Soukromá? Toť otázka...


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.02.2009 19:41:47, Milan, zhlédnuto: 8345x, reakcí celkem: 95Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekTak koukám, že tady spousta studentů řeší tu otázku, co jsem řešil i já před dvěma lety... Neudělal jsem přijímačky na veřejnou školu, na soukromou mě vzali. Po roce jsem pochopil, jak to chodí. Zaplatíš a dostaneš titul. O nic jiného nejde.

Už přijímačky byla fraška, vzali vlastně každého. Test z cizího jazyka jak pro základní školu, no katastrofa. Učitelé neustále slevovali požadavky, jen aby všichni zkouškami prolezli. Například z matematiky nám nejprve doporučili skripta a poté (po 1 semestru) učebnice pro střední školy. Zkoušku z matematiky pak udělal úplně každý...

A to se, prosím, jedná o jednu z nejprestižnějších soukromých VŠ v Praze! (alespoň studenti té školy to tu tvrdí a škola to rovněž o sobě prohlašuje)

Po dvou letech jsem se pořádně naučil na přijímačky a dostal se na veřejnou školu. Kvalita je nesrovnatelná, úroveň studentů rovněž (prostě inteligentní lidi, co zvládli přijímačky a pálí jim to). Samozřejmě jsou i vyšší nároky, ale já chci skutečně něco umět, o titul mi nejde!!!

BTW, když jsem se dostal na veřejnou školu (kde mi mimochodem ze soukromé školy nic neuznali... koukli se na jména vyučujících a u některých zjistili, že tito nemají vůbec kvalifikaci, aby mohli daný obor učit), šel jsem jen tak z legrace na zkoušky (makroekonomie a účetnictví) zcela nenaučen a udělal jsem je. Je to směšné.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2009 21:13:30, anca) A mohl bys napsat o jakou soukromou školu se konkrétně jednalo? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2009 21:22:15, Milan) No, nerad bych, aby mě pak někdo žaloval za poškozování cizího jména. Je to jedna z největších (ne-li největší) soukromá škola. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2009 21:15:45, Malkin) V podstatě s tebou souhlasím, ale dej si bacha, teď tě tu buržoazní svoloč, která tu obhajuje soukromé VŠ a staví je nad státní ukamenuje:D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2009 13:38:49, Michal) To je nesmysl, o žádnou buržoazní svoloč ve Vašem věku ještě nejde. Ti, co studují soukromé vysoké školy v tom mají často své vlastní, těžce vydřené peníze nebo třeba trpí nějakým fyzickým nebo, a to především, psychickým handicapem, pro který veřejná vysoká škola nemá pochopení, zatímco jejich rodiče nebo starší sourozenci, kteří jim na studium přispívají, ano... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 18:14:18, Alfréd) Je psychický handicap, když nevidím jediný důvod, proč se klanět rádoby polobohům, jak někteří profesoři vystupují, nebo lézt po kolenou před tragickým studijním oddělením na některých školách?

        Až se bude všude hledět na studenta jako na klienta a rovnocenného člověka, a až bude konkurence mezi profesory a docenty, tak se dočkáme posunu ve všech směrech a snad budou už podobné diskuse zbytečné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2009 21:23:34, Ilona) Úplně stejná zkušenost. Naprostý souhlas. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2009 21:38:38, Veronika) Musím jen souhlasit s tímto příspěvkem, hlavně, co se kvality studentů týče. Já vím, že to někteří studující, ted mam na mysli starší ročníky, nemají jednoduchý skloubit praci a studium a většina soukr.vš jim vychází vstříc, protože se vyučuje jen o sobotách, což vetsina lidi zvládá, ale řeknu Vám, že jsem studovala 1 semestr na mup a odešla jsem a raději si letos zkusím příjimačky na veřejnou vš - konkrétně na VŠE a na UPCE, i když mi je už 25 a pracuju. Při pohovorech mi ve dvou dosti známých finančních institucích dali najevo "opovržení" nad tím, že studuji soukromou vš, takže si myslím, že lidi, kterým opravdu zaleží na jejich kariéře a chtějí to nekam dotahnout by měli jít na veřejnou. Lidem, kterým jde jen o titul, at jdou na soukromou.
    U ná prostě ty soukromý vš nemají tradici a myslím si, že to bude trvat x let než si nějakou vybudují, jestli vůbec.
    A s těma přijímačkama mám stejnou zkušenost, třeba ten přijímací test z aj byl na úrovni základní školy, podle mýho názoru.
    A hlavně taky mám pocit, že profesoři mají automaticky mnohem nižší nároky na studenty, protože prostě na soukromé vš to tak funguje, na jejich domovských univerzitách mají na studenty mnohem vyšší nároky.
    To jsou prostě mé subjektivní názory a pocity ze studia na soukromé vš.


    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2009 21:48:51, Káťa) Máma pracuje jako personalistka v jedné velké mezinárodní firmě. Při výběrovém řízení na vyšší manažerské pozice automaticky vyřazují životopisy absolventů soukromých vysokých škol. Vzhledem k tomu, že si ty školy svoje studenty nevybírají, tak je automaticky považují za nevýběrové (docela logické, ne?). A do firmy chtějí manažery z výběrových škol.

    Takže, když jsem domů přišla s nápadem, že půjdu na soukromou, protože se tam nedělají přijímačky, málem jsem dostala přes hubu:))).

    Myslím, že pracovní trh si to dobře přebere. Dokud budou brát každého a vyhazovat nikoho, tak je nikdo uznávat nebude. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 17:57:08, Alfréd) Takové tendence určitě jsou.

      Na druhou stranu, setkal jsem se i s člověkem co skartovával všechny životopisy vysokoškoláků, s lidmi co na všechny pozice preferovali absolventy VŠE ačkoliv tito (3 které jsem měl možnost poznat) měly schopnosti stejné a znalosti mnohem menší než středoškolsky vzdělaní zaměstnanci-kolegové, a také s manažery kteří neměli vysokoškolské vzdělání ale své kolegy manažery předčili v mnoha ohledech.

      Lidi jsou různí, a personalisté také.
      Mimochodem, mnoho personalistů má titul z VŠJAK, a to i v celkem renomovaných firmách, myslíte že budou skartovat životopisy uchazečů co vystudovali tžřeba VŠJAK ? :)

      Svět prostě není černobílý. Alibistický personalista co není schopen posoudit schopnosti uchazeče, vsadí na jistotu, a když to nedopadne, tak prohlásí: "nevím kde mohla být chyba, vždyť ten člověk měl diplom z VŠE". reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2009 08:41:08, renata) No zrovna personalisté většinou nejsou výkvět inteligence.
        Typ vystudované školy je snad pouze jedno z měřítek. Chápu , že posuzování absolventa je horší než posuzování uchazeče s nějakou dobou praxe. NA VŠE jsem se setkala s lidmi kteří ještě u státnic nevěděli např. jaký je rozdíl mezi reálnou a nominální mzdou a na soukromé jsem potkala velmi schopné a inteligentní lidi, kteří se jenom nechtěli nervovat přijímacím řízením. Záleží na každém jednotlivci - a to jak z řad studentů , tak případně z řad personalistů..... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 11:43:58, jitka) Velice by mne zajimalo, jak to tedy chodi na statnich vysokych skolach, jelikoz vyucujici na MUP jsou vesmes TAKE vyucujicimi na VSE a UK. Pokud personaliste automaticky skartuji zivotopis uchazace, ktery ma ukoncene vzdelani na soukrome VS je velmi pritazene za vlasy. Zamestnavatel sam nejlepe pozna, zda je jeho podrizeny schopny ci nikoli. Jak je znamo, ani statni skoly neprodukuji pouze kvalitni absolventy. That's all folks.:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 12:43:30, Tomáš) Hele, táta učí na státní a musí si na soukromé škole přivydělat. Aby ho nevyhodili, musí to dát téměř každému. Samozřejmě snížil nároky, protože by musel vyhodit 2/3 studentů. Má prostě dvojí metr. Na státní dělá vědu a je přísnej, na soukromé vydělává peníze a dá to každému. That's all, folks! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 12:47:37, Milan) Jitko, nepodala si jediný pádný argument, který by vyvrátil fakt, že jeden člověk (učitel) může podávat různé výkony (mít různé nároky) na základě přání svého zaměstnavatele.

      Prostě se smiř s tím, že kdyby vyhazovali tak jako na veřejných školách, tak zkrachujou. Já je chápu, nic jiného jim nezbývá... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 18:19:06, Alfréd) "Zkrachujou" i státní školy když vyhází studenty, protože za ně přestanou pobírat státní příspěvek.

        Státní školy se také musí ohánět aby si zajistily finance, a takové tlaky tam nepochybně existují, i když asi nejsou převažující. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2009 09:59:08, fero) Veřejné VŠ dostávají peníze na ministerstvem předepsaný počet studentů. Na tenhle počet musí redukovat počty posluchačů. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 12:51:48, Malkin) Jo problém ale je že na MUP to udělá dřív nebo pozděj každej, kdežto na VŠE se s tebou docela neserou a bez mrknutí oka tě vyrazí (samozřejmě že to není nejhorší...jsou školy kde vyrážej mnohem víc). Mě jenom vždycky pobaví naprosto žalostná úroveň argumentů studentů soukromých VŠ, kteří oponují tím že jim tam přednáší takový a makový profesoři a že jako zkoušky neudělali plno lidí a tak...pro mě jsou hlavním kriteriem školy 2 věci: výběrovost u příjmaček (na soukromých VŠ ubohá.dostane se tam každý) a úmrtnost (předpokládám že též ubohá když doted jediný student například té "božské" MUP nebyl schopen dodat data s procentuální úmrtností). Obecně platí, že čím menší výběrovost VŠ tím by měla být větší úmrtnost (vemme si například Matfyz).
      Navíc lidi co znám a studují soukromé VŠ, tak o nich mohu směle prohlásit, že jediné co jim nechybí je seběvědomí, arogance, popř. prachy...s vědomostmi a nějakém pojetí o světě působí opravdu směšně:) C´est tout. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 19:07:39, jitka) No, myslim si, ze argumentace, konkretne v teto diskusi neni opravdu na miste. Je tady sorta lidi, kteri si mysli, ze soukrome VS jsou plne truhliku, kteri maji penize, sebevedomi, ale vlaste zadne znalosti. Jedine co za tim podle meho nazoru je, ze si soukromou skolu jednoduse nemuzete dovolit. Je mi z toho smutno :( reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 20:02:44, Malkin) Promiň ale soukromá škola je pod mou úroveň..to je spíš ona realita;) navíc nemyslel jsem jen tuto diskusi, ale i ostatní diskuse týkající se soukromých VŠ...ale pokud mi najdeš údaje o výběrovosti a úmrtnosti na MUP a budou srovnatelné s FSV na UK a VŠE s kterýma MUP srovnáváš tak se ti tady omluvím:)
          Btw: je dost ujetý jak pořád tvrdíte že jste soukromou školu studovat chtěli a že je to váš sen...přiznejte si prostě že to byla jediná možnost, protože jinde vás nevzali;)
          A jinak o moji finanční situaci se laskavě nestarej..myslím že by se ti o ní možná mohlo akorát tak zdát...ale když mám na státní tak přece jdu na státní a nebudu házet peníze do haj..u v podobě soukromý VŠ...to si za ně zaplatím radši nějakou prestižní sumer school nebo certifikát, když už bych je chtěl použít pro vzdělání. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 20:04:47, Osiris) Vidím, že studenti soukromých VŠ opravdu excelují v logice. Z toho, že někdo napíše negativní názor na soukromé VŠ přece neplyne, že si to nemůže dovolit.

          Co se týče kvality soukromých VŠ je dost otřesná a je pravda, že tam nemají žádné znalosti. Jdou tam lidi pouze pro titul. Viděl jsem zkouškovou písemku na jedné soukromé škole a byla tak trapně lehká, že jsem jen žasl. Byla lehčí, než mnohé písemky na STŘEDNÍ škole, co jsem absolvoval. Takže radím všem, aby pokud se dostanou na státní (typu UK, ČVUT, MUNI ....) aby šli rozhodně na ní, soukromé školy na tyto školy niky ani v nejmenším mít nebudou. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 20:08:17, Malkin) No víš jak..musej onanovat nad tím, kolik mají peněz a jací jsou borci že si můžou všechno zaplatit vč. titulu..ono chudáci taky nemaj moc jinýho čím by se mohlo chlubit. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 20:30:51, jitka) No, to skutecne clovek zasne. Uz vidim, jak na Vas skoly typu UK, MUNI atd. cekaji. Precte si jeste jednou, co tady pisete. Hrubky a preklepy se na verejnych VS neakceptuji. BTW, ja jsem investovala nejen do vzdelani na VS v CR, ale take v Australii a Spanelsku. Nechci se chvalit, ale zkuste premyslet i jinak. Jen tak informativne, ve Finsku je 70% obyvatel s tercialnim vzdelanim ziskanym ze soukromych VS i statnich VS a nikomu to neprijde divne. Jen v CR se porad kazdy divi a jakmile se lisi, uz je vsechno spatne. Opravdu, zamyslete se nad sebou. Je to k placi. Mladi lide a uz tak zakomplexovani.S09 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 20:37:55, Malkin) No slečno na MUNI jsem se dostal ale dal jsem přednost Praze, kde studuji VŠE a kombinovaně UK takže si myslím že na mě opravdu čekali:D Jinak to není jen výsada Finska...problém je, že v zahraničí jsou soukromé VŠ výběrové a prestižní, což se o zdejších školách říci nedá;)
      Jinak Vaše vzdělání ve SPA a AUS si dovedu představit..drahé jazykové pobyty...znát tunu lidí jako jste Vy, co si hrajou na hogo fogo, jezdí na jazykový pobyty na Havai a pomalu až na Měsíc a přitom nemaj navíc než na soukromé VŠ.
      Ale ne...to je zbytečná debata..prostě..hodte sem link s úmrtností a poměrem přihlášení/přijatí z Vaší soukromé školy a potom se můžem o něčem bavit. Tímto se abstrahuji od této diskuse...myslím si že inteligentní člověk si myslí své. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.03.2009 16:06:49, klára) panečku, ty jsi teda frajer..."myslím si že inteligentní člověk si myslí své"...trochu pozdě... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.03.2009 15:49:01, Malkin) Myslím že by slečna mohla uvést svou alma mater abychom viděli jaké je frajerka ona;) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.03.2009 12:34:00, klára) taková frajerka, která neatakuje ostatní jen proto, že nemá nic jiného na práci... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.03.2009 12:38:53, klára) a je to Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, obor Pedagogika... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 20:42:53, Osiris) Co se týče mě, já studuji UK, takže opět vedle. Také záleží na tom, JAKÉ školy jste v té Australii/Španělsku studovala, mohly to být naprosto podřadné školy. Ten argument, že ve Finsku xx procent vystudovalo soukromé školy, není relevantní, neboť nic neříká o kvalitě těch absolventů. V USA je dokonce možné si titul koupit i bez studia. Kdyby soukromé školy byly náročné a kvalitní, tak ani neceknu, ale rozhodně nechci, aby si tady lidé kupovali tituly za peníze a jejich kvalita byla strašná, jak to teď na soukromých VŠ vypadá.

      Na osobní invektivy ohledně zakomplexovanosti nebudu reagovat. S13 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 18:26:35, Alfréd) Mohla byste v tom případě podat vysvětlení ohledně překlepů, hrubek a anglicismů vyskytujících se ve Vašem příspěvku?

      Mám výhrady k použití slova terciální (správně terciární), použití BTW, překlepu precte (správně přečtete).

      Do mě se neopírejte, já počet hrubek v příspěvcích druhých jako argumentaci nepoužívám, jen Vám nastavuji zrcadlo.

      Se zbytkem Vašeho příspěvku souhlasím. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 21:42:18, jitka) Australii doporucuji, mas pravdu, je to investice, ale vyplati se to. Spanelsko je taky uzasne. Jinak, nebyly to jazykove pobyty, ale radne studium. Loucim se, ale ty invektivy si bohuzel neodpustim, nejak ta zakomplexovanost s Tebe srsi. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 21:49:19, Osiris) Aneb s kým nesouhlasím, ten je zakomplexovaný, že? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2009 21:46:07, Jitka) sorry z Tebe srsi. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2009 09:55:26, Martin) Podle mě si výběrová škola své studenty vybírá. Tak si myslím, že jsou dva přístupy:
    -buď je vybere v těžkých přijímačkích (FF UK, PedF UK, FHS UK, FSV UK apod.)
    -nebo si je vybere po prvním ročníku (MFF UK, ČVUT...)

    Vzhledem k tomu, že na soukromých VŠ vezmou každého a propadovost je tam minimální, tak bych dal za pravdu těm, kteří se k soukromým školám stavějí kriticky. Asi se to nedá zobecnit, ale myslím, že by měli začít vážně uvažovat o přijímacích zkouškách a rozhodně by měli přitvrdit. Dostal se mi teď do rukou zkouškový test z politologie z jedné nejmenované soukromé VŠ. Uvažuju o jeho zveřejnění v novinách (12 otázek, na výběr vždy ze dvou odpovědí). Otázky jak ze základní školy. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2009 18:20:54, Michal) Ve Vysokoškolském zákoně je věta, že veřejná vysoká škola "má povinnost činit všechna dostupná opatření pro vyrovnání příležitostí studovat na vysoké škole" (§21, odst. 1., písmeno e). Až bude zavedeno školné, budou muset veřejné vysoké školy změkčovat, nikoli naopak. Jejich požadavky jsou přehnané. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 18:29:33, Alfréd) Přehnané požadavky jsou jen někde (např. některé navazující obory magisterského studia na UK). Většinou se požadavky řídí nabídkou a poptávkou po tom kterém studijním programu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2009 13:44:49, zuza) Pravdou je, ze soukromych VS vyrostlo jak hub po desti a nektere jsou s kvalitou na stiru (myslim, ze ted nedavno nejake sebrali akreditaci). Souhlasim, ze lehke prijimaci zkousky nebo vubec zadne neeliminuji nekvalitni uchazece, na druhou stranu kdo zazil prijimaci rizeni treba na VSE, tak vi, ze naucit se typove otazky a priklady neni tak tezke. Mnohdy je to tedy spis o stesti nez o vyberu kvalitnich uchazecu.
    Nemyslim, ze by VSE byla spatna skola, ale z osobni zkusenosti vim, ze je to takova tovarna, kde chybi lidstejsi pristup a student velmi casto narazi na dosti neosobni a arogantni pristup – „nepodridis-li se, tak tu nestuduj“. Rozhodne nemuzu tvrdit, ze vsechny kurzy, co jsem na verejne skole absolvovala, byly kvalitne vyucovane a mely „elitu naroda“ kvalitne pripravit na budouci pracovni pusobnost. Taktez si nemyslim, ze vyucujici, ktery je prosluly svou aroganci a naladovosti a ma pri zkouskach i statnicich 80 - 90% umrtnost a cele rocniky maji obavy z jeho pristupu, je zarukou kvalitniho studia a objektivniho syta na nekvalitni studenty. Tim netvrdim, ze verejne skoly „kaslou“ na studenty, ale na soukrome, kde jsem pak take studovala (abych predesla afektovanym reakcim, tak jsem nepresla na soukromou, protoze me vyhodili ze statni, ale proto, ze jsem si po absolutoriu na statni chtela vic zajimat o urcitou oblast), byl ten pristup spise jako ke klientum. Ano, kdo neumel, tak se mu snazili vyjit vstric a neletel od zkousky s pocitem „podcloveka“. Byly mu nabidnuty konzultace navic a pod. Komu ale nebylo pomoci, tak proste sbohem – kdyz neumite, tak se uvidime zase priste. Ano, nekteri vyucujici meli s nekterymi svatou trpelivost.
    Netvrdim, ze vsechny soukrome VS maji kvalitni zazemi i vyuku a nekdy se divim, jak nektere mohli dostat akreditaci. Ale kdyz uz prisly na pretres taky UJAK a MUP, tak si myslim, ze fakt, ze obe maji statut univerzity je do urcite miry zarukou kvality. Mit akreditaci pro doktorandsky stupen je neco jineho nez akreditaci pro dalsi bakalarsky program.
    Nevidim nic spatneho na tom dat lidem sanci studovat VS a je jen dobre, pokud se lide vzdelavaji a je jedno, zda na soukrome ci verejne skole. Mozna bude nasledujici srovnani trosku pritazene za vlasy, ale vidim tam jistou paralelu. Dnes vsichni berou jazykove kurzy na soukromych jazykovych skolach jako samozrejmost. Jsou mezi nimi kvalitni i nekvalitni. Vetsina z nas to bere jako moznost dalsiho zvysovani sve kvalifikace a jsme radi, ze je mozne si studium zaplatit a mit kde zlepsovat sve znalosti. Rada bych videla reakci vsech horlivych zastancu statnich skol, jak by reagovali na fakt, ze by se jen nekolik malo vyvolenych mohlo jazyk ucit na par statnich institutech. Stejne jako vase dosazene jazykove znalosti proveri treba mezinarodni jazykova zkouska nebo konverzace pri pohovoru s potencialnim zamestnavatelem, tak stejnym zpusobem kvality absolventa jednou proveri pracovni trh. Bud na to ten clovek ma a nebo nema a je preci jedno, kde k tem znalostem prisel. Pokud nekdo slepe tvrdi, ze soukrome skoly jsou tovarnou na nekvalitni magistry a bakalare, stejne jako ze verejne skoly jsou jedinou lihni schopnych lidi, tak ten se snad nikdy nemohl setkat se zadnym absolventem VS. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2009 15:00:09, jitka) Mohu jen souhlasit. Dekuji reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2009 17:16:51, Malkin) Samozřejmě že máš v mnoha ohledech pravdu a uznávám, že to co jsi napsala je tu možná nejkvalitnější článek o soukromých VŠ. Víš on je jen docela problém že soukromých škol (hlavně ekonomek) je tu fakt děsně moc. A to je ten problém! Ano kdyby tu byly jen MUP, UJAK, Instituk Franka Dysona a dalších např 7 univerzit tak bych proti soukromým VŠ nic neměl...a navíc tím že by jich bylo míň tak by došlo k určitému výběru. Tím že je to tak jak to je se setkávám s bývalými spolužáky ze střední co studují na školách typu MVSO nebo VSL,o.p.s. a je to opravdu smutné když vidím, jací lidé budou magistři v ekonomickém oboru. Lidé co jsou tak hloupí že u nás na střední (a to jsme nebyly ani zdaleka nějaká kvalitní střední škola) odmaturovali jen pomocí nehorázného štěstí, děsnýho nadopování práškama na učení, neuměli zhola nic a nepropadali jen díky ukecání pedagoga. Lidé, kteří píšou have jako hev atd. Prostě když od nich slyším co se učí a hlavně v jakém rozsahu...je to směšné.. Ale abych neryl jen do soukromých škol, je pravda že tohle je i neřest státních VŠ stylu OPF atd...prostě výšky, který vemou uplně každýho a s nejakou úrovní výuky si nelámou hlavu. Souhlasím že ani VŠE není dokonalá (ekonomky v ČR jsou totiž až na IES a pár oborů na VŠE celkově bída jak prase...kamarád studuje na LSE tak moc dobře vím o čem mluvím), ale to arogantní jednání u ní beru jako plus. Víš on s tebou pak v práci nikdo nebude jednat servilně a jako ve vatičce..pokud tě vytočí a srazí sebevedomí jeden *** zkoušející tak to ani nechod radši pracovat, tam z tebe bude dělat ***a parta šéfem počínaje, jeho šukny konče..takže uznávám to co se o VŠE říká, a sice to, že nejlíp připraví na život. Navíc některé obory (MO,Dipl.,EKO, předměty KIT nebo magisterské CEMS obory na podnikovce) jsou opravdu hodně kvalitní.
      Moje předchozí kritika patřila blbcům a jejich ubohé argumentaci, že na veřejných školách studují socky a lidi, kteří se sebou nechají orat a vláčet a že MUP strčí UKčko i VŠE do kapsy. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2009 11:58:52, zuza) Pravdou, ze na VSE je clovek vcelku nemilosrdne vhozen do vody a zda se vyskrabe ven je na nem. Pro prvaky je to dost sok a vim, ze treba sestavit si rozvrh bez pomoci starsiho bylo temer nemozne. Na druhou stranu clovek je pak porad ostrazity a je fakt, ze tim definitivne pozna nemilosrdny svet dospelych. Bohuzel mezi lidmi je i spoustu hulvatu a "zakomplexovanych" (nevim, jak jinak lepe charakterizovat lidi, kterym dela opravdu poteseni davat svou prevahu bezostysne najevo), jimz je toto verejnou skolou chovani tolerovano. Ja vim, je to zase jen urcita cast spolecnosti, se kterou se clovek setka i mimo akademickou pudu. Clovek si jen rika, ze preci akademicka puda by mel byt vyber z tech lepsich, a proto si rikate, jak je to mozne a proc je to tolerovano. Jenze soukroma VS je vlastne podnikatelsky subjekt, ktery si nemuze dovolit toto chovani, student je jejich klientem, a proto musi zvolit klientsky pristup. Pokud ovsem nechavaji studovat i ty, co pisou hev misto have, jak pises, tak pak je to opravdu smutne. Netvrdim, ze vsechny soukrome VS jsou kvalitni, podle me jich spousta vznikla jen jako vec cisteho businessu a pak si samozrejme drzi i velmi slabe studenty. No a pak ty soukrome skoly, ktere se fakt snazi poskytovat kvalitni studium, jsou hazeny do jednoho pytle s temi, co dovoli takove hruzy, jake pises. A s tim se tezko bojuje. Vlastne jedinou ucinou zbrani je dbat na kvalitu studia. Jak rikam, soukrome skoly tu jeste nejsou tak dlouho a stale celi mnoha predsudkum. Skoda, ze zatim nikdo neudelal nejake seriozni studie o tom, jak si treba stoji absolventi techto skol ve srovnani s jinymi na pracovnim trhu.
        Doufam, ze casem se ten trh soukromeho skolstvi trochu vycisti, a pokud to nebude jen na zaklade nabidky a poptavky, tak snad se take bude snazit i sama akreditacni komise.
        Sama mam za sebou FMV na VSE a nechci, aby to vypadalo, ze jsem na tuto skolu zanevrela. Jako vsechno mela sva plus i minus. Jen nemam rada lidi, co afektovane pisou do diskuzi a nepremysli nad argumenty v souvislostech. Proto jsem se vlastne do te diskuze vcera zapojila.
        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2009 12:23:34, Malkin) Jojo máš pravdu, ona hlavně akreditační komise by to měla hoooodně tvrdějc řešit a prostě měla by se stanovit jednotná hranice pro příjimací řízení (dejme tomu ve scio OSP hranice minimálně 50) a tím by konečně studovali jenom lidí co mají mozek a ne každej ***, kterýmu se nechce makat a myslí si že je největší frajer.
          Ono by stačilo uplně v pohodě, kdyby česká společnost nebyla pořád taková maloměstácká, nezavrhovala by individuality a elity..prostě zdá se mi že české myšlení je jít s davem a jakmile je někdo lepší a dokonce to i o sobě prohlásí, hned je nemilosrdně zadupán. Tím narážím na to že české vysoké školství potřebuje hlavně OBJEKTIVNÍ žebříček VŠ, stejně jako např. v USA nebo UK. A tím objektivní nemyslím ty trapný výblitky od druhořadých plátků, který jsou uplně mimo (např. žebříčky v MF, LN atd.) Líbilo se mi třeba hodnocení Eduniversal (prestiž školy, její jméno na mezinár. scéně, úspěchy, ceny, absolventi) - hlasovali děkani světových business schools. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2009 17:16:23, fero) Souhlas se zuzou.
          Po bakalářském studiu na veřejné škole jsem dost přemýšlel, zda na navazující magisterské nejít na soukromou VŠ. Ne z prospěchových důvodů - průměr za celé studium jsem měl 1,6. Ovšem aroganci některých vyučujících jsem snášel se zaťatými zuby. Od soukromé školy jsem si sliboval, že se za moje peníze budou páni docenti chovat aspoň slušně.
          Od soukromých škol mě nakonec odradila negativní publicita, která je proti nim paušálně a bez rozlišování vedena. Proto pokračuji na své dosavadní škole. Jen jsem změnil obor, abych se nepotkával s těmi tatary, kteří mi lezli krkem. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2009 17:33:35, Linda) Protikorupční policie (ÚOKFK) ve středu zadržela a ve čtvrtek obvinila z korupce zakladatelku a šéfku soukromé Metropolitní univerzity Praha Annu Benešovou. Informace Práva v pátek potvrdil mluvčí ÚOKFK Roman Skřepek.

            „Zadrželi jsme ženu, která pracuje jako ředitelka Metropolitní univerzity v Praze. Obvinili jsme ji z nepřímého úplatkářství, podplácení a porušování povinnosti při správě cizího majetku,“ uvedl Skřepek. Obviněná podle něj měla dát v několika případech úplatek.

            „Výše těch úplatků přesahovala 150 tisíc korun,“ upřesnil mluvčí. Zároveň však odmítl uvést podrobnosti o tom, komu a proč Benešová úplatky platila. Nicméně doplnil, že Obvodní soud pro Prahu 10 v pátek v poledne rozhodl o vzetí šéfky univerzity do vazby.

            Zadržení šéfky školy proběhlo podle Skřepka přímo na ulici ve chvíli, kdy Benešová mířila na historicky první ples své školy. Ten se uskutečnil v Národním domě na Smíchově.

            Univerzita mlčí

            Právo se neúspěšně snažilo kontaktovat někoho z vedení školy, telefon však zvedl pouze recepční v budově univerzity v pražských Strašnicích. Na dotaz, zda je v práci paní Benešová, odpověděl, že je nemocná.

            "Vedení univerzity přitom o zadržení své šéfky dobře ví, protože policie provedla přímo ve škole prohlídku kanceláře Benešové, navíc byla i v jejím místě bydliště," sdělil Skřepek.

            Metropolitní univerzita Praha vznikla podle jejích internetových stránek v roce 2001 a patří mezi nejstarší soukromé vysoké školy v ČR. V současném akademickém ročníku navštěvuje tuto školu 4000 studentů. Mezi studijní obory, které škola nabízí, patří například mezinárodní vztahy a evropská studia, mezinárodní obchod, veřejná správa či humanitní studia.

            Škola je nabízí nejen ve svém sídle v Praze, kde má budovy ve Strašnicích, na Žižkově a na Jarově, ale také i v regionálních univerzitních střediscích v Plzni, Liberci a Hradci Králové. A právě posledního jmenovaného města se jednání obviněné zřejmě nejvíce dotýká, protože případ podle informací Práva vyšetřuje tamní pobočka ÚOKFK.

            Radim Vaculík,Právo
            reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2009 18:39:12, Osiris) MUP musí být tedy opravdu velmi kvalitní škola, pokud její vedoucí představitelné mají problém s kriminálním jednáním. U veřejné VŠ je toto nepředstavitelné S13 reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2009 19:54:05, M) Tak za prvé se jedná jen o obvinění - zatím nebyla prokázána žádná vina tudíž platí presumce neviny. A za druhé - doufám, že vám nemusím připomínat různé aféry viz. Standa Gross a další, které se týkaly veřejných VŠ ;) reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2009 20:25:34, Helča) "u veřejné Vš je to nepředstavitelné", i na veřejných jsou různé aféry i o uplácení u zkoušek, to se všeobecně ví,ale o to se nikdo nepozastavuje, řeší se to jen u soukromých Vš. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2009 17:57:08, Olga) Stanada Gross byl představitelem té školy? On byl snad někdo z PF UK obviněn? reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.03.2009 10:33:00, fero) Pokud vím, tak Standa Plácačka Gross s Jeníkem Rumlem studovali práva v Plzni. Formálně v denním studiu, ale s plně individuálním studijním plánem.
                    Zkus požádat děkana PrF ZČU o totéž :D reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.03.2009 14:51:52, zuza) Jestli jste vcera nekdo videl Reportery CT a sledujete kauzu kolem mistrovstvi v Liberci a zpravy NKÚ, pak vite, v cem Technicka univerzita v Liberci lita.. Mimochodem, jde tam o nevyjasnene desitky milionu korun.... tot jen na okraj... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2009 11:37:52, Michal) Na druhé straně je studium na soukromé škole zřejmě daleko bližší praxi reálného života. Tam budeš obklopen lidmi s průměrnou nebo dokonce podprůměrnou inteligencí a budeš muset s nimi vycházet. Pokud tu svou hodnotnou vysokou školu nyní dokončíš, pak jsou dvě možnosti: buď tam budeš dále působit a pak budeš obklopen hodnotnými lidmi, kteří se však budou stávat čím dál více senilními nebo pro Tebe bude vstup do praxe znamenat šok. A to už vůbec nemluvím o situaci, kdy se nadanému člověku v důsledku například nějaké osobnostní anomálie nepodaří veřejnou vysokou školu dokončit. Pohřbí ho buď někdo nebo něco zcela nahodilého. Vysoká škola má podle mne platícímu studentu vycházet maximálně vstříc. Co on s tím pak udělá, je čistě věc jeho povahových vlastností, jeho "morálky". Ale Ty budeš mít za 5 let už asi zcela jiné starosti. Budeš sedět s nějakou slečnou při svíčkách a ten Tvůj hodnotný titul bude právě to, co Tě k tomu bude opravňovat. Ale k čemu ještě? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2009 17:55:25, Olga) Tedy ten Váš argument je skutečná perla:). Já chci přeci studovat na kvalitní, výběrové škole. Tu tvoří především kvalitní pedagogové a kvalitně vybraní studenti.

      Váš příspěvek vlastně potvrdil, že na soukromých vysokých školách jsou i úplní blbci. Nechci mít školu, kterou projde i ***.

      Situace s ředitelkou MUP je skutečně tristní a nevím o jediném případu na veřejné vysoké škole, kde by vrcholný představitel byl byť jen podezřelý z braní úplatků. To o něčem svědčí.

      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2009 18:10:40, Michal) Ve Vysokoškolském zákoně je věta, že veřejná vysoká škola "má povinnost činit všechna dostupná opatření pro vyrovnání příležitostí studovat na vysoké škole" (§21, odst. 1., písmeno e). Až bude zavedeno školné, budou muset veřejné vysoké školy změkčovat, nikoli naopak. Jejich požadavky jsou nehorázně přehnané a nadutost a pýcha neskonalá... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2009 18:29:15, Michal) Tobě se opravdu nezdá, že se musíš na své škole pořád o něco doprošovat? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2009 19:54:57, jitka) Nevim, proc se tady porad probirame rozdilem mezi soukromou VS a verejnou VS. Kazdy ma na to svuj nazor a ten si snazi obhajit. Ja studuji na MUP, jak jsem jiz vyse uvedla a nemuzu si stezovat. Kvalita vyuky je z meho pohledu kvalitni, zazivna a prednasejici jsou kapacity sveho oboru. Studuji verejnou spravu, takze ve vetsine pripadu se jedna o ucitele vyucujici na pravnicke fakulte UK a Plzni. Samozrejme to, co provedla zakladatelka MUP je neomluvitelne, ale pripad je v setreni, takze nechci delat predcasne zavery. Na zaver bych jen chtela dodat, ze vetsina mych kolegu ma zavazky, tedy rodinu a praci a uz vubec si nemyslim, ze by byli hloupi, jak se tady nekteri diskutujici zminuji. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2009 12:15:21, ...) ANALÝZA IDIOTSTVÍ MICHALOVY REAKCE NA MILANA

              1. Schopný mezi neschopnými = nevýhoda. To musí iritovat kohokoli, kdo se pohybuje v běžném komunikačním diskurzu, protože být schopný mezi neschopnými je obvykle považováno naopak za výhodu.

              2. Zmínka o jakési osobnostní anomálii autora je následována apelem na "morálku" studenta, což musí působit jako rozpor na kohokoli, kdo má základní pojem o psychologii. Labilní člověk a morálka jsou z hlediska psychologie neslučitelné pojmy a autor tudíž sotva může vědět, o čem mluví.

              3. Věta "Ty však budeš mít za pár let jiné starosti atd." měla zřejmě navázat rovnou na tu zmínku o schopnostech, které jsou dle autora nevýhodné a v praxi nepoužitelné, ale on pak začal mluvit o něčem jiném a pak neudržel myšlenku a k této větě se neorganicky vrátil.

              Úplně nejhorší je ale ten bod 1... reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2009 13:49:37, Michal) Připouštím, že byla pitomost v diskuzi věnované školství předjímat situaci, kdy se např. schopný vojenský velitel dostane do vleku neschopných podřízených. Ve škole jde tak trochu o ideály a je to tak správné. Naopak školy, které toto obracejí z principu v pravý opak, jsou mizerné a neměly by existovat... reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2009 13:53:35, Michal) K tomu bodu 2. by bylo možná lepší poznamenat, že snížení požadavků, k jakému dochází na soukromých školách, není cestou k zlepšení morálky. Naopak udržet vysokou morálku při vysokých požadavcích (tj. to, že se např. ani v takové situaci nepodvádí) je kumšt, na jakém by mělo ideální škole záležet... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2009 19:48:38, Osiris) Nehorázně přehnané jsou pouze pro hloupé studenty, to uznávám. Inteligentní člověk dnes už VŠ jakoukoli zvládne bez problémů, pokud ho to baví.

          Z toho, co píšeš, nějak plyne, že soukromé školy mají ty požadavky opravdu tristní, že? S14 A jsem tvrdě proti reformě, protože poté by už opravdu většina českých škol nestála za nic ;) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 19:55:38, Alfréd) Ředitelka MUP je obviněná, že úplatky dávala, to opravdu na veřejných VŠ zvykem není, tam se spíše přijímají.

        Neznáte žádný případ, vzpomeňme skandál s přijímacími zkouškami na práva na UK myslím v roce 1999 - materiály se dají bez problémů dohledat, jestli byl někdo obviněn nevím a divil bych se.

        To že není nikdo z veřejných vš obviněn z braní úplatků (pokud je to pravda), neznamená, že nikdo úplatky nebere.

        Vím (a to nikoliv od známých či z doslechu) o případech braní úplatku za prolezení zkouškou na veřejné škole. Jak často se tak děje, to samozřejmě nevím.

        Jinak, na některých veřejných vysokých školách učí konfidenti STB, na jiných lidi co mají na jeden pracovní den souhrn pracovních úvazků i 16 hodin denně (asi nepotřebují spát), někteří netransparentně či oklikami získávají docentury a profesury, někteří

        Ale jinak to jsou (někteří) veskrze neposkvrnění andělé garantující kvalitní výběrovou školu a kvalitní výuku.

        Otázka není že někde nějaký člověk je úplatkář.

        Otázka se má tak, jestli je to systémový problém, nebo selhání jednotlivce.

        Z toho že obvinili jednu paní, se opravdu nic dovozovat nedá. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.04.2009 22:46:53, ivet) tak sleduji tuto diskuzi protože mám zájem o soukromou školu a trochu se tech vašich názorů děsím.Ale když si vezmu statistiky o nezaměstnatosti absolventů vysokých škol tak asi jedine soukromá,tam byla nezam.nejnižší...
        Jinak já jsem třeba žádné příjimačky na státní nezkoušela,nejsou tam pro mě zajímavé obory a ty přeplněný budovy.. na jinou než soukromou bych nešla,je tam víc praxe,lidi ze státních jsou děsně nepoužitelní v praxi..většina mých spolužáků jde na soukromou a tupci to nejsou, všichni si na ni musí navíc vydělat...takže ani zbohatlíci,ani hlupáci,,,někteří tady máte dost zastaralý názory..záleží na přístupu ke studiu než jestli je soukromá... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.04.2009 07:50:42, Osiris) Proč jsou lidi ze státních (asi myslíš veřejných) škol "děsně nepoužitelní v praxi"? Na veřejné škole studuji a jsou tam velmi kvalitní profesoři a docenti. Co se týče nezaměstnanosti, tak to ber s rezervou, protože na soukromých většinou už lidé mají zaměstnání před absolvováním a také jsou v té statistice lidé, kteří nemají práci, ale neshánějí ji - například ti, co vyjedou do zahraničí.

          Na přístupu ke studiu sice záleží, ale na soukromých se obvykle nejde do hloubky, lidé z nich nejsou moc použitelní pro náročná zaměstnání, kde člověk potřebuje teoretický background. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.04.2009 20:16:49, Irma) Ty statistiky nejsou relevantní. Soukromé školy žíjí hlavně z kombinovaného studia, kde samozřejmě studují již studenti zaměstnaní! Veřejné školy vzdělávají učitelé, právníci, lékaři,..., kteří začnou pracovat až poté, co vystudovali. Soukromé školy nabízejí studijní obory, které člověk může vykonávat i bez VŠ. Takže studenti mohou pracovat v oboru i bez té školy. Je to prosté. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2009 19:51:20, Osiris) Jenže já nechci být mezi průměrnými a podprůměrnými lidmi. Já chci mít kontakt s vědeckou elitou ČR, což na UK je. Soukromé školy prakticky výzkum nemají. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2009 10:18:37, Krtek) Se zájmem čtu rozpoutavší se diskuzi o kladech a záporech soukr. VŠ. Jako vsuvku dodávám, že jsem vystudovala státní VŠ a magistra jsem pak dodělávala na státní univerzitě v Německu, teď studuji již zmíněnou MUP. A proč? Nejsem ani podprůměrně inteligentní, abych nezvládla státní školu a ani se netopím v penězích. Soukromé VŠ totiž nabízejí něco, co se do státních škol ještě nerozšířilo. Více či méně osobní kontakt studenta s vyučujícím a hlavně možnost kombinovaného studia o sobotách. Což některé obory a fakulty státních VŠ neznají, a hlavně ani znát nechtějí. Individuální studium? Byla jsem požádat, ale jelikož jsem mohla uvést jen pracovní důvody, tak mi povoleno nebylo. Copak ten co už pracuje nemá právo dál studovat a vzdělávat se?
    Z těchto důvodů bych jen tak všechny soukr. VŠ do jednoho pytle neházela. A ti co studují státní VŠ, netvrďte mi, že je všechno perfektní?
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.03.2009 09:08:59, klára) taky nezapomínejte že i na soukromých vysokých školách je možnost žádat o sociální a ubytovací stipendia, takže to s těma boháčskýma studentama nebude tak horký... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2009 12:34:20, Michal) Není škola jako škola pane kolego. Pokud si myslíte, že všem studentům, kteří studují na soukromých školách, jde pouze o titul a ne o vědění, tak vraťe občanku rádoby inteligente !!! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.03.2009 16:17:39, Michal) To je nedorozumění. Psal jsem o titulu z veřejné vysoké školy, kterou Milan v současné době studuje. Děkuji všem, kteří se mojí emotivní a hodně osobní reakcí vážně zabývali, zvláště pak Alfrédovi... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.03.2009 21:54:39, Michal) Omlouvám se. Jednalo se o mou reakci ze 7. 3. Tato o dva dny pozdější reakce mého jmenovce se v průběhu času natolik posunula, že jsem si nevšiml, že se jednalo o reakci také přímo na Milana, ne na mě. Rovněž za ní děkuji. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2009 12:27:05, Michal č. 1) Chtěl bych ještě dodat, že souhlasím s těmi, kteří se obávají předčasného poklesu svých intelektuálních schopností, toho, že je budou muset zanedbávat pobytem v nějakém primitivním prostředí. Je to nelepší cesta k předčasnému umístění do nějakého ústavu nebo domova důchodců... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.03.2009 09:04:08, klára) milane a dokončil jsi tu soukromou vysokou nebo jsi toho po nástupu na veřejnou VŠ nechal? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2009 09:57:57, Baryk) Tak nějak mi přijde, že vy co nadáváte soukromé na VŠ spíš závidíte těm ,co mají peníze :) A hlavně v dnešní době je každému jedno z jaké školy máte titul, důležitá je hl. znalost a to především jazyků, ktera na soukromých VŠ, tím že je dobře zaplacena a učena ve velmi malých skupinkách je tím kvalitnější:)S11 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2009 11:26:20, Osiris) Ujišťuji Vás, že závist v tom není. Je to o tom, že se na soukromých prodávají tituly za peníze a kvalita absolventů je dost otřesná. Navíc soukromé produkují pouze absolventy tzv. populárních oborů - nejčastěji ekonomika a management a podobné ptákoviny. Ukažte mi soukromou, kde se třeba vyučuje jaderná fyzika nebo nějaký podobný těžký obor.

      Rozhodně neplatí, že je každému jedno, z jaké školy máte titul, neboť dnes už zaměstnavatelé vědí, že soukromé školy jsou nic moc a tak se dívají, odkud jste. To třeba dříve nebylo, ale stále více se na to dává důraz. Co se týče znalosti jazyků, radši se nechám operovat doktorem, který zná perfektně anatomii, než doktorem, se kterým si pokecám anglicky a nebude vědět ani, kde mám střeva. Navíc, angličtinu už umí kde kdo. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2009 12:46:56, Alča) já se letos hlásím také na veřejnou VŠ,ale vypadá to že se nedostanu, berou 40 lidí, hlásí se 1117 lidí,no a jinde se můj obor nestuduje jen na UK a na soukromé, tak mi nic jiného nezbyde než jít studovat soukromou,tady přece nejde o to zda má někdo titul ze soukromé nebo veřejné, jde tady o to, že pak si seženu práci ve svém oboru a budu dělat co chci.
        reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2009 07:35:00, renata) Je to pořád dokola , jako malé děti .... Každý člověk je přece jiný. Někdo se chce věnovat náročnému oboru , chce si bádat v laboratořích a někdo je prostě praktik , který chce mít VŠ ( nebo musí mít VŠ) a jde co nejjednodušší cestou.... A jestli žijete v domnění , že na soukromé škole si někdo titul koupí , tak to je velký omyl. Někteří pedagogové jsou velmi nároční ať učí na veřejné nebo na soukromé - protože zkrátka jsou takoví a nerozlišují. Mám veřejnou i soukromou a s jedním takovým pedagogem jsem se setkala na obou školách v rozmezí mnoha mnoha let - a na obou to byl postrach. Jeho povaha mu zkrátka nedovolila ustoupit z požadavků na studenty , jenom proto, že si studium platí . Možná je studium na soukr. méně náročnější , ale ne o moc a těch požadavků je stejně hodně- nejen zkoušky , ale i seminárky apod. TAkže ty kecy o tom , že na soukromé si titul někdo koupí a nemusí pro to nic udělat - jenom platit - přímo miluju :D reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2009 14:33:36, Eva) Já zase zbožňuju ty kecy které vedeš ty :) Také studuji dvě vysoké z nichž je jedna soukromá a také mě učí jeden profesor. Na státní je na nás jak ras a na soukromé se svěřil, že to dává takřka za nic. Ostatně musí, jinak by ho vyhodili. To co po nás na soukromé chtějí (VSJAK) je slabých 10% ze státní školy. A ani nemluvím o tom, jak mi všichni studenti dávají zkontrolovat své seminárky - mají tam spoustu chyb a žádní praktici to teda fakt nejsou. To mi věř reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2009 15:54:19, renata) Tak ne každý vyučující se přispůsobí , práve ten člověk o kterém jsem psala , tak ze soukromé odešel "anebo byl odejit" , protože se prostě nepřizpůsobil ( ale několik let studentům "ztrpčoval" život) - což je mu, dle mého názoru , ke cti , že se nepodvolil a ze svých nároků na studenty neslevil. Ale několik dalších nekompromisních zůstalo. Jistěže je soukromá škola jednodušší - o tom nepolemizuji , ale rozhodně není titul zadarmo . Já jsem VŠE (FMV) vystudovala už před dost lety a pro doplnění některých znalostí jsem vystudovala ještě soukr. podobného zaměření- takže mně to pochopitelně přišlo jednodušší:). POkud bych já měla hodnotit procenty náročnost soukr.školy ekon.zaměření oproti VŠE , tak je to někde okolo 60%. Ale i nadále si stojím za tím , že rozhodně se titul na soukromé nekupuje a člověk musí určité znalosti a schopnosti prokázat a že nechodí jen s indexem si nechat zapsat známky a zápočty. A o hysterické , nadřazené zkoušející také není nouze:)
            A navíc , mě vůbec neštve , že někdo titul získá snáz - za menšího úsilí - třeba na soukromé škole- než já , která jsem "musela dřít na veřejné":) Až v praxi se všechno ukáže. Takových blbečků , kteří si myslí , že když mají před jménem titul , že si každý sedne na zadek , tak těch už jsem potkala opravdu dost....( a je jedno jestli za sebou mají KArlovku nebo nějakou soukr. školu) VŠ je pouze základ , který člověka naučí řešit určité problémy snáz než bez studia... reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2009 17:30:57, alča) úplně s tím souhlasím, že se až po vystudování VŠ uvidí zda ten človek je použitelný v praxi,pro příklad moje sestra Marie vystudovala MUP při práci prodavačky v pekařství, studovala mezinárodní obchod,no a teď poslední 3 roky pracuje jako Office manager v Raiffeisen bance a vůbec nedělali žádný rozdíly v tom, že ona má soukromou VŠ a jiní měli veřejnou VŠ, prostě se jim tzv."hodila víc", člověk toho potencionálního zaměstnavatele musí přesvědčit, že je tím nejvhodnějším uchazečem pro danou práci, takže jestli si někdo myslí, že když má vystudovanou veřejnou VŠ tak tím má 100% zajištěnou práci, tak takhle to věřte nefunguje. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2009 09:44:48, Šíma) Také bych studentům nevěštil budoucnost podle toho kde studují. Určitě záleží na individuálních kvalitách, postojích a vyspělosti studenta.
              Nemám zkušenosti z praxe a nemyslím si, že soukromé vysoké školy jsou kvalitnější než státní. I přes to se hlásím na MUP a těším se z toho, že budu studovat něco, co mi bude přinášel jakési uspokojení. Něco, co mě obohatí. Nemám potřebu být king či bedna, zkrátka největší kapacita svého oboru. Mým snem není budovat kariéru a snažit se dobýt svět. Každý přikládáme důraz jinde a tvrdit, že člověk s jinak posteveným žebříčkem priorit je hloupý, není uplně vhodný. Někdo si zakládá na kvalitním studiu, dobré pověsti a někomu ke štěstí stačí, že se může vzdělávat a rozšiřovat si obzory.
              Všichni bychom měli být vděčni, že máme vůbec možnost navštěvovat vysoké školy. A to, že je výběr vzdělávacích ústavů tak rozmanitý by mělo být jen dalším kladem.
              Studiu zdar :D reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2009 21:06:33, magda) přesné a dost výstižné....v této ohnivé diskuzi se však zapomíná na jedno....soukromé školy mají dost zásadní kombinované studium, které spousta veřejných škol neumožňuje. Takže pokud se někdo později rozhodne studovat při zaměstnání, měl by jinak smůlu. Tohle je třeba myslím ocenit, jinak úplně souhlasím, každý člověk má jinou představu. A jinak by asi nebylo od věci, aby opravdu byly nastaveny přísnější akreditační parametry, chvíli asi potrvá, než se trh stabilizuje. Být mi 20, jdu bez debat na veřejnou, ale pokud se nenabízí obor nebo komb.studium a VŠ je třeba - soukromá je jediné možné řešení. A dobrá soukromá, které záleží na pověsti a trochu prestiži do budoucna - ta si rozmyslí cokoli dávat zadarmo. Takže vzkaz pro Evu výše - ta Tvoje soukromá škola to zřejmě daleko nedotáhne, nechápu vůbec, proč tam teda jsi....takovým titulem se asi chlubit ráda nebudeš...
          reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.05.2009 13:47:36, Danča) s Alčou úplně souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2009 21:52:04, ap) Já teda nečetla celou diskusi protože je vážně dlouhá ale přijde mi že soukromé školy strašně podceňujete. Ono je totiž umět a umět. Já chci po pravdě jen titul a hurá dělat si věci po svým. Na státní škole do mě budou cpát pllllno informací. Soukromá škola dává přednost praxi a těm už pracujícím. Znám plno lidí co studují práva a jsou schopni si narvat velký množství látky do hlavy ale k čemu když jsou to lidi co jsou pro praxi nepoužitelný? Neumí se vyjádřit a říct natož prosadit svůj názor? Jo stejně z nich budou zas jen kancelářský:/ trochu smutný. tolik úsilý pro nic. To ty práva mohli studovat na soukromce a aspoň by to nezatěžovalo jejich stejně dost dutý makovičky. Jo a můžete mi klidně vyčíst nespisovnou češtinu. Je mi to jedno to už je jen slovíčkaření a hraní si na velký borce. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.05.2009 13:54:31, ladislav) Ja se pripojim. Studuju na MUP a opravdu jak rikate, tak prijimacky se opravdu v anglictine nevyrovnaly ani tretine prijimackam co jsem se dival na VSE. S vyhazovanim je to asi tak, ze co znam lidi a jsou opravdu bud flakaci, nebo opravdu hloupi (nikomu do svedomi nevidim, tak ze si musite vybrat), tak tam jsou porad. Jedna holka, treba neudelala na prvni pokus ani jednu zkousku a minule jsem se dival a je prihlasena i na zkousky na tento rok. Nektere testy jsou opravdu jak pro blbce. Minuly rok nam na politicky system dal jeden vyucujici trochu tezsi test, ja jsem dostal za 1, protoze mi to pripadalo jenom trochu tezsi, zadna hruza. Napr. kdo byl prvni ceskoslovensky premier, nebo kdo byl premierem v roce 97, kdo byl zvolen premierem v roce 46 a takovy kraviny, ktery se davaji na prijimacky nekde na mene prestizni skolu, kde berou asi 40 procent. Tento test neudelalo 40 lidi v me skupine a to nas tam bylo 50. Jinak kvalita ucitelu je tam opravdu dobra a prednasky jsou hodne zajimave, to abych nebyl opravdu prilis prisny. Celkem me tato situace stve, protoze me skola bavi, mam dobre vysledky a kdyz vidim, ze nekteri budou mit stejne vzdelani jak ja, tak me to celkem sokuje. Musim ale uznat, ze jsou tam i lidi jako ja, ktere to opravdu bavi a maji o to jeste vetsi zajem nez ja, ale to, ze nevyhodi ty ktere to nezajima, nebo jsou hloupi povazuji opravdu za poskozeni skoly. Jinak porovnavat MUP s UK nebo VSE mi pripada smesne, vzdyt jak jsem se dival, tak znalosti na prijimacky na UK vystaci na absolvovani bakalarskeho programu na MUP. Jinak statni skoly jako VSB nebo OPF na kterych znam mnoho studentu se nemohou MUP ani rovnat. Co znam treba lidi na OPF, tak drtiva vetsina z nic mela na stredni ctyrky, coz mi nepripada vykon studenta VS, na MUP co jsem se zatim setkal, tak okruh mych znamych mel na stredni vyznamenani (nerucim za vsechny). Tak ze muj pohled na problematiku je takovy, ze MUP nemuze konkurovat UK nebo VSE, ale celkem obstojne strci do kapsy treba VSB nebo OPF a smele muze konkurovat treba politologii v Hradci, Plzni nebo UJEPU. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2009 11:49:11, Holly) Co na to říct? Opravdu hodně kvalitní a inteligentní příspěvek chlape! MUP má bohužel smůlu že na ní studují některé celebrity, která široká veřejnost bere jako nejstupidnější tvory této planety a potom když Ochotská prohlásí že chce studovat na MUP PhD. program, je docela jasný že většina lidí si řekne že ta škola nestojí za nic, když taková pipka si tam může dělat doktorát..jinak já si osobně myslím že MUP je na české poměry poměrně kvalitní škola, která VŠB nebo OPF strčí hravě až na dno kapsy:) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2009 01:39:02, ladislav) Treba Stibrova mi moc chytra taky nepripada a jak se ztrapnila u Krause, tak to byla hruza. Ochotske se ani nedivim, prej je premiantka tridy, protoze dostala za odmenu tusim i setkani s Klausem. Ja jinak nemam proti MUP nic, ale snazil jsem se to tak porovnat s ostatnima skolama. VSB a OPF strci do kapsy hrave, fakt tam znam hodne lidi a divil jsem se ze udelali dokonce maturitu. Kamoska tam studuje a delala stredni skolu 5 let kvuli prospechu. To ze nema MUP na UK si myslim, ze je jasny reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2009 10:38:56, milan) Tohle je myslím solidní příspěvek, každopádně jsem si udělal představu asi takovou, že 80% absolventů MUP neudělá přijímačky na UK, to je docela ostuda. Přece nemůže být problém, kdyby akreditační komise vybrala z každého ročníku pár žáků a dala jim testy, kde se prokáže kvalita školy. Každopádně všem díky za příspěvky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2009 11:12:15, Terezka) zdar, můj názor na soukromé školy zase je,že jsou rozhodně horší. musim tu souhlasit s většinou, že tam si za ten titul zaplatíš. Ale třeba mi někdo řekl,že třeba kvalita polytechnické školy v jihlavě,je na úrovni soukromé školy. Ale nevim,nestuduju tam. Já sem se hlásila na MUNI a nevzali mě.
    Ale jinak mám hodně spolužáků kteří se hlásili na soukromou a vzali je samozdřejmě. Někomu se soukromá líbí víc a já mu to neberu,ale jenom sem tu chtěla říct svůj názor.
    A fakt titul před jménem neni nejdůležitější. Důležitější je jestli když promluvíš,tak de poznat že si ten titul fakt zasloužíš,že fakt něco víš a máš znalosti. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2009 18:37:09, vendy) Já teď stojím před rozhodnutím, zda jít či nejít na soukromou školu...Můžu teď ukončit bakaláře na UK a jít na soukromou na UJAK a nebo si bakaláře o rok prodloužit a zkusit za rok zkoušky na UK znovu (letos to na magistrerský bohužel vynešlo). Jde mi přímo o jeden obor, který je možno v praze studovat jen na těchto dvou školách. A teď váhám, zda jít na soukromou nebo ne.Jak jsem to tu tak pročítala (a nejen tady), tak téměř všichni považují soukromou za horší kvality než veřejnou. A upřímně by mi vadilo dostávat něco "zadarmo" nebo kdyby ta škola byla příliš lehká. Ale musím se rozhodnout -buď rok školy na víc nebo soukromá. A nevím bohužel nic o úrovních té školy (vše je jen věcí názoru). Nemáte někdo podobný problém či zkušenost nebo nemůžete připojit nějaký názor? vše uvítám reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2009 14:21:27, Martin) Pořádně se nadrť a zkus to příští rok. Podle mě jsou soukromé školy vyhozené peníze. Přečti si tento článek:

      http://domaci.ihned.cz/c1-37523560-pruzkum-hn-firmy-chteji-absolventy-znamych-skol

      UK je jistota. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2009 22:29:49, vendy) Děkuju moc za názor a za odkaz na článek. Ono ale u těch přijímaček ani tak nejde o to se nadrtit - letos ten jejich test byl podle mě úplně krok vedle, hrozně těžký a strašně moc otázek mimo obor, neprošli jim dokonce ani spousta jejich bakalářů. Ale tak třeba by to za rok vyšlo, kdo ví :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.07.2009 17:00:03, Jiri Palicka) Mytus ze soukrome skoly jsou horsi je strasnej bullshit - bohuzel ne v nasi zemi: to se ale jednou zmeni. Tak jako jsou dobre a horsi statni skoly, to same bude platit u soukromych skol.

    Moje exsnoubenka nedala v prvaku bohemistiku (UK FF) a ted dava (soukromku) Skvoreckyho levou zadni. Na soukrome skole se vam zatim obecne nestana tak jako na FF UK, ze vam reknou, naucte se do konce semestru rusky, bude se vam to hodit, nebo vam daji doporucenou literaturu 300 knih. Na druhou zapsat si predmet na UK FF je porod, totalne zhulenej a mentalne postizenej clovek by za deset minut naprogramoval lip stranky na zapis predmetu nez na UK FF (nutno podknout, ze UK ma jiz od minuly roku jednotnej system, kterej je ale ve srovnani se systemem na MUNI desnej shit (Na UK FHS jsme ho do lonskeo roku mely a tento system byl 2005 vyhlasen jako nejlepsi v Evrope). Na soukrome skole se vam taky nestane jako na UK FF ze jit na zachod se clovek pomalu boji o svoje zdravi atd.

    Naroky na studium jsou obecne na soukromych skolach mensi - tim samotne skoly ztraci na zvuku a malokdy jim pomuže praktictejsi zamereni a to, ze vyucijici nejsou teoreticti, ale osoby, co se v danem oboru skutecne pohybuji. Aspon nektere soukrome skoly, treba jedna dve, by mely zvysist pozadavky ke studium na uroven napr. UK, nebo MUNI.

    Soukrome skoly sice namaji tradici (z cehoz tezi zejmena UK), ale muze studentum nabidnou vyuku od kantoru, kteri se v oboru skutecne uplatnili a mnohem praktictejsi znalosti.

    Naproti tomu, jejich uskalim vzdy budou penize: to se da resit tak, ze dobri studenti muzou mit studium "zadarmo", vyse studijnich poplatku se bude odvijet od prijmu rodiny apod. a take samotny stat mohl umoznovat priznive pujcky a skoly by vracely cast penez, kdyby student byl vyhozen.

    Soukrome skoly maji budoucnost ... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2009 09:38:17, Osiris) Můžeš mi říct, jak si představuješ teoretika, který se v daném oboru nepohybuje? Například profesor umějící skvěle matematickou analýzu, který se ale v matematice nepohybuje?:D Teoretiky považuješ za osoby, které nic neumí? Proč tedy například matfyz má tak skvělé vědecké výsledky, když většina lidí tam jsou teoretici?

      Co se týče informačního systému, tak si myslím naopak, že ten na MUNI je děsnej shit. Asi je to subjektivní, ale ten na UK mi přijde lepší.

      Co se týče teorie vs. praxe, tak škola má vyučovat hlavně teorii. Kdyby škola vyučovala praxi, tak bych na ní nikdy nešel, protože je lepší jít na praxi do firmy (osobní zkušenost, sebevíc prakticky zaměřená škola je mnohem horší, než praxe ve firmě). Praktičtější zaměření je rozhodně na škodu.

      Co se týče toho, že soukromé školy mají budoucnost, tak souhlasím, neboť spousta lidí titul potřebuje a tam jej také nejsnáze získá. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2009 13:47:34, fero) Jistě je hloupost tvrdit o profesorovi matematiky, že se v matematice nepohybuje. Můžeš ale najít např. profesory pedagogiky, kteří netuší, co to znamená učit. A znám více docentů a profesorů informatických předmětů, kteří by se neuživili v jakékoli informatické profesi. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2009 12:11:27, Osiris) No taky je otázka, jestli je vůbec nutné, aby se uživili. Profesor skvěle ovládající teoretickou informatiku (například formální jazyky a automaty, složitost, kryptografie, ...) se asi v praxi neuživí, přesto je pro vědu a výuku důležitý.

          Co se týče těch neschopných učitelů, tak je to snadné - zvýšit požadavky na docenty a profesory - musí být dobrý vědec a také by měl umět přednášet. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2009 14:45:50, fero) Specialista na formální jazyky a automaty či složitost je v podstatě matematik. Platí o něm to, co bylo napsáno výše.

            Ovšem většina informatiky je ve své podstatě řemeslo. Tedy něco, co musíš v prvé řadě ovládat prakticky. Neovládáš-li praxi, nemáš o čem přednášet.
            Zednický mistr, který umí na tabuli namalovat skladbu zdiva, ale neumí zdít, je směšná figura. Docent, který přednáší o praktických disciplínách informatiky, ale neumí dělat analýzu, programování, testování apod. je směšný rovněž. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.08.2009 23:13:02, Pete) To Osiris: By mě zajímalo co studuješ za školu? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2009 23:11:18, Kateřina S.) PRO ZAMYŠLENÍ

    Dobrý den, právě jsem dočetla tuto diskuzi a hodně jsem se nad tím zamýšlela...Již od prvního ročníku na gymnázium jsem extérně pracovala v několika firmách, abych měla také nějakou praxi :-) Také jsem si prošla několika kurzy. Gymnázium jsem završila skvělým maturitním vysvědčením se samými jedničkami (né, že by to teď k něčemu bylo), byla jsem jednou z těch podctivých, které se pravidelně učili.

    Díky zkouškám OSP (kdy mi nebyla uznána ani praxe ani dobrý průměr) jsem se na svůj vysnění obor nedostala. Díky bohu mi byla nabídnuta velice slušná pracovní pozice, která je pro mě momentálně na prvním místě. Z tohoto důvodu potřebuji vše přizpůsobit práci a to i vzdělání. Jelikož mi na veřejné škole nevyjdou absolutně vstříc, musím zvolit soukromou školu, na kterou jsem si musela půjčit peníze.

    Myslím si, že je to opravdu individuální. Ten kdo je dostatečně flexibilní ať určitě volí veřejnou školu, někteří bohužel nemají takové štěstí, aby je stále mohli živit rodiče, proto musí volit práci + kombinaci školy.

    Nicméně chápu některé rozhořčené z Vás - také se mi nelíbí, že jsou studenti (zbohatlíci), kterým jde pouze o titul a né o vzdělání..:-) co se dá dělat...každý máme jiné možnosti..ať jsme chudí, bohatí, chytří, hloupější...

    Ze svých zkušeností - většinou zaměstnavatel či personalista pozná s kým má tu čest. Všem přeji hodně štěstí ať na veřejné či soukroumé škole a žádné zbytečné vrásky kvůli rozdílům ve školách :-))) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VŠE nebo soukromá VŠ, která škola má hlubší zaměření v oboru, možnost studia v zahraničí? - Výběr vysoké školy
  2. Druhá vysoká škola - soukromá/veřejná, názory+zkušenosti - Výběr vysoké školy
  3. Nejsnadnější VŠ soukromá v Praze - dálkově - Výběr vysoké školy
  4. VŠP diskuze - rozšířené názory - noví podnikatelé - hodnocení - nej - soukromá VŠ - Vysoká škola podnikání a práva, a.s.
  5. iba mala otazka - Informace o studiu
  6. Bc? soukromá polská VŠ? - Ostatní
  7. Soukroma vysoká škola STING - Ostatní
  8. Sociální politika a sociální práce + toť otázka :( - Masarykova univerzita
  9. soukromá vysoká škola - Ostatní
  10. Soukroma VS - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.