ekonomická fakulta - matematika


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.12.2010 18:33:46, Zuzka, zhlédnuto: 2415x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, prosím o radu všechny, kdo studují na ef. Má situace je následující: Jsem ve 4. ročníku na gymplu a rozhoduji se na jakou VŠ. Láká mě obor Ekonomika a řízení podniku, ale mám problém. Jsem spíš humanitněji založená a matika jako taková mě na SŠ nijak zvlášť nezaujala. Tuto školu jsem si vybrala teprve nedávno, a proto jsem se ani nepřipravovala na případné přijímačky z matiky. Nicméně prý berou bez přijímaček podle studijního průměru. Myslíte, že bych se dostala s průměrem 1,25 a že bych pak studium zvládala? Zajímala by mě hlavně náročnost a rozsah matematiky na tomto oboru. Díky

Email: twiggyinkaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.05.2011 15:19:30, Radek) Ahoj. Záleží taky kde se ti líbí a abys to měla v poho s dojížděním. Ten obor může být dobrý, jak tak koukám na předměty. Matika sama o sobě je tam jen jeden rok (dva kurzy který trvají každý jeden semestr).
    Matematika I: První část základního kurzu inženýrské matematiky. Je zaměřena na základy lineární algebry, teorie funkcí, posloupností a nekonečných řad. Důraz je kladen na aplikace v ekonomii.
    Aktivní účast na seminářích (100 %).
    Splnění každého ze dvou zápočtových testů na minimálně 55%.
    Písemná práce ke zkoušce minimálně 55%.
    1 - Vektorová a maticová algebra;
    2 - Vektorový prostor, lineární závislost a nezávislost, hodnost;
    3 - Determinant a jeho aplikace;
    4 - Inverzní matice, maticové rovnice;
    5 - Soustavy lineárních rovnic;
    6 - Regulární soustavy lineárních rovnic;
    7 - Input-output analýza;
    8 - Obecné řešení soustavy lineárních rovnic;
    9 - Relace a zobrazení;
    10 - Elementární funkce a jejich vlastnosti;
    11 - Limita posloupnosti, vyšetřování konvergence;
    12 - Diferenční rovnice;
    13 - Nekonečné řady, konvergenční kritéria;

    Matematika II:
    Druhá část základního kurzu inženýrské matematiky. Je zaměřena na základy diferenciálního a integrálního počtu jedné reálné proměnné, diferenciálního počtu více proměnných. Důraz je kladen na aplikace v ekonomii.
    Aktivní účast na seminářích (100 %).
    Splnění každého ze dvou zápočtových testů na minimálně 55%.
    Písemná práce ke zkoušce minimálně 55%.
    1 - Limita a spojitost funkce;
    2 - Derivace, diferenciál;
    3 - Technika derivování;
    4 - Aplikace derivace prvního řádu;
    5 - Derivace vyšších řádů a jejich aplikace;
    6 - Neurčitý integrál, technika integrování, diferenciální rovnice;
    7 - Určitý integrál a jeho aplikace;
    8. - Funkce více reálných proměnných;
    9 - Parciální derivace, diferenciál;
    10 - Lokální extrémy funkcí více proměnných;
    11 - Vázané a absolutní extrémy 2 proměnných a jejich aplikace;
    12 - Užití software MAPLE V v lineární algebře;
    13 - Užití software MAPLE V v matematické analýze;

    Potom ještě počítáním trochu zavání Finanční a pojistná matematika, Statistické modelování a analýza časových řad, Finance podniku apod.

    Ale neboj. Tvou výhodou je že jsi z gymplu, lecos už budeš aspoň trochu znát. A nějaká doúčko vždycky seženeš, ne? ;) R.
    reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz

Podobné příspěvky:
  1. Ekonomické školy, matematika. - Výběr vysoké školy
  2. VŠE x JČU ekonomická fakulta - Informace o studiu
  3. Ekonomická škola - Výběr vysoké školy
  4. Podniková informatika, finanční a pojistná matematika - Výběr vysoké školy
  5. Podniková informatika, finanční a pojistná matematika - Masarykova univerzita
  6. Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Technologiea řízení dopravy - Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
  7. ekonomická fakulta, IT - Výběr vysoké školy
  8. ČZU - Provozně ekonomická fakulta - studium veřejné správy na konzultačních střediscích - Ostatní
  9. Jihočeská univerzita, Ekonomická fakulta Strukturální politika EU pro veřejnou správu - Výběr vysoké školy
  10. ČESKÁ ZEMĚDĚLSKÁ UNIVERZITA - PROVOZNĚ EKONOMICKÁ FAKULTA - studium na konzultačních střediscích - Česká zemědělská univerzita v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.