Farmácia alebo medicína? Rady.


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 30.10.2011 19:49:31, Janka, zhlédnuto: 1121x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Ahojte. Som zo Slovenska,ale studovat by som chcela v Cesku,alebo možno aj tu doma.
Len problém je,že sa rozhodujem medzi dvomi. Ucim sa na prijimacky na farmáciu. Bavilo by ma robiť s liekmi,len sa bojim,či nie je farmaceutov vela.

A medicina by ma tiez bavila,ale nie na SK,ale rozmyslala som studovat ju na Masarykovej univerzite. Ten biely plášť, tá prestíž...

A tak by som rada vedela,čo je tazsie/lahsie, co odporucate a pod. Racej by som isla asi na farmáciu,ale neviem,ci je to ono.

Musim sa už rozhodnut,lebo cas beží.:(:(:(Prosim,poradte mi,aj co je lepsie,aj z coho skorej vyzijem"
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2011 17:52:56, Martina) Když si ze Slovenska tak proč lezeš do ČR na vysokou? To máte tak špatné školy? Tolik Slováků se pořád cpe na naše české školy a jenom tady zabíráte místa pro české studenty. Buďte si pěkně na Slovensku a tam si taky studujte. Pořád jenom lezete k nám na školy a taky berete práci českým lidem reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.11.2011 23:22:51, Veronika) S tímto názorem naprosto souhlasím. Ono jde totiž o to, že se na Slovenských veřejných školách platí školné, kdežto tady v České republice mají Slováci studium zdarma a školné neplatí. Ve finále tedy český daňový poplatník platí na slovenského studenta. Co to sakra je!? Také mi vadí, že tady Slováci mluví slovensky, přitom v jejich Slovensku je nepřípustné, aby Čech mluvil česky!
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.11.2011 15:30:33, Tina) Jana chtěla poradit ve výběru mezi farmacii a medicinou o čem tu nevidim ani zmínku. Já osobně radim jít na medicínu pokud má blíže k biologii, a na farmacii pokud k chemii.

        Zadruhé na veřejných školách se školné neplatí. Kvůli penězům to tedy určitě není.

        K tomu že zabírají místo nutno poznamenat, že blokují jen slabší studenty. Přijímačky a podmínky přijetí jsou pro vsechny stejné.

        Mimochodem, proč vam vadi slovaci pracujíci v Česku? Odvádějí daně. A mnoho z vás také pracuje v Německu. Ze stejných důvodů.

        reagovat zde
        Email: the.harajuku.loverseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.12.2011 14:17:40, Martina) Proč bych měla nějaké holce ze Slovenska radit, na jakou českou školu má jít. Kdyby byla Češka, klidně bych jí svůj názor řekla. Já jsem proti tomu, aby k nám lezli Slováci na školy. Ať si blokují místa pro slabší studenty na Slovensku, tady máme českých studentů dost. Navíc to ani často není o tom, jak je kdo chytrý ale spíš kolik má peněz a je to o protekci. Když má student bohaté rodiče a přitom není moc chytrý, nevadí. Soukromých škol je dost.Slovíci vystudují u nás pak si klidně odejdou zpět na Slovensku. Co z takových studentů má ČR?
          Proč mi vadí slováci pracující v Česku? To je podobné jako s těma školama. Slováci zabírají pracovní pozice, které by měli být pro české občany. U nás je velká nezaměstnanost a když se budou zaměstnávat cizinci, bude to pro české lidi ještě horší než teď. Jen v Praze kolik pracuje slovenských prodavaček. Místo nich by tam mohli být zaměstnaní čeští lidé. V některých fabrikách dělají vedoucí a poroučí českým lidem. Jsou to pěkní darebáci. Vyskakují si na české lidi, dělají z nich úplné ***ce a jednají s nimi pohrdavě. Vím to, pže moje maminka musí v takové fabrice pracovat.Na Slovenku by takoví mizerové mohli být tak někde na kotárech a pást tam dobytek. U nás si ale otevírají hubu na Čechy. Slováci se k nám pořád jenom cpou. Asi si vydělávají ještě méně peněz než se vydělává v ČR.
          Zavedli si euro, teď jim to možná ani nevyhovuje a tak pořád jenom otravují v ČR. Řekla bych, že by se k nám zase chtěli vecpat a udělat klidně Československo. Je to každého názor, ale já jsem zásadně proti slovenským studentům na českých školách. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.12.2011 20:46:43, Veronika) Naprosto souhlasím s Martinou. Opakuji, že školné se platí na Slovensku ve všech typech škol, tedy veřejných a pochopitelně i soukromých. Je to sice novinka, ale fakt. Dochází tedy k zajímavé situaci, že se Slováci cpou do ČR na naše VŠ a český daňový poplatník musí za jejich studium platit.
            reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2014 16:47:37, Alex) tak všetkým múdrym a tolerantným, ktorí tak priamo radia na otázku:
              na Slovensku sa na štátnych školách školné NEPLATÍ a to viem veľmi dobre, keďže som Slovenka a 3ja súrodenci študovali na vysokej škole. platí sa len v prípade, že bola prekročená štandardná dĺžka štúdia alebo ide o súkromnú školu.
              a ak mám byť úprimná, aj ja by som o rok chcela ísť radšej študovať do Česka a schopnosti by aj boli, ale bolo by to pre mňa a pre rodinu finančne náročné. A určite tam nechcem ísť študovať kvôli tomu, že je to lacnejšie, lebo nie je. Chcem ísť do Čiech, pretože chcem ostať na západe a najskôr priamo v Česku. A asi žijete 100 rokov za opicami, keď je pre vás štúdium v zahraničí také tabu. Každý sa snaží ísť na západ či už na školu, alebo do práce. je to podobné, ako keď vaši kamaráti a príbuzní idú pracovať do Anglicka ;) ale vtedy si už asi hubu neotvárate. reagovat zde
              Email: 12sasenkaazetsk
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2014 18:34:11, Inkvizitor) Ono je to na Slovensku poněkud složitější. Školné jako takové se mělo platit již zhruba deset let, ale v prezenčním studiu (denná forma) ve slovenštině nakonec zavedeno nebylo. To se ovšem netýká kombinovaného/dálkového studia (externá forma), kde se školné platí dokonce i v doktorském studiu. Navíc podle slovenské terminologie jsou školným i poplatky za delší studium. Takže ano, na Slovensku se skutečně školné platí i na veřejných/státních vysokých školách - ovšem nikoliv plošně a rozhodně se to netýká většiny studentů. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Genetika alebo biochemie - Masarykova univerzita
  2. Politológia - FSV, FSS alebo UPOL? - Ostatní
  3. Lf upol alebo muni - Výběr vysoké školy
  4. UNVA alebo UNYP? - Informace o studiu
  5. Molekulárna biológia alebo farmácia - Výběr vysoké školy
  6. Štúdium oboru Fyzika - MUNI alebo UK - Výběr vysoké školy
  7. Prosííím o rady, kam na vysokou (>>něco se sportem,zdravou vyživou) - Výběr vysoké školy
  8. medicína v ostrave - Ostravská univerzita
  9. Medicína, biochemie? - Výběr vysoké školy
  10. Speciální pedagogika nebo medicína? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.