Kam na VŠ?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 30.07.2009 23:12:34, x y, zhlédnuto: 6366x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Zdravím,

Po prázdninách jdu do 4. ročníku 4letého gymnázia. Zatím mi tam jde vše celkem jako po másle, jsem jedničkář, tak doufám, že se nezhorším. Ale přemýšlím kam dál. Na jakou VŠ? Které zaměstnání nejvíc "sype"? Mnohokrát jsem slyšel, že nejlépe se mají finančníci a právníci (potažmo další kravaťáci). Fyzicky se nenadřou a mají vysoké příjmy. Takže uvažuji nad FFÚ VŠE (alias zbytečnej trubec) nebo PF UK (tahat zločince zpátky na svobodu).

Na gymplu mě ze všeho nejvíc šla i bavila informatika (ale to skoro každýmu, takže se obávám, že jako ajťáci už se dneska moc lidí neuplatní, páč tuten obor je zkrátka moc "obsazený") a také ekonomika (a také se nedá říct že bych k počítání peněz měl nějaký odpor), práva, zákony, předpisy, to už mě zas tolik nenadchlo ale rovněž to nepatřilo zrovna k mým slabým stránkám. Že bych měl jít na to co mě baví už jsem slyšel několikrát, ovšem mě vždycky baví to, z čeho mám největší užitek. Tzn. to zaměstnání, ve kterém bych měl nejvíc příjmů (a nepište, že jsem chamtivý, já se jen chci mít dobře). Tak kterou VŠ? Prosím poraďte.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2009 11:08:06, Jan) To je k smíchu... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2009 12:59:49, Markéta) Smím se zeptat co konkrétně ti přijde na dotazu tak legrační? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2009 13:41:00, renata) Nevím , co je na tom k smíchu Janovi , ale mne to taky pobavilo... je to hodně naivní , ale zase upřímné:-)
        reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2009 18:57:14, Tomáš) Hlavně že seš jedničkář kamaráde...ale seš trochu z jinýho světa, co si budem nalhávat:-) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2009 00:09:07, x y) Co vám na dotazu příjde tak naivní? Pravda, druhý odstavec a tu část prvního začínající na "Mnohokrát jsem slyšel..." jsem si klidně mohl odpustit, ale to bych se nejspíš jen dočkal odpovědi "dělej, co tě baví".

        Mě osobně taky občas přijde, že jsem se narodil na špatné planetě, ale nejsem naivní, pouze si narozdíl od ostatních uvědomuji zkaženost společnosti, ve které žijeme. Tudíž je mi nad slunce jasné, že např. ředitel banky ze mě jakožto běžného smrtelníka nikdy nebude, i kdybych se učil sebelíp (takové pozice jsou jenom pro známé známých, ostatně jako za totáče, schopnosti nerozhodují), nicméně nechci dělat nějakou podřadnou práci, neboť jsem si rovněž vědom toho, že s nízkým platem tu člověk nežije, ale pouze přežívá. Takže to jsme si vyjasnili. A nyní se pokusím svůj dotaz zformulovat více stručně a méně "naivně":

        Který vysokoškolský obor je v současné době nejvíce perspektivní?

        Už to zní líp? Tak, normálně jsem se zeptal, a vy my teď prosím normálně odpovězte, děkuji. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2009 18:13:50, David) Nechápu tu tvoji narážku na totalitu. V současnosti u nás fungují velké korporátní společnosti, které vypisují na manžerské posty výberová řízení...nevím proč bys nemohl dělat ředitele v bance, vetšina ředitelů v českých bankách absolvovala povětšinou ekonomické obory na VŠE, ESF a s podivěm i na VŠB v Ostravě. Důležitá je samozřejmě i praxe, kontakty na správná místa, ale ta si stejně většinou najdeš při škole nebo v jejím okolí. V neposlední řadě je tady postgraduální studium a stáž v zahraničí. I guvernér národní banky je oybčejný smrtelník s obchodní akademií a vše...někdy si o těch lidech, které nepovažuješ za smrtelníky něco přečti. Já studuju na ffú a nebojím se, si nenajdu dobré místo jen proto, že můj otec pracuje v továrně a nemá žádně kontakty:-) Přijde mi tohle tvoje ospravedlňování naivity tvýho příspěvky trochu někde jinde, spíš míň poslouchej lidi kolem sebe a udělej si vlastní obrázek. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2009 13:31:40, renata) Ale no tak - narážka na totalitu od 17letého chlapce , to samo o sobě je trochu mimo...
            A ta poznámka - " na rozdíl od ostatních si uvědomuji...." - no jistě ostatní jsou úplný magoři - to asi , že nemají jedničky na gymnáziu:-))
            Dotaz vypadal naivně , ale teď to mládenec vylepšil:-)
            No nicméně , bude z něj asi zdatný právník.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2009 14:33:54, Malkin) Pokud ti jde o to aby to sypalo tak MFF UK....informatika reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2009 10:27:33, Radek) máš vztah spíš k číslům a selské logice, nebo puntičkář kterému nevadí paměťové účení? Zkus si představit co bys dělal... analyzoval nějaké finanční výsledky firem nebo se šprtal zákony a hledal případně skulinky, nebo se pitval celý život u monitoru a klávesnice a programoval?. Co ti přijde nejméně děsivá přestava?

    Co se týče toho co sype, to záleží hodně na individuálních schopnostech nebo/a kontaktech a kam se člověk dostane. Ekonomů je dnes strašně hodně (učí se na tak polovině škol něco ekonomického), ale ta věda má také strašně široký záběr, takže si myslím že pořád má smysl to studovat.

    Informatiků (těch dobrých) je pořád nedostatek, studium je dle mého náročné, nevím zda obyčejný člověk z gymplu, který nikdy neprogramoval, to dokáže, když na něj vychrlí to co na něj vychrlí. Ale také záleží co člověk chce dělat, není každý programátorem, takže taky se dá. Jsou tu zahraniční firmy (Oracle, Cisco apod.) které shánějí mladé lidi schopné jim pomoci, i v ČR, zase ale teď určitý útlum s tím jak je krize.. Ale co bude za pět let kdoví.

    Právník... kdo zná insolvenční řízení a vymáhání, ten si dneska na nedostatek práce nemůže stěžovat. Rovněž u notářů je teď hodně zápisů ;-) (s doložkou vykonatelnosti... exekutor mě napadá..). Škola tě naučí něco, ale musíš studovat průběžně co se mění, a hlavně také časem uvidíš jak to chodí v praxi u soudů, jak se vykládají ty slova v zákoně, co je skutečně konkrétně potřeba abys něco dokázal.. a to si myslím že je stejně důležité pro uplatnění jako to studium.

    No, škola je každopádně jen (ale není to zas tak málo) odrazový můstek, který ti umožní dostat se do firmy (či oboru) kam chceš, pak samozřejmě ale musíš své znalosti rozvíjet, konkrétizovat pro praxi, prohlubovat, specializovat.

    To je můj názor.

    Každopádně přeju zdar, ;) reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.08.2009 22:39:55, Jira) Kdyz mam vztah k cislum a selske logice, co bys doporucil? Jsem z Brna, ale zatim u me vede PHF na VSE. Nebo se da to stejne studovat v Brne kvalitneji? Jsem vdecny za kazdou radu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.11.2012 15:17:35, martin) Nechápu, proč se do toho člověka tak serete. Doufám, že Vám posměváčkům natrhne *** až budete někde vydávat knihy v knihovně... reagovat zde
    Email: martin.durajmensacz

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.