VŠO nebo UJAK???


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.06.2010 23:59:56, Tereza, zhlédnuto: 11873x, reakcí celkem: 82Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekNemůžu se rozhodnout mezi všo a ujakem.. všo ma zajimavejsi obory (zajima me letecka doprava), ale odrazuje me ta spousta negativnich komentaru. Jake mate zkusenosti?

Email: terra-cseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2010 17:38:23, Luci) Určitě VŠO!Studuji tam již pátým rokem a nemůžu si stěžovat..sice je tam přístup ke studiu lehčí než na státní škole, ale zase o mnoho lepší než na ostatních soukromách školách (např. VŠFS, BI,..). Na UJAK nemají žádné zázemí (kavárna, studovna atd.), u nás je vše v jednom areálu!
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.08.2016 11:40:07, Tereza) TEXT S15Ahoj Luci, chci se Tě zeptat, jak moc těžké bylo studium na Bc. a jestli jsi studovala CR? Já se hlásím na komb. studium CR a mám obavu hlavně z jazyků, které se musí zvládnout dva a z hlavního se pak dělá ústní závěrečná Bc.zkouška. Jak zkoušky ústní z jazyka probíhají,/ mám vybranou AJ/a jak moc přísní jsou profesoři při státnicích? Losuješ si nějaká AJ témata, o kterých pak při zk. hovoříš? Pomůžou profesoři?
      Má ještě někdo jiný zkušenosti se závěrečnou Bc. prací a ústními zk. z AJ, jaká je náročnost?
      Děkuju. Tereza reagovat zde
      Email: tereza23volnycz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.11.2010 10:03:05, Lucy) Nedej se odradit negativníma komentáře:) vypouští je z úst většino lidi , kteří si mysleli že si školu zapsatí a mají vše jistý a světě div se oni chtějí aby se taky něco učili :). Já studovala na všo Bc. a jsem velmi spokojená, úroveň odborných předmětů je vysoká, občas jsou tam nejaký nesrovnalosti ale to se dá přežít. mě se na škole velmi líbilo a nelituju toho a šla bych tam znova. Na navazjící jsem nešla z důvodu, že se tam většina předmětů opakuje z Bc. a navíc je to víc eko zaměřený a na to nemám hlavu.
    Ujak je spiš provažená jako velká dávačka bez urovně. navic všo je celá zaměřená na CR a LD takže je tam i dost vyučujících z oboru reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.09.2012 22:43:05, Tadeáš) Ač na soukromé školy v ČR nemám zrovna ten nejlepší názor, tak VŠO je jedna ze světlých výjimek a v posledních letech se navíc hodně zlepšila. Takže určitě VŠO, UJAK má velmi slabou úroveň. reagovat zde
    Email: tom.angelloseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2012 17:34:10, Inkvizitor) Přijde ti lepší mít rezatý drát v pravém nebo v levém oku? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.09.2012 13:51:16, Luke) A to já zase mám docela dobré reference na VŠO. Několik spolužáků z gymplu šlo tam a nestěžovali si, ba dokonce vím, že teď po škole se mají velice dobře. Trošku teď lituju, že jsem tam nešel taky... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.09.2012 14:00:27, Karel) Úspěšně zakončené vzdělání a mít "titul v kapse" je silně individuální záležitost. Mám kamaráda, který také navštěvoval VŠO (na tuto školu přešel z Matfyzu) a je spokojený. Na druhou stranu mi říkal, že jeho třídu navštěvovali tací, kteří školu dodělali způsobem "vše opsat". A myslíte si, že se to děje jen na soukromých VŠ? Samozřejmě, že ne! I na VŠE či PEF ČZU jsem měl (či stále mám) známé, kteří mi vyprávějí stejné "osudy" jako na VŠO! reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2013 15:10:17, Sexy man) Stejné osudy? Víte vy o VŠE vůbec něco, pane? Úroven PEF nehodnotím, protože s ní zkušenost nemám. Ale jak chcete opisovat, když jste rozesazen ob místo a ob řadu a v aule lítá x maníků, který vám hrozej, že jakmile se podíváte jen trochu někam jinam (rozuměj do strany), tak vám to okamžitě seberou? Jak chcete podvádět, když na "lavici" můžete mít pouze kalkulačku bez složitějších funkcí a papír (ne svůj) a vše ostatní metr za sebou za zády? Takhle to chodí na NF VŠE. Jak to chodí na Všo vím jen z doslechu od kámoše, kterej tam chodí, ted si dodělával maturitu na hotelovce. A říká, že ke zkouškám lidi většinou nic neuměj,většina z nich jen opíše během testu nějakou část odpovědí na zadané otázky, at už s pomocí mobilu nebo od spolužáků a každej vyvázne minimálně s trojkou. Další rozdíl je to, že já jsem se setkal na NF VŠE s tak obludnými úlohami, např. v matematice pod dr. Krumpem, že ani nevím, jak by opisování bylo vůbec možné, když jsem popsal na ZT 8 stran výpočtů. Nebo má poslední zkouška z ekonomie veř. sektoru na bakaláři-10 stran, vypisovací otázky a grafy, timing přesně na 60 minut, ani jsem to nestihl dopsat!! Takže se prosím nevyjadřujte k něčemu, co absolutně neznáte. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2013 15:45:46, Aneta) Karel zřejmě myslel opisovat např. z mobilu, ne od někoho ;) a má sakra pravdu, přítel chodí na VŠE a kdo chce, prostě všechno opíše reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2013 14:57:33, Obhájce) To já tam chodím a zy gymplu tam není nikdo. Snad všichni tam jsou ze soukromých středních škol nebo ještě hůře, takže inteligence nic moc. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.11.2012 12:58:23, Deniska) Letos jsem nastoupila a jako jo. Dobrýýýý reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2012 10:58:36, Liby) Stále dobrý? Uvažuju o ní taky:) Chci změnit obor a VŠO je hodně vysoko v mém výběru. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2013 14:48:49, Deniska) Učím se na zkouškový, tak jako nic moc :D Ale jinak jsem spokojená. Spousta mých spolužáků navíc pracuje, tak si chci taky začít něco hledat. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2013 08:25:06, Liby) Díky za informace. Já jsem ještě sondovala po internetu a u známých a rozhodla jsem se, že jdu do toho. Tak mi držte palce, ať si mi tam líbí:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2013 20:03:56, Lucie) Zajímalo by mě, jak je to s počtem pokusů u zkoušek na této škole. Mohla by si mi o tom něco napsat, když už s tím máš zkušenosti? :) reagovat zde
      Email: luciepodrouzkovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.04.2013 12:43:27, Krusty) Oboje je na ***. Ale o UJAKu se říká, že je to nejhorší škola v ČR, takže když už bych si musel vybrat mezi ním a Všo, tak už asi tu Všo, která má teda ale taky špatnou pověst.S05 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.04.2013 00:25:13, Mirek) Ber Všo, Ujak je totální odpad.S09 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.05.2013 16:55:24, Martina) VŠO je určitě lepší. UJAK je strašná masovka se snad jednou z nejhorších pověstí mezi vysokejma školama. Vysoký funkcionáři z ministerstev a policejních sborů jsou na UJAK jen formálně zapsaný a choděj si tam jen pro zápočty, práce jim tam ani nikdo nekontroluje, i kdybys napsala do bakalářský práce stokrát ***, tak ti dá vedoucí a oponent výbornej posudek, protože to flákaj a většinu prací ani nečtou, není to v jejich silách, když jich vedou, oponujou desítky až stovky, kromě toho učej a maj ještě svou hlavní práci. UJAK, to je prostě totální ***, kam si choděj pro titul i ***báby. Nejlepší učitelé z tý školy dávno odešly, protože si nechtěly s touhle tiskárnou na diplomy už dále špinit ruce. Je to podobně ***á škola jako Všfs, o té taky pedagogové říkají, že je to tiskárna na diplomy a spousta lidí tam vystudovala za rok místo pěti, hlavně politici a pedagogové říkali, že byli přinuceni dávat zápočty i lidem, které v životě neviděli. VŠO je taky nic moc, má spíše horší jméno, u zkoušek se opisuje, de facto nikoho nevyhoděj, ale pořád je to lepší než UJAK, kde učitelé při testech odcházej i ze třídy, aby si to lidi mohli lidi vygooglit a opsat od sebe odpovědi na otázky. To ale pořád mluvím jen o úrovni denního studia, na dálkáči platí jen "platit musíš, ale učit se ne, když si připlatíš". I když má Všo organizační problémy, berou všechny zájemce a zkoušky tam daj nakonec taky všichni, tak bych si ji vybrala už jen kvůli nabízeným oborům, takže jdi na Všo. ;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.05.2013 16:58:28, Martina) odešli, to lidi mohli v klidu vygooglit a opsat od sebe odpovědi na otázky reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.06.2013 22:44:53, karel) Studuji obor služby letecké dopravy, dálkově. Jsem už starší ročník z dob, kdy ještě maturita měla nějakou váhu.. A musím zodpovědně říct, že jsem nikdy na této škole neměl pocit, že to je dávačka, na kterou se člověk nemusí učit.Když neumíš, normálně se vyhazuje a nikdo se s tebou nebaví.. Takže nechápu reakce rádoby zasvěcených, kteří na školu určitě ani nechodí.Škola je zaměřená hodně odborně, což asi i ulehčuje absolventům následné uplatnění na trhu práce. Např. VŠE je určitě těžší škola, ale vyučuje hlavně spoustu teorie, která v praxi k ničemu moc není :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.06.2013 23:10:28, Inkvizitor) Možná jsi už tak starší ročník, že moudrost, která se prý někdy s věkem dostavuje, u tebe odešla s chorobami. Ovšem podle zcela nesmyslné mantry o teorii (každý dobrý praktik totiž o svém oboru ví, že není nic užitečnějšího než dobrá teorie) je daleko pravděpodobnější, že jsi jen astroturfer... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2013 10:46:10, Karolina) Inkvizitore, Ty jsi asi pěknej *** :D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2013 12:20:13, Inkvizitor) Tak to byla vyčerpávající informace o tvých intelektuálních schopnostech. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2013 13:04:22, Lenka) VŠO! Minimum práce během semestru, do školy ani nemusíte, vše se dá dohodnout. Ideální škola, nenáročná, dobře skloubitelná s prací. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2013 19:49:07, Míša) Ahojky, chtěla bych studovat na VSO (ale rozhodne ne kvuli tomu, ze berou kazdyho), je to moje volba, kvůli které sem měla hodne rozporů s rodičema. Je tu ale věc, která by mě hodně zajímala, některé soukromé školy naberou spoustu studentů, nechaji si do tretaku platit a pak je vyrazí, aniž by si stihli udelat titul. Nevíte, jestli je to i problém VSO? reagovat zde
    Email: mispulin.sseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2013 20:52:22, L.) O to je smutnější, že ač máš evidentně rozumné rodiče, sama jsi b|bá jako štoudev. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 01:46:05, Aneta) Ahojky o žádné takové soukromce nevím. Já jsem státnicovala na UJAK a vypadalo to spíš obráceně. Na státnicích stačilo jen něco mluvit komise nebyla zlá a bývá v komisi aspon jeden ze školy. Neboj se to dáš! Když jsem mohla já může kdokoli!:) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 07:23:59, Inkvizitor) Takový zakoupený titul pak ovšem neodpovídá žádnému vzdělání a proto je celkem k ničemu. Tedy pokud není cílem ohromit babičku a dokázat jí, že ani ta nejhloupější vnučka není mentálně retardovaná, protože už je bakalářkou... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 10:07:27, Míša) Tak vám tedy děkuji, že mě soudíte, jen proto, že jsem si vybrala tuhle školu. Mimochodem jsem byla jedna z nejlepších na gymnáziu a vzali mě i na veřejné vysoké školy. Mě to ale táhne jinam a žádná veřejná škola nenabízí obor, který by se mi zamlouval reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 14:40:33, Popino) Ano, vzali tě všude, ale jdeš dobrovolně na VŠO, kde jsou lidi s učnákama a soukromýma obchodníma akademiema/hotelkovkama. Jdeš tam, kde je to lejno prostě největší a ještě za něj musíš zaplatit-"chápu tě" :-) .
            Pochybuju, že jsi byla kdy nejlepší žačkou, spíš to vypadá opět na nějakou ženu ze studijního. Ty génie z VŠO jsem viděl, slyšel..., nezvládají ani pravidla českého pravopisu ze ZŠ, natož aby to byli ještě nějací velcí premianti z gymnázií. :D

            Upřímně-i VŠO je pokrytá lepšími veřejnými školami, CR najdeš na FMV VŠE a obory s letectvím/leteckou dopravou a jejich managementem zase na FD ČVUT. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 20:23:14, Míša) Já tady nehodlám nikomu nic dokazovat, ale vážně nechápu, proč to, že chci studovat na všo by ze mě mělo dělat vypatlance. Na té škole jsem zatím nestudovala, tak nemůžu posoudit, jestli to tam chodí opravdu tak špatně. Jestli máte pravdu a jde opravdu o "lejno", tak Vám dám za pravdu, ale pokud jste tam nestudoval, tak nemůžete soudit. Nemám ráda přežitky, jako je, je to soukromá škola, tak je to hned pro ***ečky. V zahraničí se za všechno studium platí. Ale je fakt, že mi tato konverzace poměrně změnila názor. Sice mě tyto obory hrozně lákají, asi bych nesnesla, aby ze mě lidi dělali člověka, co neumí do pěti počítat, jen proto,že jsem si vybrala vso. Na to se mám moc ráda a nechci se nechat urážet reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 21:06:51, Popino) Milá zlatá..., asi nevíte, jak to vypadá na opravdu prestižních zahraničních školách v USA či GB.
                Za studium si sice platíte, ale určitě ne takto směšně nízké částky jako na našich soukromých vysokoškolských akciovkách.
                Není to 25 tisíc, ale třeba 250-500 tisíc za semestr.

                Ta tradice je úplně jiná, v USA maj soukromý vysoký školy tradici (prostě úplně jinej systém než ten náš, pokud nejste retardovaná, tak ze SŠ jako premiant jistě víte, že v USA funguje sociální stát na přeci jen trochu jiných principech než v Evropě), ale ne všechny jsou kvalitní, některé též spíš svou (ne)náročností připomínají naše střední školy (aneb výpovědi mnoha českých studentů z některých amer. vysokých škol).

                Na ty opravdu prestižní amer. univerzity se nedostane tím způsobem, že si zaplatíta a jste přijata-to ani omylem-musíte mít výborný prospěch už na střední škole, vyvíjet mimoškolní prospěšné aktivity, nějak vynikat (soutěže atd.) a k tomu napsat velmi dobře LSAT-něco jako naše OSP, které ještě více souvisejí s výší vašeho IQ, kritickým myšlením atd..

                Na prominentní soukromé zahraniční univerzity v USA se prostě jen tak někdo nedostane, studium je prestižní a velmi nákladé.
                Mimo finanční náladnosti lze jistě vyzvednout i časovou náročnost.
                Lidi např. na Harvardu (zejména studující přírodní a technické vědy) mají během semestru tolik povinností a úkolů, že se věnují, jsou oddáni téměř pouze svému studiu a mají co dělat, aby to vše zvládli.

                Jak to vypadá na našich soukromých vysokých škol(k)ách bez tradice, zázemí, prestiže?
                Jednoduše tak, že je na nich 80 % dálkařů, kteří si jdou napsat až závěrečný test, závěrečnou zkoušku, na kterou se učí jeden celý víkend před zkouškou ze starých vypracovaných otázek (přesně vědí, co bude v testu-knih opravdu netřeba) na pár stran, samozřejmě všichni přijati jak na bak. tak mag. stupen bez přij. zkoušky.
                Úroven prezenčního studia však nebývá o nic vyšší-zápočty za pouhou docházku, "eseje" obšlehnuté z netu (které nikdo nečte) atd.

                Prostě soukromé školy se svou kvalitou, prestiží a uplatněním rovnají takovému pěknému kravskému lejnu.
                Jsou to jen sprosté tiskárny na diplomy pro méně inteligentní, potažmo líné a neambiciozní jedince. S06

                A pokud to nevíte, tak náš školský systém začíná pomalu připomínat spíše školy v Austrálii.
                Lidé si tam taky mohou jít na soukromou vysokou školu vystudovat téměř cokoliv, ale vždy se na ně pohlíží s patřičným despektem-studium na veřejných vysokých školách tam je mnohem prestižnější, náročnější, přijímá se na základě zkoušky (všichni se nedostanou)... ,ale je i dražší. (Aneb vy máte tu výhodu, že vám tu lepší veřejnou školu zaplatí "stát"-proto se váš přístup zdá lehce retardovaným)
                reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 21:22:18, Míša) Nehodlám se s Vámi hádat, jistěže máte pravdu, vím, že to tam chodí úplně jinak, jen jsem prostě chtěla poukázat na to, že se mi nelíbí, že když se u nám za školu platí, tak je hned špatná. Klidně si o mě myslete, že jsem retardovaná, mě tím neurazíte reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 21:28:34, Popino) Ono je problém spíš v tom, že zatímco existují kvalitní, avšak i nekvalitní veřejné vysoké školy, tak soukromé školy jsou v ČR pouze ty nekvalitní.
                    Poděkujte naší bývalé i současné vládě, že tomu tak je.

                    Člověk, který chtěl začít budovat prestižní soukromé školství po vzoru USA, byl p. Liška (strana zelených), nakonec od tohoto "záměru" však sešlo, a proto je soukromé vysoké škloství v ČR i nadále (naprosto trefně) odbornou i laickou veřejností přirovnáváno ke kravskému lejnu. S06 reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 21:22:55, Popino) *nedostanete...
                  Použil jsem hrubší výrazy, ne však proto, že jsem nějaký rozený hulvát, pouze vám dávám šokovou terapii, která má za cíl, probudit vás do reality českého školství.

                  Co jsem tak slyšel, tak dobrou sondou do "vysokoškolského" studia na Všo, může být i tento "příklad":

                  http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=654605
                  reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 21:33:27, Míša) Myslím, že se Vám to povedlo, článek je zajímavý, ale svým zbůsobem smutný. Také patřím k těm, kteří jsou toho názoru, že ne každý člověk by měl studovat na vysoké škole. Dříve se tam dostali jen ti opravdu dobří, dnes už vysokou studuje každý druhý a ještě bez přímaček. Pak nastane situace, že když si vyberu školu, která by mě oborově naplňovala, budu veřejnosti za tupce. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 21:56:22, Popino) To mě těší. Ano, je to smutné. Bohužel-české školství se vůbec nepřizpůsobuje požadavkům trhu či demografickému vývoji.

                      Už před několika lety bylo naprosto zjevné, že je míst na středních školách s maturitou až příliš, dostávali se a dostávají se i vyloženě slabí jedinci.
                      Dnes má maturitu snad 70 % ročníku... a tito lidé se pak všichni hrnou i na vysoké školy..., no a protože je míst na vysokých školách více než samotných uchazečů o studium na nich, studují dnes vysokou školu téměř všichni.

                      Avšak je vysoká a "vysoká".
                      Obecně platí, že naše soukromé vysoké školy naberou veškerý ten "odpad", který pak ani nijak necedí (maximalizují svůj zisk-nátlak ze strany akcionářů)
                      I když... ,co si budeme povídat, zárukou kvality nejsou ani mnohé veřejné vysoké školy, většinou se však jedná o ty s regionální působností. (kdo by neznal třeba PF ZČU, ale jsou i mnohé další...)

                      Ano, budou vás mít za tupce, protože prostě z většiny na těchto školách tupci také opravdu studují. (otřesné zkušenosti některých zaměstnavatelů s uchazeči jistých soukromých vys. škol to jen potvrzují=uchazeče těchto škol si pak už dotyčné firmy ani nezvou na pohovory-je to pro ně jen ztráta času, a tedy i nákladů)

                      A proto by mělo být vaším primárním cílem, mířit na tu českou veřejnou vysokou školu, která se těší dobrému jménu, má slušnému zázemí, je tradiční, uznávaná, prestižní, veřejností i odborníky široce známá...

                      Tudíž cestovní ruch nabízí např. VŠE, management a ekonomiku dopravy a telekomunikací/leteckou dopravu zase např. FD ČVUT.

                      Ono, k tomu cestovnímu ruchu..., víte, tento obor nabízí takových soukromých vysokých škol, ale i spousta regionálních ekonomek, že se na nějakém dobrém místě s Všo určitě neuchytíte.

                      Tak to ještě promyslete, jak říkám, platit za ***, pakliže jste opravdu inteligentní a máte na víc, je holý nesmysl.S06
                      reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 22:02:43, Popino) *Už před několika lety bylo naprosto zjevné, že míst na středních školách s maturitou je až příliš, dostávali/dostávají se i vyloženě slabí jedinci.
                        ...má slušné zázemí
                        ....
                        Ještě bych dodal, že je to takový hezký paradox, že střední školy redukovány nebyly, ale vysokých škol(ek) nám tu v posledních deseti letech přibylo jako hub po dešti.

                        Slyšel jsem i o několika lidech (z řad politiků), kteří si na tom (údajně velmi pěkně) namastili kapsu. reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 22:11:41, Míša) Je ale pravda, že i úroveň středních škol velmi klesá. Já chodila na Masarykovo gymnázium v Plzni. Pořád nám tvrdili, jak je prestižní a jedno z nejlepších v kraji. Studenti na to ale měli dost odlišný názor, zejména úroveň jazyků zaostávala (zvlášť, když je to jazykové gymnázium). Prý je to ale úrovní studentů, kteří se na školu hlásí. Škola musí hodně snižovat kritéria, aby vůbec naplnila lavice, což mi přijde paradoxní
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 22:30:29, Popino) Bohužel, máte pravdu. Ono jde i o určité zájmové skupiny..., asi jste již určitě postřehla, jak hojně se kupříkladu demonstruje za "kvalitu výuky", když mají být některé střední školy zrovna sloučeny.

                          Můj bratr studoval před několika lety na průmyslovce..., taky měli nedostatek uchazečů, takže procházeli i studenti, kteří by před dvaceti lety neuspěli ani na odborném učilišti s maturitou.

                          Je to smutné...

                          Ale vy, pokud jste chytrá, tak musíte jít na nějakou tradiční vys. školu, VŠO by byla v CV něco jako koule u nohy, věřte mi.
                          S06


                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 22:05:12, Míša) Když už jste se zmínil o Pf ZČU, to je podobný příklad jako se soukromými školami. Má sestra tam nastoupila v době, kdy byla ještě dejme tomu prestižní. Když byla ve druháku, objevil se skandál s korupcí. Najednou všichni měli studenty právnické fakulty také za tupce, kteří si titul koupí. A co má pak člověk, který na škole dřel dělat. Stejně je všichni hází do jednoho pytle. A to je podle mě i se soukromými školami. Obecně to na nich chodí špatně, ale, co když se najde člověk, který na škole opravdu maká a má o studium zájem. Je to podle mě nespravedlivé.. Ale co dnes není, že reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 22:20:10, Popino) Bohužel, tady vám musím trochu oponovat. O PF ZČU bylo už dávno před vypuknutím kauzy známo, co je zač. Minimálně lidé v okolí Plzně to dobře věděli a internet toho byl také plný. Jak stačí připlatit a přijetí máte jisté, jak nestandardně tam probíhá studium atd.

                          Mimoto i vtípky právníků na bázi, že "kdo to nezvládne v Praze, odtáhne do Plzně", že "Plzen je pro ***ce-umpalumpí právníky" a podobně..., byly známé. Bylo známo, že v Plzni končí ti nejslabší uchazeči.
                          Byl tam snad jen test, který netestoval ani žádné logické předpoklady, jen nějaká banální splácanina dějepisu a zsv.
                          Asi i díky tomu byli uchazeči z Plzně nejslabší u pohovorů-nejméně úspěšní.

                          No a po vypuknutí kauzy se do Plzně už dostane i uklízečka, protože na odvolání berou každého a ani tak nenaplní celou kapacitu.


                          Ano, je nespravedlivé, že vy ( jakožto třeba jedna ze sta) opravdu makáte i nad rámec mrzkých požadavků ke zkouškám...,ale to prostě nikoho nezajímá.
                          Nikdo se nebude probírat absolventy, aby zjištoval, kde se skrývá ten jeden ze sta. Sáhne po větší kvalitě-absolventech těch lepších škol. Proč by si zvyšoval náklady, plýtval svým časem?

                          Pochopte, že absolventů vysokých škol je a bude mnoho.
                          A vy, pokud jste premiant, tak můžete studovat ty nejlepší školy v oboru, nemusíte se přeci nijak omezovat.

                          Studujte práva na UK/MU..., CR na VŠE nebo na nějaké jiné lepší škole. (CR nabízí fakt spousta škol)

                          S06
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 22:35:40, Popino) *...sáhne po větší zaručené kvalitě
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 23:00:32, Popino) Abych to definitivně nějak uzavřel...

                          Představte si, že za 10 let tu bude mít VŠ 60 % populace (možná i více), nejčastější budou ekonomické obory-oborů s CR bude habaděj.

                          A vy se budete ucházet o lepší pozici v práci..., pošlete své CV, ale do oné firmy přijde takových CV třeba 100, ale k pohovoru se bude zvát pouze 20 lidí.

                          A jaká bývá nejčastější prvotní selekce? No podle absolv. školy přece.

                          Uvědomte si situaci, ve které se dnes nalézáte.
                          Za 10 let vzroste počet vysokoškoláků třeba o 40 %, ale počet vhodných pracovních míst pouze o 10 %

                          A ***ové na ty lepší veřejné školy prostě většinou přijati nejsou, potažmo nevystudují v příliš hojném počtu-náročnější studium.

                          Ale ***ové se na horší veřejné školy a všechny soukromé školy dostanou velice snadno a mají tam i největší šanci získat titul.

                          Ted je na vás, do jakého "týmu" chcete patřit... do týmu, kde je víc, nebo mín ***ů? No lepší by to bylo asi v tom "týmu", kde jich je mín, nemyslíte si?

                          A věřte, že nějaké semestrální chlastačka v rámci Erasmu vás opravdu nespasí

                          Volba je na vás, ale pak nám tu neplačte. S06
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2013 23:03:21, Popino) *...,a k pohovoru se bude zvát pouze 20 lidí. (těch ale tam mám až moc:)
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.08.2013 08:15:09, Inkvizitor) Ona žádná veřejná vysoká škola nenabízí "přesný" obor, protože dobré veřejné vysoké školy se vyznačují mimo jiné dobrým obecným základem a poměrně velkou flexibilitou studijních plánů. "Superspecializace" probíhá cestou (dobře zajištěných) volitelných předmětů nebo dokonce jejich bloků.
            Na některých školách to jde dokonce tak daleko, že se nabízejí ucelené bloky předmětů jako vedlejší specializace, která bude vyznačena na diplomu, na jiných si alespoň dali tu práci, že jsou definovány klíčové předměty bakalářského studia ostatních oborů tak, že si zájemce může neoficiálně zapsat "minor". reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.10.2016 11:12:01, Tereza) Míšo, ahoj, chci se Tě zeptat, zda jsi se nakonec pro VŠO rozhodla a jak jsi tam spokojená...? Mám také zájem na tuto škol nastoupit, při zaměstnán do komb. studia CR a tak si říkám, jak moc to bude při práci a rodině složité...Budeš moc hodná, když mi napíšeš své poznatky, děkujuuu. Terka reagovat zde
            Email: tereza23volnycz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.08.2013 15:51:45, Olej) Je to tak..., ty "přesné" obory jsou beztak splácaniny těch původních z veřejných škol.
    Sice to hezky zní, ale obsah bývá vcelku tragikomický.
    Pokud by děvče nebylo hloupé, šlo by na Fakultu dopravní, pokud stojí o letectví. Opravdu její uvažování nechápu, čeho se bojí, když má po maturitě? A k tomu není ***á... A ona si chce platit, jako její opožděnější kolegové, kteří na vysokou školu nemají bunky, a tak si musí titul prostě zakoupit. :D
    K těm vedlejším specializacím. Inkvizitor má pravdu. Úplně ve všem. CR můžeš studovat na FMV VŠE, pokud se FMV bojíš, že nemáš dostatečné znalosti druhého jazyka, tak bud si ho dopln (za ten rok), a pak se hlas znovu, nebo jdi na jinou fakultu a na magisterském navazujícím studiu si vem cestovní ruch jako svou vedlejší specializaci.;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2013 16:52:15, Radek) Nechápu, jak premiant může vůbec pomýšlet na takový hnus, jako je UJAK nebo VŠO.
    Premianti chodí na tradiční české univerzity, které nesnižují své nároky na studenty na (či spíše mnohdy i pod ) úroven středních škol, premianti chodí na VŠCHT, ČVUT, VŠE, UK, MU...
    Když to nebudeš na ČVUT, VŠE zvládat, je tu ještě taková "holka pro všechno", poslední záchrana ve formě ČZU, kde končí na technické fakultě mnozí z ČVUT a na provozně ekonomické zase ti z VŠE.
    Bo i na ČZU se ti dostane kvalitnějšího a uznávanějšího vzdělání než na soukromé škole.
    Je to hnus, ale za pár let bude mít 70 % lidí ve věku okolo 25 let vysokou školu.
    A přitom podle psychologů/psychiatrů má předpoklady ke studiu na Vš pouze asi 30 % populace.

    JJ, volové vytvářej "znalostní ekonomiku" po svém. Budou akreditovat samé humanitní a ekonomické sra*ky, o které je zájem ("atraktivní obory"-med kolem huby), a pak budou jejich absolventi dělat prodavače a číšníky. Well done, česká pravicová vládo. S13


    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2013 17:19:19, Iveta) Čauky Míšo, určitě Ti důrazně nedoporučuju chodit na žádnou soukromou školu, pokud máš na lepší!! Personalisté totiž moc dobře vědí, co se tu děje za svinstva.
    Jak když si někdo z řad studentů jen postěžuje, že nedal zkoušku, jak pedagog většinou hned letí, náročnější pedagogové letěly už snad ze všech soukromých škol, vím o VŠFS, své MUP, UJAKu, VŠO a dalších, kde se to děje a dělo.
    Pak nás díky tomu učej osobnosti, sice třeba z VŠE, UK, ale se staženým ocasem, jinak by okamžitě letěli!! (třeba na VŠO občas někomu nedaj něco na první pokus, ale na druhej pokus to musej dát už povinně všem, i kdyby věděli kulový) ...nebo někdy dokonce i jen lidi s maturitou!!! A to opravdu nekecám, takové "záskoky" bývají třeba i na celej semestr!!
    A je fakt pravda, že v soukromí učitelé, kteří učí jak na soukromých, tak veřejných, mluví o soukomých školách jako o učilištích! A o studentech jako o nevycválané, líné a někdy i agresivní a nevychované zvěři!
    Chceš mít snad diplom z učiliště? Já ho mám (MUP) a řeknu ti jediné. Jestli seženu kdy lepší práci, tak se za svoji školu budu do konce života jen stydět! :(
    A UJAK?! To je ještě horší! Na MUP se sice taky u testů opisovalo z mobilů, nikdo nás nehlídal, takže testy týmová práce, k tomu ještě lehké píčovinky, ale na UJAKu dokonce někteří učitelé ještě při testu odchází ze třídy!!! A to opravdu nekecám! Řeknou, že jdou třeba na půl hodiny pryč...a že jak budou přicházet, tak že ještě zaklepaj!!!
    Pak se už fakt ani já sama nedivím, že má Vš každej a že šla její cena tak dolů.
    Jsem strašně zklamaná. :(
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2013 20:00:07, Míša) Moc Vám děkuji za Vaše příspěvky. Otevřelo mi to oči, takže mě nikdo na žádné soukromé škole neuvidí :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2013 23:14:22, Iveta) Nemáš zač, Míšo. Kdyby tohle udělal kdysi někdo pro mě a poradil mi lépe, byla bych mu dnes vděčná. Taky jsem měla na víc, jak se tak říká, ale byla jsem naivní, holka po maturitě těžce v oblacích.:( reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 17:57:43, Messenger) Dobrý den,

        ze zvědavosti jsem zabrouzdal na tento web, podívat se na názory lidí na školu, kterou jsem nedávno absolvoval ( Bc.). V hodně věcech souhlasím s názory od Mr. Popino. Mám ale drobnou výtku, lidé se tu stále ohání se slovy jako „prestižní škola je jen veřejná“ nebo „jen s titulem z této školy najdeš uplatnění“ , popravdě mě doslova pobavila věta, že prvotní selekce je na základě vzdělání, to byla pravda tak před 20 lety. Prvotní selekce je v drtivé vetšině případů samozřejmě na základě dosažené praxe. Ač mají pánové Popino a Inkvizitor v hodně věcech pravdu, ta základní pointa o uplatnění se na trhu práce jim absolutně uniká. Samozřejmě se dá hned argumentovat, že s touto školou nezískáte tak kvalitní zaměstnání jako se školou prestižnějšiho charakteru, bohužel ani to není pravda. Může za to nulová provázanost státního a soukromého sektoru, kdy absolvent kvalitní školy jako je VŠE, MU,UK, atd. nemá díky vytíženosti čas ani na částečný prac. poměr a v rámci školy je praxe nulová. Pro ambiciozní lidi jsou tu trainee programy, těch je bohužel také zoufale málo a vyžaduje se na ně perfektní znalost AJ + další jazyk, což je mezi českou mládeží velký kámen úrazu (o úrovni výuky jazyků na VŠ se bavit nechci, to je kapitola sama pro sebe ). Dva lidé v mém okolí pracují v HR segmentu a z informací od nich je absolvent VŠ bez praxe opravdu chudák, můžete mít titul z prestižní školy a klidně vám nepříjde pozvánka ani na první kolo přijímacího řízení. Časy, kdy škola rozhodovala o karierním úspěchu jedince jsou opravdu dávno pryč, rozhodující jsou dnes jazykové zdatnosti, mimoškolní aktivity různého charakteru, zkušenosti s mezinárodním prostředím, atd. Pokud to někdo myslí se studiem a následnou kariérou opravdu vážně, zvolí spíše kvalitní školu v zahraničí. Ja osobně jsem zvolil pro Master\'s degree studium na King\'s College London, po prvním roce musím konstatovat, že to je opravdu jiná dimenze vzdělání. A nebojte, nesrovnávám to jen s VŠO. ;-) btw: Pro opravdové echt "čecháčky", studium i na takové škole se dá zvládnout bez finanční podpory rodičů.

        Jinak k tomu topicu VŠO vs. UJAK. VŠO je nenáročná škola snažící se udržet aspoň nějakou úroveň. Kvalita absolventů je opravdu velice rozdílná, člověk tam narazí na totální paka i opravdu zapálené lidi v oboru. Všechno je o osobní angažovanosti, pokud tě zajímá obor cr/letectvi tu možnost tam člověk prostě má. S UJAKem nemám osobní zkušeností, jedna známá tento “ústav“ však absolvovala a z jejich vyprávění můžu potencionální uchazeče ubezpečit o nekvalitě této školy od A do Z.

        Také tu někde padla věta, že kvalitní škola tě naučí snaze. Pokud tě musí škola naučit snaze, je to spíš smutné. Nějaka motivace a s ni spojená snaha je jako smrad, rychle se vyvětrá. ;-)

        Rozhodně bych se neoddával té malé představě o uplatnění. Lidé jako Inkvizitor ti říkají jen to A, bohužel neřeknou B.

        GOOD LUCK s výběrem... ;-)



        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.04.2014 13:42:05, Marek) Ahoj, nemohu s Tebou tak úplně souhlasit, na magisterském jsem nedávno dostudoval dvě vysoké školy - IES FSV UK a NF VŠE a bez jakékoli praxe mě vzali do prestižní konzultantské společnosti - A. T. Kearney..., kamaráda z IES vzali do Boston Consulting Group a kamaráda z VŠE do KPMG, ani jeden z nás neměl jakoukoli pracovní zkušenost či stáž. ;) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2016 01:13:30, Gesh) Aktuálně studuji 4. ročník na Fsv ČVUT. Prvně k tématu škola vs. praxe. Z vlastní zkušenosti vím, že žádná škola nenahradí praxi, ale když vás učí špička v oboru a vy tu příležitost využijete, jste připraveni na praxi. Nestalo se mi, abych přišel do projekční kanceláře/ arch. ateliéru, dali mi práci a museli mi říkat co a jak. Neměl jsem ze školy kompletní přehled to jistě ne. Stačilo však minimum úsilí ale hlavně času, abych se mohl stát členem projekčního týmu. To je důvod, který rozhoduje u zaměstnavatelů. Mnozí si výslovně přejí studenta z ČVUTu. Sehnat práci pro mě není problém na rozdíl od mých vrstevníků z jiných škol stejného oboru i zaměření. Za druhé drtivá většina studentů je připravena začít s praxí už na škole a ne po ní (byť je studium i tak VELMI náročné co do času, energie i množství práce) a vězte že přibližně 75 % práci během studia má.
          Nechci srovnávat mojí školu s jinými, ale chci říct, že na škole VELMI záleží. Možná vám to uniklo, možná to ve vašem oboru tak úplně neplatí a možná si to nepřipouštíte. Nevím. Škola otevírá možnosti, to je bez diskuze. reagovat zde
          Email: gesh31seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.08.2015 14:14:25, mighnonett) Tak u nás se opisovalo taky a jak! :-D a to jsem chodila na UHK na veřejnou vysokou prezenční studium na management ale měli jsme testy i se sporťákama, lidma z fimančního managementu i informatiky a opisovalo se brutálně. kde se dalo tak mezi sebou a kde ne tak s mobilem. A neříkám že všichni ale vždycky se v nějaký škole najde jeden člověk, kterej odejde z hodiny a nechá vás to opsat, my ho tam měli taky. Ale je fakt že soukromý školy jsou lepší v cizině. o tom ani slovo, ale když už člověka nikam nevzali a má na to money tak ať si jde kam chce. :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.08.2013 22:27:37, Aneta) Dobrý večer,
    teď si budu na VŠO dávat přihlášku, na obor cestovní ruch. Mám trochu obavy, proto bych se ráda dozvěděla něco víc o výuce. Jak často v týdnu se tato škola asi navštěvuje? Přítel na VŠE to má tak, že má všechno ve dvou dnech. Také by mě zajímalo, kolik pokusů je na zkoušky. A ještě jedna věc-bc se zakončuje zkouškou z jazyka-ta probíhá ústně nebo písemně?
    Předem děkuji za odpovědi :) reagovat zde
    Email: fr.annyseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 01:43:07, uhrančivá růže) čauky Anet,
      taky mě nevzali na VŠE, tak jsem šla na VŠO.
      do školy nemusíš, pokud nechceš. Na dálkovém vůbec ne a na denním de fakto taky ne.
      Kámoš taky chodí na VŠE jako ten tvůj přítel, občas to prej taky poskládá jen do 3 dnů z 5, ale to tam pak bejvá skoro od rána do večera. co mi tak říká.
      v tomhle má Všo fakt výhodu, nic není povinný, s ničím tě neotravujou-skoro žádné nechutné prezentace, průběžné testy ani minitesty taky ne, účast na cvikách se taky nezapisuje, na přednáškách taky ne.
      To mě právě překvapilo, že na VŠE jim na některých předmětech hlídaj i prezenci na přednáškách. :D
      Prostě VŠO je flákárna, pokud chceš pracovat na HPP, nebudeš mít problém, taky pracuju, dá se to fakt luxusně.
      Měj se :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 01:50:19, uhrančivá růže) K těm zkouškám..., neboj se ničeho, na 1. pokus to uděláš bez problémů, když se na to úplně nevyprdneš. Málokdo jde na 2. pokus. A i kdyby, tak tam to už všem dali. Pokusy jsou na VŠO standardně 3, ale je to soukromka, takže kdybys připlatila, mohla bys na více pokusů.
      Odsud lidi odcházej jen dobrovolně, co se tak povídá... a to je fakt pravda, zkoušky nejde neudělat, jsou fakt lehký a taháky, opisování nikdo nehlídá.
      Některý učitelé jsou ale fakt nepříjemný.
      Platíš si je, ***y, ale ochotní moc nejsou. Měla jsem ted na obhajobu jednoho týpka, kterej mě seřval, že kvůli mně nebude jezdit přes půl Prahy kvůli konzultaci.
      Jinak zkoušky jak jsem psala, až uvidíš ty ***y, co tam taky budou, tak si přijdeš jako ten nejchytřejší člověk na světě. :D:D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 11:15:45, Aneta) Moc děkuji za infa :) Nechci jít na VŠO protože je to zadarmo, ale protože je to škola, která by mě opravdu bavila. A to, že je lehčí, je pro mě jedině plus, protože mám práci na poloviční úvazek a asi bych se nezvládala drtit od rána do večera :) Takže opravdu moc děkuji za tvou reakci, docela mě uklidnila :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 08:23:25, Inkvizitor) A proč raději nejdeš studovat na skutečnou vysokou/vyšší školu? Zakoupený titul ohromí nanejvýše tvoji babičku, každý lucidní zaměstnavatel na něj z vysoka hodí bobek. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 11:13:35, Aneta) Na VŠO jdu proto, že je to jediná škola v ČR, která by mě bavila. A stejně potom nikdo nekouká na to, z jaké školy máš titul ;) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2013 21:46:23, Matt) Většina zaměstnavatelů kouká na to, z jaký jsi školy! U těch lepších, kvalitnějších a prestižnějších zaměstnavatelů se s podobnou školou ani nedostaneš k pohovoru! ... Netvrdím, že na VŠO nemůže studovat pár talentovaných, pilných a chytrých studentů, ale v průměru jsou absolventi na mnohem horší úrovni než z podobně zaměřených veřejných vysokých škol. Když přijde personalistovi na stůl třeba 1000 životopisů a k přijímacímu řízení plánuje pozvat třeba 200 lidí, tak podle čeho myslíš, že bude probíhat ta první selekce? Vystudovaná vysoká škola přestává hrát nejdůležitější roli v životopisu až v pokročilém stadiu kariéry. Když už máš něco za sebou a je ti 40+, tak pak je podstatná hlavně relevantní praxe v oboru (kterou získáš především na základě absolvování kvalitní vvš), reference od zaměstnavatelů, odborné stáže a praxe, zahraniční zkušenosti, různé profesní kurzy a certifikáty, atp. Ale v období 20-27 let, když člověk ještě nemá mnoho co nabídnout zaměstnavatelům, tak kritérium vystudovaná škola je naprosto klíčové. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2013 15:42:11, Aneta) Já si prostě VŠO vybrala a nehodlám na tom nic měnit, je to škola jako každá jiná. A hlavně-bude mě bavit. Nehodlám na té škole strávit celý život, Ing. si stejně chci udělat na VŠE, pokud se tam dostanu. Nehledě na to, že na VŠO je praxe už během školy, takže nevyjdu s holou pr... reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2013 16:50:46, Silvinka) jO máš pravdu je to škola jako každá jiná soukromá. Snad přece všichni z UJAKU MUP VŠKV VŠO VŠEM VŠMIE UC NC EPI SVŠE SVŠES STING CEVRO BIBS AAVŠ AMAK PANEVS BIVŠ UNYP VŠAP VŠKE VŠLG VŠH VŠOH VŠMVV VŠSS AKCENT MIPP VŠFS VŠP PROSTĚ SNAD VŠICHNI ZE 43 SOUKROMÝCH VYSOKÝCH ŠKOL V ČR NEZKONČÍME U FABRIK KTERÉ UŽ TADY NEJSOU.
              Ale nesouhlasím s tím že řekneš hlavně mě bude bavit to totiž nikdy nevíš! jak to můžeš vědět? Já sem taky šla na tuhle školu že mě bude bavit ale když uslyšíš ty nudné přednášky a ty nudné nezáživné věci tak tě to pak najednou bavit nebude protože máš vždy zkreslený očekávání v tom mi věř.
              S holou ***í vyjdeš praxe na VŠO má stejnou váhu jako praxe na UJAKU nebo UC takže nic moc to není v životopise žádnej plus to si nemaluj andělíčky to bys pak byla sklamaná jako já.
              Taky sem si říkala že sou soukromé super že jsou na praxi ale nejsou nevěř tomu. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.08.2013 20:19:55, Inkvizitor) Jen tak mezi námi, studentská praxe sama o sobě nemá pro budoucího zaměstnavatele žádnou velkou váhu - pokud do není praxe u budoucího zaměstnavatele. Například sestřenice takto získala velmi dobrou práci - ovšem danou praxi vykonávala při studiu (jako povinnou součást) na VŠE a nejspíše jen proto, že studovala na VŠE. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2013 12:35:01, Ladislav) http://myurl.cz/3cdsv reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.06.2014 16:45:46, Katka.Kap.) Sice se jedná o starší téma, ale pro budoucí zájemce malé info.
    Tento rok jsem dokončila studium na VŠO, obor CR, Bc. Takže mohu objektivně hodnotit jak to na VŠO chodí.
    Někdo říká, že se do školy nemusí vůbec chodit. Přednášky jsou nepovinné, ale cvičení jsou povinné s možností 2 nepřítomností z celkových 12 - 13 cvik. 1 semestr jsou cvika o počítání (ekonomie, kvantitativní metody). Další semestry jsou o seminárkách na vybraná téma (ekonomika cr, technika cr...atd.) V rámci každého cvičení musíte získat zápočet, abyste mohli vůbec jít ke zkoušce, takže to není jen o tom, abyste si to tam odseděli. U některých cvičení stačí seminárka + prezentace + aktivita v hodinách + zpracování studie k danému téma, jinde se píšou zápočtové testy. Pokud nesplníte, nejdete ke zkoušce. V rámci každé zkoušky musíte splnit 60 a více %, abyste zkoušku udělali. V prvním ročníku se setkáte s lehčími předměty, kde udělat zkoušku není nikterak náročné. Předměty přímo k CR jako technika nebo ekonomika jsou však náročnější. Pokud se však člověk naučí a nekašle na zápočty, tak se nemusí obávat. Hodně lidí však není připuštěno ke státnicím, protože nemá splněné přeměty. A obzvláště pedagogové z katedry cr a ekonomie nedávájí nic zadarmo, ale chtějí znalosti a dobré výsledky!
    Co se týče samotných státnic, tak i zde je jistá úmrtnost. SZZ se skládají z obhajoby bakalářky a dvou odborných předmětů - ekonomika cr a technika cr. Vedle toho se ještě dělá ústní zkouška z jazyka.
    Během studia se setkáte s mnoha externisty z VŠE či ČVUT. Učí zde i mnoho lidí z oboru, kteří studentům předají informace o tom jak to funguje v praxi. Já osobně jsem měla u státnic člověka z VŠE a BP jsem psala taktéž od externistky z VŠE.
    Určitě studium na této škole doporučuji, jako jednu z možností výběru ;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2014 12:04:21, Roman) Pro ***ce je VŠO asi dobrá volba (k nahonění ega bezcenným cárem papíru), pro člověka s nějakým IQ však nikoli. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2014 15:59:00, Inkvizitor) Jen tak mezi námi, ti externisté pak po srovnání studentů (j)elitních institucí typu třeba právě VŠO se studenty své kmenové univerzity (VŠE, ČVUT, UK) obvykle intelektové schopnosti studentů přirovnávají k tradičním technologickým prvkům štoudev a pucštok.

      To, že ti subjektivně přišlo studium "někdy těžké", je spíše dáno tvými schopnostmi - a nejspíš i srovnáním jen s nízkou laťkou většiny předmětů. Například já jsem měl na základní škole spolužáka, který sotva prolézal - plyne z toho snad, že jsem chodil na nějakou elitní základní školu? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.07.2014 19:18:46, Katka.Kap) Milý Inkvizitore, je dobře, že v diskuzi se objeví i opačný, tedy záporný názor na školu. Na druho stranu Tvůj komentář je mířem proti mým schopnostem. Což i když se domníváš, že jsi pobral chytrost světa, tak jakékoli narážky na mou osobu si odpust. Neznáš mě a navíc se domnívám, že jsi na VŠO nestudoval či si jen nějaký zahořlík. Na druhou stranu jsem nic o elitní škole nepsala, takže sis to překroutil jen dle své potřeby. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2014 15:05:11, Pavla) S vaším prvním příspěvkem nesouhlasím. Studovala jsem CR a titul to byl zadarmo, když to srovnám se svým současným studiem. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.07.2014 13:19:06, péťa) to se mas teda cim chlubit, kdyz mas titul z takovy skoly reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.10.2014 23:51:44, andy) Určitě VŠO. Na škole se opravdu něco naučíš, co budeš potřebovat ke svému budoucímu zaměstnání, ať už chceš pracovat kdekoli. Rozhodně ti nedají nic zadarmo. Kdo tu školu pomlouvá je většinou ten, kdo se neučí. Znám spousta lidí, co má s touto školou dobré zkušenosti a mají se dobře. Vše samozřejmě záleží na osobnosti člověka, zda je schopný či neschopný. Rozhodně to není lehká škola stylem, že si koupíš titul. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.10.2014 23:58:22, andy) PS: Sama jsem vedla pohovory a takové ty profláklé školy jakože jsem něco lepšího, protože mám veřejnou apod. fakt nefunguje. U pohovoru jde hlavně o člověka samotného. Není to jen o tom, že přijdu, sednu si s titulem, budu čumět do zdi a HOP mám práci. To fakt ne :) Měli jsme tu i studentka z Cambridge a nevzali jsme ho. Je směšné myslet si, že díky škole jsem něco lepšího, či mám přednost před ostatními. Můžu mít titul z jakékoli školy a vše se našprtat a stejně to nic neříká. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2014 00:09:26, andy) UK je prestižní škola, ale dělá to zní už jen název a historie. Na UK se také dostanou lidé ze známosti. To si nemyslete, že ne. Na druhou stranu myslet si, že má právo na studium na takové škole jen člověk, který zvládne SCIO testy, tak to je ***ost. Už tím ta škola u mě upadá. K čemu je u pohovoru člověk, který sice má UK, ale díky tomu, že se vše našprtal, ale prakticky je k ničemu. Pokud si někdo myslí, že dneska všemu vládnou jen právníci apod., tak to je pěkný magorismus. Jen ti nejlepší právníci vydělávají slušné peníze a většinou to nejsou pouhé znalosti ze školy, ale charakter. Spousta lidí bez VŠ dosáhla v životě skvělých výsledků a i lepších, než člověk z UK apod. je ten člověk něco méně, jen proto, že nemá titul z UK, ale třeba z VŠO a nebo žádný? Schopnost a uplatnění v životě je trošku o něčem jiném. Jsou lidé, kteří nechtějí trávit čas u knížek a tak si volí pro ně volnější školu například k práci. Škola, praxe, jazyky a osobnost. To vše hraje roli. Ne jen to, odkud ten titul máte. Nechápu to hraní si na to, kdo je lepší apod. i soukromá VŠ může být kvalitní. Spousta lidí z veřejné VŠ učí na soukromých. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2014 11:29:58, Jindra) Tady je zbytečné cokoliv psát. Prý že nezáleží na jaké VŠ studujete:D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2014 20:21:54, Lucinka) Holka, píšeš fakt strašný kydy, co příspěvek, to kupa nesmyslů a desinformací. Kdyby byla pravda, co píšeš, pak nemáme žádný vysoký školy, bo nejsou vlastně podle tvý logiky potřeba. Jinak VŠO je takovej solidní učnák, nic víc a nic mín. Je věak otázka, když ti dochází, že ti koupenej titul bude stejně k h****, tak proč jsi stejně takový při***lo, že si ho jdeš na tu VŠO koupit? Měj jen to, na co ve skutečnosti máš - na střední školu a nervi se tam, kde již intelektuálně nestačíš.
      Spousta lidí z veřejných učí i na soukromých - ano, ale z tamních studentů se jim chce zvracet (takhle doslovně mi to řekla i moje profesorka), dělaj to jen jako přivýdělek, jinak vás maj za pitomce, nic víc - musej vám povolovat i opisování, popřípadě dávat mnohem lehčí testy, jinak by vás 90 % vyházeli už po prváku.
      Soukromá VŠ může být kvalitní, ale v Česku žádná taková není - to se přihlas na nějakou soukromku v USA, kde projdeš podle tvého chorobného ménění stejnou buzerací jako na našich veřejných. ;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.10.2014 08:52:44, Jana) Nepřeskočilo ti? Já mám na UK 2 tituly z různých fakult a rozhodně v tom jakékoli známost nehrála roli. V každém ze svým příspěvků si absolutně protiřečíš. A mimochodem, jestli takoví lidé jako ty dělají přijímací pohovory.... No, tak to potěš tedy reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.10.2014 10:43:31, Inkvizitor) Ne, nepřeskočilo mu. V zásadě jsou dvě možnosti:

        1. Lže především sám sobě do kapsy. Ono je v lidské přirozenosti si moc nepřiznávat šlápnutí do lehce mazlavého exkrementu; no a čím větší to *** je, tím více úsilí stojí popírání. On se prostě chytá kdejaké lži, polopravdy nebo legendy, která by ho podpořila v přesvědčení, že zase tak velkou chybu neudělal, a naopak ignoruje vše, co by svědčilo o jeho chybě.

        2. Je zaměstnanec/brigádník PR oddělení VŠO, který má za úkol vytvářet v diskuzích falešné pozitivní reference a bagatelizovat ty negativní. Guerilla marketing je vzhledem k poměru ceny, rizika a přínosů je stále dosti efektivní; přesto je to z hlediska vyššího principu mravního špinavá záležitost, protože paralyzuje hodnotu internetových diskuzí.

        Vzhledem k úrovni textu se přikláním spíše k první variantě. reagovat zde
        Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.01.2015 16:37:14, Tereza) Lidi jste normální???

    Přečetla jsem si tady zatím jen "slyšela jsem od známe" - "sestry kamarádka říkala" - "četla jsem" - "mám zaručené informace, že...". Jste jak Blesk!

    K takovému tématu by se měli vyjadřovat pouze studenti nebo absolventi VŠO/UJAK.

    Třeba to, že musí každému dát na druhém pokusu zkoušku povinně? :-D OMFG! To je tak hloupý, až je to vtipný.. Nebo, že se tam nemusí chodit. Není docházka. Nepíšou se žádné seminárky a nejsou prezentace. Nejsou testy a zápočty.

    Ubohost. Ráda bych se s každým z vás, co máte ty zaručený informace sešla a poslechla si je, všechny! Tohle by mě vážně zajímalo. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2016 14:52:07, Anton) Oproti kvalitním školám - IES, F1 VŠE je UJAK/VŠO fraška. To je fakt. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. UJAK andragogika - Ostatní
  2. UJAK nebo jiné soukromé školy? - Ostatní
  3. UJAK - EHS - zkušnosti, budoucí spolužáci - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.