Jak je to na výšce od 26 roku?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 01.05.2010 10:46:06, Tomáš, zhlédnuto: 484x, reakcí celkem: 10Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím všechny.

Pokusím se dotaz co nejvíce zkrátit: V 33 letech půjdu studovat, výšku, prezenčně. Mám nějaké penízky, není jich moc, budu platit hodně za ubytování (Praha) + jídlo atd. Minimálně první rok se chci věnovat POUZE studiu, bez brigád. Na pracák se asi přihlásit nemohu, jde to na sociálku? Je vůbec nějaká možnost, nebo není a jenom budu přežívat, platit si sám soc. a zdravotní (od 26 roku by to tak mělo být) a být bez příjmů? (O nezapočitávání roků na důchod raději ani nemluvím).

Díky za odpověď.

Email: xbox11seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2010 21:12:07, Elis) Ahoj Tomáši.
    Pokud mám dostupné informace, tak si budeš muset vše platit sám. Jediná možnost je možná ta, že by jsi mohl být zbaven některých poplatků za studium, ale pouze v sociálních případech. Toto kritérium si většinou dávají jednotlivé univerzity (fakulty), myslím, že žádný zákon na to není. Myslím, že v Tvém případě by bylo asi vhodnější najít nějakou práci alespoň na částečný úvazek. Záleží ale na tom, jakou školu budeš studovat. Ideální bude, když si dojdeš na okresní zprávu sociálního zabezpečení, úřad práce v místě bydliště a přímo se zeptáš. Třeba tam něco vymyslí. reagovat zde
    Email: eliskasommerovaatlascz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2010 21:21:04, Láďa) Ahoj, urcite si budes muset platit zdravotni sam..to je povinne - takze 1080 kc. Socialni pojisteni si muzes platit dobrovolne, pokud na to mas.
    Jinak nevim, jake poplatky za studium? Ktere mysli, Elis? Pokud studuje prvni VS, tak by nemel platit nic. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2010 23:14:00, Tomáš) No poplatky asi žádné nejsou, se studiem. Já myslel spíše, jestli bych mohl třeba na sociálku, na ten rok. Je to tak "o prsa", peníze mám, ale na celý rok to asi nevystačí... reagovat zde
    Email: xbox11seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.05.2010 07:03:27, Láďa) Aha, myslis cerpat nejakou davku. Tat to opravdu nevim. To bude asi vedet malokdo, budes se muset poptat na OSSZ. Promin. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2010 22:20:52, Alča) taky jdu studovat prezenčně ve 30 letech,zdravotní a sociální si budu platit sama(i když sociální si platit nemusíš),sehnala jsem si levnější privát,kde budu bydlet s ostaníma studentama(takže to vyjde 3000Kč+ jídlo).Jediné na co budu mít nárok je,že budu dostávat ubytovací stipendium,jinak si seženu brigádu.
    Píšeš,že budeš platit hodně za ubytování v Praze,to si asi kolej nedostal nebo o ní nežádal,o kolej můžeš žádat, i když už jsi ženatý a ubytování dostane celá tvoje rodina tzv.manželské byty-musí být alespoň 1 osoba studentem té školy,aby na to byl nárok reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.08.2010 23:38:55, Tomáš) No, já bych byl i pro kolej, proč ne, alespoň si prožiji to, co jsem zameškal :) Ale přecijenom, v Kristových letech je člověk krapet usedlejší a nevím, jak by mě přijali, když jsem abstinent, nekuřák a neholduji mejdanům :) reagovat zde
      Email: xbox11seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2010 15:49:44, Alča) to jsme na tom stejně,taky nekuřák,abstinent atd.,předpokládám,že se v bytě nebudu moc zdržovat až na přespání,takže by mi to nemělo vadit.A na jaký jdeš obor? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2010 18:08:58, Tomáš) No... ehm... Matfyz, obor Informatika :) Ale jinak jsem úúúplně normální, fakt. reagovat zde
    Email: xbox11seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2010 19:57:04, Alča) já jsem ještě minulý rok studovala kombinovaně informatiku na UPCE,ale při práci se to nedalo,takže jsem radikálně změnila obor a teď jdu na historii na JCU.O Matfyzu se říká,že je hodně těžkej,ale zase jak pro koho. To budete mít hodně teorie a praxe nic co?
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2010 20:36:28, Tomáš) Řekněme to takhle: Praxi nějakou mám, ikdyž spíše "inženýrskou" než "magisterskou" a ano - MatFyz je hodně o teorii. Nicméně předmět Softwarový project apod. dá pořádně zabrat, dělá se v týmu, půl roku a kolikrát reálný projekt pro reálnou firmu a za reálné peníze :) reagovat zde
    Email: xbox11seznamcz

Podobné příspěvky:
  1. jak to chodí na výšce? - Ostatní
  2. VŠECHNO NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU VŠEM !!! - Volný čas
  3. řešené testy na vše z roku 2014 - Vysoká škola ekonomická v Praze
  4. Začátek roku??? - Ostatní
  5. Zanechání studia po zápisu, ale před začátkem akademického roku - Univerzita Karlova
  6. Modelové otázky z roku 2011 - Přijímačky, přípravné kurzy
  7. Hledám kolegy/ně, parťáky - bak. studium Speciální pedagogiku na UJAKu od ak. roku 2018/2019 - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  8. Známkování na výšce - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.