Zdravotní pojištění

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 10.11.2009 01:28:23, Vanda, zhlédnuto: 658x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekLidičky, je nutno mít stále zdravotní pojištění, nebo mohou být určitý čas nepojištěná, pokud se k žádné zdravotní pojišťovně nepřihlásím?!? Díky moc!?!
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.11.2009 00:40:54, Martina) Zdravotní pojištění mít musíš, jinak ti za každý nezaplacený den nabíhá penále, takže nakonec zaplatíš třeba za tři měsíce nejen několika tisícový dluh, ale k tomu i slušné penále. Student je jakožto státní pojištěnec pojištěný ze zákona u VZP, a to tak dlouho, dokud si sám nezmění pojišťovnu. Jinak platí, že každý občan ČR je primárně vedený u VZP do okamžiku, než si vybere jinou pojišťovnu. Pokud už nejsi studující a jedeš třeba na nějakou delší dobu do ciziny, je žádoucí to zdravotní pojišťovně ohlásit právě z toho důvodu, aby nenabíhaly zbytečná penále a dluhy za neplacené pojistné. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2009 23:56:53, neuveden) Vandin dotaz uplne nechapu - promin mi tuto otazku, ale jsi cizinka? Snad jedine jako cizinci se ti muze povest, ze bys nebyla nikde pojistena. Jinak muzes pojistovnu pouze zmenit a to maximalne jednou za 12 mesicu a to bud k 1.1.,1.4.,1.7. nebo k 1.10.
      No, pravda, jeste je tu moznost, ze se vracis z ciziny. Pokud jedes do ciziny za praci, povinne to musis nahlasit sve pojistovne a odhlasit se z pojisteni v CR.

      Dve veci jsou v predchozim prispevku urcite chybne:
      1) Novorozenec se automaticky stava pojistencem stejne pojistovny jako matka, tedy nikoli pouze VZP.
      2) Za studenta (pripadne dite, nezamestnane na uradu prace, duchodce a dalsi - viz zakon) plati pojistne stat a to te zdravotni pojistovne, u ktere je dotycny pojisten (tedy nikoli pouze VZP).

      Kazdy musi platit pojistne (nebo za neho musi byt zaplaceno) - tusim, ze to je nyni minimalne 1080 Kc mesicne nebo tak nejak.

      Informace jsou napriklad na strankach VZP http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Platci/metodika/kap1 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.11.2009 12:33:51, Martina) Moje odpověď měla Vandě pouze vyjasnit situaci, že pokud je občanka ČR a žije či pracuje v ČR, vždy bude muset zdravotní pojištění mít a domnívám se, že VZP zde tak trochu funguje jako vrchní cenzor, který má přehled o tom, kde je každý občan ČR pojištěn.
        Nemám naštěstí žádné problémy, které by mne nutily zkoumat výhody pojištění u jednotlivých zdravotních pojišťoven a v této problematice se neorientuju. Pamatuji si však, že jako studentům nám někdy před koncem roku 1992 bylo řečeno, že pokud jsme se nepřihlásili ke konkrétní zdravotní pojišťovně, stáváme se automaticky pojištěnci VZP.
        Také si vybavuji, k jakým absurditám docházelo v prvních letech fungování zdravotního pojištění. Teta, legálně provdaná za Itala a v Itálii žijící trvale od roku 1975, někdy roce 1997 obdržela od VZP dopis, že dluží snad třicet tisíc na neuhrazeném pojistném. Netušila totiž, že se měla u VZP odhlásit. Někteří mí přátelé, registrovaní u jiných pojišťoven než VZP, v tomto období taktéž obdrželi dopisy o dluhu vůči VZP. Nikdo z nich totiž netušil, že třeba jejich zaměstnavatelé - většinou malé "dynamicky se rozvíjející" soukromé společnosti - za ně zdravotní pojištění vůbec neplatili. To zjistili paradoxně jen díky VZP, která je vedla v evidenci.
        K zásadní změně zákona o zdrav.pojištění došlo až v roce 1997 a možná teprve tehdy se tam dostalo ustanovení o těch novorozencích. Protože v začátcích systému málokterá zdravotní pojišťovna chtěla děti pojišťovat a jejich přihlášení podmiňovala účastí obou rodičů v pojišťovně. VZP naopak musela pojistit všechny.
        Opravdu nic bližšího o administraci zdravotního pojištění nevím. Moje rada vyplývala spíš z těchto mých "starých" zkušeností. Byla jsem v roce 1994 asi čtyři měsíce na "volné noze" a nějak mi povinnost platit zdravotní pojištění unikla. Když jsem asi po třech letech dostala upozornění o dluhu na VZP, nestačila jsem se divit výši penále, které naskakuje do okamžiku zaplacení.
        Takže, raději zdravotní pojištění platit. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2009 23:57:13, ,) Aha, tak ja jsem uz trochu jina generace a tyto zmatky mne minuly. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Student 26 let, úřad práce a zdravotní pojištění - Ostatní
  2. Zdravotní pojištění a VŠ - Ostatní
  3. Práce v kriminalistické laboratoři jako zdravotní laborant? - Informace o studiu
  4. Kombinovaná forma studia - zdravotní sestra - Masarykova univerzita
  5. Navazující studium na bc.zdravotní laborant - Výběr vysoké školy
  6. Zdravotní sestra - zkracené studium Bc. - Informace o studiu
  7. Zdravotní tělesná výchova na OPF v Karvine???? - Ostatní
  8. Zdravotní laborant nebo obor Klinická biologie a chemie?! - Univerzita Pardubice
  9. Placeni zdravotni/socialni pri prezencni forme po 30 - Informace o studiu
  10. Sociální pojištění - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.