Speciální pedagogika nebo medicína?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.08.2011 09:42:36, Lilly, zhlédnuto: 1801x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Teď v září nastoupím do třeťáku na gymnáziu. Než jsem nastoupila na střední, uvažovala jsem o studiu speciální pedagogiky, protože mě baví práce s dětmi. V průběhu druháku mě ale nějakým způsobem nadchla medicína. Někdo mě od ní odrazuje, někdo zase říká, ať to tam zkusím. Mě osobně by doktorku bavilo dělat, pomáhat lidem, ale docela se mi dělá špatně při pohledu na krev a pohled na pitvu bych asi neustála. Pak je tu také velký objem učiva. Co myslíte? Má smysl v tomhle případě vůbec o medicíně uvažovat? A kdybych se nakonec rozhodla pro studium spec. pedagogiky, kde bych nejvíce se uplatnila?:)
Pokud z Vás někdo studuje spec. pedagogiku nebo medicínu, prosím, napište mi, jaké školy jsou nejlepší, jak vypadá studium z Vašeho pohledu, jak jste se připravovali na přijímačky a kdy jste začali s přípravou, apod.
Předem moc děkuju za všechny odpovědi.:)

Email: BGbravogirlseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2011 23:12:26, Minnie) No, tohle je těžké. Osobně ti můžu povědět pouze o medicíně...
    O medicíně má určitě smysl uvažovat. Bohužel skutečnost, že jsi se nic moc neučila a máš takový pěkný maturitní průměr spíš mluví o náročnosti té maturity, než o množství učiva, které jsi schopná vstřebat. Ale i to se dá naučit, časem si zvykneš na víc a víc učiva, jde to. Navíc na medicíně to není jen o paměti a šrocení se, ale - a to z velké části - i o chápání a porozumění těm daným tématům, kterými se při studiu zabýváš. Objemu učiva bych se tedy tolik nebála. Je to o píli a snaze, někdo se musí, pravda, snažit víc. Ale pokud chce a snaží se, i on má šanci. Není to o talentu, ale o píli.
    Dovol mi upozornit, že na pitevně to nemusí znamenat automaticky krev. Mimochodem například na 3. LF UK je nově anatomie, tedy i pitvy, až od druhého ročníku, tedy šance se jakž takž v novém prostředí medicíny aklimatizovat. Jinde to tak není a přesto to většina lidí zvládá, důvodem, proč školu neudělají nebývá problém s pitvami. To je všechno o zvyku.
    Takže abych to uzavřela, myslím, že bych o tom měla přemýšlet. Možná zakoupit Modelové testy a vyzkoušet si náročnost, začít se pomalu připravovat, zjišťovat si názory mediků a mediček... No, té myšlenky bych se nevzdávala tak snadno :)
    Snad jsem alespoň trochu pomohla :) reagovat zde
    Email: Laura.Hermionaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.12.2011 13:06:07, Ida) Ahoj!
      Já jsem studovala specku na OU v Ostravě. Studium jsem předčasně ukončila v prvním semestru třetího ročníku. Měla jsem dobrou práci a nestíhala učení. Tím bych taky chtěla varovat všechny pracující studenty. Nenechte se unést výdělkem!
      Některé předměty jako třeba psychologie, psychiatrie, pediatrie apod. mně moc bavily některé značně méně:)
      U nás byla velká nevýhoda, že jsme měli pozdě praxi (až v druháku) a navíc jí bylo dle mého soudu málo. Navíc až v té praxi se člověk doopravdy dozví, o čem ta práce je a hlavně za kolik!
      Pokud nemá člověk opravdu silný vztah k Romským, handicapovaným, obtížně vychovatelným nezvladatelným dětem a nechce se té práci zcela obětovat, pak nemá smysl začínat.
      Musíme si být jisti, že budeme mít dostatečnou zpětnou vazbu. Není to jen práce s dětmi, ale hlavně boj s legislativou. Některé předpisy jsou úplně nesmyslné a hodně tím už tak nelehkou práci komplikují. Vymyslel je člověk, který snad problematiku spec.ped. ani koutkem oka neviděl. Občas mi tato práce připadala jak házení hrachu na zeď. V tomto má medicína určitě jasněji.
      Každopádně souhlasím s pisatelkou Laurou Hermionou;) Mám několik kamarádek dnes už lékařek a musím říct, že mně trochu mrzí, že jsem tehdá tu medinu taky nezkusila. Nevěřila jsem si. A stejně jsem školu nedodělala, protože jsem šla na obor, který jsem tolik dělat nechtěla.
      Od té doby jsem vystřídala několik zaměstnání a snažím se dostat na obor po kterém opravdu toužím.
      Držím palečky, ať už se rozhodneš jakkoli!
      Každopádně se přikláním k medicíně! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.12.2011 21:34:09, Monika) Zkus podat přihlášku na specku i medicínu a uvidíš kde se dostaneš, na tyto obory se hlásí strašně moc lidí, tak já být tebou, tak bych se rozhodovala až bych věděla, že jsem přijata tam i tam. ;-) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Speciální pedagogika - Výběr vysoké školy
  2. Speciální pedagogika navazující magisterské studium - Univerzita Karlova
  3. Navazující magisterské Speciální pedagogika Brno - Přijímačky, přípravné kurzy
  4. Pedagogika - Masarykova univerzita
  5. UJEP - speciální pedagogika - Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem
  6. Obor psychologie a speciální pedagogiky na UK - Informace o studiu
  7. Medicína, FVL nebo biologie? - Výběr vysoké školy
  8. Medicína vs přírodovědní/přidružené obory? Návrh oborů - Výběr vysoké školy
  9. Speciální pedagogika - Karlova univerzita - Univerzita Karlova
  10. Bc. sociální pedagogika a nMgr. speciální pedagogika - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.