Ekonomická fakulta


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.03.2009 16:24:55, saris, zhlédnuto: 7360x, reakcí celkem: 26Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky, hlásím se na VŠB - Ekonomická fakulta a rozhoduju se mezi 2 obory: Marketing a obchod nebo Management. Který obor je "lehčí", záživnější? Děkuju za odpověď :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.03.2009 18:19:44, Malkin) No lehčí bude 100% management..už jenom proto že marketing je na pokročilejší úrovně hodně založenej na matematické analýze (teda nevím jak na Báni ale tak doufám že tam taky) a management je taková s prominutím blbost kde toho po tobě moc chtít nebudou i když tam samozřejmě se taky setkáš s probémy vyžadujícímí analytické operace.
    Co se ovšem uplatnění týče tak tyhle obory se mi zdají docela neperspektivní protože jsou dost líbivý a každej by je chtěl studovat tak je jich všude plno. Navíc na abys byl v marketingu dobrej tak musíš mít fakt talent a management to je kapitola sama pro sebe...s uměním vést lidi se musíš narodit nebo to přijde věkem a zkušenostma...určitě z tebe po skončení školy nebude žádný manager...být tebou zkusím mnohem perspektivnější obory jako Finance, Ekonomie, Účetnictví a další věci vyžadující více matematiky a analytického myšlení. Tyhle obory jsou možná těžší a méně atraktivní ale mnohem víc perspektivní. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2009 15:51:00, Kahankos) zlatá Eurospráva:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2009 19:53:03, Katka) Presne tak, taky si myslim.. v dnesni době je lepsi univerzalni obor, a na oboru Ekonomie se uci taky management a marketing.. reagovat zde
      Email: katy1987seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.04.2009 14:03:26, vorduska) Spíš se mrkni na stránkách fakulty na studijní plán a tam uvidíš jaký jsou tam předměty a uvidíš co pro tebe bude lehčí a záživnější. Já jsem totiž na EkF VŠB. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2009 16:53:53, Holly) No podle inteligence tvého příspěvku je opravdu vidět že jsi na EkF VŠB;) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.04.2009 14:49:33, vorduska) haha :D a co jako.. ty jsi beztak na VŠE cooo :D reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.04.2009 16:48:37, Holly) Ale ale...jak to slečna poznala?:D Ano jsem na té škole kde je k přijetí téměř 4x větší percentil než u vás a na škole kde se neslézá převážně idiocie z obchodních akademií a na škole kde v matice sem po 3 přednášce byl dál než kdybych udělal celou vaši matematiku 1 nebo jak to tam máte značený. Tak moc nechápu ten smích;) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.04.2009 18:03:15, vorduska) A tak já to beru... rozdíl ve vyúce je obrovský. Ale tak když má člověk možnost studovat vysokou školu i když jeho výsledky jsou slabší, tak proč toho nevyužít. Samozřejmě je to pak o něčem jiném, když tuhle školu vystuduješ a ucházíš o zaměstatnání nebo co se týče znalostí. Ale nemusíš hned všechny, co dělají VŠB označovat za ***y. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.04.2009 20:11:33, Holly) Ne neoznačuju a nemyslím si to ani;) On je problém ten, že poslední dobou sem narazil na velkou spoustu studentů VŠB s nosánkama neskutečně nahoru, proto sem reagoval tak prudce. Omlouvám se. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2009 16:52:51, rishba) to ja zase nenarazila na studenta VSE, ktery by mel nosanek dolu. ty vase prispevky jsou fakt nekdy neskutecne:D reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2009 10:40:22, Holly) No mě se zdá "neskutečná" úroveň té vaší "školy" nebo jak tomu říkáte nebo jak říká vaše děkanka "prestižní fakulta prestižní univerzity" :D :D :D reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2009 15:32:39, Didiana) Tá Vaša škola musí byť úbohá už len kvôli tomu, že na nej študujú takí netolerantní ľudia ako si Ty! reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2009 10:00:36, Holly) No vidíš a i tak je asi lepší než všechny školy u Vás dohromady:) (teď cituju moje spolužáky ze Slovenska, kterých je u nás takových 30% možná i víc) reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.06.2009 14:16:40, Venca) Tak ja osobně jsem z obchodky z Ostravy a zas ta VŠB tak hrozná není, co se týká skladby lidí. Ja sam na VŠB nejsem to jenom pro upřesnění. Když je někdo z Ostravy, tak nevidim důvod proč by se stěhoval kvůli VŠE do Prahy, když mu stejně potom v rámci Ostravy VŠB bohatě stačí. Jiné je, když se někdo nemůže dostat na školu v celé republice a nezbyde mu nic jiného než VŠB. Co tam znám, tak ta ekonomická fakulta ještě ujde, znám tam dvě kámošky, které byly lehce nadprůměrné. Co aspoň ja mam zkušenost, tak ti opravdu nejslabší, co málem neudělali ani maturitu, tak se dostali do Karviné. Kámoška se tam teď dostala do druháku a Obchodní akademii dělala 5 let a to ještě měla vždycky v pololetí tak tři pětky. Druhého co tam znám, tak ten kluk byl opravdu hloupy bez všeobecného přehledu s ekonomickýma znalostma takovýma, že u maturity nevěděl co je nabídka a poptávka (nechci se nad nikoho vyvyšovat, ale je to tak). Tak že bych tu ekonomickou tak strašně neviděl. V rámci VŠB je to opravdu asi nejlepší fakulta co tak znám lidi. Znám ještě lidi z jiných fakult s kterýma jsem chodil na základku a opravdu se na jeden obor (bezpečnostní inženýrství) dostali lidi s obory jako švadlena s maturitou, cukrářka s nádstavbou nebo dokonce i jedna holka co studovala na výpravčího, tak že jsem celkem koukal co se tam dostalo. Tak že kdybych tak měl porovnat co tak znám lidi na všech školách, tak mi EkF VŠB vychází opravdu jako nejlepší z Ostravy reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2013 19:59:03, petra) Až budeš něco vědět o náročnosti škol se zaměřením na dopravu, tak se můžeš vyjadřovat. Zatím o tom očividně nevíš vůbec nic. :-)
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2010 08:13:48, Anonym) Strašně se mi líbí styl , který prosazují studenti VŠE, nebo-li ty. Hovno si dokázala a už děláš machry ? Víš, nechci Tě zklamat, ale to, že VŠE přijímá s větším percentilem než VŠB, neznamená, že Ti to zaručí úspěch v budoucnosti. Nakonec vystuduješ a prd kloudného dokážeš. Zatímco student z VŠB Ti bude šéfovat, i když ji měl podle tebe jednodušší. Nezáleží na škole, ale na tobě. Ať studuješ co chceš, všude je to stejné. Víš, že studenti musí složit zkoušky( státnice ). A určitě víš, že jsou vědomosti, které musí student vědět vymezeny státem, aby státnici získal ! Takže všude se musí učit tak, aby státnici studenti udělal… tak potom nedělej machry, že to máte těžší. A i kdyby, jaký to má přínos do tvého života…Ty se musíš pořád učit, zatímco já mám někdy i volný čas, který mohu využít k sebezlepšování v jazycích např. apod. Zatímco TY děvenko, budeš umět velké ***, základ. Já budu mít před tebou dosti velký náskok, už teď díky samostudiu jazyků umím celkem dosti. A možná si i hloupá, že si student vybere tak těžkou školu ??... A vůbec, další věci bych mohl psát. Např., že tvoje škola je jenom vysoká … zatímco VŠB-TU ..je univerzita, což se bude zaměstnavatelům více líbit, než jenom nějaká vysoká škola ekonomická…to má totiž , děvenko, každý. Potom napiš , co si dokázala vrcholného, jelikož mi připadá, že budeš ten typ co machruje, ale *** dokáže. Ani pes po tobě neštěkne ! Co jsem chtěl říci ? Že nezáleží na škole , ale na kvalitě A TEĎ DOBŘE ČTI ..na kvalitě studenta… jak se postará o svoji budoucnost a co všechno se naučí navíc ! a uplatní !! reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.08.2010 15:48:09, Katka) Moc dobře řečeno. Absolutně souhlasím :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2009 14:31:15, neřeknu) Lidi utíkejte z báni, je to ostuda ostudná :-)!! Stydím se převelice za to že jsem tam šel :-(. A tzo jsem se prosím dfosdtal na lepší školy ale chtěl jsem to flákat tak šel na bánuý, pryč z ní, spas se kdo můžeš.-ů reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2010 14:18:38, Krystian) Hlavně , že ten tvůj příspěvek je čitelný. :) Bože reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.03.2011 16:19:24, Vendys) Neblázněte lidi, na VŠB na ekon.fakultě jsou docela dobré obory :) VŠE (nejvíce NF) má podle statistik velkou míru úmrtnosti, takže dostat se tam není pro některé jedince zas až tak velká výhra. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.04.2011 19:30:04, Anna F.) ach jo, proč jsou někteří takoví pitomci :) studuji Masarykovu univerzitu mimichodem, ne VŠB, a nepříjde mi, že by VŠB byla propadák, mám tam hodně kamarádů, jak studujících, tak pár absolventů, a jsou to chytří lidé srovnatelní se studenty slavné VŠE, samozřejmě, najdou se i výjimky, o kterých mluví, zde výjimečná/ý "vondruska", ale to snad i na VŠE, jak jsme mohli poznat, no néé? :)
    PS:vodnrusko doporučuji ti ikea deštníky, jsou levné, velké a pevné.... aby ti moc nenateklo do nosánku... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2013 20:07:22, von Palouk) Jestli ono to nebude tím, že ESF MU také není zrovna extra třída. Prostě se smiř s tím, že v ČR je VŠE a IES FSV UK jako dobré školy (absolventi nemají problém sehnat práci na zajímavých špičkových postech), "ekonomické" a "podnikatelské" fakulty na zavedených vysokých školách (zemědělky, MU, VUT, VŠB, ZČU) jako tak tak uplatnitelný průměr, který ještě tu a tam zvládne v návalu nekvalitních absolventů vyprodukovat kvalitního absolventa (ať již pro praxi nebo chovného pro vlastní vědu) a vyloženě špatné školy, kterým by měla být odebrána akreditace (prakticky všechny lokální vysoké školy a všechny soukromé vysoké školy).

      Nejsem studentem ani zaměstnancem VŠE. Jen jsem profesí donucen o tom něco vědět. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.10.2012 17:04:45, Bára T.) Chtěla bych poděkovat všem z VŠB a taky z VŠE, protože mi potvrdili, že na VŠE chodit nemám :D. Jsem z Prahy tak bych to určitě měla pohodlnější, ale jak tak vidim a co slyšim od dalších lidí, tak tam chodí jenom nafrněný lidi :)
    Rozhoduju se mezi univerzitou Pardubice a VŠB tak ještě uvidím ;) reagovat zde
    Email: truhlarova.barboraseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2013 17:05:48, Karlíto) Ahoj, přikládám několi referencí na VŠB-EKF, které dostaly od studentů VŠB nejvíce liků, tak snad to někomu pomůže při rozhodování.

    Ne příliš obtížná fakulta, která se dá, při správné volbě učitelů, bez problémů zvládnout.

    VŠB Ekonomická fakulta zrovna do těch nejlepších nepatří, ale studovat se na ni určitě dá. Jen to chce se pořádně obalit nervama :D :D

    Jsem ve třetím ročníku ekonomické žurnalistiky a doposud jsem neměla větší problémy s absolvováním studia, nemusela jsem ještě opakovat předměty a dokonce jsem i využila možnost jet na erasmus ve druháku. Takže co se týče náročnosti studia, přišlo mi to celkem v pohodě. Ovšem s následnou uplatnitelností to vidím docela mizerně, jelikož studentů s ekonomickým zaměřením je mraky a báňská nemá nijak zvlášť dobrou pověst.

    Škola není zas až tak obtížná. Pokud se člověk učí zvládne to.

    Ekonomická fakulta VŠB je poměrně jednoduchá VŠ, s širokým zázemím, kvalitním vybavením, ale menší šancí na uplatnění v oboru.

    Určitě nepatří k nejtěžším, ale u pár předmětů se taky dost zapotíte. Ovšem horší je pak uplatnění z této fakulty.

    Co se týče náročnosti studia, v kraji patří spíše k nároočnějším (pokud srovnáváme pouze fakulty ekonomického zaměření), v celorepublikovém měřítku však nejsou požadavky nijak obtížné. Největší problémy bývají s ekonomií, ostatní předměty se dají až na malé výjimky zvládnout při ne příliš velkém úsilí. Uplatnění v oboru není dle mého názoru i dle osobní zkušenosti s mnoha absolventy ekf-všb úplně ideální, ale v poslední době se snaží některé předměty zaměřit spíše na spojení s praxi.

    Jsem ráda, že jsem si vybrala zrovna ekonomickou fakultu, ale možná kdybych si měla vybírat znovu, tak bych na ekonomický obor nešla, přijde mi že je v dnešní době nadbytek pracovníků a absolventů v ekonomických oborech.

    Nevýhodou je, že nás je hodně - nejen na naší škole, popularita ekonomických oborů je vysoká, jinak výuka je solidní

    Kvalitní fakulta. Jsem tady spokojen. Ale uplatnění už bude horší, protože jak jeden profesor prohlásil: \"Ekonomů je jako smetí\". To je pravda už více let a tak bude třeba se prát s přesyceným trhem práce v téhle oblasti. Takže to vlastně není mínus téhle fakulty, ale zaměření studia, i když uznávám, že absolventi VŠE na tom budou trochu jinak, než ti z VŠB.

    Ekonomická fakulta je možná čtvrtá nejstarší v ČR, to ovšem neodpovídá umíštění v žebříku, co se kvality týče. Myslím, že to mluví za vše.

    Škola není časově náročná, takže během semestru máte hodně volného času, učivo se taky dá zvládnout..

    Ekonomickou fakultu Vysoké škole Baňské bych zařadil spíše mezi ty lehčí školy. Největší problém vidím v pozdějším uplatnění.

    Úžasná škola. Nic mi zde nechybí, přednášející jsou v pohodě a zkoušky nejsou zase tak těžké, jak jsem slyšel.

    Fakulta má podle mého názoru velmi dobré jméno, je to jedna z největších ekonomických fakult v ČR, uplatnění absolventů bude také dobré, i když je dnes hodně lidí studujících ekonomii a Praha s Brnem mají určitě větší zvuk než Ostrava.

    Prezenční studium na ekonomce, mě teda hodně zklamalo, čekala jsem asi něco jiného. Jinak jak tady píší, že máte čas si najít práci, tak záleží na jakém oboru studujete a jaký rozvrh dostanete, protože na VŠB si nemůžete sestavit rozvrh sami jako na jiných školách... Víckrát bych už na prezenční studium ekonomky nešla.

    Osobne si myslím, že mladý človek by si mal dopredu dobre uvedomiť svoje budúce uplatnenie. obory ako management sú síce na prvý pohľad módne, ale po jeho ukončení sa človek inde ako v personalistike len veľmi ťažko zamestná, pretože sa financiám a účtovníctvu venuje len veľmi okrajovo. naopak národohospodárska katedra má podľa môjho názoru nábeh na dobré uplatnenie absolventov.

    Škola je v pohodě a bez větších problémů se dá zvládnout, akorát uplatnění bude horší.

    Vzhledem k vysokému počtu mi chybí individuálnější přístup ke studentům.

    Jednoduchá, užitečná, s dobrým zázemím, spokojenost:)

    Fakulta není dle mého názoru příliž těžká, jsem v prvním semestru :-D...ale určitě kvalitní reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.09.2015 13:38:42, libor š) Dobrý den, začínám dálkově studovat Ekf v Ostravě, a zajímá mě jak je to s nutností docházet na přednášky, které probíhají v pátky a v sobotu 2x měsíčně. V ty pátky mi to kvůli zaměstnání moc nevychází. Děkuji za odpověď. reagovat zde
    Email: chuckyzzseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Nabízím vypracované materiály ke zkouškám a státnicím VŠB-TU Ostrava Ekonomická fakulta - Zkoušky, zápočty, státnice
  2. VŠB- ekonomická fakulta - Informace o studiu
  3. ZČU-fakulta ekonomická - Ostatní
  4. ZČU-fakulta ekonomická - Ostatní
  5. VŠE x JČU ekonomická fakulta - Informace o studiu
  6. ZČU-fakulta ekonomická - Ostatní
  7. OPF v Kraviné a ekonomická fakulta Všb - Informace o studiu
  8. Nejlepší ekonomická škola??? - Výběr vysoké školy
  9. Vysoká škola ekonomická - Fakulta podnikohospodařská - Vysoká škola ekonomická v Praze
  10. Jihočeská univerzita, Ekonomická fakulta Strukturální politika EU pro veřejnou správu - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.