jak se stát učitelem v mš a zš

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.06.2012 13:07:11, Lucie, zhlédnuto: 3010x, reakcí celkem: 13Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den,

chtěla bych se zde zeptat nějakého odborníka, co mi poradí. Vystudovala jsem obchodní akademii, a dále Vsokou školu evropských a regionálních studíí a získala titul Bc., rozhodla jsem se že bych chtěla jít učit (mš či 1. stupeň zš.) co udělat proto, kam se přihlasit, abych mohla. popř. mohli by mě nyní vzít třeba do mš či zš, stím že si vzdělní dodělám? a popř. kde? jsem z příbrami. děkuji za vaše odpovědi.

Email: cedikovalucieseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2012 15:12:44, Inkvizitor) Můžu tě o něco poprosit? Neuč na základní škole. "Soušky učitelky" tvého kalibru páchají na dětech nedozírné škody...

    Vysvětlení: Pokud jsi dokázala dostudovat na mimořádně odpadní škole bez toho, že bys dokázala napsat dotaz na Google, tak je jasné, že jsi nepobraza zrovna moc samostatnosti a intelektu. Přitom dobrá učitelka na prvním stupni by pro děti měla být do jisté míry vrozem, někým, kdo má široká rozhled a zná dobré odpovědi na jejich otázky. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2012 15:21:36, Lucie) Takže dotaz jsem do google samozřejmě vložila! ale těch možností je mnoho! touto cestou jsem chtěla zjisti zda je nějaký např. roční kurz pro ty co již VŠ mají! reagovat zde
      Email: cedikovalucieseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2012 16:57:17, Inkvizitor) Kurz pro 1. stupeň neexistuje ani pro ty, kteří mají skutečnou vysokou školu. Kdybys skutečně něco hledala, zjistila bys, že existuje Zákon o pedagogických pracovnících, který mimo jiné stanovuje požadavky na vzdělání učitelů. Kdybys i četla noviny, věděla bys, že došlo k typicky čecháčkovskému řešení nedostatku kvalitních a kvalifikovaných učitelů - od 1.7.2012 vstupuje v platnost jeho novela; nicméně i tak doufám, že profese učitele na 1. stupni bude neprolomitelná. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2012 12:03:34, Lucie) Samozřejmě že jsem zákon četla!!! příště si takový rejpavý keci nech pro někoho jinýho! já na to nejsem zvědavá, chtěla sem radu a tvou opravdu nepotřebuji!!! chtěla sem radu od někoho zkušeného a to ty asi teda nejsi! reagovat zde
          Email: cedikovalucieseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2012 12:19:22, Inkvizitor) S takovou psychickou labilitou chceš učit na 1. stupni? No, alespoň nebudeš škodit dlouho...S05 reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2012 12:49:48, Lucie) Moje psychyka je velice dobrá a jediný kdo z nás dvou tu škodí jsi ty! ale v phodě, asi máš náké mindráky, tak to samozdřejmě chápu... snad ti někdo pomůže! ale já to nebudu sbohem! reagovat zde
              Email: cedikovalucieseznamcz
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.12.2016 17:26:18, Simona) Lucko,
                píšeš, že jsi z Příbrami. Zkus se zeptat na zdrávce. Zástupkyni tam dělá Kalátová, která vede soukromou VŠ v Příbrami. Určitě ti poradí, co dělat , na zdrávce učí dost učitelů se soukromými školami a několik let už tam učí i na voš učitelka jen se střední školou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.11.2016 12:09:34, Tomáš) Dobrý den,

    je několik možností, jak si doplnit vzdělání pro kvalifikaci učitele na I. stupni či na MŠ. Mám více zkušeností pro I. stupeň ZŠ.
    Za prvé je potřeba mít výdrž a píli a jít si za tím na 100%.
    Jak jsem zjistil z konverzace je, zde zmíněn zákon, který nabývá právě v účinnost se současnou pedagogickou situací.

    S vaším vzdělání je možnost.
    a) Dálkové studium Učitelství pro I. stupeň (5 let)
    b) Dálkové studium Učitelství pro MŠ (3 roky)
    c) Doplnění pedagogické minimum na příslušné univerzitě na pedagogické fakultě v rámci celoživotní vzdělávání, kteří splnili kritéria pro přijímání na tamějším centru celoživotního vzdělávání (musíte mít vzdělání Ing. nebo Mgr. z jiného oboru a pokud odpovídá Váš obor nějakému ze všeobecných předmětů (př. Učitel Ing. Eknomie - si dodělává pedagogické studium pro výuku Matematiky nebo Základů společenských věd- nezískáte však kvalifikaci pro I. stupeň nebo ZŠ, osobě si myslím, že je to spíše pro SŠ- spíš je to pak na zeptání na příslušné instituci) reagovat zde
    Email: T.Johancsikseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.11.2016 18:14:57, x) Jen pro upřesnění:
      1. Vysokoškolský zákon rozlišuje studium prezenční, kombinované a distanční. Distanční prakticky žádná fakulta (nejen pedagogická) nenabízí, obvykle se nabízí pouze kombinované s předepsanou částí výuky kontaktně.
      2. Pedagogické minimum je skutečně určeno pro odborné studium, obvykle je míněn spíše III. stupeň (protože středoškoláci jsou už více "zmenšeniny dospělých"). II. stupeň by v zásadě šel, ale I. stupeň je zcela specifické studium zaměřené na vzdělávání v základních dovednostech. Tato možnost dokonce neexistuje ani pro učitele s aprobací pro II. nebo III. stupeň.

      PS. Řádné studium v kombinovaném studijním programu bych nepokládal za doplnění kvalifikace, jde o získání kvalifikace, podmínkou vstupu je jen a pouze maturita (a teoreticky lékařské potvrzení), někdy i hra na hudební nástoj. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2017 22:21:59, Veronika) Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat na jednu věc. Mám vystudovanou VŠ tit.Bc. sociálního zaměření. Nyní pracuji na 1.stupni ZŠ jako asistent pedagoga(kurz)(dále dálkově dělám kurz pedagog volného času). co mohu jít z tit.bc. sociálního zaměření studovat dál abych mohla učit na1. stupni nebo aspon suplovat. Sociální pedagogiku navazující magisterský a pak nějakou nástavbu? Děkuji moc. reagovat zde
      Email: Veruninnnseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.01.2017 08:29:52, x) Vzdělávání na I. stupni má četná specifika, takže v zásadě jedinou možností je absolvovat pětileté magisterské studium v oboru Učitelství pro I. stupeň. Druhou možností, kterou zákon v zásadě připouští a kterou některé pedagogické fakulty realizují, je doplňující studium učitelství pro I. stupeň, které je otevřeno výhradně pro absolventy učitelského studia pro II. stupeň s praxí jako učitel.
        Sociální práce/pedagogika nejsou pedagogické obory s aprobací pro výuku na II. stupni, takže nejkratší cestou pro tebe bude vystudovat celé učitelství pro I. stupeň. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2018 22:58:07, Shannon) Dobrý den,
    jsem rodilá mluvčí angličtiny. Studuji obor Rekreologie a ještě nemám titul. Nicméně, chtěla jsem se zeptat, jestli existuje nějáká možnost, jak se stár učitelem nekvalifikovaným ve škole, právě angličtiny? Zda by stačil kurz apod.?
    Děkuji za odpověď.
    Shannon:) reagovat zde
    Email: ssivila8seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2018 07:44:47, x) Já nechápu, kde se v lidech bere ta drzost myslet si, že k učení stačí mít náhled na obor nebo dokonce jen mechanickou znalost. Ani náhodou, zejména to nestačí na I. a II. stupni, kde základem je didaktika/psychologie dítěte, odborné znalosti jsou až na druhém místě (tedy není třeba hloubka, jako spíše dobrý přehled, žádoucí je přehled v souvislostech). reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Rodinný život vs. stát se doktorem? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.