(17.08.2014 12:23:26, Pupicek)
VŠO Praha náročná není. Průměrně inteligentní student ji zvládne bez větších obtíží. Jak bylo spoustou lidí psáno, je zde nedostatečná výuka jazyků. Vedoucí závěrečných prací jsou též zajímavým tématem. Pár info: Státnice na Bc. - vyházeli cca 1/3 lidí, státnice na Ing. skoro všichni dali. Studijní v pohodě, ale o té ochotě se dá polemizovat - není moc k věci fungovat jako solitér - od ostatních spoustu užitečného pro studium zjistíš (vč. materiálů)..
Cenově je to ok, časově se právě ke studiu dá dobře přizpůsobit práce - na docházce (mimo profilové předměty) skoro nikdo netrvá (tedy ani aktivita, průb. testy atd. jako na většině lepších veřejných škol-viz. VŠE). Slyšela jsem, že klasické prezenční studium je obtížnější zvláště na cestovním ruchu - letecké služby jsou lehčí a v ročníku je méně studentů (300 ku 70) - některé předměty dostaneš za seminárku (cca 1 za semestr určitě). Mě to vyhovovalo, neb studium jsem si hradila sama, ale jsou i lepší školy (zejména ty zvučných jmen typu VŠE)
Co se mi nelíbilo, byla tolerance profesorů k opisování z mobilů - bez nich by to totiž hodně lidí nezvládlo (mnohdy fakt nic neuměli).. Tak to by bylo takové hlavní shrnutí, stručně tedy ještě jednou: náročnost odpovídající průměrné české soukromé škole (předměty i za zkopírovanou seminárku z netu - nikdo to nečte), aktivita atd. netřeba, výuka jazyků bohužel mizerná, cena školného nízká (asi jako na ostatních čes. soukromých školách), tolerance podvodů!! - nikdo vás za opisování nijak nepotrestá (na veř. školách disciplinárka, nebo vyloučení), naopak mi přijde, že ho ještě někteří podporují - asi proto, že je to soukromá - čím víc studentů do dalšího ročníku projde, tím lépe pro školu. Bohužel jsem si naivně myslela, že české soukromé školy jsou na bázi těch prestižních zahraničních v USA, ale je to jinak - soukromé školy v USA totiž fungují na podobné bázi jako naše veřejné.
reagovat zde