ČVUT FIT nebo VŠE FIS


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.06.2011 15:38:05, Marky.F, zhlédnuto: 3125x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Ahoj,
zajímaly by mě vaše názory na obě výše uvedené školy, protože nevím, pro kterou se rozhodnout. Na FIT bych chtěla jít na obor Web a multimédia a na FIS na obor Informatika. Původně jsem byla rozhodnutá pro FIT, ale bojím se její náročnosti hlavně v prvních dvou semestrech a také jejího hodně odborného zaměření (menší výběr povolání po VŠ). U FIS se mi zase moc nelíbí to kvantum ekonomických předmětů, myslím si, že ty budou na téhle škole asi težší než ty technické (matika, programování...). Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo na jedné z těchto dvou fakult studuje a mohl by mi říct něco o její náročnosti, kvalitě výuky atp?
Předem díky.

Email: marketa.filipovagmailcom, ICQ: 218094793
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2011 23:24:39, Jirka) Ahoj,
    vystudoval jsem bakaláře na FISu, teď tam dokončuji magistra. Nechci moc srovnávat, protože s FITem nemám osobní zkušenosti, sdělím Ti tedy spíše jenom takový můj subjektivní pohled, který ber s rezervou. Obecně bych řekl, že ČVUT bude náročnější, jde se tam více do hloubky, což je dáno charakterem studia. VŠE má zase konkurenční výhodu v kombinaci znalostí z ekonomiky a informatiky. Záleží co chceš pak po škole dělat. FIS se spíš orientuje na integraci informačních technologií v podnicích, analýzu, ICT služby, kdežto FIT na vývoj - velice zjednodušeně řešeno. Btw když uvažuješ o oboru Web a multimédia na FITu, nenapadlo Tě zkusit Multimédia v ekonomické praxi na FIS? Nově ho teďka otevřeli (http://www.kreativnieinstein.cz/).

    Jinak náročnost na FISu mi nepřišla nikterak vysoká, což je dáno tím, že máš volné ruce při sestavování rozvrhu, spoustu bodů můžeš získat během semestru na seminárkách, projektech apod. (když se tedy neflákáš). Na druhou stranu je také možné z předmětu vyletět bez možnosti jít na opravu. Hodně se pracuje v týmech, což se pak bude hodit v budoucnu ... Řekl bych, že ten systém na VŠE je dost benevolentní, jako že si jde studium v pohodě rozložit do 4 let, máš spoustu volitelných předmětů, sama si děláš rozvrh apod. Zkrátka nikdo Tě nevede za ručičku a jaký si to uděláš, takový to máš. Můžeš si zvolit těžší předměty nebo ty, kde učí opravdoví odborníci z praxe, a něco se opravdu naučit, nebo si zapisovat dávačky či volit pohodový profesory a razantně si usnadnit studium. Spousta studentů tohle zneužívá, protahuje studium a pak se ještě chlubí, jaká je VŠE pohoda. Aby taky ne ... Tohle zřejmě na ČVUT nejde. Odtud pak zřejmě pramení ono pověstné "VŠE = nejtěžší gympl v Praze". Jinak za velké plus potom na magistru považuju vedlejší specializaci, kterých je na VŠE celá řada a některé z nich mají opravdu veliký přínos pro budoucí život. Dále je pak také velká šance na studium v zahraničí (Erasmus).
    Já jsem na VŠE/FIT spokojený a neměnil bych. Toť asi VŠE :) reagovat zde
    Email: peshicentrumcz

Podobné příspěvky:
  1. FIS VŠE - Matematické metody nebo Statistické metody nebo Statistika a ekonometrie? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  2. CVUT FIT nebo TUL informatika - Výběr vysoké školy
  3. ČVUT nebo VŠE - Výběr vysoké školy
  4. Matika na FEL CVUT - České vysoké učení technické v Praze
  5. VSE FIS x CZU PEF x CVUT FEL - Vysoká škola ekonomická v Praze
  6. CVUT, VUT, nebo UPCE - Výběr vysoké školy
  7. ČVÚT FEL nebo VŠE FIS ?? - Výběr vysoké školy
  8. Výbět IT vysoké - MU, VŠE, VUT, ČVUT? - Výběr vysoké školy
  9. ČZU X ČVUT - Česká zemědělská univerzita v Praze
  10. ČVUT FEL nebo FS? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 23:05:58.