Tvorba webovych stranek pro verejnou spravu.. trapas


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 27.04.2009 20:18:11, student8730, zhlédnuto: 423x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Ahoj, na Slezské univerzitě zařadili pro nový obor Veřejná správa a sociální politika kurz o tvorbě webových stránek. Prosím o podpoření zdravého rozumu v diskusi pod článkem:

http://dohnal.blog.idnes.cz/c/80576/Studenti-Slezske-univerzity-bojkotuji-p-Kozaneho.html

Mr. Kožaný šikanuje studenty s učením HTML značek, je to fakt trapas...


  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.05.2009 14:08:58, Michal) Nemohl by mi někdo vysvětlit proč v posledních několika letech tolik ubylo serióznich poskytovatelů bezplatného webhostingu? (Pro méně zkušené: ptám se, proč si už nemůže prakticky každý navrhnout svoje stránky a jednoduše je někde vystavit? To přece nemůže být jednoznačně označeno za "situaci lepší a více orientovanou na uživatele"...) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.04.2009 15:09:26, Dohnal) Jsem skeptický v tom, že by znalost HTML byla nějakým východiskem pro lepší tvorbu webu, ale nechť si každý vybere postup, jak bude obhajovat svůj názor. Já jsem v tomto směru skeptický.
    Jinak funkce najít/find na webech jsou docela užitečné pro hledání na rozsáhlém webu. Ne vše dobře zaindexují roboty jako google apod. a ne všechno daný web může povolit pro zaindexování.
    V případě, že se rozhodnete vyvinout robustnější aplikaci pro správu a sdílení poznámek pro studenty, klidně se na mne obraťte a můžeme o tom opět podebatovat. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.04.2009 15:03:17, Dohnal) Tak bohužel ten kurz je pro studenty povinný. Ale už to naštěstí mají za sebou - zápočty jsou v indexu :-)
    Někteří webdesigneře tvoří weby tak, jak se líbí jim. Ale já si myslím, že dnes už jsou určitě méně hojně používány animované gify, flash apod. A tak je situace lepší a orientovaná na uživatele. Snad to bude lepší i do budoucna. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.04.2009 02:42:15, Michal) Uvědomuji si, že jsem byl k Vám trochu nespravedlivý. I mě jste předtím v e-mailu dokázal, že se jako profesionál se svými metodami před druhými netajíte. Jde pouze o to, že znalost jazyka html může být východiskem pro to, aby si jeho uživatel uvědomil, že k převodu z tohoto formátu do jiného může jako pramen posloužit funkce samotného prohlížeče (není třeba programovat něco např. v XSL). Podobné je to s funkcí "Najít" nebo "Find", která je často do stránek zbytečně programována... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.04.2009 20:14:16, Michal) Možná inkriminovaný kurz není určen přímo pro výuku designu webových stránek pro státní správu, ale pouze pro to, aby se člověk naučil základnímu zacházení s internetem (z toho důvodu je také nepovinný, jak jsem vyrozuměl z blogu). Vždyť většina lidí ani neví, jak si text načtené stránky v prohlížeči prohledat pomocí funkce "Najdi" nebo si neumí stáhnout uživatelsky relevantní text html na disk pro případné převedení do jiného formátu (což může být někdy tristní, jako např. u mé stránky www.volny.cz/vlastnipoznamky; slouží k tomu funkce "Uložit jako" nebo "Uložit pod jménem"). Možná je to právě cílem Vás, web designerů, aby byl pro běžného uživatele internet co nejméně přístupný a byl ve všem odkázán na obratný způsob jak ho Vy navedete... reagovat zde
    Web: http://www.volny.cz/vlastnipoznamky

Podobné příspěvky:
  1. Hodnocení stránek o vš - Ostatní
  2. Jihočeská univerzita, Ekonomická fakulta Strukturální politika EU pro veřejnou správu - Výběr vysoké školy
  3. Tvorba a výroba nábytku - Mendelova univerzita v Brně
  4. Tvorba dotazníku - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.