MUP, myslím, semestrální zkoušky, mám z nich trochu obavy a kadý říká z bývalých studentů něco jiného, největší strach mám z geografie a dějin 20.stol. Neporadil by mi někdo nějak, jak se nejlépe připravit?Děkuji reagovat zde
    Email: olkouseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2010 14:28:13, Vasco) Ahoj, v tom prvním ročníku jsou opravdu nejhorší ty dějiny a geografie. Na dějiny se dá připravit jedině z testů z minulých let a naučit se okruhy otázek, které jsou na testu. Horší je to s geografií (Vošta). Jak jsem byl v prváku, tak na prvním termínu vyletělo z naší skupiny asi polovina a z druhý asi 80 procent. Nejdůležitější je se naučit všechny ty tabulky, protože nás se tuším ptal, kdo je pátým největším vývozcem plynu a potom tušim chtěl seřadit asi pět zemí v produkci uhlí. Takže z tý knížky od Vošty se nauč hlavně to co má tučným a tabulky a měla bys to zvládnout. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2010 13:29:26, Misa) Ahoj, chtěla bych studovat na MUP obor International relations and european studies, ale trochu se děsím náročnosti studia. Bojím se, že zaplatím školné a pak to vlastně nebudu zvládat. Myslím, že anglicky umím docela dobře, ovšem přece jenom je to studium něčeho už tak složitého a ještě navíc v angličtině. Máte někdo zkušenosti se studiem tohohle oboru? Moc by mi při rozhodování pomohla jakákoliv informace. reagovat zde
    Email: m.patockovacentrumcz, ICQ: 304019916
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2010 19:10:26, andrea) Ahoj jak dobře bych měla ovládat aj,chci nastoupit do kombinovaného studia to jest bez přijímaček,tak ani nezjistim jak na tom jsem.to školne není levné.Díky za odpověď. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2010 15:25:51, Kristýna) Studuju na MUPce veřejnou správu a jsem spokojená, hodně dělá i osobnější přístup učitelů ke studentům. Je pravda, že prvák a druhák mi zase tak těžký nepřišly, ale učit jsem se samozřejmě musela. Ale teďko jsem ve třeťáku a zkouškový bylo docela masakr..několik lidí ještě nemá zkoušky doděláno a to už je po zkouškovým období. Každopádně škola je to fajn a žádná flákárna! co se týče statutu univerzity, tak to uiverzita je! a řekla bych že na mnohem lepší úrovni než UJAK, alespoň co slyším od známých, kteří tam chodí. reagovat zde
    Email: kristyna.dvseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Metropolitní Univerzita Praha - Náročnost, kolektiv atp - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  2. Metropolitní univerzita - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  3. MUP (Metropolitní univerzita Praha) - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  4. Metropolitní univerzita Praha - Ostatní
  5. Rašínova univerzita Brno - Výběr vysoké školy
  6. Metropolitní univerzita Praha - Ostatní
  7. Univerzita obrany - Studentské výhody
  8. Ostravska univerzita - NJ ve sfere podnikani - Ostatní
  9. Univerzita Karlova - finance - Ostatní
  10. Univerzita Jana Amose Komenského - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.