Musím na pracák???

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 19.06.2009 02:22:43, Ivča23, zhlédnuto: 943x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky.Musím na pracák, i když mám podanou přihlášku na navazující magisterské studium??? Mám teď čerstvě Bc. a podle zákona (jak jsem si ho vyložila teda já :)), se mi zdá, že snad na ten pracák nemusím - ale nejsem si vůbec jistá...Nemá někdo už tuhle zkušenost za sebou??? Díky moc...

Email: 2secondseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2009 13:24:09, Alča) i když máš už titul tak za tebe zdravotní a sociální platí stát až do srpna,no a až tě vezmou na navazující studium tak se zaregistruješ jako student a na pracák nebudeš muset vůbec jít. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2009 15:37:36, potvora) Ahoj, to není pravda, stát zdravotní a sociální platí jenom měsíc po složení poslední státní zkoušky. Do konce srpna platí absolventům středních škol reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2009 19:54:52, nemusis) Zeptej se u vas na studijnim, u nas se to taky resilo a pak skola rozeslala e-maily, ze to je v poradku - aby se studenti nehlasili jenom na podzimni termin, ale i na jarni. O zadnych problemech nevim. Prijimacky na navazujici jsme delali v cervnu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2010 07:37:00, MONIKA SUCHÁNKOVÁ) PRACUJI V JEDNÉ FIRMĚ 7 MĚSÍCŮ A BUDOU PROPOUŠTĚT TAK BY MĚ ZAJÍMALO JESTLI BUDU MÍT NÁROK NA PODPORU! SLYŠELA JSEM ŽE MUSÍM MÍT ODPRACOVÁNO PŮL ROKU A PAK MÁM NÁROK NA PODPORU! SICE DOUFÁM ŽE TO TAK NEDOPADNE ALE RADĚJ BYCH TO CHTĚLA VĚDĚT! reagovat zde
    Telefon: 422020412, Email: jimokaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2010 09:16:29, Radek) pokud jde o běžný přechod mezi bakalářským a navaz. mgr. studiem, tak se to neřeší.. pokud by mezi tím byl třeba rok, nebo půl roku, tak to už asi jo. Důkazy viz dále..

    48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění: § 7: Stát je plátcem pojistného v těchto případech: a) nezaopatřené děti; nezaopatřenost dítěte se posuzuje podle zákona o státní sociální podpoře (117/1995 Sb.).
    zdroj: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/vzp/cast2.aspx
    Zák. o státní soc.podpoře:
    Za nezaopatřené dítě se pro účely tohoto zákona považuje dítě do skončení povinné školní docházky, a poté, nejdéle však do 26. roku věku, jestliže se soustavně připravuje na budoucí povolání (§ 12 až 15).
    Po skončení povinné školní docházky se do 18. roku věku považuje za
    nezaopatřené dítě také dítě, které je vedeno v evidenci úřadu práce
    jako uchazeč o zaměstnání a nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti
    nebo podporu při rekvalifikaci.
    § 14: (soustavná příprava na Vys. škole):
    Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje také...
    doba od ukončení studia na vysoké škole do dne, kdy se dítě stalo
    studentem téže nebo jiné vysoké školy, pokud studium na téže nebo jiné
    vysoké škole bezprostředně navazuje na ukončení studia na vysoké škole,
    nejdéle však doba tří kalendářních měsíců následujících po kalendářním
    měsíci, v němž dítě ukončilo studium na vysoké škole.
    Neboli když dokončíš studium v červnu... červenec,srpen,září je v poho, v říjnu už bys měl(a) být na tom nav.mgr.

    Ještě pro případy dotazů studentů středních škol nebo absolventy vys.škol kteří řádně končí: (také je soust.přípravou )
    a) doba od skončení studia na střední škole do dne, kdy se dítě stalo
    studentem vysoké školy, jestliže dítě pokračuje bez přerušení v dalším
    studiu,
    b) kalendářní měsíc, v němž dítě ukončilo řádně10b) studium na vysoké
    škole, a dále kalendářní měsíc následující po kalendářním měsíci, v
    němž dítě ukončilo řádně^10b) studium na vysoké škole, pokud dítě
    nevykonává po celý tento měsíc výdělečnou činnost podle § 10 ani nemá
    po celý kalendářní měsíc nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo
    podporu při rekvalifikaci,
    neboli když doděláš školu v červnu, máš červenec ještě v klidu, když skončíš v září, máš říjen ještě v klidu. Pozn: na pracák se hlásíš kvůli tomu, abys nemusel(a) platit zdravotní poiištění- bylo to cca 1080 měsíčně ještě tak před rokem... Taky můžeš chodit na brigády a platit si to, či si dát nějaké zaměstnání kde to platí zaměstnavatel a část ti strhává z tvého výdělku (neřešíš to ty).

    pro Moniku: (myslím že to je 1 rok, co jsi musela v posledních 3 letech odpracovat, nevím jestli se to v poslední době nezměnilo, ale asi ne), zkus vyhledat v zákoně o kterém se píše v článku:
    http://www.mesec.cz/clanky/kdo-ma-narok-na-podporu-v-nezamestnanosti/

    Tak lidi zdar. Jo, aktuální znění zákonů v txt se najdou třeba na portal.gov.cz - horní červené menu "zákony". reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz

Podobné příspěvky:
  1. Od kdy na pracák? - Informace o studiu
  2. kdy na pracák???? - Ostatní
  3. Musím platit poplatky za studium, když jsem již neúspěšně studoval? - Informace o studiu
  4. Delší a další studium - musím skutečně zplatit? - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.