Psaní bakalářské práce


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 01.06.2009 07:48:13, Lenka, zhlédnuto: 14484x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Hezký den, měla by jsem dotaz, který se týká psaní bakalářské práce. Ještě mám chvilku čas, ale zajímalo by mi, jak jste postupovali při psaní této práce. Zda vše vznikalo z vlastního myšlení nebo se dá také něco opsat z knih a tak. To mi docela vrtá hlavou. Bylo by fajn udělat si nejdříve obrázek o psaní této práce a pak již začít psát a vlastně vědět jak má člověk postupovat. Předem Vám děkuji za vaše odpovědi.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.06.2009 15:10:21, Hanka) ahoj, před měsícem jsem svoji BP odevzdala a za 14 dní ji budu obhajovat, takže to mám ještě v živé paměti :-) Nejen, že něco z knih opsat můžeš, ale dokonce musíš- součástí práce je rešerše,literární průzkum, zjistit o tom daném problému z literatury co nejvíc. Tahle moudra pak musíš nějak rozumně sepsat a utřídit, s tím, že uvádíš za jednotlivé pasáže očíslované odkazy na zdroje, ze kterých jsi to vyčetla, všeobecně známé poznatky jsou bez odkazu na zdroj. A teprve v další části práce je nějaký tvůj přínos- výzkum, pokusy, měření + diskuze výsledků,na konci pak shrnutí, přínos tvé práce, prostě závěr. Nevím, jak kde, ale bývá to minimálně na 40 stran, i když jsem viděla i bakalář.práci jen na 20 stránek i s obrázky a taky to prošlo.... většinou se z bakalářky tak moc nestřílí a pokud v zásadě splníš zadání (to ti musí písemně a potvrzené od děkana dát včas tvůj školitel),u státnic ji pak ještě obhajuješ.Já na své práci dělala asi rok, takže jsem měla už v hlavě docela jasno, co budu psát, ale i tak jsem se s tím pak mořila 2 týdny S14 takže je lepší začít včas než pak zoufale šturmovat.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.06.2009 16:50:14, Markéta) Ahoj, informace o tom, jak psát bakalářkou práci bys měla najít někde na stránkách své katedry, alespoň většinou to tak bívá, nebo by ti je měl poskytnout asistent pro studijní záležitosti apod. Co se týče rozsahu stran myslím, že si to může každá škola stanovit jinak. My jsme měli 40 normostran čistého textu. A i s tou vážností to je všude jiný. U nás na fakultě se říká, je bakna je naopak ze všeho nejdůležitější, pač komisi u státnic ani tak nezáleží na tom, jestli ses byla schopná něco našprtat, ale jestli jseš schopná vyplodit pár stran souvislého textu na odborné úrovni. A určitě souhlasím s tím, že je lepší začít v čas. Mě se to osvědčilo.:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2009 09:23:25, Radek) je vhodné mít vymyšlenou zhruba strukturu práce, o čem budou jednotlivé kapitoly. Pak si o tom něco najdeš, přečteš, uděláš si sama na téma představu a názor. Pak píšeš. Aspoň tak jsem to dělal já. Samozřejmě je třeba občas své domněnky a názory potvrdit tím, že něco podobného si myslí ten a ten slavný pán který to píše v této a této knize. A pokud nějaké věci nezjišťuješ sama, používáš data která sezbíral někdo jiný, tak to samozřejmě musíš uvést, ale to už odbočujeme od tvého dotazu, takže Léňo držím pěsti a přeju štěstí!:) reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2009 22:16:22, Lenka) Ahojky, všem děkuji za vaše odpovědi, snad to bude ok, asi nejhlavnější bude vybrat si dobré téma. Jo,jo štěstí bude třeba :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2009 11:55:09, Michal) Nevím, zda jsi dost zdatná v odborné terminologii. Ale vyzkoušej vyhledávač na www.volny.cz/pomucky/odbornevyrazy. Získáš tak unikátní možnost nahlížet do kvalitního slovníku cizích slov souběžně s poznámkami z výuky, jaká skutečně probíhala na UK. Bude se Ti to navzájem prolínat. Odborná slova tak dostaneš v jejich souvislostech a to je už 50% toho, co se po Tobě asi bude chtít, jak jsem se dočetl výše... reagovat zde
    Web: http://www.volny.cz/pomucky/odbornevyrazy
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2014 21:07:52, míša) Já jsem moc spokojená s tímhle http://www.parafraze.cz/. Je to rychlé a hlavně spolehlivé. Když mám malo času je to fantazie.... :D reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Hledam pomoc pri psani bakalarske prace - Západočeská univerzita v Plzni
  2. Korektura bakalářské práce je to podvod ? - Zkoušky, zápočty, státnice
  3. Kde čerpátek inspiraci při psaní seminárek? - Zkoušky, zápočty, státnice
  4. ad vysokoškolské práce- studenti reagujte - Ostatní
  5. Rigorózní práce - Univerzita Karlova
  6. UJEP - sociální práce - Informace o studiu
  7. Oprava Vaší bakalářské a diplomové práce - Ostatní
  8. Korektura bakalářské nebo diplomové práce - Pomoc při psaní prací
  9. Pomoc při psaní prací BP, DP, ZP, seminární práce, atd. - Pomoc při psaní prací
  10. Oprava a úprava bakalářské práce/diplomové práce - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.