Info o náročnosti


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.10.2009 13:39:11, Honza, zhlédnuto: 5022x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekTahle škola je jedna z nejtěžších v ČR, o tom vypovídají i statistiky viz odkaz http://www.upce.cz/univerzita/univ-cisla.html. Na to že škola existuje od roku 1994 a v posledních letech na ní studuje okolo 10000 studentů a přitom má za celou svou existenci jen 2000 absolventů. Tak pozor!
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.10.2009 15:50:01, Radek) Malá poznámka od nezaujatého nestudenta k interpretaci dat. Uvedená statistika jistě svědčí o tom, že ne každý dostuduje. Část jich studia jistě zanechá dobrovolně a část neprojde. Část studuje bakalářské a část magisterské či nav. magisterské programy (nevím k jaké položce se uváděný údaj "absolventi" vztahuje), v příspěvku na který reaguji se srovnává číslo 2000 s číslem 10000, což je nesrovnatelné pokud jde o současné absolventy (ti totiž začali studovat pravděp. někdy v době před 3 - 5 lety podle typu studia a tehdy bylo na škole 6200 - 7700 studentů. Nevím jaká je úmrtnost na bakalářském a magister. stupni a jaké jsou úmrtnosti na jiných školách, takže bych byl k úsudkům typu "nejtěžší škola" a "za celou svou existenci 2000 absolventů" opatrnější. Navíc paušalizovat obtížnost celé školy je asi také přitažené za vlasy... jsou jistě různé obory na různých fakultách kde je tomu různě. Učí tam různí učitelé, jsou zde různé požadavky a různé studijní programy, a vyjádření "ta škola je těžká" mi přijde trochu dost zeširoka. Ale jinak dobrý. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2011 11:02:40, UPák) Heh, no já zde studuji už druhým rokem a musím přiznat že to přestávám zvládat. Lidi co se sem dostanou jsou obvykle zase vyhozeni v prvním ročníku, ti pilnější se dostanou do druháku nebo dokonce i do třeťáku, ale bacha profesoři bez milosti likvidujou i tyhle ba mi někdy příjde že je to horší jak v prváku co se likvidace studentů týče. Znám spoustu lidí co vyhodily tady od státnic a nebyli to žádní hlupáci nebo flákači. Ůstní zkoušky a některé zápočty jsou zde většinou velmi obtížné, někteří profesoři jsou fajn, ale je tu mnohem víc zlounů. Studuji Kulturní dějiny na filozofické fakultě a na to že nás ročně nastupuje na obor 50 - 60, v druháku je nás obvykle 40 a ůspěšně dostuduje pouhých nějakých 8 - 10 je dost děsivé. Můj spolubydlící z prváku studoval na Fakultě elektrotechniky a nakonec odešel jinam, můj stávající spolubydlící studuje totéž, učí se dnem a nocí a matematiku rozhodně nedává, protože mají profesora co nedávno sem přišel z matfyzu :D.Zkrátka a dobře na této škole je nasazená laťka hodně vysoko, nečekejte nic co by se pohybovalo kolem průměru.
    Takže to "Info" uvedené Honzou nemusí být tak od věci. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.03.2011 11:28:41, Denisa) Tak já sem před rokem z UPCE odešla. Obor angličtina-specializace v pedagogice na FF. Byla sem ve druháku, ale moje úroveň angličtiny není taková jakou tam požadují. Výuka v angličtině, zkoušky v angličtině, byli jsme rádi za každou českou větu, upřímně :) Jinak zrovna z tohohle oboru odešlo lidí víc, protože si myslím že čekali něco jako peďák s angličtinou, a ne že budou potřebovat takovou odbornost v jazyce. Ale třeba humanitní obory- tam znám dost úspěšných absolventů - humanitní, komunitní studia, historicko literární.. Jinak si taky myslím že se nemůže všechno dávat do jedný kupy - náročnost na každém oboru je jiná, stejně tak jako požadavky. A ostatně tak je to na všech vejškách, co vím podle spolužáků, taky jich hodně proházeli během studia i u státnic. Jak na MU, tak na UK, v Olomouci, na VŠE, v Hradci. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2016 14:05:27, nicolas) Ahoj, chtěl bych upozornit na chybu, kterou jsem udělal já sám, a proto bych chtěl varovat ostatní. Studoval jsem na Univerzitě Pardubice obor Anglický jazyk-specializace v pedagogice. Když jsem se na Univerzitu dostal, byl jsem velice nadšený a těšil jsem se tam, neboť angličtina byla můj koníček už několik let, sám jsem četl v angličtině, sledoval filmy v originále s titulky a učil se gramatiku avšak na této škole mé nadšení opadlo, je zde velice nepříjemná atmosféra, učitelé jsou arogantní a neustále se nadřazují nad studenty, to už radši ani nemluvím o tom, jak jsem se vždy klepal, když jsem potřeboval něco zkonzultovat s nějakým učitelem v jeho kabinetu. :/ Myslím si, že to není dobrý přístup a o něčem určitě vypovídá i vysoká úmrtnost, nebyl jsem samozřejmě sám, komu se tam nelíbilo a většina studentů studium sama ukončila předčasně. Další věc je ta, že ročník zakončuje kolem 5 studentů z 60 přijatých??!!! :/ Přehnané požadavky, neustálé úkoly a doslova teror od učitelů. reagovat zde
    Email: x-manpostcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2016 16:32:49, x) Ta čísla jsou zřejmě aktualizovaná, stávající poměr je 2225 absolventů a 8487 studentů. Protože ta čísla nemají komentáře a protože asi od roku 2009 neabsolvovalo jen 200 lidí, bude to nejspíš jen neschopnost odpovědného řádně okomentovat data - jde tedy nejspíš o aktuální počet studentů v daném roce a aktuální počet studentů, kteří v daném roce absolvovali. Za takového předpokladu by ale byla UPCE jako celek naopak velmi snadno prostupná... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.04.2018 22:38:28, Monika) Souhlasim, na UPCE, konkretne na oboru Anglicky jazyk- specializace v pedagogice je silena atmosfera, ucitele jsou arogantni, nadrazuji se nejsou vubec ochotni studentum pomoci. :/ urcite nedoporucuji !!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2020 06:39:42, Lucka96) Slovíčkaření, umělé opakování předmětů, několik let z člověka dundají peníze a pak ho chladnokrevně vyhodí kvůli maličkosti. Pár skutečně dobrých lidí (nejen odborně, ale také lidsky) tam učí, ale opravdu jen hrstka. Celkově však krajně nedoporučuji. ;)
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.04.2022 01:30:03, Nechodte tam - M.) Nechodte tam, je to tam tyrani. Probrecene noce.
    Vinici (jmena zustanou vzdy skryta)se nyni snazi ze sebe delat svatousky, ale realita je jinde.
    Zastala bych se par dobrych jedincu, hodnych chvaly, ale je jich fakt par. Minimum. Nenicte si mladi. Hezke dny. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. info o univerzite jana amose komenskeho - Informace o studiu
  2. Info - Ostatní
  3. Info o Bc. Mediální studia UK - Informace o studiu
  4. UJAK - důležité info - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  5. CEVRO Institut - Zkušenosti + Info - CEVRO Institut, z. ú.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.