Medicína, FVL nebo biologie?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 19.08.2010 22:02:01, marketa, zhlédnuto: 7461x, reakcí celkem: 31Reagovat na příspěvek
Ahoj, na rozhodování kde jít mám sice ještě 2 roky čas, ale i tak by mě zajímaly vaše názory. Celou dobu jsem chtěla studovat biologii (zaměření na zoologii), ale nevím, kde bych se pak uplatnila. Nejvíce by mě bavil výzkum přímo v přírodě, třeba jet dělat terénní výzkum do Afriky :-), ale ono to není takové jednoduché. Poslední dobou mě začala zajímat veterina. Jenže rodiče rozmlouvají a v nějakém článku psali, že veterináři nemají moc dobré uplatnění. Co myslíte? Myslím, že by mě to bavilo. Taky jsem smířená s tím, že bych musela (alespoň teoreticky) rodit koně, krávy, prasátka a dělat různé jiné "nepěkné" věci. A rodiče mě nutí, ať jdu na medicínu. Že seženu zaměstnání, že budu mít dobrý plat, že je to takové "vážené" povolání...Nevím, třeba by mě práce s lidmi chytla. Se zvířaty ale vycházím líp a mám s nimi větší trpělivost a vím, že by mě něco s nimi bavilo dělat celý život. Jinak známky mám velmi dobré a učit se mi nevadí. Měli jste podobné rozhodování? Jaké je studium na těchto oborech a uplatnění? Pro co byste se rozhodli? Jaké jsou vaše zkušeností se studiem na těchto oborech? Díky za odpověď :-)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.12.2010 20:28:58, Skip) Ahoj, snad nejdu moc s křížkem po funuse, ale:

    Vetka: se považuje za největší šroťárnu vůbec. S uplatněním si myslím, že by nebyl problém, ale jako školu bych to dělat nechtěla. A krávy a koně se nerodí teoreticky, ale zásadně prakticky! :)

    Medina: Je taky šroťárna (věř mi, bydlím s medičkama). Podle mě nejnevděčnější škola vůbec. Celé dny se drtíš (znám i lidi co chodili občas na pivko, ale ti nejsou teď ve druháku - hm! Toto se týká 1.LF UK, ostatní fakulty jsou na tom o chlup líp. Každopádně máš v podstatě pevný rozvrh a většina předmětů jsou prerekvizity - tzn nedáš - nepostupuješ.), abys za šest let vylezla jako "nic" a mohla si pak dělat dalších X let atestace a pokud nebudeš mít soukromou praxi, tak makáš jako *** celé dny za minimální peníze.

    Biologie : Nemůžu mluvit za ostatní školy, ale biologie na UK: Rozvrh si děláš sama, krom bakalářky nemáš žádný povinný přemět, jen PVP. Náročnost je oproti výše uvedeným školám nesrovnatelná, ale závisí jak se chceš směrovat. Atmosféra mezi biology je výborná, profesoři jsou hrozně milí a vesměs je ta škola ve všech ohledech "volná". Přijmačky jsou docela těžké, ale když se dostaneš, už tě nevykopou. Velká nevýhoda je případné uplatnění: pokud nejsi "laboratorně" zaměřená, uplatnění je minimální. reagovat zde
    Email: christina.alivepostcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.12.2010 18:29:42, Markéta) Biologie na UK je moje favoritka, akorát rodiče nejsou moc nadšeni, protože finančně by to bylo pro ně náročné a Praha je od nás daleko. Jsem teprve ve třeťáku, tak uvidím, co bude za rok. Jenom mě mrzí to uplatnění, protože právě "laboratorně" zaměřená nejsem. Na jiných školách (např. MU) to asi nebude jiné, tak je skoro jedno, kde půjdu. Jinak díky za odpověď!

    P.S.: to "teoreticky" jsem myslela v tom smyslu, že jsem "duševně" smířená s tím, že bych to někdy musela dělat :D ještě před rokem bych si na něco takového netroufla ani náhodou :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.01.2011 01:56:27, Konus) Ahoj, pokud bych byl na tvém místě, a rozhodoval se mezi těmito školami, tak bych biologii nechal na posledním místě. Jít na medicínu a doufat, že tě práce s lidmi začne třeba bavit, tak tím akorát riskuješ, že tam budeš nešťastná, protože se tak nestane. Já jsem studoval veterinu 2 roky, když jsem tam nastupoval, tak jsem doufal, že mě to bude bavit, ale jediné co se stalo bylo to, že jsem se utvrdil v tom, že to dělat opravdu nechci. Studium na vfu je podle mě hlavně o přesvědčení a obrovském zápalu. S živými zvířaty se tam teda moc do kontaktu nedostaneš, ale furt se tam o nich mluví:) a jako doktor s nimi sice pracovat budeš, ale furt budeš jednat s lidmi, sama ti do ordinace chodit nebudou.Jak psal skip, učit se tam budeš muset pořád a neustále, ale pokud se budeš učit na každou hodinu, tak to o zkouškovém bude o trošku menší hardcore. Účast na většině cvičení je 100%, takže jet na týden pryč znamená, že si všechna, kde je 100% účast budeš muset nahradit. Podle mě je ta škola dost náročná množstvím učení i časem, který v ní strávíš. Neber to jako strašení, je to jen můj názor. Mě ta škola nebavila, ale znám dost lidí, které baví a asi by se mnou úplně nesouhlasili a pokud jsi si jistá, že to chceš dělat, tak bych se na tvém místě nerozmýšlel a šel tam. O uplatnění se neboj, je dost vysoké a pokud si uděláš nějakou specializaci, třeba na exoty, tak téměř 100%. reagovat zde
    Email: iguanakseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2011 17:27:26, Markéta) Díky za odpověď! Byla to totiž ta, kterou jsem chtěla slyšet :) Biologie (resp. zoologie) byl můj první nápad, kde jít a drží mě doteď (divoká zvířata, jejich pozorování a vše kolem nich mě zajímají od dětství). Jenže asi před rokem jsem si uvědomila, že veterina by vůbec nebyla špatná a bavilo by mě pak jako veterinářka pracovat. Problém byl, že bych chtěla pracovat v ZOO nebo se starat o exotická zvířata, protože mě zajímají více než psi a kočky (mám je sice ráda, ale ne zas tak moc :)). Já si právě spíše myslela, že sehnat práci, kde bych léčila taková zvířata je mnohem těžší a uplatnění je malé. Přijde mi, že krom ZOO se exoti nikde léčit nedají. A ZOO není u nás tak moc a doufat, že po dokončení školy se zrovna nějaké místo uvolní, mi přijde rizikové. Kde lze ještě najít uplatnění? Mohl bys to, prosím, trochu rozvést? reagovat zde
    Email: marketa.slanaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2011 18:43:05, michaela) Nerada kazím tvé nadšení, ale já veterinu nedoporučuji. Taktéž mám ráda zvířata, ale postupem času zjistíš, že tahle branže už je o zvířatech minimálně. ČR je doslova zahlcena veterináři a vládne tu silný konkurenční boj, takže najít si klientelu je spíš prověření tvých ostrých loktů, než léčebných kvalit. Většina veterinářů pouze bezostyšně rýžuje peníze na klientech. Znám dokonce případy, kdy veterinářka ztrácela klientelu protože byla "moc levná" - a tudíž údajně nekvalitní. Je běžnou praxí dlouhodobě léčit pacienty, kteří se vyléčit nedají- a tvrdě za to inkasovat. Říct majiteli do očí, že se nedá nic dělat a cokoli dalšího je jen zbytečným mrháním prostředků? Ztratíš zákazníky.
      Dalším mínusem je jednání s lidmi. Lidé, co se zvířaty neumí zacházet nebo je mají místo dětí jsou katastrofa. Vysvětlovat lidem, že nesmí překrmovat svého psa, jinak ohrožují jeho život nemá absolutně smysl. A podobně a podobně. Je to práce absolutně nepřinášející výsledky. A ti lidé jsou, s prominutím, vážně na zabití.
      Velké procento vystudovaných veterinářů pak končí jako veterinární dozor jatek či úředníci veterinární správy.
      Jsem milovník zvířat a po zkušenostech z veterinární praxe jsem došla k závěru, že ta nejlepší služba, jakou mohu těm nebohým vykořisťovaným tvorům poskytnou, je nebýt veterinářem. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2011 16:20:23, Markéta) To je právě ten problém s veterinou - každý na ni říká něco jiného. Uplatnění asi je, ale záleží, co po škole chceš dělat. A pracovat jako dozor na jatkách nebo být předraženým veterinářem, který se stará o jorkšíry v šatičkách (nic proti jorkšírům :)), bych určitě nechtěla. Myslím, že budu mít ještě těžké rozhodování S14 reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2011 19:58:47, Slečna) No ja bych rozhodně volila veterinu. Kamarád vystudovaný zoolog na UK....práci nemohl přes rok sehnat a v současné době působí ve finanční sféře. Kamarádka po střední veterinární škole pokračovala na vysoké. Strašně spokojená, studovala i ve Vídni.Ale je to velká dřina, pořád jen leží v knihách. Kamarádka medička taktéž spokojená,ale též leží jen v knihách a hlásí velkou úmrtnost svých spolužáků.
          Pokud by Tě bavila práce se zvířaty a volila bys mezi zoologií a veterinou, mela by být veterina jasná volba. A myslím že o uplatnění by ses taky nemusela bát. Třeba v průběhu studia zjistíš, že te zaujme i jiná nejaká specifická oblast veterinárního lékařství:) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2011 11:57:22, Markéta) Díky za odpověď! Zoologie je můj dětský sen, ale mám starost právě o to uplatnění. Bohužel, jsem vyrostla v takovém prostředí, že to jestli se po škole uživím a seženu práci, je jeden z faktorů, které jsou pro mě důležité. Ráda bych i při své budoucí práci zůstala ve styku se zvířaty. A to učení a ležení v knížkách bych byla ochotna obětovat :) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2011 15:56:33, Slečna) a upřímně dobrých specializovaných veterinářů je jako šafránujavascript: No pak sem určitě napiš kam jsi nakonec podala přihlášku:). Jo a pozor u příjmaček na veterinu se vyskytují i otázky týkající se rostlin a člověka:) Pokud bys měla zájem, moohu ti zjistit doplnující informace jak od pana zoologa, tak od slečny medičky a slečny téměř veterinářky:) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2011 15:56:34, Slečna) a upřímně dobrých specializovaných veterinářů je jako šafránujavascript: No pak sem určitě napiš kam jsi nakonec podala přihlášku:). Jo a pozor u příjmaček na veterinu se vyskytují i otázky týkající se rostlin a člověka:) Pokud bys měla zájem, moohu ti zjistit doplnující informace jak od pana zoologa, tak od slečny medičky a slečny téměř veterinářky:) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2011 15:56:36, Slečna) a upřímně dobrých specializovaných veterinářů je jako šafránujavascript: No pak sem určitě napiš kam jsi nakonec podala přihlášku:). Jo a pozor u příjmaček na veterinu se vyskytují i otázky týkající se rostlin a člověka:) Pokud bys měla zájem, moohu ti zjistit doplnující informace jak od pana zoologa, tak od slečny medičky a slečny téměř veterinářky:) reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2011 17:39:35, Markéta) Jsem teprve ve třeťáku, tak mám ještě relativně dost času na rozmyšlenou. Ale nechci nechat rozhodování na poslední chvíli, tak už pomalu zjišťuju :) Přihlášku dám určitě na všechny tři školy, třeba přijímačky na některou nezvládnu a pak budu mít menší rozhodování. Jinak kdybys zjistila více informací, tak bys byla moooc hodná :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2011 17:21:49, m) Ahoj, já jsem veterinu celkem před nedávnem dostudovala....studium to bylo šíleně těžké a už v průběhu jsem věděla,že tak nějak poněkud nemám doktorské myšlení, které je velmi potřeba...a tak,ikdyž jsem dostudovala, vím,že bych už na tuto školu nikdy nešla...za ty nervy to nestojí...s uplatněním je to v dnešní době taktéž těžké, zvláště když se na léčení necítím....radši zvol něco jiného... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2011 17:24:45, m) A ještě něco k platu....jako státního veterináře tě čeká 13000 čistého nástupní plat....a jako soukromý veterinář budeš mít také tak......pak už záleží,kde a jak se chytíš,ale jednoduché to není. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2011 21:48:37, Markéta) Díky za odpověď! Moc mě mrzí, že ti to s tou školou tak dopadlo :( Bohužel nejsi první, od koho jsem tento názor slyšela :( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2011 19:59:59, Pavlína) Ahoj,jaký průměr nebo vysvědčení musím mít ze střední školy aby mě vzaly na medicínu?Děkuji za odpověď reagovat zde
    Email: zorra23seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.02.2011 02:28:44, 1bubko2) No ja som na medicine v medzirocniku medzi 2 a 3...a pomaly ale isto ma vyhodia a chcem ist na veterinu...takze kombinacia jak hovado...tak ti poviem....medicina stoji za trt co sa tyka ucenia :D je toho vela....a veterina podla pocutia tiez... cca rovnake mnozstvo (veterina mozno aj viac :-/ )...ale ja som dospela k nazoru ze prist o nervy a robit nakoniec nieco co ma nebavi nechcem....takze skusim veterinu(ak sa tam vobec dostanem) kedze zvierata su mi blizsie ako ludia a skusim to tam s tym ze po tom narocnom studiu budem robit to co ma bavi(snad ak najdem nejaku robotu) a nie robit doktora ktoreho to nebavi a potom to tak aj vyzera v nasom zdravotnictve :-)

    Pavlina - znamky na medinu nemusis mat ziadne slavne :) staci ti spravit prijimacky,ale to je len slaby odvar z toho co tam potom je :) dostat sa tam je "najmenej" v Brne
    myslim ze nikde inde sa s cistymi 1 da dostat aj bez prijmaciek..myslim ze v HK na vojensku reagovat zde
    Email: slava.oravcovagmailcom, ICQ: 288941692
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.02.2011 21:45:10, Markéta) Tak ti držím palce, ať ti to vyjde! Asi se nevyplatí jít na obor, o kterém si nejsi jistá, že tě bude bavit - zvlášť medicína S14 Jen doufám, že se mi nepodaří to, co tobě :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2011 13:32:16, V.) Ja sa tiež vyjadrím - som na veterine, idem do druháku a práve rozmýšľam, že ďalší rok skončím. Byť veterinárkou by ma veľmi bavilo, ale s tým uplatnením je to hrozné. Spolubývajúcej sesterka sa kvôli ponuke práce sťahovala cez celú ČR, ďalšia holka má v zmluve, že nemôže 2 roky ísť na materskú a iná si našla len dvojročnú prax, kde jej platia úplné šupky, a to sa chcela už osamostatniť. Z tohto dôvodu práve uvažujem, či to má zmysel trápiť sa a DÚFAŤ, že so zvieratami budem robiť, alebo ísť na zubarinu, ktorá by ma bavila menej, ale mať celý život slušnú prácu, za slušné peniaze a pokojný život. Skutočne nechcem ako MVDr. robiť v hydinárni alebo byť nútená urobiť si učiteľské minimum a učiť trebárs angličtinu na ZŠ (tiež taký príklad zo života). Tak si to dobre premysli, u nás v meste pracuje asi 11 veterinárov a ďalších min. 7 deciek študuje. A to určite nepoznám všetky. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2011 12:35:46, Markéta) Děkuju za odpověď :) Doufám, že nakonec se rozhodneš správně - jestli pokračovat, nebo ne. Já prozatím absolutně netuším, pro co se rozhodnu. Na jednu stranu si říkám, že půjdu na medicínu, budu mít jistou práci, která mě bude docela zajímat, a zvířata mi zůstanou jako koníček. Pak si ale řeknu, co kdyby to náhodou vyšlo a podařilo by se mi dělat to, co si opravdu přeju... Bohužel na veterinu, mám spíše špatné reference i od lidí, kteří v tomto oboru pracují. Myslím, že se s toho zblázním :D
      P.S.: Kdyby někdo, kdo veterinu studuje (nebo dostudoval), měl o ní dobré mínění, prosím, napište :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2011 14:57:51, V.) Markéta, tiež by som od niekoho chcela o uplatnení veterinárov počuť niečo dobré :D Ja si tie prihlášky tento rok každopádne podám a uvidím potom - možno osud rozhodne za mňa, lebo od tohto roku bude druhák pekné sito, keďže všetky ťažké predmety (anča, histola, fyziola a asi aj biochemka) budú po novom prerekvizity pre postup do tretiaku. S15
        Nezávidím Ti to rozhodovanie teda, tiež som mala z toho nervy a nakoniec som si na humánnu/zuby ani nedala, čo bola asi trochu chyba. Ak môžeš, tak si daj prihlášky na všetko a rozhodneš sa potom, príp. skús si vybaviť prax u veterinára, nech vidíš trochu, o čom to je, predtým, než sa rozhodneš :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2011 12:35:48, Markéta) Děkuju za odpověď :) Doufám, že nakonec se rozhodneš správně - jestli pokračovat, nebo ne. Já prozatím absolutně netuším, pro co se rozhodnu. Na jednu stranu si říkám, že půjdu na medicínu, budu mít jistou práci, která mě bude docela zajímat, a zvířata mi zůstanou jako koníček. Pak si ale řeknu, co kdyby to náhodou vyšlo a podařilo by se mi dělat to, co si opravdu přeju... Bohužel na veterinu, mám spíše špatné reference i od lidí, kteří v tomto oboru pracují. Myslím, že se s toho zblázním :D
      P.S.: Kdyby někdo, kdo veterinu studuje (nebo dostudoval), měl o ní dobré mínění, prosím, napište :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.03.2012 10:59:34, Hanka) Ahoj Markét, já veterinu studuju a rozhodně to nevidím tak pesimisticky, práci sice budu hledat až příští rok, ale nemám pocit, že by všichni současní absolventi končili jako nezaměstnaní :-) S platem po škole to sice není nic moc, ale časem se to mírně lepší....:-)Tuhle práci jsem vždycky chtěla dělat a určitě i díky téhle motivaci tomu jsem byla vůbec schopná věnovat studiu tolik času a energie. Ale pracovat jako veterinářka bylo vždycky mým cílem, takže jsem to neměla tak komlpikované :-) Medicína je zas o něčem jiném, je to určitě prestižnější povolání a taky máš asi širší možnosti rozvoje...Tohle si prostě musíš rozhodnout sama :-) Přeji hodně štěstí

        Ps : V průběhu studia na veterině si projdeš prací se všemi zvířaty, pak už se v praxi můžeš zaměřit na co chceš. Pokud jsi dost cílevědomá a schopná , můžeš se dostat prakticky kamkoliv a dělat cokoliv:-) reagovat zde
        Email: h-nickseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2012 21:41:34, Markéta) Díky za povzbudivou odpověď :) Myslím, že cílevědomá jsem dost a navíc mě den otevřených dveří přímo nadchl a nic jiného už dělat nechci :) Navíc když si představím svou budoucí profesi a práci, tak se s lidským lékařem nějak nemůžu ztotožnit a nevidím v tom takové nadšení, jaké mám pro zvířata a práci s nimi. Asi bych si celý život vyčítala, že jsem nešla za svým snem a nechala se zviklat okolím. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.09.2012 20:27:52, limetka) Ahoj Markét, nevím jestli píšu ještě aktuálně nebo už jsi se rozhodla či máš dokonce po přijímačkách, ale chci ti říct tohle: Je sice dobré inspirovat se okolím, jak úspěšní jsou na školách atd., ale každý je jiný a názory lidí jsou odlišné, někdy až extrémně (jak je vidět i z této diskuze), takže nejlepší rozhodnutí, které ti doporučuji, je rozhodnout se jen a jen podle sebe. Představ si situaci kdy jdeš na ples a váháš jesli si vzít červené nebo modré šaty, necháš si poradit a jeden člověk ti řekne modré, druhý červené..tím nic nevyřešíš. Jdi za volbou svého srdce. Já osobně jsemměla podobné dilema, až na to že o veterině jsem neuvažovala. Brzy jsem se ale rozhodla že na medicínu nechci, podle mě jde zdravotnictví do háje, obzvláště české, a navíc nesouhlasím se západním přístupem k nemocem - jen předepisovat prášky. Nejvíc mě láká biologie, nevím ještě co dál, jestli zoologii nebo něco jinéh, ale vím určitě, že chci studovat biologii (přihlášku budu podávat tento školní rok) a také mě hrozně láká, jak jsi psala, dělat třeba nějaké výzkumy v Africe a jinde po světě:) (někdo tyto výzkumy opravdu dělá, tak proč bych to nemohla být zrovna já nebo třeba ty?kdyby to onen člověk vzdal, nikdy by se k takové práci nedostal), možná naivní představa, ale jsem optimista a věřím, že všechno je možné..omezení máme jen v hlavě. Samozřejmě že mě všichni odrazovali, jak je to těžká škola za malý prachy a pak špatný uplatnění a bída atd., ale já se tím neřídím..věřím,že když je člověk v oboru dobrý a schopný, může dělat cokoliv chce. Možná je to pro někoho moc hop nebo trop, ale bez trochy riskování člověk nic nezíská. Nenech se proto ovlivnit rodiči ani nikým jiným, ale vol podle sebe. Pokud tě nejvíc láká veterina, jdi právě tam a negativistické poznámky ostatních neřeš. Přeju ti spokojené rozhodování a měj se hezky:)) P.S. Dej vědět, jak ses rozhodla:) reagovat zde
      Email: limetka.09seznamcz, ICQ: 339462598
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.10.2012 20:55:05, Markéta) Tak nakonec jsem skončila na veterině :) Byla to těžké rozhodování, ale když jsem se rozhodla, tak už jsem si byla jistá, že to bylo správně....Právě jak jsi říkala, bez toho, že to risknu, se nikdy nic nedozvím. Možná i proto jsem pořád váhala s tou medicínou, kde bych měla jisté uplatnění, peníze a tak. Na druhou stranu jsem se teda nikdy neviděla moc jako (lidská) doktorka, která ordinuje někde v ordinaci, přijde mi to málo akční :) S veterinou teprve začínám, ale kdybych před sebou neviděla alespoň teoreticky, čeho bych mohla dosáhnout a že možná někdy budu dělat něco, co mě fakt zajímá, tak to vzdám rovnou. Po 14-cti dnech mám pocit, že na té škole nemám co dělat a že jsem naprosto hloupá a neschopná Držím ti palce s biologií a zoologií - občas mě taky ještě napadne, jestli jsem přece jen neměla jít tam, ale teď už se nedá nic dělat (pokud mě teda nevyhodí :D) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.11.2012 20:20:19, Jakub) ahoj Marketa, mna by teda zaujimalo ze ako to zvladas za tu dobu co si tam a mohla by si dat aj ty nejake odporucanie alebo naopak a tak, pomohlo by mi to lebo mam presne tu dilemu co ty :) :D reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.11.2012 18:01:26, Markéta) Ahoj, prozatím to zvládám, první kolokvium z anatomie a nějaké testy už mám za sebou, ale žádné pořádné zkoušky ještě nebyly, tak se uvidí :) Je to náročné hlavně na množství učiva a čas, který nad tím musíš srávit - anatomii se musíš učit na každé cvičení (asi 40-50 stránek týdně je průměr), z ostatních předmětů se většinou píše nějaký test 1-2x za semestr. Tím tě nechci odradit, na to množství si tak nějak časem zvykneš, že ti to ani nepřijde Jinak přijímačky z chemie byly podobné modelovým otázkám, na biologii se podívat trochu do hloubky. Důležité jsou hlavně přijímačky, protože oproti předchozím rokům se snížilo bodování za středoškolský prospěch. Nevýhodou je uplatnění, prý je ***é a konkurence velká. Já se utěšuju tím, že mi je jedno, co budu po škole dělat a kde Problém s uplatněním u medicíny není, doktoři jsou žádaní i v zahraničí. Na druhou stranu musíš po škole dělat atestaci a to je docela časově náročné. Pokud se opravdu o zvířata zajímáš, tak se na medicíně budeš asi trápit. Já chtěla na veterinu, ale rodiče mě časem dokopali k tomu, abych se přihlasila i na medicínu - jak to je prestižní atd. Docela mě zviklali, jenže pak jsem si řekla, že nebudu lékařka přece kvůli prestiže. Zvířata mám nejenom ráda, ale opravdu mě zajímají. Lidi mám (většinou) ráda, ale zas tak moc mě nezajímají :D Je dobré si to uvědomit :) Navíc mě od veteriny odrazovalo to, že vím, jak hnusně se někteří lidé ke zvířatům chovají a že někdy budu muset dělat i zákroky, se kterými zrovna nesouhlasím....Já teda předpokládám, že se rozhoduješ mezi veterinou a medicínou...Jo a kluků je na veterině málo, tak hurá na veterinu :D A určitě se zajdi podívat na den otevřených dveří, mě se strašně líbil a trochu mi pomohl při rozhodování :) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.11.2012 18:04:16, Markéta) Co to jsou za hvězdičky!!! Tak teda špatné uplatnění :D reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2016 15:55:26, xo) Ahoj, chtěla bych se s tebou zkontaktovat ohledně studia na veterině a vůbec ohledně všeho. Mám totiž stejný problém jako jsi měla tenkrát ty a tak bych se tě na spoustu věcí zeptat.
                Díky moc :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.01.2015 11:55:15, Bára) Ahoj, tak co, jak se ti tam vede?? :)) reagovat zde
    Email: proschlova.barboragmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Medicína, biochemie? - Výběr vysoké školy
  2. Veterina x Medicína - Výběr vysoké školy
  3. Speciální pedagogika nebo medicína? - Výběr vysoké školy
  4. Medicína nebo architektura? Spěchá. - Výběr vysoké školy
  5. Biologie na JU nebo Biologie/Ekologie na UHK? - Výběr vysoké školy
  6. Medicína, psychologie? - Ostatní
  7. medicína-pitvy - Výběr vysoké školy
  8. přf molekulární x experimentální biologie - Výběr vysoké školy
  9. Medicína vs přírodovědní/přidružené obory? Návrh oborů - Výběr vysoké školy
  10. Molekulární Biologie nebo Medicína? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.