Ekonomická fakulta


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.03.2009 16:24:55, saris, zhlédnuto: 7366x, reakcí celkem: 26Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky, hlásím se na VŠB - Ekonomická fakulta a rozhoduju se mezi 2 obory: Marketing a obchod nebo Management. Který obor je "lehčí", záživnější? Děkuju za odpověď :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.09.2015 13:45:30, libor š) Omlouvám se, sem to nepatříS15 reagovat zde
    Email: chuckyzzseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.09.2015 13:38:42, libor š) Dobrý den, začínám dálkově studovat Ekf v Ostravě, a zajímá mě jak je to s nutností docházet na přednášky, které probíhají v pátky a v sobotu 2x měsíčně. V ty pátky mi to kvůli zaměstnání moc nevychází. Děkuji za odpověď. reagovat zde
    Email: chuckyzzseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2013 17:05:48, Karlíto) Ahoj, přikládám několi referencí na VŠB-EKF, které dostaly od studentů VŠB nejvíce liků, tak snad to někomu pomůže při rozhodování.

    Ne příliš obtížná fakulta, která se dá, při správné volbě učitelů, bez problémů zvládnout.

    VŠB Ekonomická fakulta zrovna do těch nejlepších nepatří, ale studovat se na ni určitě dá. Jen to chce se pořádně obalit nervama :D :D

    Jsem ve třetím ročníku ekonomické žurnalistiky a doposud jsem neměla větší problémy s absolvováním studia, nemusela jsem ještě opakovat předměty a dokonce jsem i využila možnost jet na erasmus ve druháku. Takže co se týče náročnosti studia, přišlo mi to celkem v pohodě. Ovšem s následnou uplatnitelností to vidím docela mizerně, jelikož studentů s ekonomickým zaměřením je mraky a báňská nemá nijak zvlášť dobrou pověst.

    Škola není zas až tak obtížná. Pokud se člověk učí zvládne to.

    Ekonomická fakulta VŠB je poměrně jednoduchá VŠ, s širokým zázemím, kvalitním vybavením, ale menší šancí na uplatnění v oboru.

    Určitě nepatří k nejtěžším, ale u pár předmětů se taky dost zapotíte. Ovšem horší je pak uplatnění z této fakulty.

    Co se týče náročnosti studia, v kraji patří spíše k nároočnějším (pokud srovnáváme pouze fakulty ekonomického zaměření), v celorepublikovém měřítku však nejsou požadavky nijak obtížné. Největší problémy bývají s ekonomií, ostatní předměty se dají až na malé výjimky zvládnout při ne příliš velkém úsilí. Uplatnění v oboru není dle mého názoru i dle osobní zkušenosti s mnoha absolventy ekf-všb úplně ideální, ale v poslední době se snaží některé předměty zaměřit spíše na spojení s praxi.

    Jsem ráda, že jsem si vybrala zrovna ekonomickou fakultu, ale možná kdybych si měla vybírat znovu, tak bych na ekonomický obor nešla, přijde mi že je v dnešní době nadbytek pracovníků a absolventů v ekonomických oborech.

    Nevýhodou je, že nás je hodně - nejen na naší škole, popularita ekonomických oborů je vysoká, jinak výuka je solidní

    Kvalitní fakulta. Jsem tady spokojen. Ale uplatnění už bude horší, protože jak jeden profesor prohlásil: \"Ekonomů je jako smetí\". To je pravda už více let a tak bude třeba se prát s přesyceným trhem práce v téhle oblasti. Takže to vlastně není mínus téhle fakulty, ale zaměření studia, i když uznávám, že absolventi VŠE na tom budou trochu jinak, než ti z VŠB.

    Ekonomická fakulta je možná čtvrtá nejstarší v ČR, to ovšem neodpovídá umíštění v žebříku, co se kvality týče. Myslím, že to mluví za vše.

    Škola není časově náročná, takže během semestru máte hodně volného času, učivo se taky dá zvládnout..

    Ekonomickou fakultu Vysoké škole Baňské bych zařadil spíše mezi ty lehčí školy. Největší problém vidím v pozdějším uplatnění.

    Úžasná škola. Nic mi zde nechybí, přednášející jsou v pohodě a zkoušky nejsou zase tak těžké, jak jsem slyšel.

    Fakulta má podle mého názoru velmi dobré jméno, je to jedna z největších ekonomických fakult v ČR, uplatnění absolventů bude také dobré, i když je dnes hodně lidí studujících ekonomii a Praha s Brnem mají určitě větší zvuk než Ostrava.

    Prezenční studium na ekonomce, mě teda hodně zklamalo, čekala jsem asi něco jiného. Jinak jak tady píší, že máte čas si najít práci, tak záleží na jakém oboru studujete a jaký rozvrh dostanete, protože na VŠB si nemůžete sestavit rozvrh sami jako na jiných školách... Víckrát bych už na prezenční studium ekonomky nešla.

    Osobne si myslím, že mladý človek by si mal dopredu dobre uvedomiť svoje budúce uplatnenie. obory ako management sú síce na prvý pohľad módne, ale po jeho ukončení sa človek inde ako v personalistike len veľmi ťažko zamestná, pretože sa financiám a účtovníctvu venuje len veľmi okrajovo. naopak národohospodárska katedra má podľa môjho názoru nábeh na dobré uplatnenie absolventov.

    Škola je v pohodě a bez větších problémů se dá zvládnout, akorát uplatnění bude horší.

    Vzhledem k vysokému počtu mi chybí individuálnější přístup ke studentům.

    Jednoduchá, užitečná, s dobrým zázemím, spokojenost:)

    Fakulta není dle mého názoru příliž těžká, jsem v prvním semestru :-D...ale určitě kvalitní reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2013 20:07:22, von Palouk) Jestli ono to nebude tím, že ESF MU také není zrovna extra třída. Prostě se smiř s tím, že v ČR je VŠE a IES FSV UK jako dobré školy (absolventi nemají problém sehnat práci na zajímavých špičkových postech), "ekonomické" a "podnikatelské" fakulty na zavedených vysokých školách (zemědělky, MU, VUT, VŠB, ZČU) jako tak tak uplatnitelný průměr, který ještě tu a tam zvládne v návalu nekvalitních absolventů vyprodukovat kvalitního absolventa (ať již pro praxi nebo chovného pro vlastní vědu) a vyloženě špatné školy, kterým by měla být odebrána akreditace (prakticky všechny lokální vysoké školy a všechny soukromé vysoké školy).

    Nejsem studentem ani zaměstnancem VŠE. Jen jsem profesí donucen o tom něco vědět. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2013 19:59:03, petra) Až budeš něco vědět o náročnosti škol se zaměřením na dopravu, tak se můžeš vyjadřovat. Zatím o tom očividně nevíš vůbec nic. :-) reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Nabízím vypracované materiály ke zkouškám a státnicím VŠB-TU Ostrava Ekonomická fakulta - Zkoušky, zápočty, státnice
  2. VŠB- ekonomická fakulta - Informace o studiu
  3. ZČU-fakulta ekonomická - Ostatní
  4. ZČU-fakulta ekonomická - Ostatní
  5. VŠE x JČU ekonomická fakulta - Informace o studiu
  6. ZČU-fakulta ekonomická - Ostatní
  7. OPF v Kraviné a ekonomická fakulta Všb - Informace o studiu
  8. Nejlepší ekonomická škola??? - Výběr vysoké školy
  9. Vysoká škola ekonomická - Fakulta podnikohospodařská - Vysoká škola ekonomická v Praze
  10. Jihočeská univerzita, Ekonomická fakulta Strukturální politika EU pro veřejnou správu - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 22.04.2024 09:07:32.