Kdy změnit VŠ??

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 24.10.2011 15:30:53, Marie, zhlédnuto: 881x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,

potřebovala bych poradit. Jsem v prvním ročníku na právech a zatím mám dost špatný pocit z toho, že mě ta škola ale vůbec nebaví. Sice je to jen zatím asi měsíc, ale od první chvíle mám takový zvláštní pocit, že to asi není úplně to pro mě.
Všichni okolo mi říkají, že prvák je na všech školách nic moc a že ty dobrý předměty začínají až tak ve třeťáku. Jenže já si pořád říkám, že přece není normální 3 roky (ne-li víc) studovat něco, co by mě nebavilo?
Už když jsem se na školu hlásila, tak jsem nevěděla, jestli mě ta škola bude bavit a naplňovat. Samozřejmě vím, že na všech školách jsou předměty, které nikoho nebaví.
Doma mi říkali, že všude si člověk může najít něco, co ho bude bavit a taky že hlavní je mít titul a pak člověk vůbec nemusí dělat v rámci oboru (s tím se zas tak moc neztotožňuji ). Navíc po vystudování práv je pak velká možnost uplatnění i v rámci profesí, které nejsou vyloženě právnické - např. v nějaké obchodní společnosti apod. - a to by mě i bavilo. Vím, že by mě celkem mohlo zajímat třeba obchodní a mezinárodní právo, ale to je jen minimum z toho všeho. Zatím mám pocit, že je ta škola na mě moc taková teoretická, nic praktického a bohužel ani nic zajímavého :D
Myslíte, že mám zatnout zuby a zkusit to vydržet, nebo zkusit něco jiného?? Bojím se, že jsem si vybrala špatně a nechtěla bych to definitivně zjistit až třeba ve třeťáku a ztratit roky :) .

Možná pro mě ani neexistuje žádná rada a musím si pomoct sama, ale budu ráda aspon za nějaké názory :) Děkuju moc.

Email: prochazkova.majagmailcom, ICQ: 312567186
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.10.2011 16:01:38, Karol) Ahoj,psala jsem příspěvek před tebou! mám stejný problém....ale já se rozhodla odejít a změnit školu....hlavně obor)a teprve to budu řešit a bojím se , že odchod nebude jen tak lehkej a budu muset platit nějaky pokuty...nevíš o tom něco? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.10.2011 16:18:59, Mája) Jojo, právě jsem to četla! :) to ti teda závidím že už jsi se rozhodla :D
      No zatím nevím, četla jsem si podobné příspěvky, když se někdo chtěl vykašlat na jarní semestr, protože se plánoval učit na přijímačky, ale moc moudrá z toho nejsem.
      Pochopila jsem to tak, že je to u každé školy jinak a hlavně bude záležet, jaký bude časové rozdíl mezi zkouškovým na tvé škole - resp dobou kdy ukončíš studium (nebo se necháš vyloučit) a zápisem na jinou školu.

      Na studijním řádu školy jsem se ale dívala a našla jsem možnost studium jen přerušit, což si myslím, že by bylo ideální, ale zase nevím jak by to bylo s možností přerušení, když už bys neměla splněné zápočty apod - a stejně ztrácíš status studenta

      Poplatky by tam ale být neměly, prostě tě vyhodí a ty se maximálně budeš muset zapsat na pracák, nebo si nějakej ten měsíc platit zdravotní no. Tak do hloubky jsem to ještě neřešila, protože furt tápám a nevím

      Btw, co studuješ a kam jsi se rozhodla jít? :) reagovat zde
      Email: prochazkova.majagmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.10.2011 19:30:03, Petra) Ahoj holky, docela Vás chápu. U většiny škol je prvák docela těžký - hora obecných předmětů o ničem. Chce si to fakt rozmyslet co a jak, resp. jestli to pak opravdu chcete dělat. Práva jsou super, ale chce to počítat i s tím, že dost času po škole strávíte získáváním kvalifikace - advokáti, soudci, apod. nebo budete dělat podnikový právníky - jasný, je toho i víc, ale tohle je tak obecně...
    Pokud chcete zkusit něco jiného, je opravdu možná nejlepší první přerušit, už kvůli případným poplatkům. Držím palce při rozhodování. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.10.2011 19:51:40, Maja) Ahoj děkuju za příspěvek:)
      Jasný no, s tím se počítá, všude to chce na sobě pak ještě hodně makat, můj problém je ale právě v tom, že si nejsem jistá, jeslti to v budoucnu chci dělat - a nevím jestli je to jen tím otravným prvákem no:)

      Každopádně děkuju :) reagovat zde
      Email: prochazkova.majagmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.10.2011 21:18:00, Karol) já jsem na PřF na UK a vím už nebo spíš až ted že to dělat nechci...dnes jsem volala na jinou školu a vzali by mě do konce října....ale neřekla jsem jim , že už jsem se zapsala jinde....pochopili to tak , že jsem si to až ted rozmyslela , že k ním chci jít a nebo že jsem maturovala pozdě nebo tak nějak :/ a nevím jestli to jde ukončit jen tak po 3 tydnech studium JEN TAK...že mě to nebaví a chci jinam reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Kde si dodělat magistra, když Bc mě nenadchl a chci změnit obor? - Výběr vysoké školy
  2. EKONOMKA lze zmenit z prezencniho na kombinovane? - Západočeská univerzita v Plzni

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.