Je vůbec možné studovat technický obor po ekonomickém lyceu?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 13.06.2010 10:59:31, SnadNeEkonom, zhlédnuto: 910x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Ahoj. Půjdu do čtvrťáku ekonomické střední škole a i když to není obchodní akademii a první dva roky se vyučují klasické předměty jako biologie, chemie a podoobně, tak nevím, existuje-li šance vůbec uspět na vysoké škole techničtějšího zaměření.
Problém je, že když vidím co tu studuje za lidi, jak se všichni hrnout na humanitární obory a kolik takových bakalářů a magistrů a co já vím čeho ty školy chrlí, nutí mne to přemýšlet, jestli se mi zabouchly zadní dvířka ke studiu něčeho perspektivnějšího (v dnešní době asi nejčastěji omýlané technické obory) a užitečnějšího než vstoupit do řad manažerů, poradců, účetních a podobných, díky obrovském počtu absolventů, zahlcených profesí.

Otázka tedy zní - dostal se tu někdo a úspěšně studuje z podobné školy na univerzitě technického směru? Nebo někoho takového znáte? Jak moc se dalo zatím ztratit - jde to vůbec samostudiem teď reálně dohnat, nebo ze mne bude asistent nějakého ekonoma?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2010 07:58:05, Anonym) Bohužel tě musím zklamat. Já jsem po ekonomickém lyceum taky a zkoušel jsem obor matematika x geografie s kartografií . Neúspěšně. V matematice jsem byl výborný, ale když jsem viděl co po nás chtějí, tak jsem zjistil , že srovnávat s gymplákem se nedá. Plaval jsem tam… A kupodivu i v geografii, kde bylo spíše více chemie a fyziky… a i když jsem měl dva roky fyziky a chemie na střední (prvák a druhák) , tak mi to bylo k hovnu… A samozřejmě , že vysoká škola předpokládá, že umíš celou středoškolskou chemii a fyziku , takže…ehm, bylo to drsné. Nakonec jsem odešel a teď se hlásím na něco, co už mi určitě půjde..: na veřejnou ekonomiku a správu. Ale jak říkáš, co uplatnění ? ? Proto plánuji, že při studiu se budu věnovat dalšímu jazyku , který se naučím plynně… a bude se snažit uplatnit tím, že moje jazyková výbava bude o dost lepší než ostatních, což umocňuje ještě to ,že umím ještě Polštinu. Takže asi tak. Doporučuji se směřovat ve svém oboře… ale najdi si něco speciálního, co tě vyzdvihne nahoru , na špičku ledovce, něco, kdy se po tobě zaměstnavatelé strhnou, např. ty jazyky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2010 09:07:04, P.) Školy chrlí řady manažerů?

    Tak takový nesmysl jsem dlouho neslyšel. Manažer může mít i SŠ, rozhodující je praxe a schopnosti. Dobrých manažerů je velký nedostatek a proto jsou jejich příjmy tak vysoké. Tedy, pokud jsi nemyslel "floor manager" alias uklízečka :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2010 13:17:40, SnadNeEkonom) Anonym: To si mne vážně nepotěšil. :-/ Nevím, co budu dělat. Další jazyk myslíš kolikátý? Protože já když se podívám kolem sebe nebo i třeba na svoje rodiče, kteří angličtinu relativně potřebují na vysokých pozicích (mimo jiné "manažerských") a absolutně jí neumějí, kdežto já rozumím i náročnějším textům, nemám žádný problém se domluvit a občas se neubráním opravit i lidi s rodilou angličtinou už tohle, za výhodu považuji, ale to neřeší primárně to zaměstnání. Na katedry škol se dívám skoro neustále, ale jak mě může cokoliv na těchto humanitních oborech kamkoli vyzdvihnout, když tyhle nebo silně příbuzné obory absolvují stovky nebo i tisíce a tisíce lidí ročně..

    P.: Já nenapsal, že chrlí řady manažerů. Manažer (ne, nemyslim "Mcdonalds manažery") je už pozice a já ji beru samozřejmě s úctou vzhledem k platovému ohodnocení a povinnostem. Navíc já souhlasím, že DOBRÝCH manažerů musí být vzhledem k jejich příjmům nedostatek. Jde o to, že chrlí řady lidí, kteří by se těmi manažery stát chtěli, na což jim škola právě nepomůže a pokud na to nemají vlohy, skončí jako asistenti někoho nebo nějací rádoby manažeři a já nechci být jedním z nich. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2010 14:31:40, P) A co IT? Znám dost lidí, kteří mají Bc., někdy i jen SŠ a vypracovali se velmi vysoko z obyčejným programátorů či testerů na projekt managery, leadery atd. Ale pokud tě IT nebaví, tak jasný, beru to z mého pohledu. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2010 15:48:51, SnadNeEkonom) O tom nepochybuji. IT mě baví a zajímá, ale mám dojem, že na studium IT na vysoké škole nestačí jen znalosti, jako u teoretičtějších oborů, které jsem měl na mysli já (především chemie, biochemie, biologie), kde se praktické zkušenosti získávají primárně během studia a praxe, ale kde člověk musí být pro IT dost zapálený a mít už toho dost naprogramováno a tak. Tady sice vařim z vody, ale zkoušet programovat jde i v poznámkovém bloku, domácí biochemii si moc představit neumím. :-) Takže pokud máš talent nebo IT jako dlouholetý koníček, proč ne. Jen se obávám, že to nebude můj případ. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2010 09:26:52, Anonym) Dívej , já momentálně umím : Angličtinu, Polštinu, Němčinu a učím se Francouzštinu.. To je dosti dobrý základ… asi tak jsem to myslel v jazycích. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2010 16:11:10, SnadNeEkonom) Tak to je fajn pro tebe, já jazyky moc nemusím. Španělština mě dost nebaví a angličtinu umím výborně jen proto, že ji neustále používám. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Mohu studovat obor ve kterém nemám žádnou praxi ? - Výběr vysoké školy
  2. Na Zubní lékařství po gymnázium, zdravotnickém lyceu či zubnímu technikovy? - Přijímačky, přípravné kurzy
  3. Co studovat, jakou vybrat VŠ? + Jazyky - Výběr vysoké školy
  4. Jde studovat VŠE + Práva na UK? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  5. Vysoká škola - technický směr výběr - Výběr vysoké školy
  6. Je možné studovat Práva v ČR a bydlet v Anglii? - Informace o studiu
  7. MATURITA AŽ NAPODRUHÉ -> VŠ = NA KTERÉ VŠ JE TO MOŽNÉ??? - Výběr vysoké školy
  8. Přesně vím co hledám ale nevim jestli to vubec jde :) - Výběr vysoké školy
  9. Proč nejít studovat VŠCHT, názor, hodnocení, studium - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  10. Chci studovat při práci, ale je mi 30 let :-) - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.