Farmacie nebo klinická biologie a chemie v Pardubicích? Poraďte :)


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.05.2012 07:24:53, Lucie, zhlédnuto: 4963x, reakcí celkem: 13Reagovat na příspěvek
Ahoj, dala jsem si přihlášku na obor klinická biologie a chemie, mohli by jste mi, prosím, říct, jaké s tímto oborem máte zkušenosti, jak těžké jsou zkoušky, učivo atd? Rozhoduji se mezi farmacií a tímto, oborem a přemýšlím i nad uplatněním. Z tohoto oboru mi přijde, že člověk má pak více na výběr, kam jít, zase farmacie je farmacie, tak pořád nevím. Budu ráda, když se mi ozvete :)


Email: lucie.t.7seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.05.2012 11:54:18, Inkvizitor) FCHT v Pardubicích se špičková s technické chemii a polygrafii. Klinická biologie a chemie je vša kočkopes slepený bez hlubšího rozmyslu a kvalitnějších odborníků, FCHT se stále neobtěžovala vyběhat na Ministerstvi zdravotnictví status zdravotnického oboru (tím je snazší shánět práci, protože konkrurence na trhu práce je poměrně vysoká). Tedy ten obor není dobrý ani jako start do vědy ani jako start kariéry v klinické laboratoři, produkuje v zásadě "puczkumavky", kterým šéfují jiní (z VŠCHT nebo přírodověd). Na druhou stranu obtížnost zkoušek tomu odpovídá a studium je velmi snadné.

    Na tvém místě bych se bil o farmacii a v případě, že by farmacie nevyšla, tak bych se při bakaláři usilovně učil co nejvíc věcí navíc a na navazujícího magistra bych se stažil dostat na jinou vysokou školu chemického zaměření - vím o tom, že někteří bakaláři z Pardubic pokračují na PřF MU v Brně nebo na FCH VUT v Brně. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.05.2012 12:20:23, Lucie) Tak děkuji za informace, to jsi mě celkem překvapil. Uvidím, co vyjde, snad vyberu dobře..:) reagovat zde
      Email: lucie.t.7seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2012 10:39:01, Suzzy) Ahoj,
    taky jsem si dala přihlášku do Pardubic na ten samý obor a musím říct, že jsem slyšela úplně jiné ohlasy. Všichni si tento obor chválí a hodnotí jej velmi kladně. I jedna lékarnice mi povídala, že by si už nevybrala farmacii ale právě v Pardubicích klinickou biologii a chemii. A přesně jak píšeš, uplatnění je větší.
    Tak to ještě zvaž. :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2012 11:07:39, Lucie) Fakt? :) Tak vidím, že názory jsou úplně různý, ale děkuji za info :)Ty tam máš přímo někoho známýho? A chystáš se tam tenhle rok, nebo máš taky třeba farmacii? reagovat zde
      Email: lucie.t.7seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2012 15:49:10, Inkvizitor) Bez urážky, ale:
      1. Kladné ohlasy od studentů jsou vesměs založeny na nenáročnosti studia. Skutečně kladné ohlasy by byly "Díky této škole jsem se dostal jako doktorand na prestižní univerzitu nebo alespoň na naši Akademii věd"
      2. Kladné ohlasy lidí typu "paní lékárnice" jsou naprosto bezpředmětné. Odborně s biochemiky nikdy do styku nepřišla, studium farmaceutů je dokonce zaměřeno tak, že analytickému komplementu snad s výjimkou toxikologie rozumí méně než průměrný nemocniční internista.

      Tedy ano, můžeš se přesvědčovat, že jsou různé názory. Ale realitě neutečeš - nejpozději po promoci. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2012 17:53:06, Hypotalamina) Jsem studentka přímo oboru Klinická biologie a chemie v Pardubicích a souhlásím s tím, že obor je vysoce pod úrovní, škola je nenáročná s trochou inteligence dáš všechny zkoušky bez valné námahy a ani nemusíš do školy chodit. Avšak pro jiného je zase škola velmi náročná, někomu se daný obor velmi líbí. Podle toho, že se rozhoduješ jít na farmacii, můžu soudit, že budeš velmi chytrá, proto být tebou, pokud máš velké ambice a chceš něceho dosáhnout, jdi na farmacii, VŠCHT i klidně do Pardubic, ale na nějaký jiný obor.

    S uplatněním nesouhlasím, škola nemá akreditaci ministerstvem zdravotnictví, tzn. do nemocnice nemůžeš a pak zbývá laboratoř, kde dají přednost komukoli jinému, jelikož ti škola nedá v žádném případě úroveň vědce, takže můžeš tak dělat umývačku baněk anebo mít známosti. Ale pokud je nemáš, dají ,,tvůj" post i nějakému středoškolákovi s maturitou s chemickým zaměřením.

    Kdyby ses však nedostala na farmacii, chce to hoodně cílevědomosti, jelikož za ten rok zlenivíš tak, jak si nedokážeš představit.

    Rozhodně to co zde píšu, není jen z mé hlavy, mám známe, které mají vystudovanou tuto školu a dělají v Call centrech a jsou rádi, že mají 15 000,- měsíčně, práci nemůžou sehnat. reagovat zde
    Email: miriam.sadowaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2012 19:54:38, Inkvizitor) Pouze si dovolím doplnit, že status odborného pracovníka ve zdravotnictví lze získat individuálně (viz web IPVZ), ale vyžaduje to mít nejprve zaměstnavatele a teprve poté se chystat ke zkouškám (v případě tvého oboru je to prý jen formalita). Každopádně díky poměrně velkému počtu absolventů akreditovaných oborů je to spíše virtuální šance. Docela se divím, že si houfně nestěžujete děkanovi na to, že doc. Bílková administrativně nezvládá a že není schopná vyřídit několik formalit, které by výrazně usnadnily život všem absolventům. Na slušných školách to zabírá - a díky fyzické blízkosti LF a FaF UK v Hradci Králové bych se vůbec nebál toho, že je doc. Bílková nenahraditelná. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2012 20:14:28, Hypotalamina) Inu, nestěžuji si přílišně, jelikož po bc ihned přestupuji, ne-li dříve. Avšak i tak by bylo vhodné tuto záležitost vyřešit, jak pro blaho dalších studentů, tak i proto, že by bylo vhodné mít bc. s uplatněním. Mnozí se domnívali (já také), že jdou na prestižní VŠ, kde nebudou mít zapotřebí mást studenty a to tak, že připíšou k oboru přívlastek klinický a ve skutečnosti to nebude mít nic s klinikou společného. Také jsem netušila, že na této škole se sejde banda lidí, které nikam jinam nevezmou (což není ve své podstatě nic překvapujícího- berou bez přijímaček) a v pohodě se udrží, ikdyž na to nemají - zkouška je limitována body a studenti to nesplní-, je jim v pohodě zkouška uznána. Neplatí to ve všech předmětech, ale už takovýto fakt je celkem demotivující.

        Snad se hromadně nějak domluvíme a půjde to k řešení, však většině je to jedno, hlavně že dostanou titul. Úděsné. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.07.2012 13:16:17, Bára) Uvažuji na přítí rok o přihlášce na FCHT v Pardubicích obor zdravotní laborant a ráda bych se něco dozvěděla o úrovni tohoto oboru v Pardubicích a zejména dalším uplatnění. Líbí se mi, že je tam zdravotnická akreditace, ale váhám, zda nevolit raději přírodovědu (molekulární biologie apod.). Nemáte někdo představu, jaké nároky na prospěch jsou obvyklé u tohoto oboru
          (přijetí bez přijímaček na základě průměrů vysvědčení SŠ)?
          Díky za názory. Bára reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2012 14:21:45, Domča) Prosím porad\'te co si vybrat, biochemii nebo farmacii..Olomouc mám blíž a zdá se mi ,že biochemie má větší uplatnění...ale stále se neumim rozhodnout... reagovat zde
    Email: domcaczernaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2014 14:14:35, Terka) Ráda bych po roční zkušenosti v oboru klinické biologie a chemie reagovala na tento příspěvek. Určitě bych volila farmacii. Na pardubické univerzitě nefunguje pořádně zcela nic.. ve druhém semestru pro nás nebyly povinné ani přednášky, ba ani cvičení... což valnou většinu studentů motivovalo k tomu hledat si práci a do školy nechodit. U zkoušek se profesoři nestyděli studenty sprostě urážet a dokonce házet po nich indexy...Naprosto neprofesionální chování jsem zaznamenala i ze strany studijního oddělení, které mi nebylo schopno objasnit proč tento obor stále nemá akreditaci a jak je možné ji získat... Tento přístup mě v letním semestru dohnal k ukončení studia a nyní od září nastupuji na jinou vysokou školu... Za mě Pardubice a konktétně FCHT nikdy! reagovat zde
    Email: te.duskovagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2014 15:26:35, Lucie) Ahoj všichni, děkuji za odpovědi. Rozhodla jsme se nakonec pro farmacii v HK, teď jsem ukončila druhý ročník a můžu jedině doporučit. Škola je sice náročná, ale když člověk maká, dá se vše zvládnout. Pro ostatní, co se také rozhodují mezi těmito obory - rozhodně nechoďte do Pardubic, nejen z předchozího příspěvku jsem se doslechla, že je tento obor nanic. Kdyby jste chtěli bližší info o farmacii, klidně se ptejte :) reagovat zde
      Email: lucie.t.7seznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2017 18:09:04, Andrea) Ahoj, keďže si šikovne zvládla 2 ročníky na farmácii v HK, podelíš sa so mnou o tvoje skúsenosti, tvoje hodnotenie na odbor aj na školu ? :) Zvažujem štúdium farmácie, ale ešte som si nie istá. Ďakujem za odpoveď:) reagovat zde
        Email: andrejkamarcinikovagmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Klinická biologie a chemie - Výběr vysoké školy
  2. Zdravotní laborant nebo obor Klinická biologie a chemie?! - Univerzita Pardubice
  3. Farmacie, VŠE - Multimédia v ekonomické praxi nebo Cestovní ruch ??? - Výběr vysoké školy
  4. NSZ z biologie a chemie - farmacie ?? - Přijímačky, přípravné kurzy
  5. Molekulární biologie a biochemie organismů - Ostatní
  6. Chemie vs Biologie - uplatnění - Výběr vysoké školy
  7. klinicka biologie a chemie - Univerzita Pardubice
  8. Farmacie nebo Zdravotnická bioanalitika na UK v Hradci - Výběr vysoké školy
  9. Biologie,chemie, ale jaký obor? - Výběr vysoké školy
  10. matematická biologie - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.